Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, zychu napisał(a):

A w założeniach kliki rządzącej taki ptysio jest gównem wpisanym w potencjalne straty.

Niestety ;) Był kiedyś taki dowcip, co chomik powinien zrobić w swoim życiu. Najeść się, wyspać i zdechnąć.

 

Każdy niech sobie dorobi do tego taką analogię i zinterpretuje tak, jaka mu pasuje.

 

Ku chwale Systemu ;) 

 

 

49 minut temu, Libertyn napisał(a):

My jesteśmy agresorem, wszak wstąpiliśmy do NATO bez pytania się ich o zgodę

Naprawdę? A o traktacie NATO - Rosja z 1997 r. Pan słyszał? ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście :

 

"Biegli zaznaczyli, że do tej pory strona ukraińska nie współpracowała z polską prokuraturą i nie udostępniła jej żadnych materiałów."

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30229471,nowe-informacje-z-przewodowa-wiadomo-czyja-rakieta-spadla.html#s=BoxOpImg1

 

No dajcie spokój, kto by się spodziewał 

I kompletnie nie ma to związku z obecna syt.miedzy PL a ukr.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA musiały trochę przytemperować UKR. A co do wypowiedzi PL polityków z poniższego artykułu, to wiadomo, że dużo tutaj gry pod publiczkę

przed wyborami i dostosowywania się pod nastroje społeczne i sondaże.

 

Z czasem wyjdzie, czy faktycznie pójdzie to w dobrą stronę - co nie zmienia faktu, że w sytuacji ze zbożem, kto miał zarobić, ten już zarobił. :P 

Gdyby w PL od początku konfliktu realnie było takie "trzeźwe" podejście, to większości dzisiejszych tarć z UKR w ogóle by nie było.

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-ukraina-wycofa-skarge-minister-stwierdzil-ze-to-nie-jest-klu,nId,7050596#crp_state=1

 

Ukraina wycofa skargę? "Minister stwierdził, że to nie jest kluczowa sprawa"

Ministrowie rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej, którą tworzą Polska, Czechy, Węgry i Słowacja, uznali dziś w Znojmie w Republice Czeskiej, że wycofanie przez Ukrainę skargi do Światowej Organizacji Handlu (WTO) na embargo na zboża poprawiłoby atmosferę we wzajemnych relacjach. „Na moje pytanie, czy Ukraina wycofa skargę, minister rolnictwa Ukrainy Mykoła Solski nie odpowiedział” - podał polski wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

 

Z wielkim zdziwieniem i zaniepokojeniem przyjęliśmy decyzję o skardze Ukrainy na nasz kraj do Światowej Organizacji Handlu i oczekujemy, że Ukraina z tej decyzji się wycofa - powiedział po rozmowach w Znojmie Ryszard Bartosik. Podkreślił, że ułatwiłoby to dalsze rozmowy, a Polsce zależy na dialogu z Ukrainą.

Apeli o wycofanie wniosków zgłaszanych także przez pozostałych partnerów z Grupy Wyszehradzkiej wysłuchał przez połączenie internetowe minister rolnictwa Ukrainy Mykoła Solski. Na moje pytanie, czy Ukraina wycofa skargę, odpowiedź nie padła. Pan minister stwierdził, że to nie jest kluczowa sprawa, a dla nas jest kluczowa. Jest bardzo ważna. Stworzyłoby to dobry klimat i uniknęlibyśmy wielomiesięcznych postępowań- powiedział Bartosik.

Wiceminister rolnictwa powiedział także, że Ukraina obstaje przy swoim stanowisku wystawiania własnych licencji. Nie możemy się na to w tej chwili zgodzić, bo uważamy, że to my powinniśmy wydawać zgody na przyjmowanie zboża lub nie. Uważamy, że takie stanowisko może doprowadzić do niekontrolowanego napływu zboża do naszego kraju - stwierdził.

