Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, że jestem jednym z tych 'symetrystów' (co uważam za bzdurę). Trudno - byłem już foliarzem, onucą, simpem, bajkopisarzem, to przeżyję symetrystę (lepsze to niż simp).

Niemniej jednak uważam, że coś jest nie tak, jeżeli media nazywają bandytą rosyjskiego żołnierza, który postrzelił dziecko na checkpoincie, a identyczne sytuacje z udziałem żołnierzy amerykańskich (jest mnóstwo potwierdzonych przypadków nieuzasadnionego użycia broni na checkpointach w latach 2003-2005 i później) opisywane były przy użyciu znacznie bardziej neutralnego języka.

Możecie tu sobie ulżyć, emocjonując się skalą rosyjskiej brutalności, ale nie zmieni to faktu, że każda wojna ma ofiary cywilne - i jak już wcześniej pisałem, aby ich uniknąć, należy nie rozpoczynać wojen. Ponadto poziom manipulacji emocjami i powielania propagandy przez polskie media jest dla mnie trudny do zaakceptowania.

A każdy, kto utrzymuje, że jednych cywilów można zabijać, a innych już nie, jest dla mnie skompromitowanym idiotą i ludzkim śmieciem.

Edytowane przez zychu
  • Like 8
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Personal Best napisał:

A skąd. Dla tutejszych symetrystów to pewnie fake i "a co robili na Wołyniu 80 lat temu

Wybacz mocną retorykę, ale proszę nie wycieraj sobie gęby Wołyniem, chociażby ze względu na szacunek do Twoich (zakładam) rodaków zarżniętych z większym bestialstwem niż trzoda chlewna. 

 

To co widać na zdjęciach to również zbrodnia, nie potrzeba byś sobie używał "Wołynia" jako sarkastycznego wzmacniacza Twojej argumentacji.

Edytowane przez Redbad
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Redbad napisał:

Wybacz mocną retorykę, ale proszę nie wycieraj sobie gęby Wołyniem, chociażby ze względu na szacunek do Twoich (zakładam) rodaków zarżniętych z większym bestialstwem niż trzoda chlewna. 

 

To co widać na zdjęciach to również zbrodnia, nie potrzeba byś sobie używał "Wołynia" jako sarkastycznego wzmacniacza Twojej argumentacji.

Rozmowa osiągnęła jz taki poziom absurdu, że nawet wobec faktu, że niektórzy z mojej rodziny ucierpieli podczas tej strasznej rzezi,tracąc najblizszych  nie mam obaw przed takim wzmocnieniem. Co więcej nie mają takich obaw przed pomocą osoby z mojej rodziny dla której to było bolesne doświadczenie przez wiele dekad.
Na marginesie - jakoś nikogo tu nie mierziło częste używanie przy wielu innych dyskusjach światopoglądowych, często o marginalnym znaczeniu określeń Eurokołchoz, Eurogułag i nie stanowiło to problemu i dysonansu  wobec dziesiątków  milionów ofiar najbardziej zbrodniczego systemu w dziejach ldzkości, którego częscią były takie instytucje jak kołchoz i przymusowa nacjonalizacja gospodarstw rolnych w rezultacie którego doszło do największego głodu w dziejach XX wiecznej Europy czy "gułag".
Ad rem , Nas pomoc Ukraińcom nic nie kosztuje. Mówię to w swoim imieniu, takiej indywidualnej pomocy jaka sam niosę i nie mówię tego z pozycji gościa w kapciach. Nie zgłaszam też pretensji jeśli ktoś tego nie robi - niech nie robi i siedzi cicho. Każdy najdrobniejszy akt solidarności  z tym krajem wzmacnia Ukrainę i Polskę bo osłabia naszego największego wroga, każdy symetryzm w tej sprawie "whataboutizm"  wzmacnia Ruską propagandę która naprawdę będzie umiała zrobić z tego pożytek, nagłośniając wybryki każdego pożytecznego idioty który ujawni sie w sferze publicznej.

