Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wrotycz napisał(a):

Lepper nie był asem intelektu ale w porównaniu do Tuska i Kaczyńskiego to był profesorem logiki naprzeciw doktorów demagogii.

 

Lepper to miał dobrego daradcę wizerunkowego, który dalej na nim żeruje i ten właśnie doradca wizerunkowy zrobił z niego męczennika po śmierci. Ot, cała tajemnica. 

 

A wracając do Ukrainy - mi się wydaję, że też zachód uważa, żeby nie wywołać 3 wojny światowej - i dlatego takie kroki są, żeby Ukraińcy się głównie bronili. 

 

Przykładowo mała Dania ogłosiła, że wysyła całą artylerię na Ukraine. No, ale jeśli by to ogłosiło 3 kraje załóżmy - to mogłaby być już zbyt wysoka eskalacja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BumTrarara napisał(a):

I to będzie tak 1/3 tego co Polska przekazała Krabów.

III Wojna... tego... 🤣

Gdyby wysłało to 10 państw na raz - mogłaby. 

 

Tak samo, jak mogłaby gdyby nagle produkowało się, jak najwięcej amunicji. Wtedy Ukraińcy by sporo terenu - a co zrobiłby desperat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Hołownia wystraszyła Putina w przemowie na okoliczność wyborów samorządowych 😲 Ja nie wiedziałem że Hołownia jest taka straszna i odważna - oczywiście jak każdy polityk - krwią prostego luda. Putin to jednak spadł z nieba wielu politykom. Nawet przy wyborach samorządowych można np. nie wspomnieć o sztandarowej obietnicy wyborczej w kwestii ZUSu tylko wytrzeć sobie mordę złym Putinem. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Brat Jan napisał(a):

Żeby na kogoś zrzucić winę za ewentualne zawieszenie broni.

 

Pisałem o tym już jakiś czas temu że głównym winowajcą przegranej Ukrainy będzie właśnie Polska. Dodatkowo nie zobaczymy ani Feninga w ramach ew. odbudowy. Za to dorobimy się kilku milionowej rzeszy Ukraińców. Którzy będą na nas psioczyc za ich przegraną.

 

Murzyn zrobił swoje.  Murzyn może odejść :).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Przeglądałem komentarze UKR na grupie fb o blokadach rolników i daje sobie z tym spokój, żeby ciśnienia nie podnosić, jedynie ta odklejka dobra, aż

parsknąłem ze śmiechu z tego "mema":

 

426514726_1715867835574659_3126365412320

 

😊

 

Śmiejesz się, ale większość kompletnie nie widzi większego obrazu całej sytuacji międzynarodowej w tej części świata i paradoksalnie ten mem może się okazać prawdziwy. 

 

Ale kogo to obchodzi? Wszak gdy zaatakują, to oskarży się zachód, że nie pomógł, polityków, że nie walczą i koń zwalony. 

 

Czasem przekonuję się jak niesamowite jest to racjonalizowanie i mechanizmy obronne w głowie (byle tylko obronić niczym nauczycielka samcę alfa, który dokucza wszystkim naokoło nie chcąc zauważyć, że to on wszczyna bójki i jemu należy się wpierdol).

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Czasem przekonuję się jak niesamowite jest to racjonalizowanie i mechanizmy obronne w głowie (byle tylko obronić niczym nauczycielka samcę alfa, który dokucza wszystkim naokoło nie chcąc zauważyć, że to on wszczyna bójki i jemu należy się wpierdol).

Bardziej banderofilskiego profilu nie dało się znaleźć ;) ? Zerknąłem - co tam jest wypisywane, to ręce opadają.

 

To jak czerpanie wiedzy z Andrew Stapela czy pana SpecnaZ 007 ;)

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pierwszych minut pomimo że to słowa z książki odzwierciedlają naszą rzeczywistość i pokazują skąd wzięły się takie cuda umysłowe wypierające rzeczywistość jakich tutaj niestety nie brak 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Bardziej banderofilskiego profilu nie dało się znaleźć ;) ? Zerknąłem - co tam jest wypisywane, to ręce opadają.

 

To jak czerpanie wiedzy z Andrew Stapela czy pana SpecnaZ 007 ;)

Proszę, CEO of cringe

 

fellas

xDD
 

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):
9 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

426514726_1715867835574659_3126365412320

 

😊

 

Rozwiń  

Śmiejesz się, ale większość kompletnie nie widzi większego obrazu całej sytuacji międzynarodowej w tej części świata i paradoksalnie ten mem może się okazać prawdziwy. 

