Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Hubertius napisał:

Nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Śmiejemy się tutaj z "fajno Polactwa", które teraz jest gotów zmienić wszystko co ma w nazwie ruskie, bo jest to "niepoprawne". 

 

Nie no wiem o co chodzi, tyle że chciałem zaznaczyć, że naprawdę te ruskie pierogi są ukraińskie, ale nazwy nie zmieniono. Jakoś 120 lat temu rusini z Galicji stali się Ukraińcami (mimo że Ukraińców wcześniej określano tych mniej więcej od Żytomierza do Charkowa), a nazwa pierogi ruskie została. 

Możesz wtedy fajnoPolakom doj*bać argumentem, że przecież we współczesnych oddziałach armii ukraińskiej jest oddział Ruś kijowska:
https://pl.wikipedia.org/wiki/25_Samodzielny_Batalion_Piechoty_Zmotoryzowanej_(Ukraina)

 

Tu o wojnie 2014 głównie, ale pamiętam dalej różne oddziały odnoszą się do "Rusi".
Tu jest bardziej klasyczny konflikt konserwatystów (którzy lubią stan zastały) z liberałami (którzy ciągle by wszystko chcieli zmienić), a tak naprawdę jest to gadka o nic. Obydwie strony mają rację.

3 minuty temu, Hubertius napisał:

 Ukraińcy biorą kasę i zadatki, po czym wraca z powrotem albo na Ukrainę

 

50 tys. może tak robi. Mówimy to skalach milionowych.

W porównianiu do tego ilu ich pracuje, to raczej nic. Wiem, to znów fajnopolackie co powiedziałem, ale widziałem dane o tym.

4 minuty temu, Hubertius napisał:

Które nie zostanie na tą chwilę poprawione. PIS spierdzielił po całości program socjalny, Ukraińcy biorą kasę i zadatki, po czym wraca z powrotem albo na Ukrainę, albo jadą dalej do bardziej persepktywistycznej Europy zachodniej. W Polsce zostają raczej małe dzieci z emerytami, młode Ukrainki udają się raczej dalej na zachód.

Nie zapowiada się więc, by miały jakoś przyczynić się do poprawy naszej demografii, skoro ich fizycznie tutaj nie będzie, bo rozjadą się dalej. ;) 

Tak więc wysoki socjal + dalszy odpływ ludności ukraińskiej z powrotem do siebie albo na dalej na zachód = i tak jesteśmy w dupce. :P 

 

Coś w ten deseń. 
Był o tym temat u Wolskiego, gdzie podaje szczegółowe dane. Też gdzieś stamtąd w komentarzach (ale już kurcze nie mogę znaleźć) było konto na twitterze, gdzie gość pokazywał szczegółowe dane kto zostaje, ilu pracuje itd. Potem znajdę. 

 

Godzinę temu, slusa napisał:

A i jeszcze jedno, co może sprawić, że będziesz dumny i zadowolony jako Polak. 

Rosjanie robili badania genetyczne (gdzie były także postowane na /pol/ na 4chanie), gdzie wynika, że naszymi najbliższymi krewnymi są Słowacy, Białorusini i zachodni Rosjanie (Wielkie Łuki, Psków, Smoleńsk itd.)
Панорама народов на фоне Европы. Восточные и западные славяне (серия II). | Генофонд РФ (xn--c1acc6aafa1c.xn--p1ai)

 

 

ibgfNd1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje według moich info źródeł na duże zadymy pod koniec tego roku.

Tzn po wyborach. Dbajcie o siebie. 

Będzie zmiana ustroju oficjalnie - kto wie, 0

 

Wszystkie służby PIS przekupuje. W czasie stanu wojennego pensja żołnierza DIAMETRALNIE wzrośnie. Żołnierzom będzie na ręke stan wojenny. 

 

Widzę podobieństwa bardzo duże, te za czasów jaruzelskiego. 

Być może nawet krew się poleje na ulicach - pisze całkiem serio.

Dbajcie o siebie. 

Bo niepokojące wnioski mam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Wszystko wskazuje według moich info źródeł na duże zadymy pod koniec tego roku.

Wujek ze służb znów się rozgadał po pijaku?

Cytat

pensja żołnierza DIAMETRALNIE wzrośnie. Żołnierzom będzie na ręke stan wojenny. 

