Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@wrotycz Bo są nagrane filmiki które pokazują te ciała i są one ubrane w ubrania cywilne. Być może po prostu ruska armia swoich trupów nie zabrała i ukraińskich też nie. Te tereny zostały odbite z rąk Ruskich. Ruscy wycofali się całkiem z okolic Kijowa i jest tam spokojnie. Wbiło tam nagle x dziennikarzy, osób cywilnych itd więc nawet zwykłym zdjęciem z telefonu można zrobić sobie zdjęcia tych ciał. To w dzisiejszych czasach nie jest problem. 

Dlaczego nie ogarnęli  ich tylko nagrywali? Bo w ich sytuacji lepiej nagrać i pokazać światu. Nie ma w tym nic dziwnego. 

Powoli też dochodzą filmy z Mariupola - dużo cywili zabitych. Problem tylko taki, że jak ruscy go zajmą a jest otoczony, to będą grali głupa i udawali, że wszystko pięknie. 

Dopiero tereny odbite po tygodniach pokazują co się działo. 

Mają tam wysłać niezależnych ludzi by zebrali dowody. O to według mnie ciężko nie będzie 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Libertyn napisał:

A słyszałeś o czymś takim jak mundur? Żołnierze mają mundury. 

Zdajesz sobie sprawę z tego, że mundur nie jest przyspawany do człowieka, nie jest też integralną częścią ciała ludzkiego tak jak np. skóra i da się go zdjąć? Z trupa też, się da go zdjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FraterPerdurabo napisał:

Zdajesz sobie sprawę z tego, że mundur nie jest przyspawany do człowieka, nie jest też integralną częścią ciała ludzkiego tak jak np. skóra i da się go zdjąć? Z trupa też, się da go zdjąć...

I innego trupa ubrać. Aha. A trup wcale się nie rozkłada ani nie miewa stężenia pośmiertnego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Libertyn napisał:

I innego trupa ubrać. Aha. A trup wcale się nie rozkłada ani nie miewa stężenia pośmiertnego. 

Oczywiście innego można ubrać.

Jaką mieliśmy temperaturę nocami na Ukrainie w ciągu ostatnich powiedzmy 2 tygodni?

Rozumiem, że stężenie pośmiertne to tak od razu na pstryknięcie placem, a nie po kilku godzinach następuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FraterPerdurabo napisał:

Oczywiście innego można ubrać.

Jaką mieliśmy temperaturę nocami na Ukrainie w ciągu ostatnich powiedzmy 2 tygodni?

Rozumiem, że stężenie pośmiertne to tak od razu na pstryknięcie placem, a nie po kilku godzinach następuje.

Rozumiem że napewno w tej samej chwili mam dwa trupy o podobnej posturze, wadze, wzroście. Trupa ukraińskiego ubieramy w mundur i wieziemy do Rossiji, zaś trupa rosyjskiego przebieramy za cywila i wiążemy mu ręce. Jaki tu sens? To trudne i czasochłonne w realizacji. 

 

 

A temperatura to uwierz mi że nie była stała i na tyle niska by idealnie konserwować zwłoki Ukraina to nie Everest. Dwa. Zwłoki na mrozie są twarde jak kamień i sztywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Personal Best said:

kurwa Patrica Lancastera

Gość razem z rosyjskim reporterem Izwestii, jako jeden z dwóch dziennikarzy został dopuszczony na scenę prowokacji 22 lutego (atak IED). W strefie wojennej Rosyjskie wojsko badające atak bombowy, dopuściło swojego zaufanego reportera... i Patricka Lancastera. Co ich łączy - można wnioskować samemu.

Mogą na nim polegać, bo już w 2016r. występował z "pudłami dowodów" w rosyjskiej telewizji, że to nie Rosjanie są za atak na MH17 odpowiedzialni. Powtórzmy - nie dopuszczono od razu do badania szczątków profesjonalistów, a nawet "wojsko" broniło wstępu osobom postronnym - ale pozwolili buszować do woli wśród dowodów, na miejscu zbrodni, człowiekowi, który w 2014 sprzedawał przez swoje strony "autentyczne szczątki z lotniska w Doniecku".

