Skocz do zawartości

Ukraińska patologia na osiedlu


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Kespert said:

Pokładasz zbyt dużą wiarę w gaz pieprzowy, a za mało wierzysz, że "każdy ukr chodzi z nożem".

 

Wystarczy nie stać za blisko i gaz jest naprawdę skuteczny. Tu ruski z 4 nożami w jednej łapie (@0:02:30).

 

Przecież jak wycofanie niż to jest koniec. W tym momencie z oskarżenia o usiłowanie zabójstwa się nie włączę a policja, narty do świętego dotąd Ukraińca, na pewno przyjedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończy dobre serce durnych p0laków, którzy wpuszczali ich do mieszkań i bezrefleksyjnie pomagali. Zapominając, że w naszej niedalekiej historii obok Niemca i Ruska to nasz największy wróg oraz naród, który wyrządził nam obok nich największą krzywdę i do dnia dzisiejszego nie przeprosił za swoje zbrodnie. A niektórzy mają jeszcze czelność mówić o "polsko - ukraińskiej przyjaźni". To jest kurwa śmiech na sali.

 

Dla mnie to jest dzicz, bo oni nie zachowują się jak cywilizowani ludzie. To bydło, dorośli faceci i kobiety kąpią się na golasa na miejskim kąpielisku, hołota zachowująca się jakby uciekła z lasu.

Żeby nie było, że wrzucam wszystkich do jednego worka, ci, którzy przyjechali tu przed lutym 2022 są bardziej cywilizowani i przypominają człowieka. Jednak w ciągu ostatniego roku przybyła tu masa patoli i ukraińska zaraza zaczęła toczyć nasz kraj.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku, zaraz po lutym 2022r pisałem w którymś z wątków.

A była to gorąca dyskusja o uchodźcach.

Że najważniejszy jest efekt skali.

I że 1 czy 2 Ukraińców na 100 Polaków nie zrobi różnicy.

Bo się dostosują.

Ale jak przekroczą masę krytyczną.

I będzie ich dużo, to zaczną wprowadzać swoje wschodnie obyczaje.

Bo się poczują silni i nie będą musieli się asymilować.

 

I to się właśnie dzieje.

 

Ostatnie 5 groszy.

Jest duża różnica 'jakościowa' między Ukr którzy przybyli w 2014r.

A tymi z masowej fali po lutym 2022r.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, wrotycz said:

Wystarczy nie stać za blisko i gaz jest naprawdę skuteczny.

To tylko szansa, a nie gwarancja/pewność. A w przypadku prawdziwej obrony koniecznej, wszystko poniżej pewności to ryzyko - niepotrzebne.

16 hours ago, wrotycz said:

Duży ten ruski. Ukraina jest znacznie mniejsza, o tu masz https://youtu.be/SMY1JVpTx-4?t=7 (od 7 sekundy).

16 hours ago, wrotycz said:

Przecież jak wycofanie niż to jest koniec. W tym momencie z oskarżenia o usiłowanie zabójstwa się nie włączę a policja, narty do świętego dotąd Ukraińca, na pewno przyjedzie.

Nie podejmę się zrozumienia sensu. Weź proszę wyłącz ten T9...

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kespert said:
16 hours ago, wrotycz said:

Przecież jak wycofanie niż to jest koniec. W tym momencie z oskarżenia o usiłowanie zabójstwa się nie włączę a policja, narty do świętego dotąd Ukraińca, na pewno przyjedzie.

Nie podejmę się zrozumienia sensu. Weź proszę wyłącz ten T9...

 

Już wiem co to miało być.

 

Przecież jak wyciągnie nóż to jest koniec. (koniec kariery w tym kraju)

W tym momencie z oskarżenia o usiłowanie zabójstwa się nie wyplącze a policja, nawet do świętego dotąd Ukraińca, na pewno przyjedzie.