Zwłaszcza tym, którym marzy się strzelanie do dezerterów, defetystów i innych wrogów narodu. :P 

 

PiS to partia stanu wyjątkowego, oni nie potrafią rządzić inaczej jak poprzez sianie strachu i poczucia zagrożenia - tylko tak mogą jakoś skonsolidować poddanych i wynieść siebie jako mężów stanu. 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Ja już taką depresję mam od 2016 roku przez demografię kraju. 

 

Zamiast popadać w depresję weź się za ratowanie demografii. Zamiast nad tym dumać, weź odpowiedzialność na swoje barki, dorzuć swoją cegiełkę i zacznij wreszcie płodzić dzieci, bo ponoś masz narzeczoną. Tu trzeba ruchać, a nie łamać sobie głowę i czekać aż inni dzieci naruchają.

 

 

18 minut temu, $Szarak$ napisał:

Wszystkie służby PIS przekupuje. W czasie stanu wojennego pensja żołnierza DIAMETRALNIE wzrośnie. Żołnierzom będzie na ręke stan wojenny. 

 

Hmm, coś mi to przypomina... Czyżby przekupowanie medyków, aby pandemia trwała jak najdłużej?

Edytowane przez Eskel
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, $Szarak$ napisał:

Wszystko wskazuje według moich info źródeł na duże zadymy pod koniec tego roku.

Tzn po wyborach. Dbajcie o siebie. 

Będzie zmiana ustroju oficjalnie - kto wie, 0

Dokładnie wiadomo co będzie. PIS wygra wybory z palcem w nosie, a "demokratyczna opozycja z poparciem zachodnich braci" :lol: ich nie uzna i zrobi run na Kapitol.

 

15 minut temu, $Szarak$ napisał:

Wszystkie służby PIS przekupuje. W czasie stanu wojennego pensja żołnierza DIAMETRALNIE wzrośnie. Żołnierzom będzie na ręke stan wojenny. 

Inflacja, wakaty/mała chęć "oskarków" do służby w policji/wojsku, plan na 300 tys armie... pieniądze najłatwiej przyciągają ludzi. ;)

 

  

Godzinę temu, Confuser napisał:

I oczywiście pokazani ludzie zbierający warzywka z pola aby pokazać jakie to właśnie "skills" są potrzebne w Europie i jaki to "skills gap" trzeba zapełnić.

W końcu Polacy wstali z kolan, na niemieckich polach szparagów. 🤣

 

Pamiętasz covidozę? Zakaz wyjazdów, kwarantanny i inne cuda? I co wtedy zrobiła niemcowania jak bauerzy zaczęli płakać, że nie ma Polaków do zbierania płodów rolnych?

Zaraz się okazało, że jednak da się pojechać bez covidowych szopek... no ale nasz rząd się nie zgodził i nie poszedł im na rękę, więc otworzyli gorącą linię lotniczą do Rumunii i tak sobie sprowadzili "gastarbeiterów".

 

  

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Dopóki kobiety rodzą poniżej 2.1, to nie da się fizycznie tego rozwiązać.

Tylko czy warto to rozwiązywać?

Wiem, że to USA i reelekcja wujka Joe - ale życiowe problemy (które wujek rozwiązał) młodych ludzi to są z 🤣. Mniej wolności + więcej ćpania - przyszłość świata. ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Typ ludzi, którzy jakby im kacapy żonę dymały, to oni by stali, patrzyli, a może i się śmieli. 

Rosja dała jasne żądania. Pokazali, że są naszymi wrogami wyraźnie przed wojną. W naszym interesie jest ich pokonać. Swołocz nie zrozumie.

 

@zychu

Rosja gra w tym samym teamie pisowski trolu . Miejsce dla “soli tej ziemi “ zrobione wiec mozemy sie juz powoli rozejsc z tematem .

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, BumTrarara napisał:

+ więcej ćpania - przyszłość świata. ;)

Nie wiem czemu, ale przypomniał mi się idol pokolenia Z - Joe Rogan - i jego gadka o DMT.


8 milionów wyświetleń

41 minut temu, Eskel napisał:

Zamiast popadać w depresję weź się za ratowanie demografii. Zamiast nad tym dumać, weź odpowiedzialność na swoje barki, dorzuć swoją cegiełkę i zacznij wreszcie płodzić dzieci, bo ponoś masz narzeczoną. Tu trzeba ruchać, a nie łamać sobie głowę i czekać aż inni dzieci naruchają.

