Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, cst9191 napisał(a):

 

A teraz do rzeczy: ilu migrantów z Afryki przyjąłeś pod swój dach? Albo Ukraińców? Z ogarnięciem kilku wiosną zeszłego roku nie było problemów

Ale co to w ogóle za argument? 

Czy ktoś ci mówi, byś pod dach przyjmował? 

Oni sobie poradzą sami lub z pomocą państwa. 

 

Jako ludzie zachodu czyli ludzie raczej dobrzy na tle innych narodów przyjęcie Ukraińców było słuszne. 

 

Od was póki co tylko widzę: uuuu Ukraińcy som! Uuuu 

 

A jak się pytam o rozwiązania to by ich po prostu nie macie. Tylko rzucacie populistyczne hasła. 

 

3 minuty temu, Magos Dominus napisał(a):

W porządku. Co z tą Koreą? 

Inwestycje, pomoc w modernizacji armii. 

Pomoc w wielu rzeczach. Długo by się rozpisywać.

Więc proszę @cst9191 o rozwiązanie problemu z uchodźcami. 

Nie przyjmować wcale? Przyjmować? 

 

Tylko prosze, nie wyjeżdżaj mi z tym, że sprawdzić trzeba było ich. 

 

Trochę wyobraźni - sprawdzić kilka milionów ludzi? No lol...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Ale co to w ogóle za argument? 

Czy ktoś ci mówi, byś pod dach przyjmował? 

 

I w tym momencie kończy się solidarność z imigrantami :)

 

9 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Oni sobie poradzą sami lub z pomocą państwa. 

Tak?

Dwa aktualne artykuły o sytuacji we Włoszech i Niemczech:

 

https://polskieradio24.pl/5/1223/artykul/3228380,liczba-nielegalnych-migrantow-rosnie-bild-o-poglebiajacym-sie kryzysie-uchodzczym-w-niemczech

 

https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/wlochy-ponad-100-tys-migrantow-od-poczatku-roku-nasila-sie-polemika-wokol-ich-przyjmowania,743249.html

 

Samorządów nie stać na utrzymywanie pasożytów.

 

9 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

A jak się pytam o rozwiązania to by ich po prostu nie macie. Tylko rzucacie populistyczne hasła. 

Rozwiązanie jest proste: nie przyjmować ludzi odmiennych kulturowo.

 

Takim Czechom brakuje pół miliona pracowników, a jednak nie ściągaja do siebie imigrantów/pracowników z odmiennych kulturowo państw.

 

9 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Trochę wyobraźni - sprawdzić kilka milionów ludzi? No lol...

:) :) :)

 

WhatsApp-Image-2023-06-15-at-14.17.384.j

 

Po co nam straż graniczna? Wpuszczajmy wszystkich jak leci.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191Nie no szkoda prądu. 

 

Jeśli ktoś wyjeżdża tak bezsensownymi tekstami; uuuu przyjmiesz pod swój dach - to już wiadomo, że nie ma sensu. 

 

Bo jaka to dyskusja? Przeczytaj sobie to, co napisałeś. I zastanów się nad logiką tego. 

 

Mam doczynienia ze zwykłym populista. 

 

Jak zawsze prawie - krzyczeć, ale podać rozwiązanie to już problem... Nie wpuszczać ludzi uciekającyhc przed wojna... 

Nie ma sensu dyskusji. Na tym starczy. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Inwestycje, pomoc w modernizacji armii. 

Pomoc w wielu rzeczach. Długo by się rozpisywać.

No tak lepiej napisać kilka ogólników. 

28 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Nie wpuszczać ludzi uciekającyhc przed wojna... 

Te bandy płynące do Europy nie są uchodźcami tylko migrantami socjalnymi. Jeśli chodzi o Ukraińców to trzeba było ich zorganizować, żebyśmy mieli jakąś kontrolę ilu ich w ogóle jest, kto pojechał dalej, kto wrócił, kto został. 

