Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Magos Dominus napisał(a):

Sam Zełeński chyba padł ofiarą własnej propagandy, że Ukraina kontrofensywą pogoni Ruskich, aż pod Moskwę. Jak wyszło wszyscy wiemy. 

Pamiętam doskonale jak zanim jeszcze się ta "ofensywa" nie zaczęła, to jakiś ukraiński generał zaczął wygrażać... Chińczykom. Że oni tu zaraz zrobią porządek z ruskimi, front przesunie się na Ural, a Chińczycy niech się zastanowią czy będą nadal cicho wspierać Rosję :P

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin.Herzoga@cst9191 A mnie osobiście śmieszy to "odkrycie" kart ze strony Ukraińców. Wojna się nie skończyła, a już na ostro nas atakują. Co będzie w 2024? 2025? Albo i później, jak stanie się nieuniknione i skończą im się rezerwy i dojdzie do przełamania na froncie na korzyść Rosjan?

Choć dobrze wiem, wtedy nagle będzie znowu "kochano Polszo" i "dej Abramsa, K2, Apacha, dej dej po ruski czołg pod Kijowem już stoi".

 

3 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

🤡🤡

 

Aż chciałoby się zapytać tych wszystkich pieniaczy: "No ale w czym problem?".

Nie wszyscy przecież muszą być "sługami" tylko. :)

Edytowane przez Hubertius
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Hubertius napisał(a):

Choć dobrze wiem, wtedy nagle będzie znowu "kochano Polszo" i "dej Abramsa, K2, Apacha, dej dej po ruski czołg pod Kijowem już stoi".

Ten pociąg już odjechał, bo w PL rządzić teraz będzie mniejszość niemiecka z tęczowymi liśćmi dębu. B) 

Więc będzie po linii Berlina, a linia Berlina to granica Polsko-Rosyjska na Bugu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BumTrarara napisał(a):

Ten pociąg już odjechał, bo w PL rządzić teraz będzie mniejszość niemiecka z tęczowymi liśćmi dębu. B) 

Więc będzie po linii Berlina, a linia Berlina to granica Polsko-Rosyjska na Bugu.

Nie do końca, bo Amerykanie zawsze stoją wyżej w tej hierarchii. Jak Niemcy próbowali podskoczyć to ich "Nord Stream 2" nagle dostał wielkiego "bum".

Jak Amerykanie będą chcieli mieć Polskę w strefie zgniotu to zostanie to wypełnione. Dlatego mnie osobiście śmieszą te teksty, że ze strefy amerykańskiej przeszliśmy pod Berlin.

I tak i nie. Gospodarczo tak, ale wojskowo to dalej tutaj Amerykanie będą mieli najwięcej do powiedzenia. I jak będą chcieli, by Polska weszła do wojny z Rosją to dostaną to, bo tak będą chcieli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

🤡🤡

 

 

 

Dla szanujących się państw wojna = interes.

Polska do tych państw się nie zalicza. 

 

Wysłany sprzęt wojskowy + 50 miliardów na Ukrainę i uchodźców z tego państwa, a w zamian nic.

 

Jeszcze z rok temu wielu idiotów na twitterze bredziło, że #tonaszawojna i że Ukraina walczy za naszą wolność :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, cst9191 napisał(a):

Dla szanujących się państw wojna = interes.

Polska do tych państw się nie zalicza. 

 

Ludzie lubią słuchać bajek ;)

I mieć moralne racje. Mnie to nie dziwi. Dziwi jednak, gdy politycy realnie w takie rzeczy wierzą. I będą się dziwić, że np. wspomniani Koreańczycy obstawiają dwie strony, by zarobić dla swego państwa jeszcze więcej.

 

Następne zdziwienie "zaatakuje" powszechnie po wymuszeniu przez USA rozmów pokojowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cst9191 napisał(a):

Wysłany sprzęt wojskowy + 50 miliardów na Ukrainę i uchodźców z tego państwa, a w zamian nic.

