Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Tylko nie pisz "wbite couple" w google grafika.

Wyznacznik prawdy

 

Przecież ja nie mówię, że to jest wyznacznik prawdy, po prostu jak dużo ludzi w krótkim czasie wpisuje daną frazę to pojawia się pierwsza w podpowiedziach. Chodziło mi o panikę medialną, ale Ty w jakiś dziwny sposób to odebrałeś heh.

 

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Przecież ja nie mówię, że to jest wyznacznik prawdy, po prostu jak dużo ludzi w krótkim czasie wpisuje daną frazę to pojawia się pierwsza w podpowiedziach. Chodziło mi o panikę medialną, ale Ty w jakiś dziwny sposób to odebrałeś heh.

 

 

https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38269511-sondaz-wobec-uchodzcow-z-ukrainy-niechetne-sa-glownie-mlode-kobiety

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Przecież ja nie mówię, że to jest wyznacznik prawdy, po prostu jak dużo ludzi w krótkim czasie wpisuje daną frazę to pojawia się pierwsza w podpowiedziach. Chodziło mi o panikę medialną, ale Ty w jakiś dziwny sposób to odebrałeś heh.

 

 

Nie no tak, zgadzam się z Tobą. Jasne, że to sztucznie wywołana panika. 

Wybacz, że tak mogłem nieprzyjemnie zabrzmieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z zakresu biznesu. Sprawdź czy nadajesz się na managera.

 

Masz firmę, dużą firmę. Firma sprzedaje swojemu największemu klientowi 160 mld m3 gazu ziemnego rocznie.

 

Czy dałbyś radę tak pokierować firmą, żeby w ciągu trzech lat dojść do poziomu 23 mld m3 rocznie? Udałoby ci się stracić 85% rynku i praktycznie cały zysk?

 

Dodam, że klient jest totalnie uzależniony od twoich dostaw. 

 

Nie jest to proste zadanie. Ale jak uczy historia, wykonalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🇷🇺 PMC "Wagner" will leave Artyomovsk on May 10 and hand over its positions to the RF Ministry of Defense.

 

According to Prigozhin, he went for it because of the lack of ammunition. 

 

 

Ukraina powinna tam zaatakować. To nie może być pułapka! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie ludzkie kosztuje obecnie od 5 do 7k USD na Ukrainie. Tzn. na uniknięcie poboru i "mogilizacji" młodych ukraińskich chłopaków, którym nie udało się zwiać w swoim czasie. Wieści mam od najbardziej "zainteresowanych", wiosna 2023 ;)

 

To tak ku pamięci tych najbardziej "wzmożonych" polskich żołnierzy liniowych batalionu Call of Duty, Black Ops.

 

PS. Buduje się nowa klasa średnia w rejonie Dniepru po wojnie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

xD

 

 

 

Na deser (btw. to już kolejna wypowiedź w tym tonie pana Cz.):

 

- Z perspektywy Ukrainy odegraliśmy niedobrą rolę w sprawie kryzysu zbożowego. Byliśmy liderem w grupie państw, które dążyły do wprowadzenia sankcji przeciwko Ukrainie. Zakaz eksportu do tych państw to pewien rodzaj nieprzyjaznego działania, Ukraina nie będzie miała środków finansowych, które mogłaby przeznaczyć na obronę swojego kraju - powiedział prof. Czaputowicz, odnosząc się do kwestii importu zboża z Ukrainy.
 

