Skocz do zawartości

Debata 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Fajne za to było pytanie do posłanki Żukowskiej. 

 

- jakie prawa mają mężczyźni, których nie mają kobiety?

 

Po dość pokrętnych tłumaczeniach, a walce Sufrażystek o prawo do głosowania, okazało się, że mężczyźni nie mają prawa do urlopu ojcowskiego, przez co nie mogą się angażować w wychowanie dzieci. Warto zobaczyć tylko ten fragment.

 

 

 

ps. za to dziś w Onecie złapała oddech. Razem z kumpela z Trzeciej Drogi i redaktorką, roztrząsały jak to źle w Polsce, że nie ma parytetów w zarządach spółek skarbu państwa i giełdowych.

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bassfreak napisał(a):

Krzysiu jak zwykle z kulturą i merytorycznie 😇

 

 

@Piter_1982

 

Tu też dała czadu😆

 

 

Godzinę temu, Lucky Luke napisał(a):

Pani profesor Środa

 

Ta kobieta odjechała w świat fantazji🤣

Chciałbym zobaczyć jak kobieta kładzie asfalt😏

Albo robi remonty budowlane🤦‍♂️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odnośnie imigracji, bardzo poprawnie zaatakował PIS PO -> PIS ma swoje za uszami, ale PO niedawno sami chcieli wszystkich brać z otwartymi ramionami :P
2. Pytanie o bicie dzieci i żarty z programu - nie mam pojęcia po co to pytanie, wg mnie bez sensu

Edytowane przez NewMeNewAcc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piter_1982 napisał(a):

- jakie prawa mają mężczyźni, których nie mają kobiety?

Dla mnie osobiście jest to coś niebywałego, że takie pytania jak to powyższe pojawia się w tym medialnym ścieku głównego nurtu. Oznaczałoby to, że ludzie coraz bardziej widzą problem feminizmu i uprzywilejowania kobiet w społeczeństwie względem mężczyzn. Nawet nikt nie protestuje, nie drze ryja, tylko zupełnie niemerytorycznie odpowiada wijąc się jak wąż wokół tego by na samym końcu się oczywiście samozaorać z prawami ojców do urlopu ojcowskiego.

 

Jak to Roman Warszawaski na swoim kanale YT kiedyś zauważył: feminizm to jest jeden wielki szit test, który my jako społeczeństwo oraz w szczególności mężczyźni oblewamy koncertowo. Ale czy na pewno? Tego typu pytania jak to powyżej o prawa kobiet i mężczyzn pojawiają się coraz gęściej i śmielej nie tylko w niszowych kanałach na YT czy gdzieś indziej, ale także w głównym nurcie. 

 

Mężczyźni coraz śmielej o to pytają, rośnie ich świadomość, być może po części na bazie własnych, kiepskich doświadczeń z małżeństwa, rozwodu, styczności z sądami rodzinnymi, co skutkuje następstwami w postaci alimentów i alienacji rodzicielskiej, która przecież wykonywana przez kobietę jest jak najbardziej zgodna z polskim prawem.

 

Tak sobie słucham z rana tych wypowiedzi Żukowskiej i zupełnie nie dziwię się, że to glównie kobiety głosują na lewicę, a po przeciwnej stronie barykady znajdują się panowie, głównie ci młodzi. Lewica nie ma zupełnie nic do zaoferowania mężczyznom, stoi po stronie kobiet. Te jej wypowiedzi o tym, że silna Polska to bezpieczna kobieta, która może mieć pełne prawo do aborcji, trzeba zmienić definicję gwałtu pod kobiety itp bzdury. To jest zupełne odklejenie od rzeczywistości i nie dziwne, że mężczyźni nie chcą mieć z tym nic wspólnego i szukają alternatyw oraz możliwosci na scenie politycznej dla siebie. Zostaną tylko tzw. soy-boy'e, którzy będa robić do własnego ogródka, aby zostać finalnie niesłusznie, jak się okazało, oskarżonym o molestowanie, jak to miało miejsce jakiś czas temu chyba w młodzieżówce lewackiej.

 

Jak słucham wypowiedzi tej pani, to coraz śmielej zaczynam się identyfikować jako mizogin lub bardziej postępowo jako transkesualna mizoginka. A co? Nie mogę?

 

Ot, takie refleksje z porannej posiadówy na kiblu:D

 

Ach, już lżej.  

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NewMeNewAcc napisał(a):

2. Pytanie o bicie dzieci i żarty z programu - nie mam pojęcia po co to pytanie, wg mnie bez sensu

 

Lewica nie ma niczego do zaproponowania Polakom.