 

No tak, on nazywa się "niezależnym dziennikarzem". I niektórzy na te słowa dają się nabrać.

A pani stojąca pod latarnią, to "niezależny dawca miłości". Niezależnie kto płaci...

 

Staramy się patrzeć obiektywnie. Słuchać obu stron, wiedząc że obie strony mają interes, by kłamać.

Ale zapominamy, że najlepszym kłamstwem jest prawda. Strona która może się nią posłużyć, nie musi kłamać. A wtedy drugiej stronie pozostaje wyłącznie kłamstwo... którego nie można przyjąć za fakt tylko dlatego, że jest "zdaniem drugiej strony".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Fury King said:

Może to wojna domowa a nie III światowa? 

 

Nie. 

 

To napad Rosji na Ukrainę w celu rozwiązania kwestii Ukraińskiej metodami NKWD. 

 

Rosja zaplanowała ludobójstwo części Ukraińców, wywózki na Sybir i podmiankę ludności.

 

Ukraińcy dzielnie się bronią więc ruskie nie mogą realizować swoich planów bo są zajęci aby nie wyłapać z Javelina. Jedynie punktowo, tak jak w Buczy, mogą mordować sołtysa z rodziną. Znając metody NKWD to zamordowali też nauczycieli, lekarzy - każdego kto można nazwać inteligencją. 

 

W celu rozwiązania kwestii Ukraińskiej przygotowali pewne narzędzia:

- mobilne krematoria (błędnie sądzono, że one są dla żołnierzy rosyjskich)

- 45k worków plastikowych

- szkolenia dla wojskowych jak kopać masowe groby, jak rozpuszczać ciała, schematy, dokumentację projektową takich grobów. 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

Ukraińcy dzielnie się bronią więc ruskie nie mogą realizować swoich planów bo są zajęci aby nie wyłapać z Javelina. Jedynie punktowo, tak jak w Buczy, mogą mordować sołtysa z rodziną. Znając metody NKWD to zamordowali też nauczycieli, lekarzy - każdego kto można nazwać inteligencją. 

 


Hmm.. nie wiem jak Ty, ale z różnych źródeł dochodzi trochę inny scenariusz.
Otóż ten sołtys podobno pojawił się na mediach społecznościowych z filmikiem jakoś 30 czy 31.3 gdzie zamieścił filmik informując że rosjanie się z Buczy wycofali. Do tego teren został przejęty z powrotem przez ukrów już 2.4 - a 4.4 okazuje się że ciała na drogach, syf kiła i ludobójstwo.

 

A też patrząc na zdjęcia z Buczy to tak.. te ciała to tak różnie.

 

 

Edytowane przez Vishkah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia to rozkminianie ciagle i oburzanie ,ze ruskie nie zabieraja cial swoich zolnierzy. No kurwa to jest wojna czyli czlowiek zmienia sie , co poniektorzy zmieniac sie nie musze w dzika bestje, ktora po prostu zabija innego czlowieka , kto pierwszy trafi przezyje i idzie dalej, wiec przepraszam bardzo, ale czemu w warunkach dalekich od normlanosci ktokolwiek sie spodziewa ,ze na wojnie bestie beda ciagac zwolki innych bestji za soba ,albo im groby kopac i pogrzemy urzadzac? czy moze maja ich wyslac kurierem do Rosji?

To nie jakis sentymentalny filmik, gdzie jestem jeden superbohater i happy end tylko po prostu ludzie ida na rzez i robia ta rzez, wiec nie oczekiwalbym cudow, nie oczekiwalbym tez ,ze cywilie nie beda ginac, reguly przestaja obowiazywac, zmienia sie psychika ,wiec podniecanie sie kradziezami i pozsotawionymi cialami jest mysleniem zyczeniowym i brakiem realizmu.

