Skocz do zawartości

Strzelanina w Poznaniu z powodu kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

Wyliże się. Jak ma zjebany mindset (a raczej ma) to bedze w przyszłości jeszcze tym grała, chwaliła się, bla bla bla...

 

Jak jest atrakcyjna, szybko się ogarnie. 

 

Racjonalizacja. Pamietajmy o tym Pany. 

 

Ja wiem, że fajnie komentuje się rzeczy z poziomu kanapowego, internetowego eksperta, ale kur*a, Panowie, trochę empatii.

 

Na oczach dziewczyny zginęło dwóch ludzi, z czego jeden ukochany. Faceci po takich akcjach na wojnie potem latami leczą się z PTSD.

Najwięcej racjonalizacji to ja widzę tutaj w komentarzach, że dobrze jej tak, kiedyś się ogarnie, pewnie zdradzała chłopa. Oczywiście po wstępnych plotkach i domysłach okazało się to bullshitem, ale nikt za to nie przeprosi, nie weźmie słów na klatę. Słowem powstał tu męski pudelek lub inna kafeteria.

 

Imo najbardziej wartościowego posta wrzucił w temacie @niemlodyjoda . W skrócie takimi tragediami kończą się próby uzależnienia swojego szczęścia od drugiej osoby - tutaj kolejny chłopak nie wytrzymał presji. Myślę, że to najlepsza nauka, którą można wynieść z tego nieszczęścia.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie coś innego zastanawia, ta kobieta z nagrania nie okazuje strachu przed napastnikiem, który przed chwila zastrzelił człowieka. 

 

Zachowuje się tak jakby była przekonana, że jej nic nie grozi. 

 

Oczywiście ludzie różnie reagują na sytuacje stresowe, ale dla mnie to jest najdziwniejsze. 

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TajemniczyDonPedro napisał(a):

Ja wiem, że fajnie komentuje się rzeczy z poziomu kanapowego, internetowego eksperta, ale kur*a, Panowie, trochę empatii.

I dalej jestem zdania, że się wyliże. (Pisane z kawiarni, na kanapie.). 

 

A takie pseudo pociski do taty swojego wysyłaj. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Machine89 napisał(a):

To co, miała go na pogotowie jeszcze zawieźć? Na pierwszym miejscu był dla niej obecny narzeczony, a nie ten psycho

Nic nie zrozumiałeś, rozemocjonowałeś się niepotrzebnie. 

 

Tak jak napisałem - nich to będzie przestrogą do tego by nikt nie odwalał jakiegoś szajsu dla kobiety/przez kobiety niezależnie jak będzie ciężko. Ta puenta mojego poprzedniego postu chciałbym by była zapamiętana i ewentualnie dyskutowana. Wszak oddać swoje życie (i jeszcze pociągać innych za sobą) dla laski która miała go już pompie? Godne pożałowania i chyba zgodzisz się z tym...

3 godziny temu, Throgg napisał(a):

Nie widziałem na oczy chyba większego wyrazu pogardy wobec kogokolwiek.

O to to to!

Edytowane przez Dassler89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

 

A takie pseudo pociski do taty swojego wysyłaj. 

Andrzejku, ale brak refleksji nad sobą w życiu zaboli tylko Ciebie, nie mnie.

 

Btw. perspektywa zmienia się, jeśli ktoś zna ofiarę, a nie czyta o niej z serwisów plotkarskich. Co prawda tylko z widzenia, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dassler89 napisał(a):

Nic nie zrozumiałeś, rozemocjonowałeś się niepotrzebnie. 

 

Tak jak napisałem - nich to będzie przestrogą do tego by nikt nie odwalał jakiegoś szajsu dla kobiety/przez kobiety niezależnie jak będzie ciężko. Ta puenta mojego poprzedniego postu chciałbym by była zapamiętana i ewentualnie dyskutowana. Wszak oddać swoje życie (i jeszcze pociągać innych za sobą) dla laski która miała go już pompie? Godne pożałowania i chyba zgodzisz się z tym...