I nie będzie pytać o narodowość.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak wyciągnie nóż to z pewnością będzie skończony, a jak spróbuje dźgnąć to paragraf kodeksu karnego własną piersią zasłoni tego bez noża. Panowie, jak wpadają pomysły z użyciem gazu i przeprowadzeniem ataku bierzcie pod uwagę nie scenariusz najlepszy tylko najgorszy, czyli co będzie jak wyskoczy dwóch lub trzech dodatkowych znajomych delikwenta, a szczególnie jak będą z tyłu. No i co? Wyciągnął nóż, policja go złapie, wpakuje mu to usiłowanie, a może i zabójstwo, a ten odważny z gazem będzie albo bez wątroby albo śledzony albo bez życia... 

Załatwiać sprawy trzeba tak aby nawet nie było pomysłu że Ty możesz za tym stać, ceń siebie i swoje życie!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, wrotycz said:

W tym momencie z oskarżenia o usiłowanie zabójstwa się nie wyplącze a policja, nawet do świętego dotąd Ukraińca, na pewno przyjedzie

Usiłowania?

"Myślałem że on tylko będzie usiłował mnie zabić' - brzmi jak motto na nagrobek.

A taka "wymiana" ("ukr w więzieniu, a wrotycz pod ziemiu") ani dla Ciebie nie jest dobra, ani dla Polski nie jest dobra - bo więcej wnosisz do gospodarki, niż taka patologia z ławeczki. No i mi by brakowało dyskutanta...

 

Stąd wszelkie propozycje rozwiązań "siłowych" najpierw trzeba dokładnie zaplanować, pod kątem najgorszych ewentualności. A nawet wtedy jak się "wszystko uda"  - kurcze, jakiś nadgorliwy prokurator będzie chciał zamoczyć w Ukraince albo awansować, a Ty się potem spod zarzutów w polskim sądzie nie wykopiesz przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Pan Draska said:

No tak, jak wyciągnie nóż to z pewnością będzie skończony,

 

25 minutes ago, Kespert said:

Usiłowania?

"Myślałem że on tylko będzie usiłował mnie zabić' - brzmi jak motto na nagrobek.

 

Jasne, mam się bać bo może wyjąć nóż.

Każdy może wejść nóż. To mam przed każdym uciekać?

Wy nie jesteście normalni!

 

Jak weźmie nóż to walkę po oczach gazem i się odsuwam. Jak nie mam gazu to uciekam.

I, w obu przypadkach, dzwonię po pały.

 

Jak chcecie się bać własnego cienia to proszę bardzo. Jesteście idealnym mięsem artystom dla polityków - nie się nawet jak wam każą w ogień skoczyć. Gratuluję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wrotycz, nie chcę używać inwektyw bo staram się szanować Cię na tym forum, ale zadam Ci proste pytanie, dajesz komuś rady aby aby wyskoczył w jednego do pijanych ludzi którzy możliwe że mają gdzieś swoje życie, a nie można wykluczyć że mają gdzieś życie innych, czy potrafisz wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie autora i człowieka który ma aktualnie problem z tymi ludźmi? 

Nie wiem ile masz lat, nie wiem czy wiesz jak wygląda atak nożownika, nie wiem czy wiesz jak wyglądają rany po nożu, ale często akcja z nożem kończy się tak że wypływają Ci flaki przez palce jak dostaniesz w brzuch, pamiętaj że niekoniecznie musi Ci się udać Twoje odsunięcie w momencie jak zobaczysz że gość ma nóż. To nie jest gra komputerowa że masz kilka żyć, albo że Ci ucieknie kilka HP ale apteczka Cię uleczy. W tej chwili stawiasz wyżej jakiegoś patola nad swoje życie. 

Co prawda nie wiem co znaczy "mięsem artystom dla polityków" ale wiem że Ty pobiegniesz na strzelaninę z gazem pieprzowym, a ja jak nie muszę to nie idę na strzelaninę... A jak będę musiał to postaram się aby nie iść z jednostrzałowym kulomiotem. 

