Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

29 minutes ago, eknm2005 said:

Masz wiele ciekawych spostrzeżeń Rnext, ale na serio uważasz, że cała to szopka z Ukrainą by pokroić jej terytorium między USA-Ru by się zmarnowała tylko dlatego, że Putin poszedłby na emeryturę?

To niestety było tylko przeczucie :( Czyli nie mam zbyt wielu argumentów logicznych na jego podparcie o rzeczywistość, tak prosto jak tyczką krzak pomidora. Dla  antychumanistycznych zbrodniarzy (a ten KaGieBowiec jest nim niemal od dziecka, czyli co najmniej od czasów pośredniczenia w konszachtach pomiędzy gangami leningradzkimi petersburskimi i ówczesną władzą) ważne są dwie rzeczy - bezkarność i utrzymanie status quo aparatczyka u władzy, które ją gwarantuje. Więc ani sam się nie wycofa a i jego statusu będą strzegli inni, umoczeni we wspólnotę zbrodni i wspólne geszefty pod jego "kryszą". Na ile poznałem kacapów, oni są niezwykle przywiązani do wszelkich legend, nawet jeśli w tle i podskórnie są świadomi totalnego zakłamania z nich płynącego. Mnóstwo z nich żyje fantazjami, to naprawdę niesamowite. I jedną z takich fantazji, jest "Wielka Rosja" (ale nie jedyną, niestety). 

 

Po prostu ruskie, jeśli chcą wyjść jakkolwiek z tego "horyzontalnego mata", powinni machnąć jakiś przewrót pałacowy z dowolnym scenariuszem teatrzyku dla mas. Tylko wówczas nici choćby z Rubla towarowego (bądź jak tu niektórzy twierdzą - tekturowego :D). Tyle, że Chinole musieliby porzucić również tą ścieżkę, jako otwierającą drogę do ich fantazji (niestety) o własnym pieniądzu towarowym, który chyba chcieli rączkami kacapów wspomóc. I być może właśnie się łamią, odkładając projekt na później. No i czy tych kosztów nie warto ponieść w imię uniknięcia aktu desperacji przy topniejących w oczach zasobach wojennych w obliczu użycia nuków, tłumaczonego szaleństwem. 

 

A jak już wielokrotnie pisałem, dla mnie wszystko na wschód od Buga to dzicz azjatycka. Tak - i ruskie kacapy i ukraińskie kacapy. Dużo scenariuszy jest więc możliwych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posłowie Lewicy uważają, że na Towarowej Giełdzie Energii doszło do manipulacji, której największymi beneficjentami są państwowe spółki energetyczne; złożyli już wniosek do NIK i wystąpili o zwołanie sejmowych komisji. Teraz posłanka Anita Sowińska zwróciła się do prokuratura krajowego z interwencją.

Według posłów Lewicy manipulacja na Towarowej Giełdzie Energii miała polegać "na celowym zmniejszeniu ilości energii na rynku, aby zwiększyć jej cenę". Według materiałów przedstawionych przez Lewicę "w sierpniu tego roku obrót energią elektryczną był o 22,9 proc. niższy niż w sierpniu 2021 roku; już w lipcu był o 43 proc. niższy niż w lipcu 2021 roku, natomiast w czerwcu był o 29,6 proc. niższy niż w czerwcu 2021 roku, a w maju 2022 r. był o 50,9 proc. niższy niż w maju 2021 roku".

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lewica-na-Towarowej-Gieldzie-Energii-doszlo-do-manipulacji-interweniujemy-u-prokuratora-krajowego-8422405.html

Załamanie w mieszkaniówce. Pracę może stracić 100 tys. osób

https://wyborcza.biz/biznes/7,147758,29011099,zalamanie-produkcji-mieszkaniowej-prace-moze-stracic-100-tys.html?disableRedirects=true#S.TD-K.C-B.7-L.1.duzy

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, spacemarine said:

No proszę, kolejny "kamyczek do ogródka" ;) Morawa miał nosa wyprztykując się z nieruchów. Oczywiście na rzecz "obligacji morawieckich" ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37235381-bialoruskie-niezalezne-media-lukaszenko-rozpocznie-mobilizacje

 

Cytat

 

Niezależny białoruski portal Nasza Niwa, powołując się na kilka niezwiązanych ze sobą źródeł podaje, że w Mińsku już została podjęta decyzja o mobilizacji. Liczba rezerwistów, których Aleksander Łukaszenko planuje wezwać do wojska jest nieznana.

