Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Piccardo napisał(a):

@$Szarak$@Genialny Żółw

 

🤔 Fajne macie podejście 🤣 przemoc be, aj tam zaraz zbankrutują co najwyżej będzie im się gorzej żyło, taki mamy klimat nie 🤣. Jak na talerzu jedyne co będziecie mieć to robale to mam nadzieję że będziecie zajadać ze smakiem w końcu jeden traci drugi zyska taki rynek 🤣. Uwielbiam ludzi którzy rzeczywistość pomijają... Jest jawne i celowe działanie pod różnymi agendami finalnie nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy, w wielu państwach testuje się już środki "dobrowolnego" niewolnictwa tylko trzeba ludziom najpierw wszystko zabrać i wszystko zniszczyć, przemysł, żywność a przede wszystkim niezależność, w końcu samowystarczalność żywieniowa to też część niezależności. W końcu walka jest o klimat tfu sory CO2! Trzeba zejść o 90% w dół tak mówi minister polska czy tam ministra 🤣. Rolnicy a wraz z nimi ludzie powinni zrobić to co zrobiono w Rumunii rozstrzelać zdrajców tyle i aż tyle, więc jedyna część z którą się mogę zgodzić że nie trzeba atakować osób 3 ale właśnie zgodzę się że winnych, tyle że na protesty to czasu już dawno nie ma, a niewola jest za rogiem, CBDC już niebawem będziecie piszczeć cieńko kiedy wszystko będą wam kontrolować.

 

Zapomniał bym, cytat Pinokia "ludzie są tak głupi że to działa niesamowite!"

@$Szarak$

Miałeś tutaj na myśli "wolny rynek" w kontekście obecnych praw na zasadzie że ludzie konkurują? Jeśli tak to zgadzam się, natomiast w tej sytuacji jest sprawa do rozwiązania – kwestia ogarnięcia szybko jakiś przepisów, które każdego w miarę pogodzą. Szacunek dla rolników się należy choć każdy powinien też świadom konsekwencji np. brania kredytów i tego że ludzi zwyczajnie nie mogą więcej przeżreć. Dodatkowo mamy demografię. U rolników też jest syndrom „januszerki” więc święci nie są – mieli przez ostatnie naście lat bardzo dobrze.

 

Chciałbym jednak zauważyć, że pojęcie "wolnego rynku", takie jakie znamy dzięki korwinizmowi, to rynek, na którym wszystko jest dozwolone. Wolny rynek – rynek gdzie wszystko wolno. Prowadzi to w konsekwencji do anarchii. Podobnie jak nacjonalizm prowadzi do faszyzmu. Tak było zawsze.

 

Osobiście jestem bardzo zainteresowany tym, jak kraje Unii Europejskiej zareagują na wspólny problem. Jest to pierwszy przypadek, gdzie sprawa dotyczy większości jak nie wszystkich krajów członkowskich. Ciekawi mnie, czy poszczególne kraje wprowadzą własne regulacje, czy też powstanie jeden wspólny wzorzec postępowania. Mam pewność i trzymam mocno kciuki, że wyjdziemy z tego kryzysu silniejsi jako Wolni Ludzie Zachodu.

 

W dzisiejszym świecie wszystko zmieniająca się sytuacja stanowi wyzwanie dla rządów i instytucji regulujących, które często nie nadążają za tempem zmian. Problem leży w tym że ciężko wprowadza się zmiany w przepisach jeśli każda rzecz jest wykorzystywania przez ruską propagandę do destabilizowania wolnego świata zachodu Ludzie wiele rzeczy mogą interpretować jako próbę zabrania im wolności. To jest nasz prawdziwy problem. Także w pewnym sensie większość chce zmian regulacyjnych a później sama je sabotuje.

 

Debata powinna polegać na tym jak to rozwiązać, żeby każdy był w miarę zadowolony. Do tego potrzeba dojrzałości i świadomości. Dla naszego dobra i przyszłości musimy to dostrzec i spróbować zrozumieć ten proces Panowie!