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Personal Best napisał:

Ad rem , Nas pomoc Ukraińcom nic nie kosztuje. Mówię to w swoim imieniu, takiej indywidualnej pomocy jaka sam niosę i nie mówię tego z pozycji gościa w kapciach

Nie, nie, moment. Napisałeś - NAS pomoc nic nie kosztuje, co jest ewidentnym przekłamaniem, jeśli ekstrapolujesz to na nasz kraj, czyli każdego polskiego podatnika. Za siebie możesz mówić co uważasz za słuszne. Ale trzymajmy sie faktów. Może o Wołyń się spieniłem, nie przeczę, ale tak już mam i do śmierci mieć będę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal Best, starasz się przekonać nas, że symetryzm jest rownoznaczny z byciem poza 'nurtem wojennym', a to nieprawda. Gdyby to była prawda, każdy analityk stosujący inny język, niż język brukowców, byłby właśnie takim symetrystą. Myślę, że większość ludzi, którzy mają znajomych lub rodzinę na Ukrainie, czuje wielkie zaangażowanie emocjonalne w sprawy Ukrainy. To zrozumiałe, ja też tym żyję, też mam znajomych z Ukrainy, to wspaniali ludzie, zresztą jak wszyscy Ukraińcy. Ale jestem też historykiem (z wyboru i z wykształcenia), więc siłą rzeczy staram się na to wszystko patrzeć szerzej. Wybaczcie mi, że nie biorę udziału w spektaklu pt. "jebane moskale".

W pierwszym tygodniu wojny byłem pozytywnie zaskoczony postawą mediów - bo było rzeczowo, dość bezstronnie. Ale później wszystko wróciło do normy. Nie lubię być traktowany jak idiota, dlatego od kilku tygodni ograniczam się do osw czy Raportu WTO (a lektura ich analizy wojennej mogłaby być ciężkostrawna dla kilku tutejszych antysymetrystów). I przypominam tylko, że nasz kolega @RealLife miesiąc temu chciał, aby operujący na forum ruscy agenci ujawnili się :) - obecnie taka retoryka jest tylko wzmacniana. I jestem pewien, że zostanie odpowiednio wykorzystana - także przeciwko wam.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święty Wołodymyr. (Ołeksandrowycz Zełenski).

 

Oligarchowie wykorzystali cypryjski oddział największego banku Ukrainy do wysłania 5,5 miliarda dolarów za granicę; 19 kwietnia 2019 r.

 

Była prezes ukraińskiego banku centralnego nazwała go jednym z największych skandali finansowych XXI wieku. Valeria Hontareva opisała domniemaną kradzież 5,5 mld USD z PrivatBanku, niegdyś największego komercyjnego kredytodawcy w kraju. Podejrzewa się, że sprawcami kradzieży są dwaj oligarchowie będący właścicielami banku: Ihor Kołomojski i Hennadij Boholiubow, którzy są oskarżeni o wyprowadzenie z banku kwoty odpowiadającej mniej więcej 5 procentom produktu krajowego brutto kraju. Według akt sądowych, obaj mężczyźni przebywali ostatnio w Szwajcarii, choć wydaje się, że Kołomojski spędza czas w Izraelu.

 

Wyciek dokumentów Pandory dotyczy ponad 1500 Ukraińców; 4 października 2021.

 

