Skocz do zawartości

A więc wojna - Izrael zaatakowany przez Palestynę i bojówki muzułmańskie


$Szarak$

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej mam mieszane uczucia. 

 

Niby jestem za Izraelem, ale jednocześnie szkoda mi Palestyny. 

 

Jak słucham wypowiedzi ministra obrony Izraela, premiera to mówią tak, jak Hitler. 

No dosłownie taki sam sposób wypowiedzi. 

Działania też podobne. 

 

Oczywiście, Hamas trzeba zniszczyć, ale skazywać 2 miliony ludzi na cierpienia bez wody, gazu, prądu... 

Jak getto. 

 

Przez ich działanie, mam ja i wielu ludzi już mieszane uczucia. Jeśli wejście lądowe będzie bardzo brutalnie, a w internecie pojawia się masakry cywilów dokonywanych przez żołnierzy Izraela... no nie wiem, jak to będzie.

 

UE już nazwała działania Izraela zbrodniami wojennymi. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sympatię do Izreala/Palestyny to sprawę ładnie wyjaśnił wczoraj dr. Szewko. Polecam obejrzeć na jego kanale, odcinek 97

 

Powiedział mniej więcej tak (to nie cytat ale sens wypowiedzi):

 

Jeśli Izrael mamy traktować jak państwo demokratyczne, które stosuje się do zasad cywilizowanego świata to Izrael nie może zabijać cywilów w Gazie z żadnego powodu. Chyba, że uznajemy go za państwo terrorystyczne, wówczas równa się z Hamasem i są takimi samymi terrorystami"

 

Moim zdaniem idealnie wyjaśnił temat na gruncie etyki przemocy. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko. 

 

Izrael chce być państwem cywilizowanym przestrzegającym praw człowieka i chronionym przez  wszelkie konwencje humanitarne, co daje mu szereg przywilejów ale i nakłada obowiązki. Jeśli nie chce ich przestrzegać to staje się państwem terrorystycznym i wówczas stawiamy znak równości między Izreaelem na Hamasem co skutkuje izolacją międzynarodową, sankcjami albo interwencją zbrojną. 

 

Międzynarodowe uprzywilejowanie Izreala vs kolejne zdjęcia okaleczonych dzieci z Gazy. 

Zobaczymy kto wygra. 

 

 

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wierzyliście chyba, ze Izrael został zaskoczony tym atakiem ze swoim najlepszym wywiadem na świecie. Zaskoczeni to byli cywile, na których leciały rakiety ze Strefy Gazy. Elita wiedziała i postanowiła wykorzystać to z premedytacją dla ostatecznego rozwiązania kwestii Palestyńskiej, ale mam przeczucie, że mamy do czynienia z czymś większym, czyli uzupełnienie tej globalnej ustawki (wojna z prawami człowieka w kowidiozie, wojna na ukrainie)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Niby jestem za Izraelem, ale jednocześnie szkoda mi Palestyny. 

I jest punkt wspólny - Szkoda dzieciaków. One nie są niczemu winne. Obie strony są siebie warte. 

 

58 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

UE już nazwała działania Izraela zbrodniami wojennymi. 

masz jakieś źródło? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten materiał znalazłem dzisiaj na youtube:

Dobrze je podsumowuje hasło "wszyscy są tam siebie warci".

Żydowski plan przesiedleńczy był nieznacznie lżejszy od nazistowskiego planu "Generalplan Ost", bo patrząc po ostatnich wydarzeniach nie mam wątpliwości, że Palestyńczykom nie pozostanie nic innego jak ucieczka w tej wojnie, gdyż żydzi pójdą teraz na całość, gdyż mogą (machina propagandowa ruszyła na całego, mają kilka tygodni "swobody"). Jeżeli Palestyńczycy nie zginą od rakiet i pocisków artyleryjskich wykończy ich brak żywności i wody, więc wszyscy albo będą musieli wybrać śmierć, albo ucieczkę do Egiptu. Ot, przesiedlenie dokonane w "białych rękawiczkach".

4:47 Patrząc na to co się odwaliło w sobotę to rzeczywistość okazała się raczej mocno brutalna dla tego żyda... .

