Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, RealLife napisał:

Xi Jinping po rozmowie z Zelenskym ma wysłać do Europy swojego przedstawiciel. Li Huia

 

Ale ubaw. Ciekawe jak to w wiadomościach powiedzą. Li huj. Ubaw. 

 

"W środowym briefingu chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że jego wysłannikiem na Ukrainę będzie Li Hui, specjalny przedstawiciel chińskiego rządu ds. euroazjatyckich. Li jest byłym ambasadorem"

 

Grubas znowu przewidział przyszłość..

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami lubię sobie poczytać różne "stare" wiadomości. Czasami rozjazd  z rzeczywistością jest niesamowity. 

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8687390,wojna-w-ukrainie-ukrainska-kontrofensywa.html

Gdzie ta szokująca kontrofensywa? Za mało sprzętu? Za mało ludzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Patryk napisał:

co musiałoby się wydarzyć, żebym zamienił USD na rubla czy juana? 

Nie wiem, bo mam mało USD. Wolę franki szwajcarskie :) Ale ja nie piszę o własnej perspektywie inwestora indywidualnego, ale skali makro. Każde imperium w historii świata w odchodziło w niebyt, albo traciło swoje możliwości/chęci wpływania na satelitów/sojuszników. Szeroko pojęte Pax Americana znajduje się teraz w tej schyłkowej fazie w moje opinii. Nie patrzę na to emocjonalnie, bo to zaburza perspektywę, ale na zimno. Taka kolej rzeczy.

 

Przyczyn tego stanu rzeczy nie wystarczyłoby na doktorat ;)

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Hui czy chuj ;) jeden czort. Gamechangerem będzie fakt, jeżeli ta operacja się uda i to CHRL będzie chodzić w glorii i chwale "chorążego pokoju".

Niektórzy, ehem, ze swoim wojennym wzmożeniem zostaną jak Himmilsbach z angielskim xD

Jak załatwią UKR: Krym, Ługańsk, Donieck i 300 mld EUR reparacji. ;)

 

 

1 godzinę temu, Obliteraror napisał:

Szeroko pojęte Pax Americana znajduje się teraz w tej schyłkowej fazie w moje opinii. Nie patrzę na to emocjonalnie, bo to zaburza perspektywę, ale na zimno. Taka kolej rzeczy.

To tym bardziej  nie powinni się wycofywać, bo problemy upadającego imperium rozwiązuje się "wrogami zewnętrznymi". Co prawda taka narracja jest też co do Putina i jego "operacji specjalnej".

Nie mówiąc już o mld usd do zarobienia w PL, a po powrocie do biznesu EU-Rosyjskiego jak sprzed wojny, to będą mogli położyć na tym krzyżyk.

 

 

 

 

W tym samym czasie na Białorusi:

 

I w Polsce/niemcowie:

 

Na kursie i na ścieżce... ;)

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photos leaked to the Internet showing the leader of the Ukrainian military LGBT organization Victor Pilipenko participating in a gay orgy in the forest.

Viktor Pilipenko is one of the main popularizers of LGBTQ ideology in Ukraine who is trying to capitalize on alleged military service

 

IMG-20230428-094856-221.jpg

 

Gierojam slava! 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/27/2023 at 3:22 PM, Obliteraror said:

To trochę przesadzony pogląd

Bo jak widać co niektórzy prezentują jedyny słuszny "punkt widzenia"*** Szczególnie gdy jarają się propagandowymi wrzutkami (i przemilczeniami), biorąc je na serio. 

 

*** Najbardziej podoba mi się jego definicja w wykonaniu D. Hilberta (taki niemiecki matematyk) - "każdy człowiek ma jakiś horyzont myślowy. Jedni szerszy, drudzy węższy. Jeśli jednak ten horyzont zaczyna się niebezpiecznie zwężać aż do jednego punktu, to to jest właśnie punkt widzenia".

 

Materiał sprzed 2h, dla śmiałków, którzy mimo swojej słabej psychiki i totalnego ogłupienia, są gotowi stanąć oko w oko z dysonansem poznawczym na który skazały ich media:

 

ps. Ale co by tam kumał jakiś jutubowy ekonomista... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mycie grobów sojuszników z 1920 roku jest fajnopolactwem? 

 

16 minut temu, Perun82 napisał:

 

Kacapom pokroju kapitana żbika się narracja w ogóle nie zmieniła i wciąż pirdoli głupoty.

Przecież Skrzypczak już wcześniej to mówił. To jak wielkie halo ten inny bliźniaczy kanał (ze starym typem w awatarze, nie wiem, zablokował mnie) robił wielkie halo, że OLABOGA POLACY NA FRONCIE NA UKR!!!.. A tu oczywiste, bo Butusow zrobił materiał o nim i ten mówił, że Polaków prawie w ogóle nie ma. Potem Andromeda to przetłumaczyła. Nuuuudaaaa. Niech tam się bardziej prawdziwi Polacy™ popierający Rosję się postarają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rnext napisał:

 

 

Bardzo dobry materiał, na poprawę humoru, polecam wszystkim w ten smutny jak żeński narząd płciowy długi majówkowy weekend. 