Gdzie? W przejściowych obozach dla uchodźców. Dopiero później dać się obywatelom wykazać wielkością serca i przyjąć pod swój dach.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

No tak lepiej napisać kilka ogólników

Bo to jest tego typu cieplokapciowe pierdolenie zwane żartobliwe argumentacją. Niech państwo przyjmie, niech nasza armia walczy, powinniśmy wejść na Ukrainę. Czyli w domyśle kto????? Państwo to kto? Jak państwo przyjmie i zapłaci to kto zapłaci??? Jak armia polska ma iść się bić to kogo wsadzą w kamasze. Wkurwia mnie taka zyczeniowosc sojowych chłopców ze smartfonem za kilka tysięcy w łapie. A jak co do czego, jak sam miałby przyjąć i sfinansować czy iść się napierdalać to pisze, że

 

56 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Jeśli ktoś wyjeżdża tak bezsensownymi tekstami; uuuu przyjmiesz pod swój dach - to już wiadomo, że nie ma sensu

 

Raczysko naszych czasów. Kiedyś bez internetu takie jednostki siedziałby w swojej norze na wsi albo 25m2 w mieścinie i terroryzowaliby tylko swoje otoczenie tymi wiekopomnymi przemyśleniami. Teraz wypełzło to w internetowych i pierdoli kocopoły.

Godzinę temu, cst9191 napisał(a):

Samorządów nie stać na utrzymywanie pasożytów.

On tego nie pojmuje, bo mu propaganda prozachodnia beret wypaliła. Porusza się w obszarze ogólników, rzuca jakieś hasła rodem z lewicy pokroju: jak by się podpalało samochody to gospodarka ruszy, bo ludzie będą kupować nowe.

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, $Szarak$ said:

Taki @Kespertmoże potwierdzić, że pisałem - front stanie.

Po początkowym entuzjazmie pierwszych dni, rzeczywiście stało się mocno prawdopodobne, że front stanie, co pisałeś. Brak masowości...

12 hours ago, $Szarak$ said:

W Chinach dalej jest wiek 18 mentalnie.

Chiny to strasznie trudny temat, o którym w Europie naprawdę niewiele wiadomo. Część Chin jest bardziej wolnościowa i liberalna niż Europa (sic!), ale są na tyle realistami, że zaspawanie drzwi od bloku uzmysłowiło im korzyści "siedzenia cicho". Część Chińczyków jest przeciwko systemowi emerytalnemu, bo "ile sobie zarobiłeś, tyle masz, a nie zabierasz nasze". Z drugiej strony, masz prowincję Ujgurów i "obozy edukacyjne".

12 hours ago, Roman Ungern von Sternberg said:

Izrael też się domaga swojego kawałka z tego tortu.

USA wycofuje swoje zapasy amunicji ze składów w Izraelu, i wysyła m.in. sporo z tych 155mm na Ukrainę. To wszystko, co trzeba wiedzieć o przyszłości tego rejonu.

12 hours ago, $Szarak$ said:

Robienie dobrze Ameryce skończy się na pewno lepiej, niż ruskim czy Niemcom... 

Dla Rosji i Niemiec my - Polska - to kwestia osobista. Dla USA jesteśmy tylko okazją do interesu, więc są "najmniejszym złem".

1 hour ago, $Szarak$ said:

Jeśli ktoś wyjeżdża tak bezsensownymi tekstami; uuuu przyjmiesz pod swój dach - to już wiadomo, że nie ma sensu.

Podsunąłeś mi pomysł - i niech kto chce, skorzysta.

Taki "tinder" dla uchodźców - podajesz płeć, zdjęcie, coś o sobie, i jak masz "matcha", to znajdziesz chętnego Polaka, który przyjmie Ukraińca pod swój dach. Na z góry ustalonych warunkach.

To dopiero by się Panie wkurzyły...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertAle chociaż już sobie wyobrażam szwaba lub ruskiego, gdy ich coś strzela, że się zbroimy. 

 

I pomyśleć, że my kiedyś z rosja w sojuszu byliśmy. Działaliśmy razem przeciwko NATO... 

 

A teraz tak się piłeczka odbiła - z takiej miłości do nienawiści jeden krok jakby. 

 

Ale to było do przewidzenia. Wtedy byliśmy krajem najbardziej podatnym na przeciwstawieniu się ruskimi. 