Tak zrobiłem wtedy. Znalazłem kobietę, niedawno się zaręczyłem i zamierzamy mieć przynajmniej 3 (dla mnie ideolo byłoby 4-5 pod rząd, aby po 20 latach mieć jeszcze czas na siebie). Jak mi się uda, to będę się chwalić. 
Ale przyznaję, że ta wiedza zmieniła moje nastawienie w wieku 18 lat.

 

Tak, masz zdecydowanie rację... Za dużo gadam, za mało robię.

ALE 
jeszcze ostatni wpis nim wyjdę. 
Niezły wpis dodał Rusek na /pol/ na 4chanie. Może się spodobać komuś:


"Pseudowojna została rozpoczęta i jest prowadzona przez Stany Zjednoczone i Izrael na polecenie i plany rabinów, jak również zgodnie z planami Rothschildów przeciwko Słowianom w ogóle. Żydowski plan jest znany w rosyjskich kręgach nacjonalistycznych, kampania czeczeńska również odbywała się zgodnie z tym planem, ale nie można tego mówić otwarcie, bo zostaniecie eksterminowani w miejscowym gułagu przez czeczeńskich zbirów. Ich głównym celem od zakończenia II wojny światowej jest zniszczenie haplogrupy R1A w ramach zemsty za Hitlera. Wszystkie białe ludy muszą być systematycznie podporządkowywane i niszczone różnymi metodami, od terroryzmu kulturowego po kontrolowaną rzeź, jak to ma miejsce obecnie na Ukrainie. Mit denazyfikacji jest zaszczepiony w umysłach rosyjskich vatników, setki tysięcy Iwanów umierają za jewtina i jego zespół Chabad . Ludność słowiańska Ukrainy nadal ma zakaz opuszczania kraju, a płodna populacja żeńska wyjechała do Turcji. To planowana eksterminacja słowiańskiego etnosu.
Jednostki zbrojne Rosji i Ukrainy, na mocy tajnego porozumienia o immunitecie dla prawdziwych beneficjentów tej wojny, aktywnie eksterminują ludność cywilną Ukrainy i najbardziej zagorzałych patriotów rosyjskich (Watników) w kontrolowanej rzezi. W rzeczywistości istnieje imitacja działań wojennych na terytorium Ukrainy dla widzów w krajach zachodnich, tylko ludność cywilna ginie naprawdę. Rażące ludobójstwo jest tuszowane przez „wojnę telewizyjną”, „serial telewizyjny w wiadomościach”. W Rosji jawne ludobójstwo przykrywa się sztucznie stworzoną narracją o denazyfikacji.
Izrael i Stany Zjednoczone aktywnie dostarczają broń do eksterminacji ludności słowiańskiej i zapaści demograficznej na Ukrainie, podczas gdy Rosja organizuje przepływ muzułmańskich migrantów, którzy już czują się w Moskwie panami. Jewtin zgodził się wziąć odpowiedzialność i poświęcić naród rosyjski na rozkaz swoich panów."
Aobj5n9.jpg

/pol/ - There is no war. - Politically Incorrect - 4chan

Jedzie po dwóch stronach jednocześnie, szanuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

trzeba przyjmować kolejne ekstra 300 tys. imigrantów rocznie. I tak k*rwa do zajebania. 


Naprawa tego? Odnowienie dzietności do 3.0. Jak to zrobić? Zamknąć granicę, wprowadzić mocny kulturowy konserwatyzm i kilka innych radykalnych rzeczy.....

 

Jaki ty jesteś oderwany a segregujesz ludzi pewnie wśród białych nawet dostrzegasz tych bardziej rasowo lepszych i gorszych. 

Konserwatyzm nie ma nic do dzietności jako tako. 

 

Największym problemem jest dewaluacja pracy Mężczyzny postępującą od 1950r., plus bonus w postaci ułudy bogactwa dla każdego a to bierze się z braku podstawy ekonomii gospodarowania.

W tym dla mnie sprawa jest jasna nie mogę na dobro konsumpcyjne złożyć gotówki, nie jest dla mnie. 

 

Strusiaczku wyobraź sobie kobiety nie pracują masowo, mężczyzna bez problemu może ogarnąć dach i wyżywienie, podstawy ekonomii nie są im obce. Jest ta sama ilość miejsc pracy w gospodarce = dwukrotnie wyższa populacja, czyli na obecne w PL byłaby dzietność około 2.5? Pewnie wyższa gdyby nie to że ludzie żyją złudzeniami i rezygnują z dzieci by spróbować dotknąć złudzeń życia z insta itd.