 

Bartosik zaznaczył, że za embargiem przemawia fakt, iż "wielkość tranzytu każdego dnia, każdego tygodnia, każdego miesiąca wzrasta. Dlatego niezrozumiałym jest fakt, że Unia Europejska nie przedłużyła swojego rozporządzenia". Jak dodał, najważniejszą konkluzją spotkania jest to, że zboże z Ukrainy powinno trafiać tam, gdzie jest ono potrzebne, a nie powinno powodować trudności na rynkach krajów sąsiednich i wpływać negatywnie na rolnictwo w tych krajach.

Gospodarz spotkania, czeski minister rolnictwa Marek Vyborny, podsumowując rozmowy, powiedział, że partnerzy z Grupy Wyszehradzkiej wezwali Komisję Europejską do kontroli korytarzy solidarnościowych, przez które ukraińskie zboże ma trafiać do państw trzecich. Zasugerowali wprowadzenie systemu kaucji na ukraińskie produkty rolne przewożone przez terytorium Unii Europejskiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

partnerzy z Grupy Wyszehradzkiej

A jednak to jeszcze działa!

Oby jak najdłużej!

 

 

 

6 minut temu, cst9191 napisał(a):

W skrócie. Ukraina przeprowadza u siebie potężne reformy albo USA wycofują się z wspierania tego państwa:

U panie, bez lewizny to się nie będzie opłacało im tej wojny prowadzić...

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 09:17, RealLife napisał(a):

Foliarze antyszczepionkowi podkochują się w Rosji i Chinach. Ja nie wiem czemu. Ta miłość to masachonizm. 

Och mój ulubieniec, którego nick jest dla żartu, ten sam który swoich twierdzeń właśnie szczepionkowych w żaden sposób nie potrafił udowodnić i zapewne (nie śledzę tego tematu tak mocno) stawiam wszystkie swoje orzechy, że wielbił Ukrainę, to by pasowało do profilu psychologicznego typowej osoby z syndromem Sztokholmskim, zawsze wychwala oprawcę, w końcu propaganda takie osobniki tworzy.

Edytowane przez Piccardo
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio w innym wątku pisał coś mniej więcej w tonie, że "w kontaktach z Wschodem powinniśmy wykazywać się chytrością i podstępem". Czyli co innego głośno mówić w mediach, a co innego robić po cichu. No cóż, powoli okazuje się że gdzieniegdzie tak właśnie to działa:

 

Nie przyjmuje zakładów, czy PiS będzie cokolwiek głosił w sprawie "dotacji węglowych" jeszcze przed wyborami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zychu napisał(a):

Halo? Czy można już Zieleńskiego nazywać naziolem? Co na to nasze forumowe kurwy ukrofilskie?

Nie licz na to. Jedni wyszukują się w tym "wybitnej strategii przedwyborczej dla PIS-u polepszającej ich wizerunek na chwilę przed wyborami" (nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby tak w o ogóle myśleć).

A drudzy udają, że tematu nie ma.

Czyli klasyczne wyparcie, no bo co innego zrobić? Przyznać się do błędu?

Chyba jedynie w alternatywnym świecie. :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Brat Jan napisał(a):

nie śpij!

Nie chce mi się już walczyć z niektórymi specyficznymi prawakami. 

 

Ja sam byłem prawakiem nawet takim mocno, ale czym człowiek się więcej uczy (nawet samemu) tym bardziej powinien raczej z tego wyjść. 

 

I oczywiście argument prawacki jest taki, że szkoła to dno i pięć metrów mułu, ale ja się z tym nie zgadzam. 

 

Przecież, jak się człowiek uczy na studiach to rozwija swój umysł. Nawet poza programem często ma jakieś zainteresowania - czyta wiele różnych książek chociażby, więc nie przemawia do mnie - bo szkoła i nauka to nic. 

 

Teraz należę do grupy liberałów i po dyskusji z nimi i przebywania sporo czasu, ogólnie zmieniam poglądy. 

 

Jeśli mi jakiś prawaki pisze, że Francja upada bo zamieszki... zamieszki ktore na taką dużą skalę zdarzają się, raz na 17 lat to coś jest nie halo - to tak, jakby we Francji pisali, że w Polsce na okrągło się woda wylewa z Wisły. No jaki to ma sens? 