- Myślę, że Polska traci w opinii publicznej wizerunek państwa, które bezwarunkowo dąży do wsparcia Ukrainy. Mówimy cały czas innym, że należy ponosić koszty np. wyższej energii, chcemy nakładania sankcji na Rosję, a sami, gdy mamy ponosić te koszty, nie potrafimy rozwiązać tego inaczej, tylko domagamy się działań, które przez prezydenta Ukrainy są traktowane jako antyukraińskie - powiedział Czaputowicz.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-05-02/prof-jacek-czaputowicz-w-gosciu-wydarzen-ogladaj/

 

 

I jeszcze to:

 

Według serwisu branżowego „40 ton”, w sprawę zaangażowali się przede wszystkim przewoźnicy ze wschodu Polski, specjalizujący się w trasach za wschodnią granicę. Domagają się przywrócenia zezwoleń dla firm transportowych z Ukrainy, wymagania od Ukraińców co najmniej ciężarówek Euro 4, a także ograniczenia działalności firm o białoruskim lub rosyjskim kapitale. Oczekują też wprowadzenia zakazu wjazdu dla białoruskich i rosyjskich naczep.

Organizatorzy protestu podkreślają, że zwolnienie ukraińskich przewoźników z opłat transportowych doprowadziło do trudnej sytuacji, gdyż polscy przedsiębiorcy nie mogą konkurować z nimi na równych zasadach. Ukraińcy aktualnie nie potrzebują w Polsce w zasadzie żadnych pozwoleń i ponoszą mniejsze koszty, niż polscy przewoźnicy.

W rozmowie z Polskim Radiem Lublin Rafał Mekler z Ruchu Narodowego, lider Konfederacji na Lubelszczyźnie i współorganizator protestu powiedział: – Protestujemy przeciwko zwolnieniu przewoźników ukraińskich z systemu zezwoleń na przewozy. Domagamy się uczciwej konkurencji.

https://kresy.pl/wydarzenia/polscy-przewoznicy-protestuja-przeciwko-udogodnieniom-dla-konkurencji-z-ukrainy/

 

 

Ale pamiętaj @Obliteraror, Ukraina prowadzi wojnę i trzeba jej pomagać, nawet jeśli ma to oznaczać zrujnowanie całych gałęzi polskiej gospodarki (rolnictwo, transport itd.)... Proszę być jednak optymistą. Wszelkie straty odbijemy sobie, gdy Ukraina wejdzie do UE :):):)

 

 

 

Teraz ostrzej: gdzie są kurwy z sanepidu i innych instytucji, które podczas srokdałdów zamykały działające zgodnie z prawem restauracje, a dzisiaj do kraju wpuszczają wszystko bez żadnych kontroli?

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cst9191 napisał:

Ukraina prowadzi wojnę i trzeba jej pomagać, nawet jeśli ma to oznaczać zrujnowanie całych gałęzi polskiej gospodarki (rolnictwo, transport itd.)... Proszę być jednak optymistą. Wszelkie straty odbijemy sobie, gdy Ukraina wejdzie do UE

;) No wiem, wiem, jasna sprawa.

 

Nie wiem tylko, skąd się bierze przekonanie o Ukrainie w UE. Czy tam NATO, jeszcze większy odjazd ;)

 

To już bardziej poniższy obrazek jest bardziej realny.

xD

 

FvWJ-QFWwAAH6-S?format=jpg&name=900x900

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Obliteraror napisał:

Nie wiem tylko, skąd się bierze przekonanie o Ukrainie w UE. Czy tam NATO, jeszcze większy odjazd

 

Ukraina w UE i w NATO jest oczywistością. A teraz możesz sobie iść bezsilnie popłakać: płaku, płaku. Albo napisać: "Chersoń na wsjegda rassija".

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Obliteraror napisał:

Nie wiem tylko, skąd się bierze przekonanie o Ukrainie w UE. Czy tam NATO, jeszcze większy odjazd ;)

 

 

5 minut temu, KolegiKolega napisał:

Ukraina w UE i w NATO jest oczywistością. A teraz możesz sobie iść bezsilnie popłakać: płaku, płaku. Albo napisać: "Chersoń na wsjegda rassija".


No i proszę, jest odpowiedź. TAK bo TAK, KURWA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, $Szarak$ napisał:

Ciekawi  mnie czy są dalej osoby które wierzą, że rosja dalej ma jakiegoś asa w rękawie na tę wojnę. 

I nie chodzi mi tu o broń atomową bo się jej boją użyć.