 

Nie wniesiemy NIC konstruktywnego dla tego świata, szerząc nienawiść i pozwalając na to aby nasz światopogląd zmieniał się po obejrzeniu zmanipulowanego artykułu ze zdjęciami kilku zniszczonych nagrobków w krzakach. Tak samo oglądając dziadka, który żali się że Ukrainka robi w sklepie zakupy i nie wrzuciła akurat w ten dzień jak on ją obserwował konserwy do koszyka z datkami.

 

Niby się tego spodziewałem, jednak zmartwiło mnie to, że wracam na forum po kilku latach i zamiast merytorycznej dyskusji powstało jakieś kółko wzajemnej adoracji skoncentrowane na przyjmowaniu propagandy manifestujące zapędy nacjonalistyczne. Widzę wrogość wobec sąsiednich państw i ich obywateli. Być może wcześniej tego nie dostrzegałem. Może niektórzy powinni zrobić sobie małą przerwę na refleksje i wyjechać na rok w Bieszczady?

Edytowane przez Genialny Żółw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najazdy na złowrogą Rosję to już tutaj telewizja śniadniowa, dzień jak co dzień. Ale jakoś nie widzę tutaj wylewu niepokoju płomiennych piewców sojuszu z Ameryką i głębokiej wiary w pomoc Waszyngtonu gdy już Ruski wyruszy z Kaliningradu.

 

Mam kilka pytań, która zdaje się mogą załamać logikę geopolityków tutaj wykładających słuszność bezwarunkowej pomocy militarnej Ukrainie z jednoczesnym podkładaniem nadziei w NATO.

 

Do rzeczy. Amerykanie po dziadkowym bajdurzeniu Bidena byc może znów dokonają resetu politycznego w Europie Wschodniej, co już dwukrotnie czynił Obama. Czyli nihil novi - amerykańska łaska na pstrym koniu jeździ. No i teraz mamy problem. Jeśli do tego dojdzie, to rozbrojona Europa zostaje sama sobie. Chyba nie trzeba być dyplomowanym specjalistą w dziedzinie stosunków międzynarodowych, polityki w ogóle, żeby założyć iż Niemcy, Francja czy Anglia będą dbać o swoją dupę, najpewniej się dogadają z Ruskim, a ciężar wojennego terroru spadłby na ludy mniej wartościowe czyli m.in. nas. Czy w takim obrocie sprawy słusznym było rozbrajać się czy jednak nie? Czy w kontekście mocnych deklaracji Trumpa (już nawet nie o niego chodzi, a zmienność polityki różnych administracji amerykańskich) nie było i nie jest zgubnym pokładanie nadziei w sojuszach z kartonu? 

 

Co na to forumowi rzecznicy przyjaźni polsko-amerykansko-ukrainskiej, która ma gwarantować pomyślny los narodu Polskiego? Putin wiadomo - antychryst wcielony, ale "amerykański gołąbek pokoju" nie wystraszył was ostatnio swoją twardą ewangelią realpolitik, zamiast polityką romantyczną?

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Importowanie z zagranicy różnych produktów jest całkowicie normalne. 

Z Chin masz pewnie większość szmelcu w domu i jakoś nie narzekasz, że z obcego kraju. 

Ja też mam telefon od Chinczyka bo parametry podobne do iphona a tańszy x razy. 

No właśnie trochę narzekam. Chciałbym by elektronika z Polski również była pożądanym towarem.

 

No racja, że większość szmelcu jest z Chin, natomiast gdzie mogę staram się kupić Polski produkt. Na ile on Polski to też nie wiem. Nie mniej z tego co kojarzę to Endorfy, a dawniej SilentumPC czy Goodram to polskie marki, jeśli się mylę to niech ktoś poprawi. U mnie w kompach i laptopach są ich dyski, pamięci, chłodzenia procesora i obudowa. Żadnym patriotą nie jestem, ale miło że Polska coś może na tym rynku pokazać. Nawet jeśli chodzi o te głupie gierki to na PC tylko i wyłącznie GoG który jest Polski. Diablo Chairs z tego co widzę też chyba Polski jest, też mam od nich fotel. Zgodzę się też że te produkty może nie są tak dobre jak bequiet czy Fractal Design, ale myślę że w stosunku ceny do jakości jest w porządku.