 

Ale kogo to obchodzi? Wszak gdy zaatakują, to oskarży się zachód, że nie pomógł, polityków, że nie walczą i koń zwalony. 

 

Polska 2026

ja pierdolę jak ja kocham życie właśnie piję sobie drinka w domu, ukraińcy są już pod moskwą, najedzony pitcom z dagrasso z ukraińskim zbożem.

Nic mi wiecej nie potrzeba ogladam sobie rzeczy o wojnie na twitterze, kotek siedzi mi na kolanach.

Przypominam ukraińcy są już pod moskwą, wiec zero poboru, zero rosyjskich czołgów pod warszawą, nie musze z nikim walczyc bo nie mam o co.

Mam hajsy mam jedzenie i bezpieczenstwo i ukraińcy są już pod moskwą. Pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

 

Polska 2026

ja pierdolę jak ja kocham życie właśnie piję sobie drinka w domu, ukraińcy są już pod moskwą, najedzony pitcom z dagrasso z ukraińskim zbożem.

Nic mi wiecej nie potrzeba ogladam sobie rzeczy o wojnie na twitterze, kotek siedzi mi na kolanach.

Przypominam ukraińcy są już pod moskwą, wiec zero poboru, zero rosyjskich czołgów pod warszawą, nie musze z nikim walczyc bo nie mam o co.

Mam hajsy mam jedzenie i bezpieczenstwo i ukraińcy są już pod moskwą. Pozdrawiam

Jest jeszcze lepszy cyrk. Na polskim forum, Polak Polakowi wyrzuca jakimi zbrodniarzami są Polacy, którzy na granicy walczą o polski interes! 😲

 

Chciałbym żeby to było science fiction, albo jakiś jednostkowy chory odpał ale w wielu miejscach można tego uświadczyć.

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W UE Już teraz widać, że idzie w ślepą uliczkę.

Po pozbyciu się spalinówek zabraknie prądu aby naładować każdemu elektryka więc samochody będą tylko dla nielicznych.

 

W tym roku zacznie się wciskanie nam emigrantów zwanych uchodźcami chociaż z żadnej wojny nie uchodzą.

 

Co kilka lat zaostrzają przepisy dotyczące opalania domów, to co było legalne 2 lata temu teraz już nie jest. Za kilka lat będziemy marznąć bo nie będzie jak ani czym ogrzać indywidualnych domów ( jedynie podciągnięci pod miejskie ogrzewanie sobie poradzą) Gaz out, węgiel out, co zostanie ? Pompy ciepła, ale do tego trzeba prądu, który pożrą auta elektryczne. A fotovolty w zimie nie są efektywne.

 

 

A co nam grozi po ewentualnym przejściu w rosyjską strefę wpływów?

 

Dostęp do taniego gazu, możliwość użytkowania spalinówek.

Wizy do UE, albo i nie bo i tak zachód będzie potrzebował pracowników z PL.

Znowu będzie można dać w łapę stówkę za przekroczenie prędkości. ;)

 

 

 

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

 

Polska 2026

ja pierdolę jak ja kocham życie właśnie piję sobie drinka w domu, ukraińcy są już pod moskwą, najedzony pitcom z dagrasso z ukraińskim zbożem.

Nic mi wiecej nie potrzeba ogladam sobie rzeczy o wojnie na twitterze, kotek siedzi mi na kolanach.

Przypominam ukraińcy są już pod moskwą, wiec zero poboru, zero rosyjskich czołgów pod warszawą, nie musze z nikim walczyc bo nie mam o co.

Mam hajsy mam jedzenie i bezpieczenstwo i ukraińcy są już pod moskwą. Pozdrawiam

Po co pod Moskwą? Wystarczy jakby pod Jałtą byli, a najlepiej gdyby w Rosji wybuchła rewolucja lutowa, gdzie rządy przejąłby ktoś nie-imperialny. Chj z UA pod Moskwą. 

Ostatnio zauważyłem, że w stokrotce i biedronce jajka staniały. Ciekawe czemu hmmmmm.

 

6 minut temu, Brat Jan napisał(a):

A co nam grozi po ewentualnym przejściu w rosyjską strefę wpływów?

 

Dostęp do taniego gazu, możliwość użytkowania spalinówek.;)

Wizy do UE, albo i nie bo i tak zachód będzie potrzebował pracowników z PL.