 

Po prostu w cywilizowanym swiecie to wogole nie powinno miec miejsca, a jednak ma, mialo rowniez niecale sto lat temu,wiec komus na tym zalezy, teraz jest jakies oburzenie,ze jakis tam krolkowski chce fmma robic z Putinem i Zelenskim, pomijam,ze to tantedna i zenada ogolenie to nie wiem co ludzi oburza? bo mnie bardziej oburza,ze to wlasie obywatele nie wazne czy wojsko czy cywili dostaja wpierdol niech juz bedzie zamiast tych dwoch, chociaz wiadomo,ze tylko wierzcholek gory lodowej, ale przyjmujac,ze swiatem nie rzadzi spisek i sa ta suwerenne dyzje prezydentow , to wlasnie tak powinno to wygladac Putin rzuca rekawice Komikowi i sie napierdalaja, nie ma wowczas zniszczen i strat w ludziach, no ale zamast tego jest inaczej i ludzie zaczadzenie pierdoleniem o patriotyzmie chetnie ida na wojenke lub zmuszeni jej bronia tylko ja sie pytam czego bronia?

 

Jak juz bedzie u nas, a obawiam sie ,ze bedzie, to zapomnijcie,ze gdzies uciekniemy jak sie zacznie, Niemcy na stowe zamkna granice, przy 40 tysiacach ukrow juz im bylo ciezko na poczatku,wiec jasne jest ,ze po prostu zostaniemy tu i bedziemy straszakiem dla reszty bydla na calym swiecie i wtedy moze w magiczny sposob sie dogadaja, jak nie to znaczy,ze plan resetu jest jeszcze bardzej porazajacy i niemieckie bydlo tez beda wyrzynac, to jest juz tak naprawde 3 ws , ale ludzie spia , a za miesiac bedziemy tego doswiadczac na wlasnej skorze moze za dwa.

Obym sie mylil,ze nic na to nie wskazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Vishkah said:


Hmm.. nie wiem jak Ty, ale z różnych źródeł dochodzi trochę inny scenariusz.
Otóż ten sołtys podobno pojawił się na mediach społecznościowych z filmikiem jakoś 30 czy 31.3 gdzie zamieścił filmik informując że rosjanie się z Buczy wycofali. Do tego teren został przejęty z powrotem przez ukrów już 2.4 - a 4.4 okazuje się że ciała na drogach, syf kiła i ludobójstwo.

 

A też patrząc na zdjęcia z Buczy to tak.. te ciała to tak różnie.

 

 

 

Czemu ci tak trudno uwierzyć w zbrodnie rosyjskie? Tyle złego w Polsce zrobili, tylu ludzi wymordowali a ty nie wierzysz że są zdolni do powtórek?

 

Przecież oni mają już w tym doświadczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife - wyspa węży,

- duch Kijowa, 

- 60 km konwój jadący od 4 tygodni pod Kijów, 

- szpital w Mariupolu, 

- teatr w Charkowie, 

- babcia trującą żołnierzy, 

- babcia uziemiła samolot słoikiem z ogórkami, 

Itd. Ukraina jest mistrzem propagandy w tej wojnie i można byłoby na to przymknąć oko gdyby nasza władza zachowywala się jak Orban a nie jak biały zakuty rycerz. 

Ruskie zbrodnie są prawdopodobne ale nie czas dla nas żeby się o nich przekonywac. Ledwo wyszliśmy z pandemią tysiąclecia. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filmik dla bydla zrobiony , teraz zabieram sie za czytanie broszurki 

 

Cytat

 "Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny" to ostatni materiał, który został przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

Wydaje mi sie, ze lepiej bylo napisac ''najnowszy'', a nie ''ostatni'' , ale nawet nadzieje odbieraja bydlu.

 

Czy ktos mysli tu jeszcze mysli, ze u nas nic podobnego jak na ukr nie bedzie? 