Informacje o ponad 1 500 Ukraińców, w tym o prezydencie Wołodymyrze Zelenskim i jego współpracownikach z poprzedniej pracy, ministrze kultury Ołeksandrze Tkaczenko, biznesmenach Ołeksandrze Jarosławskim, Ihorze Woroninie i Rinacie Achmetowie, byłych właścicielach PrivatBanku Ihorze Kołomojskim i Hennadiju Boholiubowie, deputowanym Ołeksandrze Hereha, są wymienione w nowym globalnym wycieku dokumentów zagranicznych "Pandora Papers" - poinformowała publikacja Slidstvo.Info. "W dokumentach znaleźli się również ukraińscy oligarchowie, byli i obecni urzędnicy, deputowani, a nawet gwiazdy sportu i popu. W sumie w Pandora Papers jest ponad 1 500 Ukraińców" - podało Slidstvo.Info, które wraz z ponad 600 dziennikarzami ze 117 krajów świata, członkami Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ), pracowało nad projektem Pandora Papers. Według tych danych, w szczególności, spółki offshore Zelenskiego i jego zespołu rzekomo otrzymały 40 milionów dolarów od spółek offshore związanych z Kołomojskim od 2012 roku, kiedy studio Kvartal 95 rozpoczęło współpracę z kanałem telewizyjnym 1+1 biznesmena. "Obok Zelenskiego, w dokumentach offshore pojawiają się szef Państwowej Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Iwan Bakanow oraz pierwszy asystent prezydenta Serhij Szefir" - poinformowali śledczy. Wskazuje się, że przed wyborem na prezydenta w 2019 roku, Zelenski przekazał swoje udziały w spółce offshore Szefirowi.

 

Pandora Papers: Zelenski ukradł publiczne pieniądze, by sfinansować swoją drogę do władzy

 

Według ujawnionych dokumentów, dojście do władzy marionetkowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego zostało sfinansowane ze skradzionych publicznych pieniędzy, które zostały mu przekazane przez skorumpowanych oligarchów. Dokumenty Pandora Papers dowodzą, że Zelensky i jego otoczenie dysponują złożoną siecią podejrzanych firm offshore, według UOKiK: Dokumenty pokazują, że Zelensky i jego partnerzy w telewizyjnej firmie produkcyjnej Kvartal 95 stworzyli sieć zagranicznych firm co najmniej od 2012 r., kiedy to firma zaczęła regularnie produkować treści dla stacji telewizyjnych należących do Ihora Kołomojskiego, oligarchy, któremu zarzuca się wielomiliardowe oszustwa. Spółki zależne zostały wykorzystane przez współpracowników Zelensky'ego do zakupu i posiadania trzech najlepszych nieruchomości w centrum Londynu. Zelensky wykorzystał powszechny gniew opinii publicznej wobec korupcji, ale jego kampania w 2019 r. była nękana wątpliwościami co do jego uczciwości w walce z korupcją, biorąc pod uwagę, że jego kampania była wspierana przez media należące do Kołomojskiego, który jest oskarżony o kradzież 5,5 mld USD z własnego banku i przekazanie ich za granicę w porozumieniu ze swoim partnerem, Hennadijem Boholiubowem. Podczas kampanii wyborczej pro-poroszenkowski deputowany Ariev twierdził, że Zelensky i jego partnerzy byli beneficjentami sieci firm offshore, które otrzymały 41 milionów dolarów płatności pochodzących z Privatbanku, ukraińskiej instytucji finansowej, którą oligarcha Kołomojski rzekomo splądrował. Open4business.com donosi: Informacje o ponad 1 500 Ukraińców, w tym prezydenta Wołodymyra Zelenskiego i jego kolegów z poprzedniej pracy, ministra kultury Ołeksandra Tkaczenki, biznesmenów Ołeksandra Jarosławskiego, Ihora Woronina i Rinata Achmetowa, byłych właścicieli PrivatBanku Ihora Kołomojskiego i Hennadija Boholiubowa, deputowanego Ołeksandra Hereha są wymienione w Pandora Papers nowy globalny wyciek dokumentów offshore, powiedział publikacji Slidstvo.Info. "W dokumentach znaleźli się również ukraińscy oligarchowie, byli i obecni urzędnicy, deputowani, a nawet gwiazdy sportu i popu. W sumie w Pandora Papers jest ponad 1 500 Ukraińców" - podało Slidstvo.Info, które wraz z ponad 600 dziennikarzami ze 117 krajów świata, członkami Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ), pracowało nad projektem Pandora Papers.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Personal Best napisał:

pretensji jeśli ktoś tego nie robi - niech nie robi i siedzi cicho. Każdy najdrobniejszy akt solidarności  z tym krajem wzmacnia Ukrainę i Polskę

Ukrainę rozumiem, ale jak realnie wzmacnia Polskę? :) Pod realnie rozumiem - politycznie, społecznie i ekonomicznie przyniesie w najbliższych miesiącach i latach pozytywne skutki polskiemu podatnikowi i całemu społeczeństwu.