 

Rozmówcy portalu twierdzą, że decyzja o mobilizacji nie zostanie ogłoszona publicznie. Ukryta mobilizacja ma się odbywać pod pretekstem „sprawdzania gotowości bojowej jednostek” oraz ćwiczeń wojskowych.

 

By nie prowokować paniki, na początku mobilizacja ma ominąć duże miasta, rozpocznie się w mniejszych miejscowościach. - Trzeba będzie bić na alarm, jeżeli liczba zmobilizowanych przekroczy 5 tysięcy. To będzie oznaczało utworzenie grupy uderzeniowej na jakimś kierunku. Jeżeli przekroczy 10 tysięcy - kilka grup uderzeniowych - mówi jeden z informatorów Naszej Niwy. Z informacji tych wynika, że kierowcy, kucharze i personel techniczny już otrzymują wezwanie do wojska.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rnext napisał:

A ja miałem takie przeczucie dzisiaj, że nastąpi jakiś "lockdown" Pućki i np. jako niezdolnego z dowolnych powodów (a nawet bez powodu) odsuną od władzy, posadzą kogoś nowego a ten zakomunikuje, że Rosja chce należeć do grupy państw cywilizowanych, wojna była międzynarodowym rozbojem, zbrodnią środowisk i watażków post-KGBowskich skupionych wokół interesów Pućki i dlatego należy ją w tej chwili zakończyć oraz wycofać wojska z UKR. Nawet wydaje się to wyjściem z zachowaniem resztek twarzy przez kacapów. Bez oficjalnego przyznawania się do niezdolności prowadzenia walk konwencjonalnych. 

 

Ale jak to czasem z przeczuciami bywa, zwykle "uj bombki szczela". Chociaż fajnie by było. A gdyby tak sam wykorkował (nawet nie musi, wystarczy do psychiatryka - już kacapy mają doświadczenie ze schizofrenią bezobjawową), uprościł by może wiele rzeczy. I tak jest już tak opuchnięty, że może w końcu go rozsadzi?

 

Camarade!

Nawet nie wiesz jak wielką radość sprawia mi to co piszesz. A jeszcze większą radość sprawia mi że właśnie ty to piszesz.

 

Ale tym razem nie będzie tak lekko. To nie jest wojna pućki, to wojna wszystkich ruskich. Więc nie wystarczy, że do likwidacji pójdzie pućka - do likwidacji idzie cała matuszka rassija we wszystkie otwory jechana.

 

Masz tu na zachętę dobrego ruskiego, pisz więcej:

Fe-H2DGWYAoJOLe?format=jpg&name=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Perun82 napisał:

Gdzieś wyczytałem, że obecnie mają od 45 do 60 tysięcy woja. Więc przy cichej mobilizacji mogliby i może dobić do 100 tysięcy żołnierzy?

Jedno jest pewne. Konflikt na wschodzie nie będzie się wygaszał, co najwyżej na okres od "rasputicy" do końca bieżącego roku może ulec wstrzymaniu. I to głównie dlatego, że Rosjanie mogą nie mieć wystarczającej ilości ekwipunku na okres zimowy (fail z dealem z Turcją na 0,5 miliona ciuchów zimowych dla Rusków).

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hubertius napisał:

Gdzieś wyczytałem, że obecnie mają od 45 do tysięcy woja. Więc przy cichej mobilizacji mogliby i może dobić do 100 tysięcy żołnierzy?

 

jednak wojsko białoruskie jest niepewnym elementem. Baćko miał ciepło w 2020 roku i o mało co nie stracił władzy.

 

Jedno jest pewna - na Białorusi otworzy się kolejny front - wojna domowa.

3 minuty temu, Hubertius napisał:

Jedno jest pewne. Konflikt na wschodzie nie będzie się wygaszał

Anglosasom wygaszanie tego konfliktu nie jest na ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, KolegiKolega said:

Camarade!

Nawet nie wiesz jak wielką radość sprawia mi to co piszesz. A jeszcze większą radość sprawia mi że właśnie ty to piszesz.