 

No w pełni się z tym zgadzam, ale z drugiej strony nie ma co wymagać od dziewczyny, że do tego, który strzelał podbiegała czy nad nim płakała. Miała wyjebane już na niego i tyle, a on, jak debil, zabił siebie i drugiego człowieka, bo nie mógł sobie z tym poradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mosze Red napisał(a):

Mnie coś innego zastanawia, ta kobieta z nagrania nie okazuje strachu przed napastnikiem, który przed chwila zastrzelił człowieka. 

 

Zachowuje się tak jakby była przekonana, że jej nic nie grozi. 

 

Oczywiście ludzie różnie reagują na sytuacje stresowe, ale dla mnie to jest najdziwniejsze. 

Zapewne ją stalkował przy okazji pisząc co zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mosze Red napisał(a):

Mnie coś innego zastanawia, ta kobieta z nagrania nie okazuje strachu przed napastnikiem, który przed chwila zastrzelił człowieka. 

 

Zachowuje się tak jakby była przekonana, że jej nic nie grozi. 

 

Oczywiście ludzie różnie reagują na sytuacje stresowe, ale dla mnie to jest najdziwniejsze. 

Też to zauważyłem. Trochę nawet szarpie się z nim, jakby była przekonana, że nadal ma wpływ na niego i jego decyzje. Jakbyśmy zobaczyli sytuację, w której jeden chłopak daje drugiemu w zęby i kobieta krzyczy na swojego byłego, że zachowuje się jak szczeniak. Można to tak odebrać, albo było to zachowanie podyktowane szokiem i próbą obrony narzeczonego. Nie wiemy. Może budujemy sobie złe zdanie o dziewczynie jak i o zabitym, a tymczasem zabójca miał skłonności do paranoi. Pewnie szczegóły wyjdą.

4 minuty temu, matthewx napisał(a):

Ciekawa sprawa z tym pozwoleniem na broń. Przecież tak skrupulatnie sprawdzają.

Ten człowiek, który zabił był też zaangażowany w politykę i był z wykształcenia prawnikiem. Normalny koleś, podobnie jak ten, którego zastrzelił.

Edytowane przez I1ariusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TajemniczyDonPedro napisał(a):Andrzejku

Januszku, ale ja ich nie znam. 

 

28 minut temu, TajemniczyDonPedro napisał(a):

Btw. perspektywa zmienia się, jeśli ktoś zna ofiarę, a nie czyta o niej z serwisów plotkarskich. Co prawda tylko z widzenia, ale jednak.

Mam to w kutasie.

 

Tym chłopom pomoc się już nie da. Gdyby jakimś cudem dotarła do nich kobietopedia, może by zrozumieli, może rzuciliby ją w kąt. 

Przecież BIG Boss sam opisywał co chciał zrobić i na szczęście nie zrobił. 

 

I powtarzam raz jeszcze Typiara się wyliże, nie ona pierwsza nie ostatnia. 

 

Jest taki przycisk ignor - użyj go to jest forum i nie wyjeżdżaj mi tu z empatią, to dobro jest zbyt cenne na internet. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Messer napisał(a):

Psycha zryta do końca życia dla panienki po tym co zobaczyła i co sprowokowała.. Ciekawi mnie jak będzie żyła ze świadomością, że to tak naprawdę jej dzieło? Czy dołączy do tej dwójki za jakiś czas, bo już nie da rady?

Dobra  karuzela na kutandze Mokebe albo Chada podziała tutaj z pewnością cuda. Za rok, dwa będzie przy piwku opowiadała śmieszną anegdotkę "o dwóch takich co się o mnie pozabijali" 😎

  • Like 2
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę obawiam, aby to nie był zapalnik do czegoś większego. Rewolucja zaczyna się od iskry, a męskie zdrowie psychiczne wisi w tym kraju na włosku.