 

Co by jednak nie mówić sektory tak krytyczne jak rolnictwo czy energetyka powinny być nasze. Jeśli nie są to oficjalnie można już mówić że Polski nie ma.

Edytowane przez Pietryło
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat JanW mediach już poszła informacja inna. 

 

Z resztą agresywne zachowanie samo na nagranie wystarczające jest, żeby zrobić z nas ksenofobów przez bande - no wiadomo kogo. 

 

@PietryłoJa tam chciałabym coś innego.. 

 

Chciałbym żeby Polska miała samochód na klasę światowa. 

 

Nawet żeby rząd pomógł, ale fajnie jak kraj ma swoją markę samochodu fajną. 

 

Włochy mają Lamborghini, Niemcy audi, BMW, mercedesa - nawet Rosja jakiś tam ma i jest u siebie popularny. 

 

Potrzebujemy jakiejś marki samochodu fajnej. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roman Ungern von Sternberg Zdjęcie jest grubą manipulacją po przedstawione jest tak jakby zostały zrównane z ziemią te rzędy białych krzyży widocznych na pierwszych zdjęciu. Doszło do zaniedbań i zaorano kilka pojedynczych grobów w innym miejscu a nie cały cmentarz. Fatalny błąd z którego potem się tłumaczono. Było też oburzenie ze strony ukraińskich radnych miasta Brody. Poniżej artykuł na który powoływał się autor twitta ze szczegółowymi zdjęciami.

https://kresy.pl/wydarzenia/polski-cmentarz-w-brodach-na-ukrainie-zostal-zrownany-z-ziemia-foto/

A po drugie po co mnie wołasz do wzmianek o Ukrainie? To że jestem zagorzałym rusofobem nie znaczy z automatu że od razu jestem ukrainofilem. A te strony typu kresy24.pl, kresy.pl, magnapolonia.pl to są znane od dawna ruskie tuby propagandowe.
 

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Z resztą agresywne zachowanie samo na nagranie wystarczające jest, żeby zrobić z nas ksenofobów przez bande - no wiadomo kogo. 

Gratuluję powrotu do logicznego myślenia...

Trzymaj emocje na wodzy i nie dawaj im rządzić umysłem.

42 minuty temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Zdjęcie jest grubą manipulacją po przedstawione jest tak jakby zostały zrównane z ziemią te rzędy białych krzyży widocznych na pierwszych zdjęciu. Doszło do zaniedbań i zaorano kilka pojedynczych grobów w innym miejscu a nie cały cmentarz. Fatalny błąd z którego potem się tłumaczono. Było też oburzenie ze strony ukraińskich radnych miasta Brody. Poniżej artykuł na który powoływał się autor twitta ze szczegółowymi zdjęciami.

Czyli to znowu była manipulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Brat Jan napisał(a):

Czyli to znowu była manipulacja?

Nie znam dokładnie sprawy, ale jedna kwestia pozostaje niezmienna - cokolwiek by było zarzutem w stronę Ukrainy to albo manipulacja, albo plotka, albo fake, wypadek, albo my winni bo sobie zasłużyliśmy, albo za mało staraliśmy o te przyjaźń. Kurwa no tak nieskazitelnego narodu to nie było w dziejach! Oczywiście w relacjach polskich mediów! Toć nawet naród wybrany przez samego Boga miał kupę grzechów na sumieniu, włącznie z zabiciem Chrystusa, a kraina U zawsze niewinna 😂

 

Ja chyba potrzebuje odpoczynku od tego kurwidołka politycznego zakrzywiającego czaso-przestrzeń...

 

 

Edytowane przez Redbad
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Importowanie z zagranicy różnych produktów jest całkowicie normalne. 

Z Chin masz pewnie większość szmelcu w domu i jakoś nie narzekasz, że z obcego kraju. 

Ja też mam telefon od Chinczyka bo parametry podobne do iphona a tańszy x razy. 

 

 

To po istnieją jakieś tam MŚP?

Najlepiej wszystkie zlikwidujemy, przecież tam gdzieś za granicą można kupić towary które kosztują mniej.