 

Obecnie hardcore przetrwania zmierza w kierunku jaki miał chłop 200 lat mający rodzinę wielodzietna ale rozkłada sięobecno  równo po 100% na parę K+M. W takich warunkach nie decydujesz się rozmnażać. 

Koszty Mieszkania i Energii stają się radykalne a promocja złudzeń bogactwa pogłębia problem. 

 

Jak mocno bieda uderza? Ostatnio oglądałem produkcję kryminalną z WB, policja znalazła rulon 1000 funtów i wszyscy przeżywali jaka to nie jest gotówka, poważnie? A to są drobne dla większości z nas tutaj. 

Swego czasy żyjąc na obczyźnie stosowałem zasadę 2 wypłaty odłożone dla komfortu psychicznego. Znajomy z WB mówił to jest nierealne nikt tak nie ma... WTF?!? 

 

Tamto minimum teraz dla mnie jest śmieszne, bo gospodaruje cały czas. 

 

 

Widzisz skąd idzie problem?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Strusprawa1 said:

tyle że chciałem zaznaczyć, że naprawdę te ruskie pierogi są ukraińskie,

Eeeee, Ukrainy jeszcze nie było w planach a pierogi ruskie już dawno jedzono. Nazwa bierze się od Rusi a nie z Rosji, dlatego nie nazywają się rosyjskie tylko ruskie. To tak tytułem dygresji kulinarnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rnext napisał:

Eeeee, Ukrainy jeszcze nie było w planach a pierogi ruskie już dawno jedzono. Nazwa bierze się od Rusi a nie z Rosji, dlatego nie nazywają się rosyjskie tylko ruskie. To tak tytułem dygresji kulinarnej. 

No przecież to napisałem, że wzięło się od nazwy rusi, a rusini galicyjscy (zachodni Ukraińcy) nie byli Ukraińcami. 
Ukraina to była kompletnie pierwotnie krainą około województwa kijowskiego i terenów Zaporoża (dajmy na to Żytomierz - Czernihów - Sumy - Dniepropietrowsk - Kirowograd - Winnica. Te tereny były krainą "Ukrainą". Rusini (czyli Białorusini + Ukraińcy [tutaj więcej się potem zmieszali z tatarami i uciekinierami kozakami]) w czasach Wielkiego Księstwa Litewskiego stanowili większość w kraju i to między innymi oni walczyli z Moskalami w licznych wojnach z Moskwą jak na przykład pod Orszą.

 

Potem, po unii lubelskiej, to całe przedsięwzięcie utrzymania wschodnich rubieży wzięła na siebie Polska przez słabość demograficzną i wojskową Litwy (począwszy od wypraw Stefana Batorego). Długa historia. Potem się jeszcze wiele rzeczy działo, ale na ogół obydwie strony paradoksalnie mają rację.

 

Mogą być pierogi ukraińskie - bo pochodzą od Rusi Czerwonej, która najbardziej współcześnie krzyczy jak to ona nie jest ukraińska, a przy transformacji Rusinów w Ukraińców nie zmieniano nazw łączących np. kulinarnych z Rusinami na ukraińskie. 


Język, podobnie jak białorusi, wzięli od języka ruteńskiego (rusińskiego), którym się posługiwali. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patrzcie jaki fajnopolak:
 

Cytat

Polska – z częścią Ukrainy lub bez niej – jest bytem, już i tak bezgranicznie nam wrogim. Obecność banderowców w Ludowym Wojsku Polskim też niczego nie zmieni. I nie ma to żadnego wpływu na precyzję pracy RS-28 Sarmat, Kalibr i 3M22 Zircon.


Sami mówią, że jesteśmy ich wrogami - czy ktoś jeszcze będzie udawać, że byt zwany Rosją z punktu widzenia Polaka trzeba zniszczyć?
 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:
3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

tyle że chciałem zaznaczyć, że naprawdę te ruskie pierogi są ukraińskie,

Eeeee, Ukrainy jeszcze nie było w planach a pierogi ruskie już dawno jedzono. Nazwa bierze się od Rusi a nie z Rosji, dlatego nie nazywają się rosyjskie tylko ruskie. To tak tytułem dygresji kulinarnej. 

 

Zawsze przy podobnych rozkminach mam przed oczami ten skecz:

😊

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Strusprawa1 said:

Jak to zrobić? Zamknąć granicę, wprowadzić mocny kulturowy konserwatyzm i kilka innych radykalnych rzeczy...

