Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Piccardo napisał(a):

Zapewne zostaniecie wtedy wraz z kolegą @$Szarak$ Generałami! Na czele wojsk składających się z wszystkich napływowych lekarzy, inżynierów i jak ich tam jeszcze nazywali w TV, chociaż głownie to matki z dziećmi ;) oni z swoimi technologiami jakie przywieźli i zdolnościami bojowymi no i plus takim dowództwem jak WY na pewno zajmą Moskwę w kilka godzin od porannego apelu, na pewno tak będzie!

Sprowadzanie tego do żartu... Tak, jak pisałem. 9% populacji Francji raptem to muzumłamanie.

 

 Francja jest potęgą - jest drugim krajem pod względem ilości elektrowni atomowych, jest niezależna w sumie od ruskiego gazu - z europy bodajże najmniej brała gazu z Rosji. 

Ma własne samoloty, wielu  noblistów, silną armię. 

 

Żeby Pl była w połowie tak silna, jak Francja z której w Polsce prawica się śmieje...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

Więc kraju NATO nie pomogą skoro pomogli kraju nie-nato? 

Ale nie będę z tym polemizował :)

 

Będę polemizował jedynie z formą tej finalnej pomocy przy założeniu, że konflikt rozlewa się na kraj NATO i realnie Hans czy Pierre będą mieli umierać za Rygę, Tallin czy Wilno.

 

O Staszku i Kaziku umierającym za Rygę, Tallin czy Wilno nie wspomnę, bo przecież każdy z tych panów o nim innym nie marzy, by "Ruskowi dokopać". 

 

Prawda, że marzy ;) ?

 

Pomocą są apele o pokój.

Pomocą jest wyrażenie największego oburzenia.

Pomocą jest przekazanie sprzętu.

Pomocą jest również wysłanie swojej armii ;)

 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy powinni wylogować się do życia i odejść klawiatury, przewietrzyć głowę i ochłonąć. 

 

@$Szarak$ może zamiast produkować kilkanaście stron A4 postów dziennie to weź się za przygotowanie do tego karania i upokarzania Ruskich. Zrób sobie zaprawę, bieganie, przysiady, pompki, operowanie łopatą. Raczej operatorem drona nie będziesz, więc obecne siedzenie przed kompem w ciepłej kanciapie nic Ci nie da.😉

 

Swoją drogą ciekawie zmienia się narracja np. Bartosiaka. To już któraś audycja z kolei, w której padają teksty o tym, że być może Polska nie dorosła i nie zasługuje na niepodległość, że jeśli USA się wycofa to jedyna szansa dla nas leży w federalizacji UE. Dodatkowo uznał, że jeśli wpadniemy w rosyjską strefę wpływów, to sami z tym sobie nie poradzimy i trzeba będzie się z tym pogodzić, jak z wiadomością o nieuleczalnej chorobie. A jeszcze z rok temu miało być rozwalenie Rosji i budowa wspólnie z Ukrainą kosmodromu na Krymie. Powoli chyba jest przedstawiana wajcha na drugą stronę.

Edytowane przez Machine89
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

W efekcie naczelne dowództwo NATO może nakazać przerzucenie na wschodnią flankę 300 tys. żołnierzy, w tym 30 tys. żołnierzy Bundeswehry."


Już się boję jak to rzeczywiście może wyglądać...

https://konkret24.tvn24.pl/swiat/bundeswehra-jednorozec-i-transplciowy-dowodca-to-nie-fotomontaz-ra1115577-ls6113372

Edytowane przez Confuser
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festiwal wdzięczności ukrów. braty nasze przenajwdzięczniejsze ustami swoich dziennikarzy

 

"Autorzy tekstu generalnie nie stawiają sobie żadnych barier, jeśli chodzi o język: „Polska zabija europejską przyszłość Ukrainy”, a blokadę na granicy obok „pożytecznych idiotów” organizują „świadomi agenci Kremla” oraz ludzie znani z „powiązań z Rosją”. Ta narracja, która wsadza Polaków w buty popleczników Kremla, jest pochodną słów ukraińskiej „góry” sprzed dosłownie kilku miesięcy."

 

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyrwal-ukraina-wpycha-polske-w-buty-sojusznikow-rosji-to-bardzo-zla-strategia/c1tfwkx

 

Albo ukrowi oddasz wsz co masz alboś wróg. 

Dej, dej, dej, rozkradniemy wsz. I wciąż im mało. 

Od czasów Fenicjan nie wyprodukowano w sumie tyle piniądza żeby ukrów nasycić. 