 

Watykan i Amerykanie tylko dołożyli klocek. 

Nawet Niemcy wschodnie do końca bardzo walczyły o ten sojusz. 

 

Godzinę temu, Redbad napisał(a):

Raczysko naszych czasów. Kiedyś bez internetu takie jednostki siedziałby w swojej norze na wsi albo 25m2 w mieścinie i terroryzowaliby tylko swoje otoczenie tymi wiekopomnymi przemyśleniami. Teraz wypełzło to w internetowych i pierdoli kocopoły.

No tak, kiedyś to było xD. Kiedyś to było prawdziwi mężczyźni w domyśle alkoholicy bijący żonę w domu. 

Nie ma co, kiedyś to było. 

37 minut temu, Kespert napisał(a):

Chiny to strasznie trudny temat, o którym w Europie naprawdę niewiele wiadomo

No, ale tak czy inaczej bogata część chin jest stosunkowo mocno liberalna, jak na nich. :)

 

rosja też się rozwijała, jak putin wprowadził liberalne rzeczy. A teraz wraca do ZSRR i znowu cofnie kraj. xD 

 

Czytałem gdzieś ostatnio badania psychologiczne, że stare osoby takie, jak putin jako dowódcy często idealizują ustrój w jakim się wychowali. 

putin wychował się w rodzinie i systemie zsrs. 

On kocha zsrs i teraz, jak już pokazał swoje oblicze będzie chciał tworzyć zsrs. 

Godzinę temu, Redbad napisał(a):

. Porusza się w obszarze ogólników, rzuca jakieś hasła rodem z lewicy pokroju: jak by się podpalało samochody to gospodarka ruszy, bo ludzie będą kupować nowe.

Raczej po prostu ty jesteś nieukiem i wielu rzeczy nie rozumiesz. 

 

Zacznij czytać książki, zacznij się rozwijać a nie stoisz w miejscu żyjąc 18 wiekiem.

 

Bo jeśli ktoś opiera się na stareotypach i innych tego typu bajkach to wiadomo, że nie mam doczynienia z osobą jakoś mocno dedykowaną. 

 

Z resztą... Badania nie kłamią, kim są konserwy i mocni prawicowy. Idioci bez szkoły w większości. 

 

Patrzeć kto głosuje na liberałów i ich wykształcenie a kto na konserwy... Daje do myślenia. 

 

@RedbadIle książek przeczytałeś przez ostatnie 20 lat swojego życia? Myślę, że mniej, niż 3. xd 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RabarbaR napisał(a):

Ciach bajera

Czytanie książek jest bardzo ważne. Nawet te nie do końca na pierwszy rzut wydające się wartościowe. 

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać. 

 

40 zł za książkę - w sumie co ja mówię, wystarczy wejść na pewną stronę, potem zakładka outlet i można znaleźć bardzo ciekawe książki nawet i za 15 zl z 40 zł. 

 

Za 15 zł można tyle wiedzy zdobyć. 

 

No już nie mówiąc o bibliotekach, szukaniu za friko e-bookow itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

@RedbadIle książek przeczytałeś przez ostatnie 20 lat swojego życia? Myślę, że mniej, niż 3. xd 

 

I wiesz co jest najśmieszniejsze? Że to o 3 książki więcej, które zrozumiał niż Ty.

 

Ptysiu, skaczesz do ludzi, którzy najprawdopodobniej są znacznie bardziej od Ciebie wykształceni, ogarnięci i znacznie lepiej kumają rzeczywistość niż Ty, chociażby ze względu na wiek. To jest po prostu niesmaczne i nie na miejscu co robisz.

 

Mamie w końcu zacząłeś pomagać w domu czy tylko wokół Twojego smalcu się uwija, żebyś mógł być naukowcem w internetach? Schudłeś w końcu? Czy tylko nauka, nauka, nauka, bezrobocie, żarcie, wyciskanie pryszczy i walenie konia? No i dowiedziałeś się w końcu czym są wartości w nauce psychologii, czy nie?