 

Bo przecież jak masz depresję, to weź się w garść, przegrywie
Jak Cię zdradziła, to o nią nie dbałeś wystarczająco, więc zastanów się nad sobą, incelu
A jak Cię żona zrobiła na dziecko i zawinęła z majątkiem, aby mieszkać u gacha, to bądź mężczyzną i nie płacz

 

Coraz częściej nawet w przestrzeni publicznej słyszę, że a to ktoś się wyhuśtał. A to znowu jakiś popularny aktor czy muzyk mówi o swoich problemach, o tym, jak kobiety i matriarchalny system zniszczył mu chęć do życia i ciągnięcia tego dalej. Systemowo jesteśmy bezsilni i coraz głośniej się o tym mówi. Do tej pory jednak nadal bez echa - bo faceci w tym kraju swoje problemy rozwiązywali metodą sznura i taboreta a nie pistoletów i noży.

 

Już mniejsza o to, czy to zdradzony narzeczony, czy odrzucony przed laty chłopak. W jednym i drugim przypadku mamy do czynienia ze skrzywdzonym facetem, który prowadził względnie normalne życie, ale każdego dnia w głowie musiał odgrywać mu się dzień świstaka w piekle własnego umysłu. Ile razy musiał usłyszeć, żeby zmężniał? Ile razy został wyśmiany, wytknięty palcem, zanim w końcu płyta w jego głowie się zdarła i wystrzeliła z gramofonu z głośnym brzdękiem naciskanego spustu?

 

W 2019 do kin wszedł amerykański dramat psychologiczny "Joker". Przed jego emisją narodził się mocne niepokoje społeczne, jaki wpływ owe dzieło będzie miało na współczesny zachód. Czarnowróżono wyjście ludzi przyciśniętych przez system na ulicę, anarchię i ogólne terror w przestrzeni publicznej. Obawiano się, że obudzi w ludziach jakieś ukryte głęboko niezadowolenie. Frustrację życiową. Że ruszy niebezpieczną strunę w najbardziej niebezpiecznej grupie społecznej - sfrustrowanych mężczyznach, którzy nie mają nic do stracenia w życiu. Do dziś wiele osób uważa to go za film, który odmienił ich życie. Niestety w materii spojrzenia na problem męskiej depresji - społeczeństwo pochłonęło medium i szybko zapomniało.

 

Widzę tutaj niepokojąco dużo podobieństw. W naszym kraju w cierpieniu żyją setki tysięcy mężczyzn, którzy swoją nad przepaścią. I obawiam się, że takie sytuacje mogą być tym niebezpiecznym pchnięciem do przodu, które pośle ich w ciemność.

  • Like 11
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Confuser napisał(a):

Po obejrzeniu filmiku sugeruję go obejrzeć jeszcze raz.
Chłopak po zastrzeleniu drugiego przystawia sobie broń do głowy kilka sekund wcześniej, rezygnuje. Znasz pojęcie takie jak "post-nut clarity"?
Jeśli miałbym gdybać to zdał sobie sprawę w czasie rzeczywistym co tak naprawdę zrobił i co go może czekać.
Nie sądzę aby robił to "żeby Myszka poczuła się gorzej".

Poprzedni wpis, jest oczywiście moją interpretacją tych wydarzeń, aczkolwiek opartą na kilku spostrzeżeniach:

 

Primo - typ nie działał w afekcie, tylko metodycznie, bo wcześniej sam podejmował próby ich zlokalizowania za pomocą socjal mediów Skoro na spotkanie z nimi zabrał ze sobą broń, to raczej nie z zamiarem strzelania do puszek za garażami, a właśnie zastrzelenia tego gościa. Ba, sam fakt, że przez całe zajście nawet nie wymierzył broni w dziewczynę, świadczy o tym, że w 100% był zmotywowany co do tego, że chce zabić tylko tego jednego typa, więc miał czas na przemyślenie potencjalnych konsekwencji, w tym również swojego samobójstwa.