 

Poza tym liczysz że uda Ci się zadzwonić na policję... Człowieku, jak się wywalisz na chodniku w trakcie ucieczki i gość Cię dojdzie to myślisz że będziesz miał czas zadzwonić? Chcesz eskalować zagrożenie w typowo babski sposób, bez myślenia o konsekwencjach i o zagrożeniu, a bardzo bardzo małych profitach.

Edytowane przez Pan Draska
Błąd ortograficzny
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Pan Draska said:

Człowieku, jak się wywalisz na chodniku w trakcie ucieczki

 

Od razu się połóż do grobu. Po co się męczyć, i tak umrzesz.

 

45 minutes ago, Pan Draska said:

dajesz komuś rady aby aby wyskoczył w jednego do pijanych ludzi którzy możliwe że mają gdzieś swoje życie, a nie można wykluczyć że mają gdzieś życie innych, czy potrafisz wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie autora i człowieka który ma aktualnie problem z tymi ludźmi? 

 

To oni muszą wziąć odpowiedzialność zza swoje życie. Samemu. Nikt za nich tego nie zrobi. Nikt.

 

Mogą dzwonić na policję aż przestanie reagować na zgłoszenia, jeśli już tego nie zrobili.

 

Mogą też sami sprawę rozwiązać.

 

Widać, że ukraincy nie zamierzają negocjować, więc skoro czas na nawigacje się skończył to co pozostaje?

 

Wyprowadzić się, jak to ktoś sugerował? I uciekać całe życie?

 

Nawet z finansowego punktu widzenia zrobienie czegoś jest tańsze niż ucieczka. Ale róbta co chceta.

O mnie, za mnie możecie uciekać całe życie.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem leży trochę w tym kraju, zanim zastosujesz przedsięwzięcia siłowe to można użyć takich które są mniej ryzykowne, mało tego w końcu może to ktoś zrobić za odpowiednią gratyfikacją za Ciebie w sposób właściwy i Boży, czyli mając przewagę liczebną. 

Uciekać faktycznie nie ma sensu, jednak o ucieczce nic nie wspominałem... Ale Ty wspomniałeś (ale tylko jak nie masz gazu). 

Jest takie stwierdzenie że jak "słychać dźwięk oręża, to znaczy że dyplomacja nie zrobiła swojej roboty" 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wrotycz said:

To mam przed każdym uciekać?

Nie.

Po prostu nie masz każdego atakować, niczym nabuzowany hormonami szesnastolatek, który pierwszy raz wypił dwa piwa na mieście i teraz jest "niezwyciężony i nieśmiertelny".

Bo rozwiązania siłowe to ostatnie, co należy polecać amatorom.

1 hour ago, wrotycz said:

Widać, że ukraincy nie zamierzają negocjować, więc skoro czas na nawigacje się skończył to co pozostaje?

W wątku było kilka ciekawych propozycji, o wysokiej skuteczności, zgodnych z prawem, i o znacznie niższym stopniu ryzyka.

1 hour ago, wrotycz said:

O mnie, za mnie możecie uciekać całe życie.

Odwieczny problem jakże polskiego "umierania za sprawę", walki o reduty nie do obrony i bitwy nie do wygrania.

Polecam Ci do przemyślenia cytat Tacyta (w mym nieudolnym tłumaczeniu): "Kto walczy i ucieka, może walczyć kolejnego dnia; lecz kto polegnie w boju, pozostanie pokonanym na zawsze".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Kespert said:

W wątku było kilka ciekawych propozycji, o wysokiej skuteczności, zgodnych z prawem, i o znacznie niższym stopniu ryzyka.

 

Masz rację. Niech dzwonią na policję do skutku. To jedyna "legalna" rzecz jaką mogą robić.

 

On 7/27/2023 at 10:57 AM, Szczery Człowiek said:

wzywana  policja już nie przyjeżdża,

 

Faktycznie, to dobry pomysł. ¯\_(ツ)_/¯

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz napisałeś bzdure, ktoś to zauważył. To Ty zamiast się zreflektować to bronisz swojej opinii jak niepodległości. 