Najpierw wprowadzić równe prawa dla kobiet i mężczyzn, a potem zlikwidować socjal. Wystarczy.

7 hours ago, zychu said:

Tyle że ja mam na myśli coś więcej - że Ukraińcy jako zbiorowość nie są godni zaufania.

Czytając to zdanie, postawiłem sobie przed oczami Januszo-komis samochodowy i stary dowcip "jaka jest odległość Berlin-Warszawa? Minus 200 tysięcy km". Budowlańca z małpką i "byndzie pan zadowolony". Gościa co ostatnio uzbierał 205 punktów karnych, i to na trzeźwo. Piosenkę "żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ****". I polityków z każdej partii.

 

Jaki to ma związek z Ukraińcami? Cholera...

6 hours ago, Patryk said:

Panowie, nie odkrywajcie koła na nowo

Bardziej pasuje to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna

 

6 hours ago, Strusprawa1 said:

Rosjanie robili badania genetyczne

Nowe granice świata układane na podstawie badań genetycznych, a nie - jak 100 lat temu - atlasu narodowościowego?

Mi pasuje, a to znaczy że Rosjanom ktoś tą mapkę podrzucił ;) (na marginesie - nałóż na tą mapę granice cesarstwa rzymskiego).

 

Generalny wpis: cisza. Znacząca cisza. Cisza na Tajwanie, cisza na Ukrainie.

Niemcy planują spotkanie z Chinami w czerwcu: https://www.politico.eu/article/germany-china-li-qiang-olaf-scholz-taiwan-talks-june/

Miejmy nadzieję że nie spotkanie granicą 😜 chociaż historia często lubi się powtarzać jako farsa.

 

Rosja - pojawiają się pogłoski o pierwszych T-14 zaobserwowanych na Ukrainie.

 

Polska - https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,29697009,iwona-wieczorek-na-tiktoku-z-podlozonym-glosem-jak-daleko-zabrnie.html

Skoro nawet "prywatna inicjatywa" może sobie u nas z jednego zdjęcia wyrenderować cały filmik, z dowolnie podstawioną ścieżką dźwiękową, pozostaje czekać na wysyp filmików z Putinem i Zełeńskim. Lepszych i gorszych. Oczywiście wzięcie zwrotu "prywatna inicjatywa" w cudzysłów to smutna konstatacja, że to tylko test, i coś "ciekawego" najprawdopodobniej pojawi się u nas masowo przed wyborami (Tusk z Kaczyńskim, film ze Smoleńska itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Patryk said:

nie da się poprawić demografii sypiąc w ludzi pieniędzmi

... ale można na przykład wprowadzając warunki początkowe, te w których występowała konkurencja. Także konkurencja dupą.

Ciekawe jak będzie za rok/dwa wyglądać dzietność na Ukrainie. Czy w związkach Polak/Ukrainka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny koszt pomocy Ukrainie, zdecydowanie nie liczony przez rząd. Strata NBP prawie 17mld, zamiast zysku. Można szacować koszt pomocy na 22-25mld, biorąc pod uwagę wysokość zysków w poprzednich latach.

 

https://businessinsider.com.pl/finanse/nbp-ujawnil-wynik-za-2022-r-duza-strata-nie-bedzie-miliardow-dla-budzetu/ef7xedb

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porannej kawy - dla wszystkich robiących w homeoffice.

 

za: U.S. Air Forces in Europe Air Forces Africa Public Affairs

 

"

U.S. Air Force tankers moved to NATO’s Eastern Flank, strengthen collective defense

Published April 20, 2023

 

Previously based out of Spangdahlem Air Base, Germany, Copper Arrow’s move to its new main operating location at Powidz Air Base, Poland, as Detachment 1, also signifies U.S. European Command’s ability to rapidly deploy large combat-credible forces and equipment throughout Europe. (...)

 

In the coming months, 19 different U.S.-based tanker units are slated to come out to Poland to support Copper Arrow operations on NATO’s eastern flank, with several planned operations supporting strictly NATO activities.

"

 

A teraz drogie onucki ;)

Powiedzcie mi po co USA przysyła do Polski 19 dodatkowych tankowców? No i przebazowało się z niemcowa.

Co oni zamierzają nimi tankować?