 

Jeszcze z rok temu wielu idiotów na twitterze bredziło, że #tonaszawojna i że Ukraina walczy za naszą wolność :)

Ja tak dalej bredzę, ale nie mam czasu na robienie tego więc dzisiaj wstałem o 5:40 by przejrzeć o tym. i przygotować się na dzień

Tak, pod względem makroskali to nasza wojna, a to co od siebie dali, to pobili odepchnęli kacapa "własnym ciałem". 

Zaorski opowiadał, że wstrzymywano inwestycje przed wojną na wschodzie Polski i odnowiono gdy się okazało, że jednak się obronią, to dobry przykład, że wprost bezpośrednio na nas to oddziałuje.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/5/2023 at 12:30 PM, Hubertius said:

Jak Niemcy próbowali podskoczyć to ich "Nord Stream 2" nagle dostał wielkiego "bum".

W ciągu ostatnich miesięcy dwóch nurków wojskowych zginęło/zaginęło.

Pierwszy popełnił samobójstwo, dźgając się uprzednio nożem m.in. w plecy.

 

1 hour ago, Obliteraror said:

Znów przejadę prętem po klatce

"Partia polityczna "Bezpieczne Stado" opowiada się za natychmiastową normalizacją stosunków z Wilkami. Postulat zielonej trawy dla wszystkich owiec to nie jest dla nich slogan, a konkrety. "Każdą ilość trawy dostarczymy owcom tanio, po negocjacjach ceny ile wiechci za ile jagnięciny" - zadeklarował przywódca wilków."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał(a):

A bardziej poważnie -

Sytuacja polityczna przypomina epokę rozbiorów.

Tam mieszały w polityce Rzeczpospolitej 3 mocarstwa Prusy, Rosja i Austria.

Obecnie mamy w PL 3 partie czy może koalicje sympatyzujące: proniemieckie, proamerykańskie i jak się okazuje prorosyjskie.

300 lat, a w polskiej polityce nic się nie zmieniło...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2023 o 20:29, cst9191 napisał(a):

Pamiętam doskonale jak zanim jeszcze się ta "ofensywa" nie zaczęła, to jakiś ukraiński generał zaczął wygrażać... Chińczykom. Że oni tu zaraz zrobią porządek z ruskimi, front przesunie się na Ural, a Chińczycy niech się zastanowią czy będą nadal cicho wspierać Rosję

Coś w tym musi być, bo z ruskimi już dawno zrobili porządek. Ja tylko od lata 2022 naliczyłem już 8 upadków Rosji, 3 zgony Putina, 5 ucieczek Szojgu i parę przewrotów na Kremlu! Jakie mocarstwo by to przetrzymało!? No właśnie żadne. Najpóźniej do wiosny Zełeński wjedzie na niedźwiedziu do Moskwy.

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

Znów przejadę prętem po klatce ;)

 

A bardziej poważnie - punkt trzeci jest niezły, ale całkowita rezygnacja z programu polskiej energetyki jądrowej byłaby szkodliwym pomysłem i głupotą. Tak, to projekt na lata, a PL potrzebuje taniej energii.

 

 

Gość naprawdę ciężki przypadek. Też zwróciłem uwagę zwłaszcza na punkt 3 czyli kuriozum, chciałby wspólnej budowy elektrowni jądrowej ale na terenie rosyjskim. I z Białorusią by widzial orzyszlosc dla Polski, z tym kołchoźnikiem Łukaszenką. Skąd się w ogóle tacy ludzie biorą, nie ma sensu się rozpisywać, facet ma tragedię w głowie. Nie wiem czy tu leczenie by pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kespert napisał(a):

Partia polityczna "Bezpieczne Stado" opowiada się za natychmiastową normalizacją stosunków z Wilkami.

@Kespert, Kespert ;)

 

Jak to bodajże Armand de Richelieu powiedział (mogę się mylić) - o tym, co jest zdradą, decyduje historia.