 

Secundo - zakładam, że gość i typiara nie znali się z jednej randki na tinderze, tylko istniał między nimi dużo bardziej zaawansowany związek. A jak to z babami bywa - te gadają bez pokrycia, więc gość się pewnie nasłuchał, jaki jest wyjątkowy, jak to ona nigdy go nie opuści i takie tam. I co gorsza w to uwierzył. 

 

Bo gdyby chłop miałby po prostu za złe babie, że ta jest niesłowna, to rozwaliłby jej łeb jako drugiej, zaraz po tym pierwszym gościu, a sam niekoniecznie musiałby wtedy popełniać samobójstwa.

 

Ale że ją oszczędził, to raczej kierował się wyimaginowanym przekonaniem, że ona dalej w głębi duszy go kocha, tylko teraz zbłądziła z uczuciami, więc uknuł taki oto plan, że odstrzeli jej obecnego narzeczonego, a potem zabije siebie - tego pierwszego, wyjątkowego w jej życiu - i w ten oto sposób, ta pozostanie sama na tym łez padole, skazana na uschnięcie z tęsknoty za swoimi miłościami.

 

Jaki to przyniosło efekt, to opisałem w poprzednim poście. Dość żałosny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kto jest odpowiedzialny za tę tragedię w Poznaniu? Lewactwo które ogranicza dostęp do broni. Wystarczyłoby, gdyby ta młoda dziewczyna posiadała RS-12M1 Topol-M - rosyjski rakietowy pocisk balistyczny dalekiego zasięgu klasy ziemia-ziemia ICBM z trzystopniowym napędem na paliwo stałe, przystosowany do przenoszenia trzech głowic jądrowych MIRV, stanowiący udoskonalenie wcześniejszego pocisku RT-2PM Topol. Dzięki niemu mogłaby przeprowadzić wyprzedzające uderzenie jądrowe na zamachowca. (podjebane z neta)

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Templariusz napisał(a):

Dobra  karuzela na kutandze Mokebe albo Chada podziała tutaj z pewnością cuda. Za rok, dwa będzie przy piwku opowiadała śmieszną anegdotkę "o dwóch takich co się o mnie pozabijali" 😎

 

Napisać, że Twój komentarz trochę słaby to jak nic nie napisać. Dziewczę było związane w młodym wieku z raczej normalnym gościem. Nie widziałem też, żeby na fb miała zdjęcia z czerwonymi błyskawicami i podpisem ,,piekło kobiet'', poza tym jej narzeczony działał w partii, która raczej takich rzeczy nie popiera- czyli musiała mieć podobne podejście do życia, tradycyjne, bez tych unowocześnień. Czyli całkiem prawdopodobne, że jest to normalna kobieta, przeciwieństwo tych, które lubią polatać na beżowej karuzeli. Nie trzeba większej filozofii, żeby dojść do tych wniosków a tymczasem smarujesz taki komentarz. Wczoraj psychol na jej oczach zastrzelił jej narzeczonego, później palnął sobie w łeb, obryzgując ją krwią a Twój wniosek na tą sytuację jest jeden: teraz to dopiero będzie dawać murzynom i śmiać się ze wszystkiego.

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

Zachowuje się tak jakby była przekonana, że jej nic nie grozi.

Ze strony eks-chłopaka, którym prawdopodobnie pogardzała - wcześniej przecież jej "nie dał rady zatrzymać" - miałoby coś JEJ grozić?

Z drugiej strony, kobiety czasem mają to coś, co pozwala 160cm/45kg istocie wejść bez namysłu pomiędzy dwóch walczących +120kg dresów. Tylko ciężko to nazwać.

 

Aha - jeśli faceci po takich akcjach mają PTSD, a kobiety potrafią je zracjonalizować - to tylko kolejny dowód na to, że to mężczyźni są romantyczną płcią.

