Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Uuu w Ameryce 

Uuuu bijo murzynów

Uuuu kraje muzułmańskie

Uuuuu są bez winy

Uuuu Amerykanie 

Uuuu zabijali dzieci

Uuuu bomby spadały też!

Uuuuu uuuuu

Jeżeli nie masz nic rzeczowego do napisania, to siedź cicho. Nie wszyscy muszą wiedzieć, że jesteś idiotą.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zychu napisał:

Domyślam się, że jestem jednym z tych 'symetrystów' (co uważam za bzdurę). Trudno - byłem już foliarzem, onucą, simpem, bajkopisarzem, to przeżyję symetrystę (lepsze to niż simp).

Niemniej jednak uważam, że coś jest nie tak, jeżeli media nazywają bandytą rosyjskiego żołnierza, który postrzelił dziecko na checkpoincie, a identyczne sytuacje z udziałem żołnierzy amerykańskich (jest mnóstwo potwierdzonych przypadków nieuzasadnionego użycia broni na checkpointach w latach 2003-2005 i później) opisywane były przy użyciu znacznie bardziej neutralnego języka.

Możecie tu sobie ulżyć, emocjonując się skalą rosyjskiej brutalności, ale nie zmieni to faktu, że każda wojna ma ofiary cywilne - i jak już wcześniej pisałem, aby ich uniknąć, należy nie rozpoczynać wojen. Ponadto poziom manipulacji emocjami i powielania propagandy przez polskie media jest dla mnie trudny do zaakceptowania.

A każdy, kto utrzymuje, że jednych cywilów można zabijać, a innych już nie, jest dla mnie skompromitowanym idiotą i ludzkim śmieciem.

Masz rację, że każda wojna ma ofiary . Zwracam tylko uwagę, że to co robią Ruskie jest przygotowanym i przemyślanym aktem agresji wobec ludności cywilnej. W szczególności chodzi tu o udział tzw. Rosgwardii i Czeczenów. To jest świadome i przygotowane działanie podejmowane przeciwko ludności cywilnej i polowanie na ludzi a nie postrzelenie dziecka na checkpoincie. Choć i to i to jak słusznie piszesz to jest życie i waży tyle samo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Personal Best, pełna zgoda. Za jednostkami frontowymi szły oddziały milicyjne, co dowodzi tylko, że Rosjanie od początku wiedzieli, że nie będą mogli liczyć na współpracę miejscowych służb. Zapewne też prawdziwe są przedwojenne doniesienia o istnieniu listy "ludzi do odhaczenia".

Cytat

To jest świadome i przygotowane działanie podejmowane przeciwko ludności cywilnej i polowanie na ludzi a nie postrzelenie dziecka na checkpoincie.

Nie sugerowałem, że zamordowani cywile zostali zabici przypadkowo. Natomiast postrzelona dziewczynka (wrzucałem chyba link) została raniona właśnie na tzw. checkpoincie, po czym została przewieziona przez Rosjan do szpitala - co sugeruje, że doszło do wypadku*. Nie jest to w żadnym razie usprawiedliwienie dla ruskich (bo zacznijmy od podstawowego pytania - co oni tam robią?), ale takich przypadków w Iraku było sporo, zwłaszcza gdy w czasie powstania w Faludży poluzowano Amerykanom rules of engagement.

 

 

* a zatem użycie przez media terminu bandyta w odniesieniu do rosyjskiego żołnierza jest przedwczesne/na wyrost i ma na celu wywołanie w odbiorcy określonych emocji.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciekły zdjęcia z rosyjskich mordów na Ukrainie:

pg-34-abu-ghraib-1-ap.jpg?width=1200

 

Rosyjska swołocz maltretuje ukraińskie dzieci:

image618954.jpg

 

Mer jednego z ukraińskich miast poddawany brutalnym przesłuchaniom przez putinowskich siepaczy:

 

la-na-abu-ghraib-lawsuit-20150317.jpg

 

Świat patrzy, a rosyjska dzicz bombarduje Kijów:

Belgrad-p%C5%82onie.jpg

 

202996590158d4dbc7beb03629905231_v4big.jpg

 

Ukraińskie dzieci, które cierpią w skutek bombardowania z użyciem napalmu. Czarno-białe bo zrobione z ukrycia, z tyłu putinowscy siepacze:

vietnam-napalm-girl-40t-2jpg-1a1f5e9cc56bb3ec.jpg

 

Dzięki Bogu, my na zachodzie jesteśmy tacy wspaniali i nigdy nie mordowaliśmy cywilów i możemy uczyć cały świat czym jest wolność i demokracja.

 

Niesłychanie cieszy mnie, że Polacy po raz kolejny (tak jak w Afganie, Libii, Iraku) poparli pokój na świecie. 