Sztab Ratownictwa - ratownictwo.org na Twitterze: „@RCB_RP W związku z trwającą blisko naszych granic wojną, wszystkich posiadaczy CB Radio zapraszamy do przystępowania w szeregi Ratowników i Operatorów Łączności Ratunkowych SKSR. Więcej informacji: https://t.co/psJaiIbzyN” / Twitter

 

 

i jeszcze takie kwiatki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Proffesor napisał:

 

Filmik dla bydla zrobiony , teraz zabieram sie za czytanie broszurki 

 

 

Wydaje mi sie, ze lepiej bylo napisac ''najnowszy'', a nie ''ostatni'' , ale nawet nadzieje odbieraja bydlu.

 

Czy ktos mysli tu jeszcze mysli, ze u nas nic podobnego jak na ukr nie bedzie? 

Sztab Ratownictwa - ratownictwo.org na Twitterze: „@RCB_RP W związku z trwającą blisko naszych granic wojną, wszystkich posiadaczy CB Radio zapraszamy do przystępowania w szeregi Ratowników i Operatorów Łączności Ratunkowych SKSR. Więcej informacji: https://t.co/psJaiIbzyN” / Twitter

 

 

i jeszcze takie kwiatki

 

Najbardziej mnie martwi, że piszą w tym poradniku aby uświadamiać dzieci o zagrożeniu. Jak już każą straszyć dzieci wojną to rzeczywiście jest coś na rzeczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Eskel napisał:

 

Najbardziej mnie martwi, że piszą w tym poradniku aby uświadamiać dzieci o zagrożeniu. Jak już każą straszyć dzieci wojną to rzeczywiście jest coś na rzeczy.

 

Przeczytaj ten poradnik w pdf, tam jest tak ni z gruchy uzupelnij materialy do uszczelniania okien drzwi po dwolanym alarmie i przewitrz mieszknaie...

 

Generalnie ja nie mam zludzen, bede szczesliwy jeli sie myle,ale od poczatku mam przekonanie,ze jestesmy juz blisko.

 

Alert tylko potwierdza, jak i wiele innych rzeczy to potwierdza.

 

No i kwestia ewakuacji w podreczniku pdf, przymusowa i dobrowolna, tzn ja sie pytam kiedy jest przymusowa?

 

Czy mozna zmusic kogos do ewakuacji?

 

No i kwestia kluczowa, ani slowa ,ze gdziekowliek w Poslce sa jakiekolwiek schorny.

Piwnica metro i wsio.

 

No i ,zebysmy sie martwili podczas ewakuacji, bo sluzby beda pilnowac naszego dobytku.

Tia, na pewno ktos bedzie pilnowal.

 

Ogolnie na zywo mozemy obserowaac jak sprawa wyglada na Ukrainie tu inaczej nie bedzie tu jeszcze moze byc gorzej, bo mozemy dostac atomica na dziendobry, a z filmiku to wynika,ze jak sie przyjmie pozycje embrionalna to juz mozemy spac spokojnie:)

 

Oni juz dawno to zaplanowali, wiedza co sie stanie, wiec niestety ale beztroskie czasy dobiegly konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

A to sobie warto przypomnieć tak przy okazji, jeśli ktoś wspomina interwencje NATO i z czego ona wynikała.

 

Uważałbym z tym przykładem. :) Serbowie na zachodzie od lat mieli paskudny PR. Od czasów rozpierdolenia Jugosławii przy inspiracji Niemiec i Watykanu.

Do dziś nikt mi np. nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Ratko Mladic trafił do Hagi jako zbrodniarz wojenny, a taki  gen. Ante Gotovina, chorwacki zbrodniarz wojenny do Hagi nie trafił, uniewinniony przez MTK? : )

 

Ot, niewiniątko. Masowe mordy na Serbach w Krajinie i wypędzenie 200 tys. osób :)

Tak, historię piszą zwycięzcy. I to się nie zmieni.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.