 

Jeszcze kilka dni temu byłem przekonany, że swoimi postami osiągnąłeś maksymalny poziom głupoty. Ale nie, nie doceniłem cię.

 

 

  • Like 6
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Spoko, rozumiem transportowców i ich eldorado na tiry. W systemie 2/1 idzie zarobić 10000 zł bez studiów, słuchając sobie w tle audiobooków i piosenek. Super robota za super pieniądz i są oni zagrożeniem dla tego stylu życia.

Bardzo romantyczna wizja życia kierowcy "dużego", szczególnie na międzynarodówce ;) I trochę, uważam, bajkowa. Znam trochę osób ze środowiska transportu i moim zdaniem to jest ciężka robota (czasem bardzo ciężka), jak i odpowiedzialność.

2 godziny temu, Pietryło napisał(a):

Nawet jeśli chodzi o te głupie gierki to na PC tylko i wyłącznie GoG który jest Polski.

Jest sporo polskich devów, jeżeli o to Ci chodziło. Ale faktycznie, drugi z do tej pory największych i najbardziej rozpoznawalnych (po Cedepie), tj, Techland, jest już chiński ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Większość straci, ale nie zbankrutuje - tych co protestuje. 

XD. Straci źródło utrzymania, domy, rodziny. 

Kij z tym. Szaaraczek jest gotów na takie poświecenia

18 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

To nie są często osoby takie, że nagle bankructwo. Nope, co najwyżej niższy poziom życia a nie bankructwo. 

Gadałes z nimi? Ja tam myślę ze jest tam cały przekrój ludzi

18 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Taki jest rynek. 

Ktoś korzysta, ktoś traci. 

Taaa. Tylko wiesz że to nie jest konkurencja rynkowa tylko nadużywanie preferencyjnych warunków?

Godzinę temu, $Szarak$ napisał(a):

 

 

Lepiej by wylądowało na drodze niż u polskich januszy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Techland, jest już chiński

Taa... Faktycznie zapomniałem, że niedawno chińczyk przejął.

 

Tymczasem CD projekt Red:

https://www.purepc.pl/cd-projekt-red-z-branzowymi-weteranami-na-pokladzie-zajma-sie-produkcja-kolejnej-czesci-gry-cyberpunk-2077

 

No zobaczymy jak to z nimi będzie, ale myślę, że @mac miał rację. Pomimo lewo skrętności to i tak ich produkty będą lepsze niż 90% tego co jest na rynku.

 

Ważne by pamiętali o swojej historii, skąd zaczynali. A nie jak Rocksteady, które nasrało na swój dorobek wypuszczając gówno jakim jest suicide squad. Zaorano tam postać Batmana, choć nie tylko. Co gorsza była to ostatnia rola aktora głosowego, który zmarł na raka. Charakterystyczny głos Batmana który słyszeliśmy w kreskówkach, filmach animowanych i grach. Jeśli kogoś to interesuje tutaj jest to szerzej opisane:

 

 

Ja wiem po co to jest robione. Szkoda tylko, że te kurwy nic swojego nie potrafią wymyślić tylko niszczą to co już jest.

No ale dość, bo to nie temat o tym;)

Edytowane przez Pietryło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Roman Ungern von Sternberg said:

Tutaj zniszczono cały cmentarz o który dbali Polacy i nikt nawet ryja nie otworzy bo nie wolno

Ci siedzący cicho politycy, zwyciężyli w wyborach powszechnych.

 

5 hours ago, Roman Ungern von Sternberg said:

a szczytem bezczelności była próba wymuszenia prowadzenia transportu drogowego bez opłat (winiety) na terenie EU dla ukrow

Szczytem bezczelności jest to, że w Niemczech to samo zboże nagle staje się "unijne" i certyfikowane.

A Niemcy po prostu chcieli powiększyć swoją marżę, kosztem podatku dla Polski - za tranzyt przez nasze drogi.

Tak, jak kiedyś Polska (też pod rządami Tuska) zrezygnowała z zysków za transport rosyjskiej ropy i gazu do Niemiec.

 

Historia powtarza się jako farsa.

