Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

12 hours ago, $Szarak$ said:

to już ludobójstwo czy jeszcze nie? 

 

Widzę, że do Ciebie fakty nie docierają.

Gdzie ją powiedziałem, że cywile nie giną? Pokaż mi to palcem.

 

Fakty, tak fakty, to znienawidzone w XXI wieku słowo, mówią jasno, że nie ma masowych mordów cywilów. Kropka. Cywilów ginie w tej wojnie mniej niż żołnierzy, co jest niespotykane od stu lat.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie będzie powrotu do normalności, jeżeli Ukraina nie obroni swojej wolności i suwerenności, bo wtedy Europa pokaże swoją słabość – mówił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślał też, że potrzebne są nowe sankcje wobec Rosji.

https://twitter.com/PremierRP/status/1510187644017426433?s=20&t=gsfcdPy-JG6owerjkbQoAQ

 

Jeszcze taki smaczek, a mialo byc juz normalnie po ostatniej prostej, he he  he.

Boli mnie juz wszystko od tego dymania bez wazeliny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotyczFakty? A jakie są te fakty? Fakty są takie: Ten teren był okupowany przez Rosjan. Ci ludzie, jak można zobaczyć na zdjęciach mieli ręce skute, więc musieli ich zabić bezbronnych. Wczoraj pojawiły się informacje o grobie masowym na kilkaset cywilów. A ty się powołujesz na statystyki sprzed x dni? A to jest dopiero blisko Kijowa miejscowość. Początek trupów i grobów. Teraz sobie zobaczysz statystki, gdy się ruskie wycofują z tego terenu - może wtedy będzie ci się ilość zgadzała albo może i nie... 

W Polsce byś został maruderem pewnie 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, RealLife said:

Wg Wikipedii to takie:

 

 

 

Wg wikipedii, to jak napisać, wg białych hełmów...

 

15 hours ago, RealLife said:

Wg Wikipedii to takie:

 

-chęć zlikwidowania domniemanej broni masowej zagłady; --chęć wsparcia opozycji kurdyjskiej na północy Iraku;

-naruszanie praw człowieka w Iraku;

-domniemane sponsorowanie terroryzmu przez Irak.

 

There were no weapons of mass destruction in Iraq

 

1,625 UN and US inspectors spent two years searching 1,700 sites at a cost of more than $1bn. Yesterday they delivered their verdict

 

Naruszenie prawa człowieka? Konkretnie.

Rozumiem, że domniemane, tak jak i sponsorowanie terroryzmu.

Konkretnie. Przedstaw dowody albo zamilcz. Ja przedstawiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, KolegiKolega napisał:

To znaczy tych, którzy tę wojnę wywołali, przegrywają i przegrają?

Czy przegrają to nie wiadomo jeszcze. Na razie zaczynają zaciąg:

Ale podobno młodzi się buntują. Chociaż kto wie na ile to prawda. Przy tej propagandzie z obu stron.

 

Biden będzie się migał od jednostronnych deklaracji i szykował nam długi marsz, jak w przemówieniu: "democracies around the world to unify and commit to a long fight against authoritarian aggression."

Nie można toczyć długiej wojny z autokracjami, jak autokracje przegrają do maja. NWO się samo nie zbuduje. 😎

 

No i jest jeszcze kwestia w ogóle gospodarki rosyjskiej. Jak zacznie padać, ludzie się zwolnią bo nie będą mieli co robić, w garnku będzie pusto to może się jednak nastrój zmienić i "II wielka wojna ojczyźniani przeciwko faszyzmowi/NATO na ukrainie/cokolwiek i ich niszczeniu mateczki rosji" chwyci.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brat Jan napisał:

Coś ta mapka nie teges.

 

Teges, teges. Wczoraj ostatnie grupki spod Kijowa po zachodniej stronie Dniepru pospiesznie wróciły na swoją połowę na Białoruś. A który nie zdążył to został na spalonym 😁.