 

Mnie najbardziej podobał się kawałek od 10:30: "w 2014 roku kwotą 50 miliardów dolarów został zasilony nowy Bank Rozwoju". Czego? Dolarów! Nie juanów, nie rubli, nie argentyńskich peso, nawet nie w fizycznym złocie. Dolarów! Rozumiecie?

 

Ponadto chciałem oświadczyć, że gdyby któregoś z was groźbą użycia broni Armia Stanów Zjednoczonych zmuszała do przyjęcia dolarów, to ja bardzo chętnie mogę te dolary przyjąć zamiast was, w dowolnej ilości, nawet za pokwitowaniem.

 

Bardzo dobry materiał, wyborny humor choć nieco ukryty, takich pięknych smaczków jest tam więcej, cały skecz aż się skrzy! Polecam!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Patton napisał:

 

Dziwna ta cisza w mediach, co nie?

 

Znalazłem dobry opis sytuacji na wykopie:

 

Rosja zrobila ostrzal rakietowy na Ukraine a jedną rakiete, bez aktywnej glowicy puscili na Polske jako tzw "pomylka".
A tak ta "pomylka" wleciala 400km wglad braju jakoo sprawdzenie naszych systemow obrony powietrznej - ktory oblalismy.
Dodatkowo jest to wyslanie wiadomosci:

"Jak chcemy to zaraz mozemy wyslac glowice jadrowa na wasze miasto i doleci bez problemow, nawet 400km wglab kraju"

Do tego rakieta wyladowala dziwnie blisko infrastruktury krytycznej: cytuje z mikrobloga: "obok nitrochemu - fabryka materiałów wybuchowych do elaborowania pocisków(krytycznie istotna infrastruktura w tej chwili) i zakłady lotnicze nr 2(remonty i utrzymanie f16) + baza szkoleniowa"

Konferencja prasowa przedstawicieli Wojska na ten temat była 2 dni przed majowka.
W mediach w zasadzie praktycznie cisza, jakby byl ban informacyjny. Normalnie grillowali by wątek 24/7.

Sam fakt ze moze byc to rakieta rosyjska to nie sa zadne teorie spiskowe, tylko taki scenariusz sugeruje nawet oficjalnie Premier i przedstawiciele Wojska.

I tak sie u nas zyje. Lepiej o tym nie mowic jak rzutuje źle na nasz kraj. Moze fakt ze nikt sie o sprawie nie dowie, wzmocni nasze bezpieczenstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, cst9191 napisał:

Dziwna ta cisza w mediach, co nie?

Jak nie zrobiono rabanu, rakieta spadła zapewne w okolicy "ukraińskiej walki o prąd" w środku lasu i ....

Też bym nie strzępił ryja, że Ruska rakieta (potencjalnie przenosząca ładunek atomowy) doleciała do Bydgoszczy. :D Czy sama spadła czy ja tam samoloty zestrzeliły - jeden pies. Jak jakiś grzybiarz znajdzie/wypłynie amatorskie nagranie przelotu to się coś ogłosi. 

bydgoszcz.png

 

58 minut temu, cst9191 napisał:

Lepiej o tym nie mowic jak rzutuje źle na nasz kraj. Moze fakt ze nikt sie o sprawie nie dowie, wzmocni nasze bezpieczenstwo

Raczej mało prawdopodobne, żeby NATO/USA nie wiedziało z tymi wszystkimi latającymi wzdłuż granicy UKR awacsami. Nagłaśnianie sprawy mogłoby zmusić NATO do jakichś oficjalnych działań... czego mogli np. nie chcieć, więc zamiotło się sprawę pod dywan.

Edytowane przez BumTrarara
mały dopisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, cst9191 said:

A tak ta "pomylka" wleciala 400km wglad braju jakoo sprawdzenie naszych systemow obrony powietrznej - ktory oblalismy.

Ale jak pisałem, że jeszcze bardziej się osłabiliśmy obronnie całą tą ukraińską hucpą ze wsparciem i że zostały nam praktycznie zaostrzone dzidy bojowe, to niektórzy tutaj się zaperzali, że dzięki właśnie temu jesteśmy bezpieczniejsi i "bomby nie spadajo". No to spadła. I co? I nic. Mimo, że argument już nadaje się do klozetu. Miały przecież nie spadać. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, cst9191 napisał:

 

Dziwna ta cisza w mediach, co nie?