 

4 hours ago, Brat Jan said:

Nie będę szczegółowo opisywał co klienci znajdowali w tym chlebie, ani co pracownicy odsiewali z tej mąki.

Nie znam się na przetwarzaniu ropy.

Tylko zastanawiam się, czy jak ropa jest czymś zasyfiona, czego rafineria nie wyłapie, to potem my będziemy to wdychać?

 

Poważniej - znakiem czasów jest odejście od LINIOWYCH modeli ekonomicznych, do modeli o wyraźnie zaznaczonych granicach. Gdzie IF(warunek) THEN (break_deal) niezależnie od ceny. Wystarczy popatrzeć na historię ostatniego wieku, by zaobserwować podobne zjawisko.

I jak się ono skończyło, gdy próba sterowania popytem i tak zakończyła się resetem gospodarki - metodą wojenną.

 

2 hours ago, Tadamichi Kuribayashi said:

To że jestem zagorzałym rusofobem nie znaczy z automatu że od razu jestem ukrainofilem.

Ma być polaryzacja na dwa przeciwstawne obozy.

"Kto nie z nami, znaczy przeciw nam".

Proste argumenty, dla prostych ludzi. Łańcuchy tautologii...

 

Na końcu, okaże się, że wszystkie "newsy" dla obu obozów produkował ten sam koncern medialny...

 

1 hour ago, Brat Jan said:

Czyli to znowu była manipulacja?

Zarządzanie dostępem do informacji to zbyt poważna sprawa, by zostawić ją przypadkowym ludziom.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kespert napisał(a):

Na końcu, okaże się, że wszystkie "newsy" dla obu obozów produkował ten sam koncern medialny...


Doktryna odwróconej podkowy. Skrajna lewica jak i skrajna prawica w krajach zachodnich jest sponsorowana przez Kreml i obie te frakcje są nawzajem na siebie podsycane. Na uwagę zasługuje też fakt że obydwie te strony ciepło się o Rosji wypowiadają. Nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak luźno wrzucę:

Mocny kwik na twitterku. Ten poniżej gieroj ukraiński:

T-cY62FA_400x400.jpg

 

Pisze, że jak nie będziemy akceptować UKR zboża i PL rolnicy będą protestować, to będziemy jedli ruskie gówno. 😊

[Jego komentarz do pierwszego wpisu: Then you will eat Russian shit, you stupid shithead]

Że żadnej logiki w tym nie ma, nie trzeba tłumaczyć. 

 

Pod koniec zeszłego roku mer lwowa nawoływał do zaprzestania blokowania granicy, twierdząc, że rzekomo "pomoc humanitarna jest blokowana":

https://www.facebook.com/andriy.sadovyi/posts/911775686977202?ref=embed_post

 

I pod jego postem można było poczytać takie komentarze[przetłumaczone z UKR]:

Cytat

Mam propozycję, aby zacząć organizować obywateli Ukrainy, którzy pracują w Polsce, do strajku z prośbą o wsparcie swoich rodaków. O ile wiem, w samych polskich firmach transportowych pracuje ponad 200 000 ukraińskich kierowców, a ilu więcejUkraińcy pracują w innych zawodach w Polsce. Wyobraźcie sobie przez chwilę, że jeśli przez kilka dni nie pójdą do pracy, co stanie się z gospodarką w Polsce? Dziękuję Polakom za pomoc, ale teraz wygląda na to, że to drobnostka. Ktoś musi poprowadzić ten strajk, a wtedy Polacy zrozumieją, gdzie jest więcej do stracenia. zjednoczmy się)

 

😊

 

Tak, wiem, to pojedyncze głosy, na pewno nie odzwierciedlają nastrojów społecznych w UKR, kto twierdzi inaczej ten onuca. ;) 

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Genialny Żółw napisał(a):

 Dla naszego dobra i przyszłości musimy to dostrzec i spróbować zrozumieć ten proces Panowie!

Dobrze jest, psiakrew, a kto powie że nie, to go w mordę!

 

To nie ja, to Witkiewicz ;)

 

Albo co innego:

 

Ja wiem, polokoktowcy nas nie kochają. Ale my ich będziemy tak długo kochać, aż oni nas wreszcie pokochają.