 

Naprawdę wierzysz w nowe powojenne otwarcie polsko - ukraińskich stosunków, zbudowane na nowym micie założycielskim tego kraju,  bez tej parszywej czerwono - czarnej flagi? W milionowe kontrakty dla polskich firm odbudowujących Ukrainę? We wszechstronną współpracę na wielu obszarach? W doskonale warunki dla polskich inwestorów? Itd.

 

Chciałabym w to wierzyć, naprawdę.

Nie potrafię.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, wrotycz said:

Według ujawnionych dokumentów, dojście do władzy marionetkowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego zostało sfinansowane ze skradzionych publicznych pieniędzy

 

 

Zelenski będzie wszędzie po wojnie. Będą pisać o nim książki, robić filmy, będzie honorym obywatelem setek miast na całym świecie. Nobla dostanie. Człowiek roku najpoczytniejszych gazet.

 

Macrony i inne Scholze będą się ustawiać w kolejce do zdjęcia.

 

Zdaje się że będzie to cię kłuć w oczy. 

@Proffesor to będzie musiał kupić sobie maść na ból tyłka bo ten komik będzie wszędzie. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Personal Best napisał:

a co robili na Wołyniu 80 lat temu"

A po co nam tyle lat się cofać. Wołyń, Wołyń ( a i rzeź w Małopolsce Wschodniej ostawmy). Ot, Odessa 2014, dzieje najnowsze. Metody stare, sprawdzone. Rezuństwo żywcem ludzi paliło. 

 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, zychu said:

Widzę, że kolega też już podłapał ten głupi rusycyzm.

 

Obydwie strony już nie stronią od strzelania do jeńców wojennych. Mówiłem? Usprawiedliwiajmy i tolerujmy tego typu zachowania a będzie tylko gorzej. Ci którzy tak robią powinni być piętnowani i ścigani przez obydwie strony konfliktu. Kiedy zasady idą do kosza to stajemy się zwierzętami. Ja rozumiem mordowanie się w walce, rozumiem że przy tym giną cywile. To wszystko jest w jakichś ramach wojny, ale jeśli strzela się do POW, jeśli się ich torturuje to trzeba to piętnować na każdym kroku. 

 

Ostatnio dotarły do mnie niepokojące informacje że Ukraińcy torturują i rozstrzeliwuja jeńców wojennych. Na ile sa to kłamstwa, a na ile prawda. Kto wie. Wiem jedno. Jedna strona zacznie to i druga nie będzie się hamować. Spirala nienawiści, i zwierzęcej brutalności. W naszych mediach pojawiają się o tym artykuły. Podobno jesli chodzi o Ukraińcó dzieją się o wiele gorsze rzeczy, i dlatego opinia publiczna w Rosji tak się konsoliduje wokół poparcia dla tej inwazji. 

 

https://www.bbc.com/news/60907259

 

https://www.hrw.org/news/2022/03/31/ukraine-apparent-pow-abuse-would-be-war-crime

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że spora grupa komentatorów kieruje się sentymentem i uczuciami względem stron konfliktu.

Przypomina to trochę takie "kobiece" podejście do tematu typu "lubię-nie lubię".

 

A powinniście się kierować interesem naszego kraju i swoim własnym.

 

  • Like 9
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Brat Jan napisał:

Widzę, że spora grupa komentatorów kieruje się sentymentem i uczuciami względem stron konfliktu.

Przypomina to trochę takie "kobiece" podejście do tematu typu "lubię-nie lubię".