 

Jeszcze raz - mam nadzieję, że się ogarniesz, bo to jest kurwa dramat co piszesz. 

 

Podobnie jak Ty kibicuję Ukraińcom, jestem za pomaganiem im w różny sposób, nie przepadam za ruskimi, jednak staram się trzymać klasę i obrzydzenie w sobie, gdy czytam ruską propagandę czy podniecenie ruskimi. Nie ucz się panie naukowcu obrażać ludzi w necie, bo kiedyś zapomnisz w rzeczywistości, że w tym necie nie jesteś. A z Twoją masą i stanem smalcu, to mogłoby się źle skończyć.

 

Jak pisał Peterson - chcesz zmieniać świat? To najpierw posprzątaj w swoim pokoju. Przez pokój nie ma na myśli pewnie wyłącznie kwestii czysto fizykalnej.

 

Jak wszyscy się z Ciebie śmieją w danym miejscu, to powinieneś się nad sobą zastanowić, a nie uznawać się za nierozpoznanego wcześniej geniusza.

Eot ode mnie.

Edytowane przez Messer
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danym miejscu śmieją - i to jest w sam raz! Nie w każdym - w danym. 

 

A ja jestem, jak apostoł - nie chodzę tam, gdzie już mi klaszczą, tylko staram się nawracać ludzi od głupoty. Od szkodliwej głupoty. 

 

Dla mnie nawrócenie kilku osób z kilkudziesięciu to już duży sukces. 

 

Dla was dyskusja powinna  wyglądac tak, że spotyka się 20 osób o tych samych poglądach i każdy sobie pochlebia. 

 

A jak już jest ktoś o innych i wbija kij w mrowisko to wielkie oburzenie. xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Messer napisał(a):

Mamie w końcu zacząłeś pomagać w domu czy tylko wokół Twojego smalcu się uwija, żebyś mógł być naukowcem w internetach? Schudłeś w końcu?

O proszę nasz oczytany apostoł to piwniczak? To w sumie trochę tłumaczy. 

@$Szarak$ jak na takiego oczytanego człowieka to argumenty masz słabe. Dużo ogólników, mało konkretów. Dlaczego gospodarka usa ma przejść w tryb wojenny z powodu Ukrainy? Wiesz w ogóle co to oznacza? W roku wyborczym? Oświeć mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

O proszę nasz oczytany apostoł to piwniczak? To w sumie trochę tłumaczy. 

 

Sam o sobie pisał, że musi schudnąć i mieszka z mamą. Obawiam się, że to wyprany z testosteronu piwniczak z nadmiarem ciałka do kochania i z wewnętrzną misją ratowania świata, wskazywania palcem, żeby robić określone rzeczy - rządzeniem, spełnia tak potrzebę władzy - i złudzeniem zajmowania się nauką. On napisał kilka postów wyżej, że chodzi po necie z kagankiem oświaty i oświeca ludzi, a oburzenie myli z zniesmaczeniem.

 

Eh, fajnie być na czyimś utrzymaniu, mieć wszystko podstawione pod nos i zajmować się tylko wygodnymi rzeczami i przejmowaniem się czy tylko chusteczki są gdzieś skitrane w pokoju.. aż mi się gimnazjum i technikum przypomniało. Piękne, beztroskie, okuratne czasy gnicia w piwnicy i nibembeństwa. ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, mało tego - mieszkam jeszcze z babcią i braćmi oprócz mamy. 

 

Pisałem jeszcze, że jestem ogrodnikiem z dużym stosunkowo gospodarstwem a mój jeden ciągnik kosztuje tyle co nowy merol z salonu. 

 

80% pola jakie posiadam warte jest około 100k od hektara. Ponad - ze 130k. 

 

Kilka hektarów ziemi pod samym miastem - za to mogę sobie kupić mieszkanie w wawie. 

 

Samych czereśni miałem lekko ponad 30 ton w tym roku. Średnia cena sprzedaży 8zl za kg. Można sobie policzyć ile wynosi... Odjąć pracowników, opryski, obcinanie, paliwo. Na waciki zostaje ;)

 

Nie licząc jabłek które zaraZ się zaczną i jeszcze innych odmian śliwek w tym roku. 