P.S Na takie coś trafiłem na Wiki, nie potwierdzę na ile w tym jest prawdy:

"
W 2018 roku w mediach pojawiły się informacje na temat projektu planu pokojowego opracowanego w administracji Donalda Trumpa, w ramach którego strefa Gazy zostałaby powiększona czterokrotnie przez włączenie terytoriów należących do Egiptu, w zamian Egipt uzyskałby terytoria izraelskie wzdłuż dotychczasowej granicy między tymi państwami, a Izrael uzyskał część obszaru Zachodniego Brzegu Jordanu z osiedlami żydowskimi
"

Oczywiście plan spalił na panewce, bo nikogo on nie zadowalał w pełni.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, balin said:

Wyżynanie i strzelanie (nawet do psów) do wszystkiego co się rusza - nie nazwałbym powstaniem.

 

Nie rozumiesz znaczenia słowa "powstanie". Powstanie przeciwko najeźdźcy, bądź ciemiężcy, to zbrojny atak na tegoż.

Sposobu przeprowadzenia tego ataku definicja nie obejmuje.

 

Jak najbardziej jest to powstanie.

A że brutalne? W arabskim, muzułmańskim stylu. Wystarczy poczytać koran, a  jeszcze lepie syrę - biografię Mahometa.

Z tego co widać, Żydzi wcale, niewiele lepsi. Tak że są siebie warci.

Jeżeli którykolwiek z  nich, tak jedni jak i duży, by u nas zdobyli władzę, to by nas wymordowali. I twierdzenie, że jedno lepsi a duży gorsi jest niezgodne z rzeczywistością. A że te rzeczywistość, w naszych oczach kształtuje propaganda, to wiadomo kto wygra serca i umysły świata - ten kto ma lepszą propagandę.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, balin napisał(a):

Kurła w co ten rząd się znowu pcha? 

Zamiast być ziemią obiecaną dla milionów Żydów będziemy ziemią obiecaną dla mln Palestyńczyków, pół biedy jeśli to będą całe rodziny, a nie sami młodzi jurni jak na Lapedusie.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał(a):

 

Nie rozumiesz znaczenia słowa "powstanie". Powstanie przeciwko najeźdźcy, bądź ciemiężcy, to zbrojny atak na tegoż.

Sposobu przeprowadzenia tego ataku definicja nie obejmuje.

 

Jak najbardziej jest to powstanie.

A że brutalne? W arabskim, muzułmańskim stylu. Wystarczy poczytać koran, a  jeszcze lepie syrę - biografię Mahometa.

Z tego co widać, Żydzi wcale, niewiele lepsi. Tak że są siebie warci.

Jeżeli którykolwiek z  nich, tak jedni jak i duży, by u nas zdobyli władzę, to by nas wymordowali. I twierdzenie, że jedno lepsi a duży gorsi jest niezgodne z rzeczywistością. A że te rzeczywistość, w naszych oczach kształtuje propaganda, to wiadomo kto wygra serca i umysły świata - ten kto ma lepszą propagandę.


O to to to. Nawet burzą osiedla / zrównują z ziemią jak przy naszym powstaniu warszawskim,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Brat Jan napisał(a):

Zamiast być ziemią obiecaną dla milionów Żydów będziemy ziemią obiecaną dla mln Palestyńczyków, pół biedy jeśli to będą całe rodziny, a nie sami młodzi jurni jak na Lapedusie.

Palestyńskie kobiety w wieku 20-30 lat mogą przyjeżdżać. Tak swoją drogą, jaki w Afryce Północnej czy na Bliskim Wschodzie może być stosunek liczby facetów do kobiet, skoro do Europy przybywają  w większości młodzi mężczyżni? 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perun82 napisał(a):

Semitki jak najbardziej. Mam słabość do tego typu urody :D

W latach 90 tych osiedlało się w Warszawie sporo Wietnamczyków. Teoretycznie powinny być już na ulicach widoczne ich dorosłe dzieci, a żadnych ładnych dziewczyn o azjatyckiej urodzie nie widuję. Zwiększyła się jedynie liczba zbotoksowanych kartoflanek ze wschodu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.