Nie. Grozi nam odcięcie od inwestycji z zachodu, z których Polska żyje. 

 

Co mi z taniego gazu czy używanie spalinówek gdy zarobki będą plus minus na współczesne 1500 zł jak na rosyjskiej prowincji? 
Tak samo jak Tucker Carlson się podnieca taniością cen w rosyjskim oszą. Co z tego gdy zwykły Rosjanin zarabia śmieszne pieniądze nawet w porównaniu do Polaka mimo że średnie pkb mają podobne do naszego? Koniec końców więcej stracimy na tym niż byśmy zyskali. Zdecydowanie. Pod każdym względem.

To wszystko spowoduje jeszcze większą emigrację. 

12 minut temu, Redbad napisał(a):

Jest jeszcze lepszy cyrk. Na polskim forum, Polak Polakowi wyrzuca jakimi zbrodniarzami są Polacy, którzy na granicy walczą o polski interes! 😲

Polska nie żyje z rolnictwa, ale bycia montownią, z pracy umysłowej ludzi w IT, czy też ogólnie z pracy umysłowo-fizycznej. Rolnictwo mamy cienkie. Bardzo cienkie. 
W interesie Polaków jest tańszy transport i żywność, oczywiście. 

Zresztą Polacy sami nie mają pojęcia czego chcą, wiec łapią się na pierwszy lepszy protest, stąd są tak łatwi do manipulacji. 

Ojoj, obraziłem kogoś? Gdzie skłamałem? ;)
 

Sama Warszawka odpowiada za 20% PKB tego kraju. 
A transportowcy się podniecają 6%...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

. Grozi nam odcięcie od inwestycji z zachodu, z których Polska żyje. 

Na pewno?

Po wojnie zachodnie firmy zechcą wrócić na rosyjski rynek, a polski pracownik jest bardziej zdyscyplinowany i mniej pije niż rosyjski więc całkiem możliwe, że w PL coś się będzie rozwijać. Po za tym brak unijnych obostrzeń spowoduje zmniejszenie kosztów inwestycji.

 

Przypominam, że za pół roku prąd drożeje o nie mniej jak 100% oraz z powrotem wchodzi 5% vat na żywność.

 

https://podroze.onet.pl/ciekawe/rosjanin-poszedl-do-polskiego-sklepu-zobaczyl-cene-chleba-i-zamarl/ns0myjz

 

Rosjanin za średnią 1000 bochenków chleba, Polak 700

 

Nie twierdzę, że pod wpływami rosyjskim będzie lepiej, ale nie ma co siać paniki że będzie jak pod niemiecką okupacją w II wojnie.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brat Jan napisał(a):

Na pewno?

Po wojnie zachodnie firmy zechcą wrócić na rosyjski rynek, a polski pracownik jest bardziej zdyscyplinowany i mniej pije niż rosyjski więc całkiem możliwe, że w PL coś się będzie rozwijać. Po za tym brak unijnych obostrzeń spowoduje zmniejszenie kosztów inwestycji.

Strefa Schengen zniknie. Zostaną przywrócone granice, więcej będzie szło na budowę wojska i policji zamiast na inwestycje infrastrukturalne (nie chcę już przypominać jak bardzo PRL nas zacofał infrastrukturalnie w stosunku do zachodu). Nie jest, że możliwe - na pewno będzie się wolniej rozwijać, bo raczej w tej konfiguracji będzie nowa zimna wojna. 

 

Właśnie o to chodzi, że dlatego surowce rosyjskie są tanie, ponieważ pracownik rosyjski jest tani. Tani są rosyjscy górnicy, tani są kierowcy, którzy transportują surowce i specjaliści od tego. Rosja tworzy mało patentów, mało innowacyjną ma myśl techniczną od upadku sojuza i słabą ma infrastrukturę. Nie rozumiem czemu mieliby być dla nas serdeczni, skoro jesteśmy hieną Europy i jakkolwiek przybywać nam nieba? Nie mówiąc już o pozostawaniu inwestycji zachodnich, których pozytywny wpływ nie jest zauważalny przez rodaków, a bez nich byłaby dupa blada...
Ale to inny temat.

 

7 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Przypominam, że za pół roku prąd drożeje o nie mniej jak 100% oraz z powrotem wchodzi 5% vat na żywność.

Wciąż bardziej się to będzie bardziej opłacało niż rosyjska okupacja. Może zrobimy wyliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.