 

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tmr napisał(a):

„Polska zabija europejską przyszłość Ukrainy”

 

Gdyby PL była w 10% tak silna, jak w ukraińskiej/białoruskiej/ruskiej propagandzie się to przewija co jakiś czas, to by była potęgą heh

comment_1597740111JWl1aGBvN9UmvxkGR74hdo

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kraje totalitarne naprawdę są tak debilne? Iran wystrzelił rakiety w kierunku konsulatu USA... I SIĘ DO TEGO PRZYZNAŁ.

Jak im zrobią wejście - to żeby tutaj niektórzy pamiętali, od czego się zaczęło. Bo później, jak będą rozjeżdżani przez zachodni walec zrobią z siebie mennczeników. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

to żeby tutaj niektórzy pamiętali, od czego się zaczęło

Masz pamięć wiewiórki z resztą czego oczekiwać po tobie skoro jedyne co potrafisz to cytować główny ściek xD i na tym opierasz swoją "wiedzę" 🤣 typowy leming, idealna owca wytresowana przez system nie myśl bo cie to zabije 🤣, mnie tam się przypomina zabicie "jakiegoś generała" i inne podchody wcześniej ale co tam!

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia, po co jest ta wojna.

 

Specjalna przedstawicielka USA ds. odbudowy Ukrainy, której towarzyszą prezesi firm, uważa, że rządy muszą zagwarantować polisy od ryzyka wojennego.

 

Czyt. Prywatyzacja zysków - uspołecznianie strat. Przedstawicielka USA spotkała się z R.Sikorskim (MSZ). Uważa, że rządy muszą zagwarantować polisy od ryzyka wojennego, Czyli zyski dla prywatnych firm ale ewentualne straty już z kieszeni polskiego podatnika. Polskie firmy często należą do kapitału USA, tak że wiadomo w czym interesie mają być te gwarancje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna sprawa która mnie nurtuje, mianowicie @$Szarak$ i @RealLife jeden jest orany w tym temacie przez większość drugi w temacie wirusa gdzie nawet jego żona dodała dwa do dwóch. Pytanie do was, czy zupełnie nic wam to nie mówi? Nic w głowach nie świta? Ciągle opieranie się o główny ściek i mocna wiara w tą propagandę? Czy myślenie jest opcją nie do przeskoczenia? A może po prostu jednak wam za to płacą?

 

Wiecie ja mam głęboką nadzieję że ludzie jednak potrafią myśleć samodzielnie i takie rzeczy to są osoby opłacane, czyli wypieranie totalne rzeczywistości i jedyna słuszna droga to propaganda.

 

Pytam na poważnie.

6 godzin temu, wrotycz napisał(a):

Tak dla przypomnienia, po co jest ta wojna.

Ja to się bardziej martwię nowościami jakie nam zaserwują bo w ich agendach były wliczone protesty w państwach które właśnie mają miejsce a skoro to wliczyli to będą mieli odpowiedź. Bo problem w ludziach jest taki że akcje trzeba zrobić szybko i konkretnie jak z czauczesku inaczej będzie jak Kanadzie z konwojem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Brat Jan said:

Scenariusz Bundeswehry, nazwany "Obrona Sojuszu 2025", zakłada rozpoczęcie działań w lutym 2024 roku, gdy w Rosji rozpocznie się kolejna fala mobilizacji.

Ciekawe że dokumenty wyciekły tylko do polskich mediów a w niemieckich cisza :D Chyba że ktoś z Was coś znalazł? A może mamy w redakcjach samych Jamesów Bondów i Mossad to może nas cmoknąć w trąbkę?

IMO znów jakaś banda politruków, zagrzewa Polaków do boju, tym razem kłamliwym wsparciem Niemiec (co za ironia!). Te wszystkie kanalie składające się z podżegaczy wojennych, należy spakować w jeden batalion i wysłać PKP InterCity na Ukrainę. Nawet nie trzeba uzbrajać (i tak niczego już nie mamy) w nic poza dzidami bojowymi i scyzorykami do ich ostrzenia, bo nasze czołgi i samoloty są już przecież tam na miejscu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Piccardo said:

Jest jedna sprawa która mnie nurtuje, mianowicie @$Szarak$ i @RealLife jeden jest orany w tym temacie przez większość drugi w temacie wirusa gdzie nawet jego żona dodała dwa do dwóch. Pytanie do was, czy zupełnie nic wam to nie mówi? Nic w głowach nie świta? Ciągle opieranie się o główny ściek i mocna wiara w tą propagandę? Czy myślenie jest opcją nie do przeskoczenia? A może po prostu jednak wam za to płacą?