 

No i dla unaocznienia skali. Wszystkie państwa europejskie mają razem 42 latające tankowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google maps udostępniło mapy satelitarne Mariupola i innych zniszczonych miast aktualne (Izium, Irpienia itd.)

 

Mariupol:
https://www.google.pl/maps/@47.0990016,37.5558764,2303m/data=!3m1!1e3

Na zdjęciu Kamianka na południe od Izium, gdzie odbyła się spora bitwa pancerna w kwietniu '22 (Izium samo na południu jest głównie zniszczone, gdzie przez miesiąc bronili się UA):6dnCUNp.png

 

 

Irpień:
yqJV98R.png

 

Warto to porównać. Potem są bajania "OJ ALE DONIECK BOMBARDOWALI UKRONAZIŚCI 9 LAT BEZ PRZERWY OJOJOJ"... Jakoś tego nie bardzo widać. 

Dalej, Moszczun, gdzie była jedna z decydujących bitew na zachód od Kijowa:
DIuYGRc.png

 

Widać okopy przechodzące przez środek wsi.

jfE2kbK.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1

 

Odnośnie banderowców:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WMP20130000606/O/M20130606.pdf

 

OUN, UPA, ich uczestnicy i działacz S. Bandera byli antypolscy.

Propagowanie ich kultu czy czerwono-czarnej flagi na terenie Polski powinno być karalne, a także powinien być odpowiedni negatywny stosunek do tego typu działalności na Ukrainie.

 

Bandera był w Polsce skazany na karę śmierci, kolaborował z niemieckimi hitlerowcami, w obozie był jedynie internowany i miał podobno pośredni kontakt. Zbrodnia Wołyńska trwała po jego zwolnieniu, w innych miejscach bodajże do 1947. Nie słyszałem żeby kiedykolwiek odciął się od tego.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gościu napisał:

@Strusprawa1

 

Odnośnie banderowców:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WMP20130000606/O/M20130606.pdf

 

OUN, UPA, ich uczestnicy i działacz S. Bandera byli antypolscy.

Propagowanie ich kultu czy czerwono-czarnej flagi na terenie Polski powinno być karalne, a także powinien być odpowiedni negatywny stosunek do tego typu działalności na Ukrainie.

 

Tak, racja pełna.

 

5 minut temu, Gościu napisał:

Bandera był w Polsce skazany na karę śmierci, kolaborował z niemieckimi hitlerowcami, w obozie był jedynie internowany i miał podobno pośredni kontakt. Zbrodnia Wołyńska trwała po jego zwolnieniu, w innych miejscach bodajże do 1947. Nie słyszałem żeby kiedykolwiek odciął się od tego.

 

Rzeź wołyńska trwała w 1943 i na początku 1944 (tu głównie w Galicji wschodniej i południowo wschodniej Lubelszczyźnie). On wyszedł z więzienia we wrześniu 1944, kiedy niemal było już po wszystkim. Potem trwały walki UPA z LWP i NKWD. Polscy partyzanci (żołnierze wyklęci) walczyli z LWP i NKWD na własną rękę głównie. Bardzo rzadko sprzymierzali się z banderowcami, co nie jest dziwne. 

11 minut temu, Gościu napisał:

a także powinien być odpowiedni negatywny stosunek do tego typu działalności na Ukrainie.

Zapewne będzie, choć banderowcy są używani instrumentalnie by napawać ich morale by potem ci żołnierze mogli uczestniczyć w najbardziej samobójczych walkach. Nie dziwię się czemu zamykają na to ryja. Wojna to w ogromnej mierze kwestia morale. Czy jest motywacja ryzykowania wszystkiego, czyli życia, dla czegoś. 

Ale uzgodnić to i tak trzeba będzie. Zapewne sojusz z tym krajem strukturalnie (przez zagrożenie moskiewskie jak w XVI wieku podczas Unii Lubelskiej) jest nieunikniony, a więc trzeba to uzgodnić by jakoś się to u obywateli tych krajów zgrywało. 
Zapewne w dłuższym terminie alternatywą jest okupacja przez moskali przez nasze skłócenie jak przed potopem szwedzkim. Może niektórym by to pasowało, mi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Nie no wiem o co chodzi, tyle że chciałem zaznaczyć, że naprawdę te ruskie pierogi są ukraińskie, ale nazwy nie zmieniono

Pierogi są jak syfilis. 

We Francji to choroba polska. U nas to Franca. 

Pierogi ruskie są u nas ruskie a na wschodzie polskie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.