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 11
  • Dzięki 3
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda

 

Dzięki za pokazanie światu tych barbarzyńskich ruskich!

Skala okropieństw jakie za nimi stoją po prostu zapiera dech w piersiach.

 

Pierwsze zdjęcie pierwszy raz zostało wrzucone do sieci (wg. binga) w 2005 - co jasno wskazuje, że ruskie to takie skur... które mordują Ukrów od dawien dawna.

http://blog.thesietch.org/2005/11/04/dick-is-a-torturer/

Innych mi się nie chciało już szukać, ale na bank to ruskie zarzynają biednych ukrów - nie ma co do tego wątpliwości.

Na szczęście ludzie potrafią oddzielać fejki od nie-fejków, i jak tylko pojawi się info o najprawdziwszej napaści rusków to wiadomo że to jest świnto prawda. Bo kto bym tym ruskom wierzył. Prawda jest po naszej, oceańskiej, stronie. Idinahuj Goldstein... znaczy Putin!

 

I nie ważne ile razy okazałoby się, że to Ukry produkują fejki - to nie jest prawda. W ogóle to myślo-zbrodnia, by pomyśleć, że Ukry mogłyby produkować fejki.

 Bo to są nasi bracia. A my jeno pokorne sługi.

A jakichś bzdur co ruskie produkują, jak z ostatnimi zbrodniami w Buczy, gdzie opuścili teren 30 Marca, a prawda o zbrodniach wyciekła 4 dni później jak do miejscowości przyszło wojsko z aparatami - jest po prostu nie do odrzucenia. Ruskie winne.

Amen.

 

A tak na serio to chuj mnie już strzela od tych powielanych fejków. Po tylu fejkach co Ukry wrzuciły, to nawet jak by podawali prognozę pogody lub to czy słońce świeci, to nie uwierzyłbym dopóki nie wyjrzał za okno.

Ale tutaj widzę jest bardzo dużo "religijnych" osób.

 

edit:

Chociaż przypuszczam, że to prowokacja z Twojej strony ;) 

Wojna w Wietnamie, rili? :)

Ale fakt, że pierwsze zdjęcie widziałem po stronie Ukraińskiej (chyba nexta lub coś podobnego) jako dowód na zbrodnie rosyjskie.

 

Edytowane przez eknm2005
  • Like 6
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BumTrarara napisał:

Jasnowidztwo to wciskanie kitu, manipulacja, socjotechnika i w ogóle ściema.

Ale... jakby Ruscy chcieli nam tu rzucić deeskalacyjnym taktycznym 💥 to okolice Rzeszowa by się nadawały. W końcu to z tamtego lotniska są prowadzona działania NATO na rejon Ukrainy. 🙄

 

Więc cwany jasnowidz strzelił w najprawdopodobniejszy scenariusz.

 

 

Na symulacji stworzonej przez pracowników Princeton University, w 47 sekundzie, widzimy pierwsze uderzenie na terytorium Polski. Ci, którzy nie są z Dolnego Śląska mogą się zastanawiać, dlaczego akurat tam.

To miejsce to Węgliniec, samo miasteczko to takie zadupie, że szkoda słów, natomiast znajduje się tam olbrzymi węzeł kolejowy: dwie linie do granicy z Niemcami (Zgorzelec i Horka) oraz do Zielonej Góry (przez Żary, a stamtąd bardzo blisko do Żagania, gdzie stacjonują Amerykanie), Jeleniej Góry i Wrocławia, poza tym mnóstwo torów, na których prowadzi się rozrząd pociągów towarowych oraz lokomotywownia.

Tam też przejeżdża większość eszelonów z ciężkim sprzętem US Army i zniszczenie tej stacji powoduje wielki problem logistyczny, utrudniający pomoc NATO w wypadku inwazji na Polskę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Marianna ze słynnego zdjęcia została porwana? Wystąpiła w propagandowej, rosyjskiej stacji

Marianna ze słynnego zdjęcia została porwana? Wystąpiła w propagandowej, rosyjskiej stacji | Wiadomości ze świata - Gazeta.pl

 

HUe hue , no i jest problem z Marianna , bo juz prawda obegla Swiat , to teraz wciskanie kitu,ze najprawdopodobniej ruskie ja porawaly, ale nie wyjasnili czy przed tym jak stala w kolejce po chelbek czy juz po.

 

to jest kurwa dramat. 

 

Robia wszystkich tak w chuja, ze noz sie otwiera w kieszeni.

Wogole juz mi sie teraz nie chce szukac,ale pamietam,ze jak ogladalem ten filmik z ewakucji , to tracilo ostra amatorszczyzna, cos jak trudne sprawy, podstawili pare osob , jakas baba na zawolanie chyba miala plakac,ale chujowo jej to wyszlo pamietam, ogolnie amatorka straszna.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Proffesor said:

Robia wszystkich tak w chuja, ze noz sie otwiera w kieszeni.