O niczym więcej nie marzyłem, niż o tym żeby Cię zadowolić ;)

A moja postawa wobec "dziczy azjatyckiej" jest niezmienna od zawsze. Niezależnie czy to russkij bucior czy ukrowski rzeźnik. Bo na wschód od Bugu... itd.

Pohandlować możemy, ale żeby się zaraz lubić? Po co? I za co? 

Jednak coraz bardziej prawdopodobne fiasko projektu pieniądza towarowego rusko-chińskiego, który wciśnie się w "koszyk", mnie niespecjalnie cieszy. Jakoś nie widzi mi się dymanie połowy świata przez psycho-zboczka zza Atlantyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rnext napisał:

coraz bardziej prawdopodobne fiasko projektu pieniądza towarowego rusko-chińskiego, który wciśnie się w "koszyk", mnie niespecjalnie cieszy.

Ten projekt nie miał szans ani sensu od samego początku. Pomijam już nawet fakt, że nigdy nie było takiego projektu, a jedynie szurskie domysły.

 

No cóż, czekam na dzień, kiedy napiszesz, że pućka to zakamuflowany Żyd (a może nawet żyd) i agent NWO na służbie Klausa Schwaba, który celowo wywołał wojnę z Ukrainą aby na zlecenie reptilian ubić projekt rubla kartonowego. Będzie to znaczyło, że sytuacja armii kacapskiej jest aż tak kiepska, że koniec wojny blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KolegiKolega napisał:

Ten projekt nie miał szans ani sensu od samego początku. Pomijam już nawet fakt, że nigdy nie było takiego projektu, a jedynie szurskie domysły.

 

No cóż, czekam na dzień, kiedy napiszesz, że pućka to zakamuflowany Żyd (a może nawet żyd) i agent NWO na służbie Klausa Schwaba, który celowo wywołał wojnę z Ukrainą aby na zlecenie reptilian ubić projekt rubla kartonowego. Będzie to znaczyło, że sytuacja armii kacapskiej jest aż tak kiepska, że koniec wojny blisko.

 

Zostałeś wielokrotnie ośmieszony w wątku o koronawirusie, więc teraz błaznujesz tutaj?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rnext napisał:

Jednak coraz bardziej prawdopodobne fiasko projektu pieniądza towarowego rusko-chińskiego, który wciśnie się w "koszyk", mnie niespecjalnie cieszy. Jakoś nie widzi mi się dymanie połowy świata przez psycho-zboczka zza Atlantyku. 

Dlaczego uważasz, że blisko fiaska? 

 

Ja się myślałem przez chwilę, że jakoś USA i zachód to mocno wystraszy. Pójdą na jakieś ustępstwa itd a tu taki blinken mówi, że  Rosję i resztę tych krajów trzeba docisnąć do gleby. 

I w sumie dociskają. I Niemcy się słuchają, i Francja się słucha, UK to wiadomo, japońcy też.

 

Na Tajwan latają urzędnicy amerykańscy, sprzedają im hurtowe ilości broni - Chiny nic. 

 

Zwróć uwagę, że w ostatnich dniach Putin mówił, że gaz może przesyłać, jak Europa będzie chciała. 

 

Pojawiają się sygnały, że Rosja chce się jednak z zachodem dogadać - problem podobno taki, że USA chcą ich do końca. :C

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perun82 napisał:

 

Chcą kontunuowania wojny bo oni na niej najbardziej korzystają. no i Chiny przez to grzecznie siedzą.  

Putin wczoraj mówił, że gaz w każdej chwili do Europy może pójść. 

Rzecznik prezydenta erdogana stwierdził, że Rosja chce nowego wielkiego układu z zachodem tylko trochę na inny zasadach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Perun82 napisał:

Chcą kontunuowania wojny bo oni na niej najbardziej korzystają

Tak bardzo korzystają, że aż popadli w ekscytację i w jeden dzień wystrzelali pocisków manewrujących za 500+ mln USD.

Po pół roku wojny. ;) Głównie w infrastrukturę cywilną.

 

Przecież to pokazuje w jak czarnej dupie się znaleźli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, $Szarak$ napisał:

Putin mówił, że gaz może przesyłać, jak Europa będzie chciała. 