 

Wiecie ja mam głęboką nadzieję że ludzie jednak potrafią myśleć samodzielnie i takie rzeczy to są osoby opłacane, czyli wypieranie totalne rzeczywistości i jedyna słuszna droga to propaganda.

 

Pytam na poważnie.

Ja to się bardziej martwię nowościami jakie nam zaserwują bo w ich agendach były wliczone protesty w państwach które właśnie mają miejsce a skoro to wliczyli to będą mieli odpowiedź. Bo problem w ludziach jest taki że akcje trzeba zrobić szybko i konkretnie jak z czauczesku inaczej będzie jak Kanadzie z konwojem.

 

Podsumowanie faktów dla ciebie. 

 

Szczepionki są dobre dla ludzi, chronią nas przed chorobami zakaźnymi. 

 

Pandemia to działanie nieplanowane, skutek rozprzestrzenienia się wirusa SARS-CoV-2, pochodzenia zwierzęcego lub laboratoryjnego (chińskie laboratorium).

 

Wojna rosyjsko - ukraińska to rozmyślne i bezprawne działanie Rosji i tylko Rosji, na czele której stoi Putin opanowany obsesją wielkiego mocarstwa. Nie ma pomysłu na inną Rosję. Państwa Zachodu wspomagają Ukrainę w imię obrony wspólnych wartości, sprzeciwu wobec nieuzasadnionej agresji, solidarności. 

 

Zapamiętaj. 

13 hours ago, Piccardo said:

Zapewne zostaniecie wtedy wraz z kolegą @$Szarak$ Generałami! Na czele wojsk składających się z wszystkich napływowych lekarzy, inżynierów i jak ich tam jeszcze nazywali w TV, chociaż głownie to matki z dziećmi ;) oni z swoimi technologiami jakie przywieźli i zdolnościami bojowymi no i plus takim dowództwem jak WY na pewno zajmą Moskwę w kilka godzin od porannego apelu, na pewno tak będzie!

 

Trudno powiedzieć jak banda z Afryki będzie walczyć (raczej nie będą) ale napewno jako generał wydam rozkaz aby ich zaszczepić. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RealLife said:

Trudno powiedzieć jak banda z Afryki będzie walczyć (raczej nie będą) ale napewno jako generał wydam rozkaz aby ich zaszczepić. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Ja to trochę ciekaw jestem czy Bundeswehra się szczepiła, bo plotka(?) głosiła że nie. 

 

Ale wracając na chwilę do tematu - kiedyś jak była łapanka branka do wojsk różnych, to chłopy po lasach się ukrywali. Dziś można po prostu wyjechać za granicę. No i teraz wystąpiły dodatkowe czynniki - m.in. "akcja Covid", która pokazała wyraźnie, czym jest jedwabnik dla rządzących i kto tu na naszej przędzy robi interesy. Przez co świat się na tyle zmienił (+ Internet), że obnażył mechanizmy władzy i pieniędzy. No i do mnóstwa ludzi dotarło. Dlatego nie powinna dziwić fala masowych ucieczek przed mielonką w okopach. Jeśli możni tego świata chcą sobie wojować, niech sami się pozamykają w klatkach i napierdalają do zgonu. Ja to im nawet pistolety ufunduję i... myślę, że niemal każdy się dołoży. Elity stały się zakałą tego świata. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bogu wolność i demokracja znów zwyciężyły!

 

Możemy po raz kolejny odetchnąć z ulgą, a bzdur o torturach oczywiście nie słuchajcie...

 

Carlson was not the only high-profile figure to rally behind Lira this week.

Musk also weighed in, describing Lira's detention as "not ok" and tagging President Joe Biden in posts on X on Sunday.

Musk criticized the community-notes feature on X, the platform he owns, that allows readers to add context to potentially misleading posts. He claimed, without providing evidence, that the notes had been "gamed by state actors" after they added information about the reasons for Lira's arrest.

Though Musk has long claimed his political views are neither right- nor left-wing, he has increasingly championed right-wing causes and rhetoric.

 

https://www.businessinsider.com/elon-musk-tucker-carlson-us-red-pill-youtuber-detained-ukraine-2023-12?IR=T

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Możemy po raz kolejny odetchnąć z ulgą, a bzdur o torturach oczywiście nie słuchajcie

No i znów wypada dopowiedzieć: może i Zachód torturuje, ale to są dobre tortury, tak jak rzecz jasna dobre bomby, uzasadnione misje "pokojowe", dobre destabilizacje obcych rządów 💪

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Czy kraje totalitarne naprawdę są tak debilne? Iran wystrzelił rakiety w kierunku konsulatu USA... I SIĘ DO TEGO PRZYZNAŁ.

