Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Iran wystrzelił rakiety w kierunku konsulatu USA... I SIĘ DO TEGO PRZYZNAŁ.

Zdecyduj się wreszcie czy zaatakowali konsulat czy bazę wojskową :)

 

 

58 minut temu, RealLife napisał(a):

Właśnie sprawa jest taka, że Jarosław Wolski twierdzi że nigdzie nie uciekniemy w przypadku wojny Rosja - Nato bo jak sugeruje -w przypadku takiego konfliktu cała UE uwięzi swoich mężczyzn w granicach UE i nikt (oprócz bogatych) nie dostanie się do Tajlandii, Paragwaju czy Kanady. 

Tylko, że nieco niżej w odpowiedzi na czyjś post napisał, że jest to martwy przepis.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RealLife said:

Właśnie sprawa jest taka, że Jarosław Wolski twierdzi że nigdzie nie uciekniemy w przypadku wojny Rosja - Nato bo jak sugeruje -w przypadku takiego konfliktu cała UE uwięzi swoich mężczyzn w granicach UE i nikt (oprócz bogatych) nie dostanie się do Tajlandii, Paragwaju czy Kanady. 

Kiedy ja właśnie o tym - jesteśmy zakładnikami/niewolnikami polityków i elYt w których interesie nie zamierzamy walczyć, bo swojego biznesu w wojaczce nie mamy. Dlatego szczują że będą wszystkich wyłapywać jak wszy. A co to może implikować? No np. masowe dezercje, leśną partyzantkę "terrorystyczną", sabotaże albo odpalanie oficerów czy polowanie leśnych oddziałów na polityków, jak tylko ktoś dostanie broń do ręki wbrew sobie. Cholera wie. Myślę, że wielu z łapanki zaczęło by traktować nie tylko najeźdźcę jako wroga ale wszystkich, którzy wrogo przejęli prawa do jego życia i wolności, doprowadzając do tego, że w zasadzie nie ma już nic do stracenia. 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Confuser napisał(a):

 

Przejrzałem insta tej pani z burdelswehry i te oddziały z jednorożcami powinny być wyspecjalizowane pod atakowanie tyłów wroga, patrząc po koszulce:

lVfljSb.png

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rnext napisał(a):

A co to może implikować?

Wojnę domową albo Dzień Sznura ;)

 

Pan Wolski mimo sprawiania na mnie długi czas dosyć poważnego wrażenia palnął taką głupotę, że aż szkoda czasu ją rozbierać na czynniki pierwsze. Wstyd - dla politologa.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Przejrzałem insta tej pani z burdelswehry i te oddziały z jednorożcami powinny być wyspecjalizowane pod atakowanie tyłów wroga, patrząc po koszulce

Zaraz się dowiemy, że to jest przejaw wyższości zachodu nad osią zła. 😆

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Piccardo said:
7 hours ago, Rnext said:

No i do mnóstwa ludzi dotarło.

I do mnóstwa jak sam widziałeś nawet tutaj nigdy nie dotrze

 

Można oszukiwać wszystkich (ludzi) przez pewien czas, a część ludzi przez cały czas, ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas.

 

No i zawsze zostaną Ci "niektórzy", których można oszukiwać przez cały czas. Tego nie zmienisz. Najważniejsi są ci, których nie można oszukiwać przez cały czas. Ważne, że do tej świadomej części dotrze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wrotycz napisał(a):

Ważne, że do tej świadomej części dotrze.

Oby takich okazało się być znacznie więcej niż tych drugich OBY! Dochodzę do wniosku że gdyby 60-70% ludzkości potrafiło racjonalnie myśleć, żadnej wojny z dupy podatków czy innych bzdur nigdy byśmy nie uraczyli, bo mniejszość pozbawiona funkcji myślenia nie doszłaby nigdy do głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał(a):

Kiedy ja właśnie o tym - jesteśmy zakładnikami/niewolnikami polityków i elYt w których interesie nie zamierzamy walczyć, bo swojego biznesu w wojaczce nie mamy.