 

A powinniście się kierować interesem naszego kraju i swoim własnym.

 

to tak na logike :

- prawy sektor głosił, że chce zając Przemyśl,

- 500+ dla ukrów to obciążenie budżetu

- ukry przodują w liczbie popełnianych przestępstw (dane Policji)

- obciążenie niewydolnej opieki zdrowia

 

a plusy:

- ten....nooo ten...no 

- "dzień dobry" na dzielni mówią tu jednemu kolesiowi ( pod moim adresem kierowali niedawno groźby karalne, pisałem tu nawet na forum )

- wydadzą w PL to co im damy w ramach socjału

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Brat Jan napisał:

A powinniście się kierować interesem naszego kraju i swoim własnym.

A co oznacza interes naszego kraju? 

Przy marnych naszych władzach. Takim interesem może być dalsza integracja z UE? Oraz wpływanie z pomocą innych krajów na jej zmianę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

 

 

Zelenski będzie wszędzie po wojnie. Będą pisać o nim książki, robić filmy, będzie honorym obywatelem setek miast na całym świecie. Nobla dostanie. Człowiek roku najpoczytniejszych gazet.

 

Macrony i inne Scholze będą się ustawiać w kolejce do zdjęcia.

 

Zdaje się że będzie to cię kłuć w oczy. 

@Proffesor to będzie musiał kupić sobie maść na ból tyłka bo ten komik będzie wszędzie. 

Zeby tu chlopcze tylko o oczy chodzilo, tu o rozum czlowieku chodzi, bieda umyslowa ludzkosci boli, czytanie twoich postow tez, a co do komika, to mozliwe jest wiele wariantow co bedzie z nim po wojnie, oczywiscie plan zapewne jest taki jak napisales, bo to juz ma miejsce, oscar , pokojowa nagroda Nobla  i inne zenujace kwestie, ale jesli o czlowieka, to wielce prawdopodbne jest ,ze jego kokainowy nos nie udzwignie tego ciezaru, bo to przez niego gina cywile , to on zgodzil sie na to co sie dzieje teraz, to on bryluje na green boie strugajac bohatera rzekomo siedzacego na Ukrainie, a to wszystko jest demaskowane, poza tym moze tez stac sie niepotrzebny, bo zapewne ma spora wiedze inaczej nie robilby z siebie blazna przed calym swiatym, wiec jesli zacznie okazywac slabosc, a jednak granie prezydenta w filmikach fabularnych to troche inna beczka prochu niz bycie i prowadzenie wlasnego narodu na rzez to wtedt moze miec wypadek czy cos, no oby nalezy mu sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tak to już jest. Ruska hołotę trzeba docisnąć ile się da. Nieważne czy zwykły Rosjanin czy nie - każdy niech za to pokutuje. Mam nadzieję, że zostaną wykorzystane wszystkie środki do ich zniszczenia. 

Zniszczona rosja to dobra rosja...

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ i dobry Niemiec to martwy Niemiec 🙂 czytam na WP że amerykance chwała centralny port komunikacyjny w Warszawie, będzie służył do przerzutu sprzętu. Michalkiewicz od kilku lat mówił że taka jest potrzeba budowy tego lotniska.

Przypominam narwanym braciom że odkąd joe biden był w Polsce zmieniła się narracja i już nie szykujemy misji na Moskala. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fury KingA ja przypominam, że sprzęt Amerykanki z bazy Rammstein będzie przerzucany masowo do nas - do Żegania. To raz. Dwa - lata nad naszym niebem bez przerwy kilkanascie myśliwców z różnych krajów. W Niemczech ostatnio doleciały nowoczesne systemy us air force. Jest cały komplet jeśli chodzi o lotnictwo. Niszczyciele amerykańskie też się pojawiły + lotniskowce natowskie. O tankowcach powietrznych w Niemczech i tu pisać nie trzeba. Lotnictwo jest już całe ukompletowane na naszym terenie. 

https://www.navytimes.com/news/pentagon-congress/2022/03/28/navy-electronic-attack-aircraft-heading-to-germany-amid-ukraine-war/

o to to. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 00:56, wrotycz napisał:

Islam jest sformalizowanym, spisanym odzwierciedleniem arabskiego imperium i arabskiego społeczeństwa.