 

Więc nie martw się @Messer, jestem grubaskiem, ale za to jakim szczęśliwym!

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

książek przeczytałeś przez ostatnie 20 lat swojego życia? Myślę, że mniej, niż 3. xd 

Ale co chcesz się licytować na książki? Można je czytać i dalej farmazonić, czego dajesz przykład raz po raz. Jesteś punktowany wielokrotne przez chłopaków, ale pół biedy, czasem masz po prostu inne zdanie, nie krytykuję. Natomiast momentami "zaginasz prawa fizyki" a to już mnie trochę odpala, bo jestem wrażliwy na aprioryczne tezy o rzeczywistości dzieciaków-sojaków. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Jak zawsze prawie - krzyczeć, ale podać rozwiązanie to już problem... Nie wpuszczać ludzi uciekającyhc przed wojna... 

Nie ma sensu dyskusji. Na tym starczy. 

 

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale z tego co pamiętam, na początku inwazji RUS na UKR, o Polakach piszących, że uciekaliby z kraju gdyby konflikt eskalował na terytorium PL, Ty pisałeś, żeby wyłapywać takich "dezerterów" i sam mógłbyś to robić...mam nadzieję, że przynajmniej w tym względzie trochę Ci się zmieniła optyka przez te półtora roku heh. ;) 

 

Bo jeżeli nie, to spora niekonsekwencja by była. :P 

 

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

No ba, mało tego - mieszkam jeszcze z babcią i braćmi oprócz mamy. 

 

To akurat normalne na przedmieściach i na wsiach wśród ludzi którzy mają spory dom i ok relacje z rodziną, która nie ingeruje w prywatne sprawy.

Jak się dzieli koszty utrzymania i obowiązki, nikt na nikim nie pasożytuje, to wszystko w porządku.

 

Patrząc po dawnych znajomych, praktycznie każdy mieszkał w domu rodzinnym do okolicy trzydziestki i wyprowadzali się dopiero jak związek był

już poważny i chcieli zamieszkać z drugą osobą.

 

Rozumiem, że jest wiele sytuacji, gdzie z przyczyn osobistych czy zawodowych lepiej się wyprowadzić wcześniej, ale

to nie zawsze jest najlepsza opcja heh. 

 

Ale nie ma co offtopować. :P 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, fajnie, że nasz mon kupuje nowe zabawki - szkoda tylko, że robi to w sposób absurdalnie bałaganiarski.

 

Trzy czołgi podstawowe - leosie, abramsy, k2. To jest idiotyzm niespotykany w żadnej innej armii świata.

s70, w-3, aw149 - sytuacja podobna. 

zwłaszcza z tym ostatnim będą niezłe cyrki... ;) 

 

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Messer napisał(a):

Obawiam się, że to wyprany z testosteronu piwniczak z nadmiarem ciałka

Jestem takim piwniczakiem i próbuję opuszczać piwnie mówiąc żartobliwie 🙂

Będąc w hotelu parę dni temu na stole oczywiście jakby inaczej miałem dwie piwniczanki:

IMG-20230819-091535.jpg

Z piwni już się nie da wyjść @Kirovietsjak się raz tam weszło 😆

Edytowane przez nowy00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy00 napisał(a):

Z piwni już się nie da wyjść @Kirovietsjak się raz tam weszło 😆

 

 Nie doczytałem na początku i skleiłem, że coś tam się skleiło czy tam sklinowało z tymi butelkami.

@nowy00 Ty akurat nie jesteś typowym piwniczniakiem.

 

 

 

 

A tak swoją drogą zastanawia mnie skąd Ubermensch którego wręcz rozrywają laski i faceci- normiki i flepiarze zabijają wzrokiem ma tyle wiedzy nr zastosowania chusteczek w piwni.🤔🤔🤔

 

 

Niektórzy tu się sami wyjaśniają do tego stopnia, że niedługo wszyscy zapomną o kawalerkach a Wawie i divach za con. 300pln lub oklaskach na Oksfordzie.😅😅

Edytowane przez Kiroviets
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.