 

1 hour ago, I1ariusz said:

Ten człowiek, który zabił był też zaangażowany w politykę i był z wykształcenia prawnikiem. Normalny koleś, podobnie jak ten, którego zastrzelił.

Prawnik, polityk, broń.

Jasne, zupełnie zwyczajni ludzie - w kraju, gdzie nawet Policjant czy właściciel kantoru może dostać odmowę PnB do celów ochrony osobistej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kespert napisał(a):

Ze strony eks-chłopaka, którym prawdopodobnie pogardzała - wcześniej przecież jej "nie dał rady zatrzymać" - miałoby coś JEJ grozić?

Z drugiej strony, kobiety czasem mają to coś, co pozwala 160cm/45kg istocie wejść bez namysłu pomiędzy dwóch walczących +120kg dresów. Tylko ciężko to nazwać.

 

Aha - jeśli faceci po takich akcjach mają PTSD, a kobiety potrafią je zracjonalizować - to tylko kolejny dowód na to, że to mężczyźni są romantyczną płcią.

 

Prawnik, polityk, broń.

Jasne, zupełnie zwyczajni ludzie - w kraju, gdzie nawet Policjant czy właściciel kantoru może dostać odmowę PnB do celów ochrony osobistej.

 

A do tego komentarze prawników i sędziów, że Leszek Miller to nie jest Jaś Kowalski, żeby nie mógł posiadać klamki bez papierów. Równi i równiejsi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

Mnie coś innego zastanawia, ta kobieta z nagrania nie okazuje strachu przed napastnikiem, który przed chwila zastrzelił człowieka. 

 

Zachowuje się tak jakby była przekonana, że jej nic nie grozi. 

 

Oczywiście ludzie różnie reagują na sytuacje stresowe, ale dla mnie to jest najdziwniejsze. 

 

Była w szoku. Nic dziwnego. Ludzie tak reagują. Jak mi sąsiadka się rzuciła na głowę z 1 piętra kilka miesięcy temu to sam byłem w szoku ale krzyk gościa żeby dzwonić na pogotowie mnie otrzeźwił i działałem szybko i rozsądnie na ile potrafiłem. Mnie uderzyło coś innego. Te jej potępieńcze wrzaski. Woła o pomoc a pomocy brak. W takiej sytuacji jesteśmy zwierzyną. Nikt nie przyjdzie z pomocą. To jest straszniejsze od samego faktu wystąpienia tego zdarzenia bo jak coś takiego się dzieje to nie ma żadnej nadziei. Policja będzie za 10 - 20 minut najprędzej a poziom ich wyszkolenia nie gwarantuje pozytywnego rozwiązania sytuacji (czytaj agresor unieszkodliwiony). Obok przejeżdża samochód (swoją drogą niezbyt mądry człowiek - w takiej sytuacji się wysiada i ucieka). Nikt nic nie zrobi. Sam bym uciekał w takiej sytuacji, a nawet jakbym miał broń to jeśli sytuacja ogranicza się do danego obszaru to i tak starałbym się stamtąd zwiewać bo były przypadki że policja w USA często strzelała do postronnych którzy strzelali do agresora bo po prostu nie wiedzieli kto jest kim. Jeśli w Polsce zaczynają się takie cyrki to broń krótką warto mieć choćby do obrony rodziny i trzymać się w miarę możliwości z dala od dużych miast gdzie będzie tylko gorzej. na początku zeszłego roku była plaga wymontowywanych katalizatorów. W mojej miejscowości okradziono kilka domów w sylwestra. Będą mijać lata i będzie tego stopniowo więcej. W Łodzi jakieś gangsterskie porachunki też się zaczynają. Wracamy do sytuacji lat 90 gdzie wszelkie męty społeczne będą agresywnie załatwiać sprawy. Kraść, mordować się wzajemnie itp. 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Patton zmienił(a) tytuł na Strzelanina w Poznaniu z powodu kobiety
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.