 

Znalazłem dobry opis sytuacji na wykopie:

 

Rosja zrobila ostrzal rakietowy na Ukraine a jedną rakiete, bez aktywnej glowicy puscili na Polske jako tzw "pomylka".
A tak ta "pomylka" wleciala 400km wglad braju jakoo sprawdzenie naszych systemow obrony powietrznej - ktory oblalismy.
Dodatkowo jest to wyslanie wiadomosci:

"Jak chcemy to zaraz mozemy wyslac glowice jadrowa na wasze miasto i doleci bez problemow, nawet 400km wglab kraju"

Do tego rakieta wyladowala dziwnie blisko infrastruktury krytycznej: cytuje z mikrobloga: "obok nitrochemu - fabryka materiałów wybuchowych do elaborowania pocisków(krytycznie istotna infrastruktura w tej chwili) i zakłady lotnicze nr 2(remonty i utrzymanie f16) + baza szkoleniowa"

Konferencja prasowa przedstawicieli Wojska na ten temat była 2 dni przed majowka.
W mediach w zasadzie praktycznie cisza, jakby byl ban informacyjny. Normalnie grillowali by wątek 24/7.

Sam fakt ze moze byc to rakieta rosyjska to nie sa zadne teorie spiskowe, tylko taki scenariusz sugeruje nawet oficjalnie Premier i przedstawiciele Wojska.

I tak sie u nas zyje. Lepiej o tym nie mowic jak rzutuje źle na nasz kraj. Moze fakt ze nikt sie o sprawie nie dowie, wzmocni nasze bezpieczenstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętaj, "zwarci i gotowi" do momentu wpier****, wtedy jest zgrzyt zębami i niedowierzanie jak do tego mogło dojść... .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam śpię spokojnie. Ruscy raczej nie wjadą na pełnej w przeciągu 5 lat. Do tego czasu zamówiony sprzęt już będzie elegancko śmigał. Nie mniej jednak samochód ucieczkowy zatankowany i wyekwipowany pod dach jest przygotowany. Mam 50 minut do granicy i kilkanaście tras ;) 

Edytowane przez Pyrkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pyrkosz napisał:

Do tego czasu zamówiony sprzęt już będzie elegancko śmigał. 

Tak, zwłaszcza f-35 i te aw-149, które makaroniarzom udało się opchnąć jako maszyny na wojnę. Oj, człeniu... :D 

Ja też śpię spokojnie, ale to dlatego, że spierdolone zostało wszystko, co można było spierdolić - a zatem nie ma się już czym martwić, można strzelić browar, zwalić konia, i pójść spać. :D 

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

Miały przecież nie spadać.

Taka jest propaganda ukrainy również, że chronią nas przed rosją. To jest oczywista nieprawda, ale nawet w robocie mam ludzi którzy w to wierzą.

 

A cisza jest oczywista, zarówno TVN jak i TVP uskutecznia ukraińską propagandę. Jakby ludzie się dowiedzieli, że ukraina nie jest gwarantem naszego bezpieczeństwa i rosja może nas zaatakować w każdym momencie praktycznie jeśli by chciała to wywowałoby to panikę ale też wielu polaków nastawiłoby się antyukraińsko. Bo po co my ukraińcom tak naprawdę pomagamy? Oficjalnie mówi się właśnie, że oni nas bronią, a nieoficjanie ukraińcy mają nam załatać dziurę demograficzną i po to rząd ich wpuszcza.

 

Nasza obronność jest czysto teoretyczna i bez obrazy ale tylko przygłupy o iq mydelniczki wierzą, że jesteśmy wstanie się obronić przed potencjalnym atakiem rosji. Ten rząd jest dużo gorszy od sanacji a wiadomo co się działo w 2 wojnie światowej z polakami.

 

To że nie ma u nas wojny to jest czysta wola rosji która nie ma interesu w tym by na nas napadać. Ten pocisk to jednak ostrzeżenie, że jak będziemy się wpierdalać w konflikt to i rosyjskie oko saurona zwróci się na nas a wtedy skończy się zabawa.

 

I tak naprawdę jest odwrotnie niż się mówi. Pomoc ukrainie zagraża naszemu bezpieczeństwu narodowemu. Polacy nie powinni pomagać, usa, niemcy, anglia powinny. My jesteśmy za blisko rosji. Optymalna strategia to neutralność.

 

To trochę przypomina szkołę. Co się dzieje jak masz ofiarę i patusa który napierdziela ofiarę a ty postanawiasz pomóc ofiarze będąc samemu słabeuszem? Patus bije i ciebie i ofiarę i tyle było.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wątpię że powiedzą o tym pocisku a jak powiedzą to pewnie zakłamią sytuację, że to pomyłka jakaś albo niewypał. Jednak myślę że przekaz trafił do polskiego rządu, który w chwili obecnej jest w chuj obsrany. Bo myślę, a raczej jestem pewien, że polskie wojsko okłamuje również PiS i sam pis nie wie jaki jest prawdziwy stan obronności. Kto pracował w korpo i widział jak często okłamywany jest upper management co do prawdziwego stanu wielu rzeczy ten rozumie jak duży to jest problem. Byli wojskowi zresztą o tym mówią, że eliminowani są z wojska ludzie którzy mówią prawdę i są krytyczni. 

 

Ale inba jest jeszcze większa bo nasza obronność jest tak słaba, że ruscy nie przewidzieli że my nawet nie zauważymy, że ktoś nam może jebnąć potencjalną atomówkę w środek kraju i polacy się zorientują dopiero po 4 miesiącach xd

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.