Wogole juz mi sie teraz nie chce szukac,ale pamietam,ze jak ogladalem ten filmik z ewakucji , to tracilo ostra amatorszczyzna, cos jak trudne sprawy, podstawili pare osob , jakas baba na zawolanie chyba miala plakac,ale chujowo jej to wyszlo pamietam, ogolnie amatorka straszna.

Na tym filmie, na którym podczas bombardowania ludzie robili sobie grilla? 😆

 

Na szczęscie Gazeta Żydowska nie objęła tego grilla w kadrze, bo mogłoby to budzić niepokój u przyjaciół. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu Marianna poszła za tymi, którzy zaoferowali jej pomoc? Potem okazało się, że jedzie do Rosji, a tam już w zamian za jedzonko i ciepły kąt musiała tylko wystąpić przed kamerą i powiedzieć, co trzeba (tak jak niejaki Czeczko, który nawiał do Baćki). Z Mariupola przez pewien czas nie było mozliwości wyjścia, więc nie zdziwiłbym się, gdyby zdesperowani ludzie skorzystali z rosyjskiej oferty. Po cholerę dorabiać jakieś wydumane teorie?

51 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Masz rację, choć lepiej być idiotą niż "pożytecznym idiotą", nieprawdaż?

Nie ma pożytecznych idiotów, są tylko użyteczni idioci.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eknm2005 napisał:

Jakieś obiektywne wyjaśnienie grilla podczas bombardowania (fragment 1:10)?

Bo to po bombardowaniu? Ludzie zaś nie fotosyntezują, nie mają gazu i prądu a coś jeść muszą.Jedzenie wymaga obróbki cieplnej. Rozpalanie zaś ogniska w piwnicy to kiepski pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.edziecko.pl/rodzice/7,183390,28297889,rosjanie-oddzielaja-dzieci-od-rodzicow-i-zabieraja-dokumenty.html#s=BoxMMtCzol4

U moskali bez zmian, czyli wywózki, wypędzenia i przymusowa rusyfikacja.

 

@Vishkah

Cytat

Według władz lokalnych miasta Mariupol - prawie 40 tys. mieszkańców zostało deportowanych do DRL lub Rosji. Zliczenie wywożonych komplikuje fakt, że są im odbierane ukraińskie dokumenty

Gdyby Rosjanie kierowali się tylko chęcią niesienia pomocy, to nie robiliby cyrków z dokumentami.

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymusowa rusyfikacja? Wywózki? Wypędzenia? Czytałeś artykuł który sam wrzuciłeś?
Bo te stwierdzenia są bez sensu - wedle artykułu (jak poniżej) wywieziono ludzi z terenu zagrożonego i potem pozwolono robić co chcą.. to jaka to wywózka, wypędzenie i rusyfikacja? 


Ukraińcy przymusowo wywożeni z ojczyzny

Według Denisowej część deportowanych mieszkańców Mariupola, a także z obwodów: chersońskiego, charkowskiego i ługańskiego znalazła się ostatecznie w Estonii, gdzie przybyli z terenów Rosji. 

Są ludzie, którzy zostali przymusowo wysłani do Rosji, a następnie pozwolono im podróżować według własnego uznania

- opisuje sytuację deportowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Vishkah napisał:

Są ludzie, którzy zostali przymusowo wysłani do Rosji, a następnie pozwolono im podróżować według własnego uznania

O, z pewnością. A pod prysznice w AB szli w celu kąpieli :)

 

@niemlodyjoda, jeszcze o tym zapomniałeś. My Lai. Kilkuset cywilów. Porucznik Calley odpowiedzialny za tę masakrę został skazany w Stanach na dożywocie. Po interwencji Nixona został wypuszczony w więzienia i przesiedział trzy i pół roku w areszcie domowym. Nikt inny nie poniósł żadnych konsekwencji.

 

Tu warto zaznaczyć (i to jest też różnica cywilizacyjna), że do przerwania masakry przyczynił się inny Amerykanin,chorąży Thompson, pilot helikoptera, który zagroził wraz z calą załogą starszym stopniem sprawcom ostrzelaniem, gdy nie przestaną mordować cywilów. Cała załoga otrzymała potem najwyższe odznaczenie wojskowe za męstwo wykazane w sytuacji poza kontaktem z nieprzyjacielem - Medal Żołnierza.

 

Co ciekawe (a temat Wietnamu jest mi bliski z powodu zainteresowań, podobnie jak rewolucja Chomeiniego), do wybielania wydarzeń w My Lai mocno przyczynił się młody wtedy major Colin Powell.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.