Co oni mogą w zasadzie więcej?

 

Przecież w tym wszystkim nie chodzi o Ukrainę, ale o pozbawienie USA roli jedynego na świecie supermocarstwa.

 

8 minut temu, $Szarak$ napisał:

Co oni mogą w zasadzie więcej?

Ale wiesz, że zapowiadana ukraińska kontrofensywa nie zakończy wojny, nawet jeśli się powiedzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przyszłe stosunki gospodarcze polsko-ukraińskie to wystarczy popatrzeć na czyny choćby na aferę zbożową a nie na zapewnienia. Żeby sytuacja była jeszcze bardziej zabawna to przecież ukrainą żądzą oligarchowie którzy uwaga uwaga mają silne powiązania z rosją. Gadowskiemu (TV) czasami zdarza się o tym mówić.

 

Więc mamy tak - Ukraińcy prowadzą wojnę z ruskami, biznes ukraiński jest silnie powiązany z rosją a polskie rolnictwo jest pacyfikowane przez naszych ukraińskich przyjaciół. Założę foliową czapkę i rzucę myśl, nie wiem czy prawdziwą czy nie, ale ukraińskie zboże to może sposób na osłabienie polskiej i nie tylko ale głównie, gospodarki rolnej i to przez rusków. Eksportem zboża nie zajmują się ukraińscy mali rolnicy a oligarchowie którzy mają gigantyczne firmy rolne. Oczywiście główną rolę odgrywa tu chciwość opychanie niejadalnego taniego zboża za granicę ale może i tutaj drugie dno. Kto wie.

 

Śmieszne co nie? No trochę śmiesznie, ale to tylko pokazuje, że ta wojna nie jest taka prosta i polacy moim zdaniem jej nie rozumieją, a jak czegoś nie rozumiesz to nie powinieneś tak aktywnie brać w tym udziału.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Ukraina w UE i w NATO jest oczywistością

Tak, oczywiście. A Ukraina wygrywa wojnę. ;)

 

Każdemu, kto mi proponuje takie urągające prawidłom polityki zagranicznej i rozumowi założenia proponuję małą zagadkę logiczną. Wygląda ona następująco:

 

W poprzednim, słusznie minionym ustroju Meksyk zgłasza asumpt do członkostwa w Układzie Warszawskim. Ma prawo do komuszego ukąszenia? No pewnie ;)

Ruscy zaczynają tam powoli przemieszczać swoje oddziały + wojska rakietowe. Instalacje rakietowe też się pojawiają. Wróć, gdzieś już był taki scenariusz, odrobinę podobny w kilku aspektach. Nie, nie w Red Alert 2 xD W kryzysie kubańskim, gdy już było blisko wojny nuklearnej.

To i tak jest scenariusz fantasmagoryczny, bo Amerykanie nigdy by nie dopuścili do członkostwa Meksyku w Układzie Warszawskim i realnego rozmieszczenia wojsk i instalacji ZSRR tuż pod swoją granicą.

 

Prędzej by spalili zawczasu Meksyk do gołej ziemi ;)

Analogii poszukaj sobie sam.

 

Traktuję Cię nadal jako człowieka inteligentnego. Po co mi zatem takie głodne kawałki sprzedajesz? Realne członkostwo w NATO czy UE państwa bez uregulowanego statusu własnych granic uznaję za niemożliwe. Niemożliwe z n-powodów. Możliwe jest za to nakłanianie PL do bilateralnego sojuszu z UA i udzieleniu jej bezpośrednich gwarancji bezpieczeństwa, de facto poza oficjalnym parasolem NATO. Czym to się realnie skończy dla PL w dłuższym horyzoncie, pisałem wielokrotnie.

 

Tzn. ta Twoja wizja jest możliwa. W jedynym przypadku - totalnego kolapsu społeczno - finansowo - politycznego FR i jej zniknięcia z mapy politycznej, albo i świata.

 

To jest za to tak realne jak polska kolonia na Marsie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.