Bracie, ale masz jeszcze Turków, Persów, ludy Azji Środkowej i Indii, Indonezji oraz plemiona afrykańskie. - ich nie nazwiesz arabami. Arabowie stanowią ok 20%, czyli 1/5 świata muzułmańskiego. Plus jeszcze kwestie odłamów -  szyizm i inne. To ma ogromny wpływ na islam w tych regionach.

 

Tak było np. z komunizmem - co kraj to różne spojrzenia, odłamy - komunizm chiński, jugosławiański etc..

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cst9191 napisał:

Nie wiem jak Wy, ale ja spieprzam!

 

000EYFLIHA2CM5TP-C122-F4.jpg

https://geekweek.interia.pl/lifestyle/news-jasnowidz-krzysztof-jackowski-pokazal-mape-grozy-wytlumaczyl,nId,5932247

 

Jackowski pewnie wie co mówi!

 

Lubie Krzyska, czasem cos trafi czasem nie, ale milo filozofuje, natoamiast jesli chodzi o sprawdzalnosc graniczaca wrecz ze 100 procentami to odpal sobie nazar jasnowidz, na moje oko gosc jest jakims agentem usraela, bo naprawde potezna wiedze (to wnioskuje ze sprawdzalnosci i nie sa to oglniki jak u Jackowskiego typu przed wielka wojna ludzie beda bali sie oddychac, co oczywiscie mialo miesjce,ale jednak trzeba bylo czasu,zeby nabralo sensu) nazar wali daty, slowa miejsca, jakies rysunki robi, ma dosc irytujaca maniere puszczania muzyki na poczatku i na koncu filmu zazwyczaj patetycznie albo hymn,albo wyjace syreny, mowi,ze jackowski to ruski agent hehe, ale warto go posluchac, bo niestety, ale wiedza jaka przekazuje jest bezbledna, ma tych filmu od chuja pana ,ale polecam np zobaczyc ostani chyba z wczoraj, ja raczej jestem sceptykiem co do jego jasnowidzenia, bo tak jak mowie ma niesamwita agitke na to jak usa nas obroni,jak to dobrze,ze nato jest, niby on nie lubi Dudy,ale murem za prezydentem, niby nie lubi pinokia,ale teraz to maz stanu jest.

Ogladajac czy slushcjac czy sluchajac tego co mowi i patrzac jak to sie wysztsko realizuje precyzjnie odnosze wrazenie,ze on po prostu pod plaszczykiem jasnowidzenia ma przygotwac Polakow na smierc i ubrac to w szaty patriotyczne ,bo Ruscy zli nas zniszcza ,atomica ,nalotami etc, ale USA bedzie nam pomagac:) W tle ma fote z flagami usra i pl, ciagle pierdoli o ruskiej agenturze, blokuje komentarze i w zasadzie sa tam tylko jakies peany na jego czesc chyba przez jakies boty wrzucane bo tak infantylne sa w zderzeniu z treascia jego filmow,ze az boli,ale najwazniejsze jest to,ze to co mowi naprawde ''sie sprawdza'', dziwne,ze ten kanal jego ciagle sie trzyma. 

NIkt nie wie kim jest ten gosciu, bo nie pokazuje twarzy tylko rece, ma fote ktora ktos tam twierdzi,ze to nie on, ze wogole jest jest jakims Kamilem oszustem , ale to wszystko nie ma znaczenia, bo to co przekazuje sie realizuje, wiec jak ktos chce wylapac na co nas wpierdalaja i przelknie to jak ten gosc to usprawiedliwia to wezmie dla siebie to co wazne.

Moim zdaniem agentura.

 

Milej niedzieli Panie i Panowie :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.