Oni działają i bazują na tym by ośmieszyć oponenta, wyciągnąć zdanie z kontekstu i przedstawić w złym świetle.

Posłanka ewidentnie nieprzygotowana do debaty, działała raczej emocjonalnie tak jak ta kobieta z PSL.

Zobacz co jest głównym ich postulatem aborcja jak zwykle by przyciągnąć i przekonać więcej kobiet do głosowania na nich.

Emocje bo to właśnie na nich bazują a do przekazania ich najlepiej nadają się kobiety.

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piter_1982 napisał(a):

za to dziś w Onecie złapała oddech. Razem z kumpela z Trzeciej Drogi i redaktorką, roztrząsały jak to źle w Polsce, że nie ma parytetów w zarządach spółek skarbu państwa i giełdowych.

 

Tak dla obowiązkowych parytetów we wszystkich zawodach!!! 50% kobiet w przetykaniu szamba i kładzeniu asfaltu!!! Kiedy tego chcemy??? Teraz!!!!1111 😍

 

6 godzin temu, Krugerrand napisał(a):

Dla mnie osobiście jest to coś niebywałego, że takie pytania jak to powyższe pojawia się w tym medialnym ścieku głównego nurtu. Oznaczałoby to, że ludzie coraz bardziej widzą problem feminizmu i uprzywilejowania kobiet w społeczeństwie względem mężczyzn. Nawet nikt nie protestuje, nie drze ryja, tylko zupełnie niemerytorycznie odpowiada wijąc się jak wąż wokół tego by na samym końcu się oczywiście samozaorać z prawami ojców do urlopu ojcowskiego.

Ja tu widzę zupełnie inny problem. Szczególnie jak takie pytanie stawiane jest przez postępackimainstream lub do działaczy lewicy. Przecież oni uznają, że nie ma kobiet i mężczyzn, płeć jest konstruktem i każdy może być czym chce. Więc na takie pytanie to powinni się po prostu obrazić i walnąć jakąś ideolo przemowę. 

 

No ale wiadomo, że to jedna obłuda i zakłamanie, :D bo sami nie działają w oparciu o to co głoszą i uprawiają dwójmyślenie. Potem na jednym wdechu o "kobietach w zarządach" i wszystkim innym.

Przecież ja też mogę być dzisiaj kobietą, w końcu wystarczy, że tak i tak ma być - według nich - 100% prawda.

 

Czyli jak zawsze się zakręcili w tym swoim obłędzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cała debata miałka, płaska i bez konkretów.

Prowadzacy mnie drażnią, on jakiś mało profesjonalny, nieprzygotowany, jąka się. Ona nieprzyjemna,  nie traktuje ich równo jednym daje dokończyć po czasie a innych ucina.

 

Słuchałem jednym uchem w pracy, ale co mi się rzucilo.

 

Mam wrażenie że poseł z PIS nie odpowiedział na nic konkretnie,  lanie wody w stylu "dobre pytanie, ale uważam, że sądzę,  że mam zdanie, dziękuje".

Berkowicz i ta szopka z misiem,  no im bliżej wyborów tym bardziej mnie konfa wqrwia swoją infantylnością.

O dziwo całkiem fajnie, krótko i zwięźle wypowiadał się ten bezpartyjny, ale oni są przystawką zbierającą głosy dla pis/po.

Lewica jakoś tak płasko, ale lekko na plus.

Trzecia droga nie powiedział gość nic konkretnego same frazesy i odklejenie od rzeczywistości, dziadek zatrzymał się w 2000 roku.

Gość z PO skupił się na ataku na zmianę na PiS i Konfederację i w sumie też nic konkretnego nie powiedział.

 

Ogólnie całkiem kulturalnie, bez osobistych pyskówek.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 9/13/2023 at 12:25 PM, cst9191 said:

Ten PISdzielski rzecznik prasowy to wybitnie obrzydliwy typ.

 

Konfederacja sama rządzić nie będzie, ale przy dobrych wiatrach może w koalicji z Tuskiem, który dla władzy poszedłby na kompromis i  zrezygnował z dalszego brnięcia w lewactwo i rozdawnictwo.

 

 

I już się zaczyna. O nie, nie będą rządzić tylko sprzedadzą swoje dupy za stanowiska. Co po Dziamborze z list PSL po przyjmowaniu posłów PiS na listy nie było widać? Oszukujesz sam siebie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.