Europa nie chce. Europa woli amerykański skroplony gaz ziemny po 100 euro/MWh od ruskiego po 30 euro/MWh. Może gdyby rosja nie miała broni atomowej to by coś zmieniło w sprawie gazu. Ale to już decyzja rosji czy tę broń ma, czy jej nie ma.

 

21 minut temu, $Szarak$ napisał:

Pojawiają się sygnały, że Rosja chce się jednak z zachodem dogadać

Za późno.

 

22 minuty temu, $Szarak$ napisał:

problem podobno taki, że USA chcą ich do końca. :C

I dojadą do końca. Bo druga taka okazja może się nie zdarzyć. A przynajmniej nie za takie psie pieniądze. Niewykorzystane okazje się mszczą - Amerykanie tej okazji nie przepuszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Putin wczoraj mówił, że gaz w każdej chwili do Europy może pójść.

Rosji nie zależy na długim konflikcie, dlatego próbują działać. 

 

17 minut temu, KolegiKolega napisał:

Za późno.

Nie po to Amerykanie kombinowali od pierwszego rozszerzenia NATO na wchód by teraz się zatrzymać.  Dokończą to, czego nie udało się w 1990 roku. Albo inaczej, kontynuują dzieło rozpoczęte w 1945 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, $Szarak$ said:

Dlaczego uważasz, że blisko fiaska? 

Odnoszę wrażenie, że zarówno Chińczycy jak i Rusowie trochę odpuszczają temat (na razie?) a i całemu BRICS jakby przestało na tym zależeć, bo i sam temat ucichł. Chiny pewnie dalej robią swoje z cyfrowym Yuanem i mniej eskalacyjnie podchodzą do "stosunków międzynarodowych". Wisi w powietrzu jakieś porozumienie, że musimy kręcić business as usual, bo obecna sytuacja coraz mniej jest komukolwiek jest na rękę (poza oczywiście częścią cwaniaczków z USA), nie mówiąc już o jej rozwinięciu w jakąś nieobliczalną stronę. 

7 hours ago, KolegiKolega said:

Ten projekt nie miał szans ani sensu od samego początku. Pomijam już nawet fakt, że nigdy nie było takiego projektu, a jedynie szurskie domysły.

Ten projekt jest faktem. Rubel związany ze złotem i surowcami a USD wyrzucony z ich głównych rozliczeń. Nawet Arabia Saudyjska selektywnie handluje z pominięciem USD, rozliczając się tu i ówdzie Yuanem (wymienialnym na Rubla) i ograniczając wydobycie w porozumieniu z Rosją. Czyli na potrzeby "antyinflacyjnego" utrzymywania kursu Rubla i zysków Rosji z "płynącej czernią waluty". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rnext napisał:

. Czyli na potrzeby "antyinflacyjnego" utrzymywania kursu Rubla i zysków Rosji z "płynącej czernią waluty". 

Do czasu. Jeśli się USA wk*rwi i przestanie im pomagać w obronie tych rafin to będą wielbłądy tam hodować. 

44 minuty temu, Rnext napisał:

Chiny pewnie dalej robią swoje z cyfrowym Yuanem i mniej eskalacyjnie podchodzą do "stosunków międzynarodowych".

No Chiny nie mogły poprzeć całkiem USA, że Rosja źle robi bo byliby uważani za wasalow. No, ale w sumie nic wielkiego nie robią żeby się postawić. Bardziej pod publikę, niż konkrety. 

 

Chyba przecenili trochę swoje możliwości. Ruscy się śmiali z Bidena, ale już im do śmiechu nie jest - tak, jakby uświadomili sobie, że tam biden to tylko marionetka a na tyłach są bardzo inteligentni ludzie. 

 

Zauważ co Putin mówił na początku wojny a teraz. Tam już nie ma takiej ofensywy wobec zachodu (USA głównie) ,jak wcześniej. Już chce jakieś rozmowy konkretne itd no a wcześniej w ogóle nie chciał tylko żeby spełniać jego żądania. Xd

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Nawet Arabia Saudyjska

 

22 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Jeśli się USA wk*rwi

 

Bidet już coś ich ostrzegał, że zmniejszyli wydobycie aby cena poszła w górę robiąc przysługę Rosji, ale na razie tylko słownie.

Za dużo broni kupują od USA aby odpuścić taki rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.