Jak im zrobią wejście - to żeby tutaj niektórzy pamiętali, od czego się zaczęło. Bo później, jak będą rozjeżdżani przez zachodni walec zrobią z siebie mennczeników.

 

Przepraszam, ale już nie mam siły czytać tego co wypisujesz w tym wątku. Cztery lata jankesi w ataku z drona odstrzelili Solejmaniego, jedną z najważniejszych osób w Iranie. Przy tym ostrzał konsulatu to małe miki.

 

A tak na marginesie to gdzie się podział kolega kolegi? Bo chciałbym wiedzieć jakie jest jego zdanie na temat kursu USD - rubel i dlaczego nie jest to 750 rubli za dolara jak to według niego miało być do końca 2023 roku.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rnext said:

Ja to trochę ciekaw jestem czy Bundeswehra się szczepiła, bo plotka(?) głosiła że nie. 

 

Ale wracając na chwilę do tematu - kiedyś jak była łapanka branka do wojsk różnych, to chłopy po lasach się ukrywali. Dziś można po prostu wyjechać za granicę. No i teraz wystąpiły dodatkowe czynniki - m.in. "akcja Covid", która pokazała wyraźnie, czym jest jedwabnik dla rządzących i kto tu na naszej przędzy robi interesy. Przez co świat się na tyle zmienił (+ Internet), że obnażył mechanizmy władzy i pieniędzy. No i do mnóstwa ludzi dotarło. Dlatego nie powinna dziwić fala masowych ucieczek przed mielonką w okopach. Jeśli możni tego świata chcą sobie wojować, niech sami się pozamykają w klatkach i napierdalają do zgonu. Ja to im nawet pistolety ufunduję i... myślę, że niemal każdy się dołoży. Elity stały się zakałą tego świata. 

 

Właśnie sprawa jest taka, że Jarosław Wolski twierdzi że nigdzie nie uciekniemy w przypadku wojny Rosja - Nato bo jak sugeruje -w przypadku takiego konfliktu cała UE uwięzi swoich mężczyzn w granicach UE i nikt (oprócz bogatych) nie dostanie się do Tajlandii, Paragwaju czy Kanady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat na forum ciągnie się już prawie 2 lata, prowadzimy tu bardzo jałowe dyskusje, już się niedobrze robi od tego wszystkiego, wszedzie w necie przepowiednie, spekulacje pseudo fachowców za kasę. To są rozmowy w stylu czy Putin zaatakuje PL a jeśli tak to za 3 czy 8 lat. Niektórzy się świetnie czują w tych realiach, media społecznościowe, klikalność. My nie dajmy się zwariować. Oczywiście można nadal komentować te świetne biezace akcje typu najnowsza z Kulebą jak będzie łopatami walczyć

 https://wydarzenia.interia.pl/raport-ukraina-rosja/news-ukraina-bez-wsparcia-dmytro-kuleba-bedziemy-walczyc-lopatami,nId,7272560

 

Powtarzam kolejny raz Covid nas napoczął, Ukraina pogrążyła. Jesteśmy zdemolowani jako kraj, społeczeństwo, nawet i kontynent. Tu już trzeba raczej dyskusje przestawić na tory konkretnej jednostki jak ma przetrwać, jak się w tym wszystkim odnaleźć. Teraz grzejecie OC paru dni kwestie mobilizacji do woja, to sprawa bardzo prosta jak ktoś czuje zagrożenie to może już teraz zrobić ewakuację, albo nie robić nic. A tu ciągle podgrzewanie tematu, narzekanie. Jest jak jest zrozumcie ze to jest pozamiatane na lata. Był dla nas jako Polski świetny okres ok 2010 do 2020 wydawało się że jakoś się to na dłużej poukłada i przyszła katastrofa.

 

Każdy musi sobie teraz radzić na miarę własnych możliwości jak się w tych realiach odnajduje. Ja jestem zażenowany ze 4 lata wystarczyły żeby doszło do takiej rozjebundy całkowitej. Natomiast jako jednostka nie można dać się złamać, wpaść w defetyzm, trzeba iść do przodu. Patrzeć już wyłącznie na siebie, wręcz życie sobie przestawiać często od podstaw. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.