Czernichów został odblokowany, spod Browarów zostali pogonieni na 40-70 km, Sumy odblokowane już kilka dni temu. Potwierdzane przez wiele źródeł, są zdjęcia Ukraińców w tych miejscach na Twitterze.

 

Jedyny znaczący sukces armi konfederackiej w ostanim tygodniu to zajęcie Izium (na południowy wschód od Charkowa) i natarcie w kierunku Słowiańska w celu okrążenia sił ukraińskich w rejonie Słowiańska - Krematorska - Siewierodoniecka - Lisiczańska - Popasnej. I to również jest zaznaczone na tej mapce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zychu napisał:

Domyślam się, że jestem jednym z tych 'symetrystów' (co uważam za bzdurę). Trudno - byłem już foliarzem, onucą, simpem, bajkopisarzem, to przeżyję symetrystę (lepsze to niż simp).

Niemniej jednak uważam, że coś jest nie tak, jeżeli media nazywają bandytą rosyjskiego żołnierza, który postrzelił dziecko na checkpoincie, a identyczne sytuacje z udziałem żołnierzy amerykańskich (jest mnóstwo potwierdzonych przypadków nieuzasadnionego użycia broni na checkpointach w latach 2003-2005 i później) opisywane były przy użyciu znacznie bardziej neutralnego języka.

Możecie tu sobie ulżyć, emocjonując się skalą rosyjskiej brutalności, ale nie zmieni to faktu, że każda wojna ma ofiary cywilne - i jak już wcześniej pisałem, aby ich uniknąć, należy nie rozpoczynać wojen. Ponadto poziom manipulacji emocjami i powielania propagandy przez polskie media jest dla mnie trudny do zaakceptowania.

A każdy, kto utrzymuje, że jednych cywilów można zabijać, a innych już nie, jest dla mnie skompromitowanym idiotą i ludzkim śmieciem.

Uuu w Ameryce 

Uuuu bijo murzynów

Uuuu kraje muzułmańskie

Uuuuu są bez winy

Uuuu Amerykanie 

Uuuu zabijali dzieci

Uuuu bomby spadały też!

Uuuuu uuuuu

 

Fajna pioseneczka?

 

 

 

5 godzin temu, cst9191 napisał:

Nie wiem jak Wy, ale ja spieprzam!

 

000EYFLIHA2CM5TP-C122-F4.jpg

https://geekweek.interia.pl/lifestyle/news-jasnowidz-krzysztof-jackowski-pokazal-mape-grozy-wytlumaczyl,nId,5932247

 

Jackowski pewnie wie co mówi!

 

Nie, wcale nie będzie grozy na przesmyku suwalskim. xD

 

Wojna będzie wyglądała tak, że Rosjanie puszczą dwa konwoje 40 km. Jeden do Lublina a drugi do Białegostoku. Zostaną rozpi/rdolone rzeź lotnictwo i artylerie NATOwską.

 

Koniec. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Strusprawa1 napisał:
6 godzin temu, cst9191 napisał:

Nie wiem jak Wy, ale ja spieprzam!

 

000EYFLIHA2CM5TP-C122-F4.jpg

https://geekweek.interia.pl/lifestyle/news-jasnowidz-krzysztof-jackowski-pokazal-mape-grozy-wytlumaczyl,nId,5932247

 

Jackowski pewnie wie co mówi!

 

Nie, wcale nie będzie grozy na przesmyku suwalskim. xD

Jasnowidztwo to wciskanie kitu, manipulacja, socjotechnika i w ogóle ściema.

Ale... jakby Ruscy chcieli nam tu rzucić deeskalacyjnym taktycznym 💥 to okolice Rzeszowa by się nadawały. W końcu to z tamtego lotniska są prowadzona działania NATO na rejon Ukrainy. 🙄

 

Więc cwany jasnowidz strzelił w najprawdopodobniejszy scenariusz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.