 

Narkomany na ulicach w USA... USA skończone bo ludzie sobie robią co chcą. I to wynika tak po prostu z niewiedzy, że to tylko kawałek tego, czym jest USA. To jest malutki procencik. 

 

Prawaki jadą na stereotypach, populizmie, pompowaniu bezsensownie różnych sytuacji itd. 

 

Mi się powoli nie chce z tym walczyć. Kijem rzeki nie zawrocisz - gdybym zaczął wrzucać książki warte przeczytania, albo ludzi do podsłuchania to by było: lewackie głupoty! Lewaki wyjaśniane! - i tak to wygląda dyskusja z prawakami. 

 

To wynika z tego, że część ludzi nie potrafi znaleźć miejsca w swoim społeczeństwie, dlatego tak bardzo walczy o tradycjonalizm - nie potrafi się inaczej odnaleźć, niż robić za mitycznego samca alfa. 

Zagadka rozwiązana. 

 

Wolę naukę.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

gdybym zaczął wrzucać książki warte przeczytania, albo ludzi do podsłuchania to by było: lewackie głupoty! Lewaki wyjaśniane! - i tak to wygląda dyskusja z prawakami. 

Dawaj :)

Chętnie poznam te tytuły i potencjalnie interesujące źródła wiedzy ;)

 

To np. mój ulubiony lewicowy podcast. 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror Na rozgrzewkę 3.5h o USA - obalanie mitów na tego kraju przez człowieka który tam żyje od wielu lat. 

Kanał na który wielu ma uprzedzenia, ale ja chodź usziego nie oglądam to gdy ktoś mi jego filmy podesłał jako argumenty wysłuchałem. 

Ale to nie o sam kanał chodzi, ale o samego gościa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 09:17, RealLife napisał(a):

Foliarze antyszczepionkowi podkochują się w Rosji i Chinach. Ja nie wiem czemu. Ta miłość to masachonizm. 

Obejrzyj materiał nt. brics to może zrozumiesz 

 

12 godzin temu, Piccardo napisał(a):

Och mój ulubieniec, którego nick jest dla żartu, ten sam który swoich twierdzeń właśnie szczepionkowych w żaden sposób nie potrafił udowodnić i zapewne (nie śledzę tego tematu tak mocno) stawiam wszystkie swoje orzechy, że wielbił Ukrainę, to by pasowało do profilu psychologicznego typowej osoby z syndromem Sztokholmskim, zawsze wychwala oprawcę, w końcu propaganda takie osobniki tworzy.

Prędzej czy później zwolennikom otworzą się oczy https://x.com/WolnoscO/status/1707360188523516056?s=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Wolę naukę.

To, co uskuteczniasz, to nie nauka, ale jakiś rodzaj natchnionego, mistycznego onanizmu w przeświadczeniu o własnym oświeceniu.

Podoba mi się ideowa podbudowa twoich wypowiedzi (bo piszesz z pozycji liberalnych), niemniej uważam, że wciąż wiele nauki przed tobą (przede mną też zresztą).

Ja po dwunastu latach studiów (akademickich i "domowych") mogę stwierdzić jedynie, że wiedza humanistyczna/społeczna może co najwyżej dążyć do naukowości, ale nigdy nauką nie będzie. Bywa blisko, ale zbyt często idzie w publicystykę.

 

I ty również swoją publicystykę mylisz z nauką. To typowe u ludzi, którzy bezkrytycznie traktują swoje źródła - i swoje zdolności poznawcze. ;) 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jol said:

Obejrzyj materiał nt. brics to może zrozumiesz

 

Nie bardzo rozumiem jak ty to widzisz.

 

Rzucisz linkiem na forum i dodasz z przekonaniem o swojej wyższości w rozumieniu świata -"obejrzyj sobie" a ja mam tracić mój czas i energię na kolejnego szura anonima? Nie obejrzę sobie. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.