 

 

W dniu 27.07.2023 o 14:00, spacemarine napisał(a):

Może wysmarować czymś ławkę g$wnem czy coś, nie wiem , albo w nocy porąbać ją siekierkę, tak tylko żartuję :)

A nie przyszło do głowy że z ławki korzystają inni? 

 

Ale już wiem czemu tyle wandalizmów u nas. 

 

@Szczery Człowiek jak w nocy(całą) imprezują, to może w dzień odsypiają. A jakby w dzień im sąsiad od 8 zrobił koncert udarową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, wrotycz said:

To jedyna "legalna" rzecz jaką mogą robić.

Myślenie że "telefon na Policję" jest jedynym legalnym narzędziem wpływu, to brak lektury całego wątku.

Chociażby legalnie możesz porozmawiać z właścicielem - by zmienił lokatorów... Nie chce? To o obowiązkach podatkowych wynikających z wynajmu... o umowie hipotecznej z bankiem przewidującej dopłaty za "dewastację przedmiotu umowy i utratę wartości"... o sądowej licytacji mieszkania po wywaleniu ze wspólnoty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Kespert said:

Chociażby legalnie możesz porozmawiać z właścicielem - by zmienił lokatorów...

 

Dopóki mu płacą tego nie zrobi.

 

11 minutes ago, Kespert said:

Nie chce? To o obowiązkach podatkowych wynikających z wynajmu... o umowie hipotecznej z bankiem przewidującej dopłaty za "dewastację przedmiotu umowy i utratę wartości".

 

Wystarczy, że płaci ryczałt do skarbówki.

 

11 minutes ago, Kespert said:

o sądowej licytacji mieszkania po wywaleniu ze wspólnoty.

 

Jak ma własnościowe to jak go "wyrzucisz"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 10:57, Szczery Człowiek napisał(a):

Kamera przy kamerze. Przed moją klatką  mamy ławeczkę (a na nią wprost kamera), na której non stop nocą jakoś od północy do 3 rano przesiaduje para ukraińców (specjalnie z małej litery).

 

Sprawa jest dość prosta do rozwiązania, należy usunąć tę ławkę. :)

 

Pamiętam jak u mnie na ulicy zrobili taką ławkę na rogu, a miejscowi żule odrazu  zrobili sobie z niej posiedzisko. Stała może tydzień max i od razu ją wywalili, bo element się na niej zbierał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 19:52, BumTrarara napisał(a):

Tylko czy to coś da? 

Przecież ławka im i tak nie potrzebna. Chociaż to może Rosjanom? 😱

Zawsze zostaje "słowiański przykuc".

Pomysł radykalny i skuteczny, przyjechać koparką i wykopać wykop, wtedy już nie będą mieli, gdzie siadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 15:56, Lannes napisał(a):

Nawet nie chodzi o ten szałas. 

Śmieszą mnie ludzie, którzy latają tysiące kilometrów tylko po to żeby zamoczyć. 

Powiedział bym że mnie też ale nie moje pieniądze nie mój interes, ale patrząc racjonalnie miałby ktoś za to duuużo zabawy w zamtuzie.

Ale gdybym miał do wyboru nasze szkapy a 18 letnią dziewicę chętną na relacje długoterminową to czemu nie, jest wolny rynek. 

Polskie kobiety biorą sobie murzynów bo są spoko, a potem kończą same z ciemnym dzidzi i spoko, ale facet biorący kobietę z kręgu kulturowego dający duże prawdopodobieństwo (nigdy nie ma pewności) iż będzie dobrą żoną i matką zwłaszcza jak na współczesne standardy to źle?