 

Za dużo Wallenrodów (to akurat nie do Ciebie) ;), za mało współczesnych Wielopolskich i Talleyrandów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińskie władze nadal zorientowane na Niemcy:

 

Byłem obecny przy wielu rozmowach między Scholzem i Zełenskim i jestem przekonany, że Scholz mocno w nas wierzy. Niemcy są drugim co do wielkości dostawcą pomocy. To mówi samo za siebie.

 

W Wilnie grupa G7 obiecała Ukrainie gwarancje bezpieczeństwa. Ukraina rozmawia teraz z państwami. Co konkretnie obiecały Niemcy?

Każdy z krajów, które podpisały deklarację w Wilnie, oferuje nam dwustronnie to, co może zapewnić. Niemcy powiedziały nam teraz, co to może być. Jednak negocjacje jeszcze się nie rozpoczęły.

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-rosji-z-ukraina-pomoc-zachodu-najgorsza-zima-w-historii-wywiad/exddnh8

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2023 o 09:15, Obliteraror napisał(a):

🤡🤡

 

Coś mi to przypomina:

 

9c8e6c5ac5e9fe068b4a76b77813b4ad440b3d77

 

W 2016 r. Rosja była największym odbiorcą ukraińskiej broni. Zakłady zbrojeniowe Ukrainy wyeksportowały do Rosji

broń za 169 mln dol., a rosyjski import broni z Ukrainy zwiększył się w ciągu roku o 72 proc.

- podał Sztokholmski Międzynarodowy Instytut 

 

Ukraina nie eksportowała tyle broni do Rosji nawet w czasie prezydentury Janukowycza.

Nie otrzymała tyle nawet od dotychczasowego swojego największego klienta - Tajlandii - odbiorcy

czołgów „Opłot" (T-84U) uznawanych za jedne z najlepszych na świecie.

 

Największym partnerem Rosjan na Ukrainie są zakłady zbrojeniowe Motor Sicz, należące

do Wiaczesława Bogusłajewa - byłego parlamentarzysty, a obecnie biznesmena z Zaporoża.

Firma realizuje dla Rosjan produkcję silników AI-222.

Ta sama firma dostarcza też Rosji silniki lotnicze do lekkich szturmowych samolotów Jak-130.

Kontrakt opiewa na 218 sztuk - podają Szwedzi. [...]

 

https://www.rp.pl/biznes/art2905441-najwiecej-broni-ukraina-sprzedaje-rosji

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Druid said:

Jak skończy się wojna na wschodzie będziecie chcieli kiedyś pojechać na wakacje do Rosji ?

Skończy się wojna na wschodzie, jak na naszą wschodnią granicą będą się zaczynać Chiny :)

 

Natomiast w temacie zapadła cisza, odzwierciedlająca niejako stan konfliktu.

Medialnie "prowadzi" konflikt w strefie Gazy.

Pomoc USA nadal idzie, jednak "po cichu" aby nie zniechęcać wyborców w USA przed wyborami.

"Wieści z frontu" zasadniczo się skończyły w mass-mediach, i obserwuje je co najwyżej garstka zapaleńców.

Tak samo, grupa zapaleńców która przed wyborami w Polsce protestowała "przeciw zalewowi Ukrów", ewidentnie się skurczyła. Jako i obecność Ukraińców - zachodni wracają do siebie, a wschodni - jadą dalej do Unii, gdzie większy socjal.

 

W mej opinii, etap zbrojny konfliktu całkowicie został podporządkowany po stronie UA/USA polityce. I wyborom prezydenckim. Jak im wyjdzie że trzeba w styczniu atakować by podnieść słupki poparcia, wtedy zaatakują... albo i nie. Bo nadal paradygmat czekania aż Rosja sama zacznie gospodarczo "wymiękać" działa - ostatnio z Korei Płn. brali zaopatrzenie, potem Chiny im zagrały na nosie... bo nie ma darmowych obiadów... część danych ROSSTATU dalej utajniona, więc polityczne "jest super" trzeba brać na wiarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.