Zrobią to inaczej. Powiedzą, że pójdziesz do wojska to dostaniesz ulgi podatkowe, szybszą emeryturę lub inne bzdury i przywileje. Ewentualnie wypłacą jednorazowo 10 000 zł każdemu zainteresowanemu i to spokojnie niektórym wystarczy. Kary będą i nagrody dla przygłupów. My mamy niewolnicze społeczeństwo. Teraz wszyscy dopłacamy w ogóle za możliwość pracy. Chore koszty wszędzie, a dla chorych to w ogóle zostaje już tylko kula w łeb. Jesteśmy za słabi, żeby się przed czymkolwiek obronić, też ze strony rządu. Co zrobisz? Nic nie zrobisz. Gdzie zaopatrzenie takiej partyzantki, gdzie logistyka, dowodzenie, cokolwiek. Nikt nie ma takich doświadczeń, nie ma kultury broni, ani tym bardziej mordowania ważnych celów. Odpowiednie służby wybroniłyby się przed taką partyzantką momentalnie. Wystarczyłaby zwykła ochrona VIP złożona z kilku ekspertów działań antyterrorystycznych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Salius Ketman napisał(a):

Młot na homofobicznych Rosjan.

 

U nas już dawno powstało homokomando. Aż strach pomyśleć co będą wyprawiać w okopach.

 

WFYk9kpTURBXy8wZWE4YjM0ZDcwOTAyY2ZlOGVmN

 

Chyba jednak nici z walki o równość, bo okazało się że jeden homokomandos zgwałcił drugiego homokomandosa:

 

https://noizz.pl/lgbt/aktywista-homokomando-dopuscil-sie-gwaltu-przylozyl-mu-pistolet-do-skroni/x9kbdmy

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 15:54, $Szarak$ napisał(a):

Rosja nie ma najmniejszych szans - jeśli wkroczy na teren NATO.

Myślisz, że zachód by nas bronił w razie ewentualnej napaści, granice państw nie są wyryte w skale. W 39 roku też mieli nas bronić. Tak samo wcześniej, tak samo byliśmy wspierani podczas powstań narodowych, czy epoki napoleońskiej, więc dlatego licz na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka z Ukrainy, która była ze mną na roku na kierunku Zarządzanie (rok czasu byłem, bo rzuciłem), na który chodziłem ma chłopa ze Szwecji. Ona w ogóle zainteresowana wojną w social mediach, batalią informacyjną, wspiera Ukrainę w tej wojnie mentalnie i werbalnie.

Patrzę na profil tego Szweda i co tam widzę? Gość pozuje do zdjęć z karabinem i mundurem szwedzko-ukraińskim na Ukrainie - w ogóle chyba Legion Międzynarodowy. xD Myślałem, że padnę. W sumie to jest wystarczająco by ją rozpoznać, ale mnie nie. Podświadomie te chłopy wiedziały po co jechali tam.

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

W sumie to jest wystarczająco by ją rozpoznać, ale mnie nie.

 

Kolego BS podałeś tutaj już tyle informacji o sobie, że w zupełności wystarczy aby cię prześwietlić na wszystkie strony. Za dużo śladów zostawiasz w internetach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, cst9191 said:

U nas już dawno powstało homokomando. Aż strach pomyśleć co będą wyprawiać w okopach.

 

Będą zwiadowcami. Będą prowadzić rozpoznanie bojem.

 

21 hours ago, cst9191 said:

 

Niech spojrzy w lustro, obywatel "kraju pierwszego świata".

 

th?id=OIP.v9TlUGke0XyzpnNaEp7rqgHaHa%26p

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Obliteraror said:

Dobry to jest materiał. Bardzo dobry. Polecam.

 

No tak, stare ale jare. Pan Robert jak zwykle w formie. 

Nawiasem mówiąc, Ernst Wolf (bardzo interesująca postać dziennikarska, jego analizy i dociekania dot. współczesnego świata, Davos, IV Rewolucji Przemysłowej, transhumanizmu etc.) dość dawno powiedział, że gdyby mieszkał w Polsce, to już dawno by się z niej wyniósł. Na tyle dawno, że zaledwie promil ludzi widział nieśmiałe jeszcze popierdywanie trąb wojennych i "parcia na czołg" ze strony "naszych" polityków. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Piccardo said:
19 hours ago, wrotycz said:

Ważne, że do tej świadomej części dotrze.

Oby takich okazało się być znacznie więcej niż tych drugich OBY!

 

To się nie stanie. Głupich jest więcej niż mądrych.

Jedyna nadzieja w tym, że mądrych będzie dość dużo że się nie dadzą zjeść głupim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrotycz napisał(a):

Jedyna nadzieja w tym, że mądrych będzie dość dużo że się nie dadzą zjeść głupim.

Heh to mamy przejebane :D bo z głupimi współpracują władni a ci bardzo chcą nas pozbawić wszystkiego abyśmy byli bezbronni i zdani na ich łaskę co się w zasadzie dzieje, wojenki, plandemię i wszystko jakimś dziwnym trafem odbiera nam te resztki wolności które "jeszcze" mamy...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.