 

Poza tym hahaha właśnie wyobrażam sobie wasze historie, polski flepiarz bierze kredyt i leci do Azji, siada na osła, cztery księżyce jedzie po dżungli, patrzy - baba w szałasie z gówna! Łapie ją w siatkę, wychędoży a tu jak coś nie jebnie... Kraaa kraa, to cowiek maupa, największy zbrodniarz wojenny. Puść mnie skurwesynie! - krzycz flepiarz i ucieka, a cowiek maupa zostaje pogrzebany w szałasie cały oblepiony gównem, a flepiarze pełen szczęścia cztery księżyce na tym ośle sobie jedzie, wsiada w samolot i ląduje. Po wszystkim dostaje łuszczycy i żyje długo i szczęśliwie...*

No historia hit po prostu. 

 

Nie napisałeś tego ale teraz już jasne że nie byłeś, nie widziałeś a sprowadzasz miliardy ludzi do poziomu dziesięcioleci wieków przed naszą erą. 

W dniu 27.07.2023 o 16:00, Casus Secundus napisał(a):

Wiem, bo ty w ogóle żyjesz takimi wspominkami i tylko się nie możesz doczekać, by to wyciągnąć.

Jesteś nudny i powtarzalny jak te twoje ciągle cytaty o Hitlerze i cielęcy zachwyt nad absolutarianinem oraz ciągłe lapsusy językowe, w tym w językach obcych.

Dyskusja z tobą, jako osobą mocno na niższym poziomie, do niczego mi nie jest potrzebna, więc nie będę ci odpowiadał.

Tak, ale mam też wady. 

Dobrze panie, dyskusja na poziomie "co by się nie działo faceci źli bo coś tam" bez konstruktywnych argumentów prócz "źle ubrani" wygrywa, mea culpa i przepraszam.

 

A właśnie, zapomniałeś o cytatach naukowca z Berlina, koniecznie sprawdź temat o cytatach, poświęciłem tam wiele postów 😉🙋

A o Abso nic nie pisałem może od miesięcy, ale dzięki za przypomnienie - odezwę się do niego! Yes, I can!

*

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DOHC napisał(a):

Polskie kobiety biorą sobie murzynów bo są spoko, a potem kończą same z ciemnym dzidzi i spoko, ale facet biorący kobietę z kręgu kulturowego dający duże prawdopodobieństwo (nigdy nie ma pewności) iż będzie dobrą żoną i matką zwłaszcza jak na współczesne standardy to źle?

Ile można pierdolić o murzynach? 

Jak przychodziłem na forum to było śmieszne, ale teraz to jest żałosne. 

"Hue hue polka skacze po murzyńskim kutasie"

Polki takie, srakie, owakie bo jakaś tam była w związku z murzynem. I tak w kółko. 

 

 

W tej kwestii zgadzam się z @Casus Secundus.  Wielu z was codziennie klepie dekadenckie, fatalistyczne newsy jak to u nas w kraju "chujowo i źle"

Ten się zabił. 

Polka się rucha z murzynem.

Polka tańczy z Alvaro. 

Wszystko złe, kobiety złe, system zły. 

Jednym słowem - chujnia. 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem z patolą osiedlową i ławką pod moim oknem. Kup najtańszy olej silnikowy i polej ławkę w newralgicznych punktach. Upier.... się i pójdą siedzieć na inną ławkę. Z legalnych sposobów to zostaje tylko Policja i usunięcie ławek. Tak zrobiła administracja na moim osiedlu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że powtarza się ciagle pomysł z usunięciem ławki to napisze jeszcze raz, to samo co w pierwszym poście. Administracja ławki nie usunie. Już kiedyś „dresy” zniszczyły tą ławkę i wstawili nową. Tej też nie zlikwidują na stałe bo zdaniem administracji to "ławeczka pod drzewkiem, gdzie często siedzą matki z dzieckiem lub dzieci za dnia”.  Ławeczka jest wmurowana w kawałek chodnika na osiedlu. Nawet jak ją spalimy/zniszczymy/wytniemy/ubrudzimy  to wstawią nową/wyczyszczą . Amen. Temat przerabiany na przestrzeni lat.

Edytowane przez Szczery Człowiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.