 

Broń panie Boże przed "miłością" współczesnych unijnych regulatorów, ich komisarzy, albo (co chyba najgorsze) klaszczących im fanatyków.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):
Cytat

Mam propozycję, aby zacząć organizować obywateli Ukrainy, którzy pracują w Polsce, do strajku z prośbą o wsparcie swoich rodaków. O ile wiem, w samych polskich firmach transportowych pracuje ponad 200 000 ukraińskich kierowców, a ilu więcejUkraińcy pracują w innych zawodach w Polsce. Wyobraźcie sobie przez chwilę, że jeśli przez kilka dni nie pójdą do pracy, co stanie się z gospodarką w Polsce? Dziękuję Polakom za pomoc, ale teraz wygląda na to, że to drobnostka. Ktoś musi poprowadzić ten strajk, a wtedy Polacy zrozumieją, gdzie jest więcej do stracenia. zjednoczmy się)

 

😊

 

Tak, wiem, to pojedyncze głosy, na pewno nie odzwierciedlają nastrojów społecznych w UKR, kto twierdzi inaczej ten onuca. ;) 

Że tak powiem, sytuacja może zrobić się patowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Tak luźno wrzucę:

Mocny kwik na twitterku. Ten poniżej gieroj ukraiński:

T-cY62FA_400x400.jpg

 

Pisze, że jak nie będziemy akceptować UKR zboża i PL rolnicy będą protestować, to będziemy jedli ruskie gówno. 😊

[Jego komentarz do pierwszego wpisu: Then you will eat Russian shit, you stupid shithead]

Że żadnej logiki w tym nie ma, nie trzeba tłumaczyć. 

 

Pod koniec zeszłego roku mer lwowa nawoływał do zaprzestania blokowania granicy, twierdząc, że rzekomo "pomoc humanitarna jest blokowana":

https://www.facebook.com/andriy.sadovyi/posts/911775686977202?ref=embed_post

 

I pod jego postem można było poczytać takie komentarze[przetłumaczone z UKR]:

 

😊

 

Tak, wiem, to pojedyncze głosy, na pewno nie odzwierciedlają nastrojów społecznych w UKR, kto twierdzi inaczej ten onuca. ;) 

Ja to się nawet Ukraińcom nie dziwię, dostali dłoń, wpierdolili rękę i idą dalej jak po swoje, bo można, tym bardziej, że w międzyczasie Polak Polakowi skacze do gardła w obronie ich interesów i przywilejów, w niewielkiej próbie nawet tu na forum 😂 To jak nie doić takiej krowy??? 

 

Zaraz dostaniesz racjonalizację powyższego - to incydent, a może żartował, a może to ruski przebrany za hieroja, a "lepiej zdechnąć od ukraińskiego zboża, niż oglądać wywiad z Putinem" i inne hity z polskiej satelity 😂

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Co to jest w tych wagonach? Pleśń?

To jest spleśniała kukurydza. Nie została odpowiednio wysuszona (wymaga to nakładów finansowych: ciepło, odpowiednie składowanie) lub została skoszona przy nieodpowiedniej wilgotności/stopniu dojrzałości a najpewniej oba jednocześnie.

Tutaj na zdjęciu masz jak powinna wyglądać:

https://agrarlex.pl/artykuly-z-serwisow/wypadek-ciezarowki-na-dk-11-k-antonina-kukurydza-rozsypana-na-jezdni

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

To jest spleśniała kukurydza. Nie została odpowiednio wysuszona (wymaga to nakładów finansowych: ciepło, odpowiednie składowanie) lub została skoszona przy nieodpowiedniej wilgotności/stopniu dojrzałości a najpewniej oba jednocześnie.

Tutaj na zdjęciu masz jak powinna wyglądać:

https://agrarlex.pl/artykuly-z-serwisow/wypadek-ciezarowki-na-dk-11-k-antonina-kukurydza-rozsypana-na-jezdni

Eh. A pleśn się szybko mnoży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Genialny Żółw napisał(a):

Wolny rynek – rynek gdzie wszystko wolno.

Skutkuje tym że tworzą się mega korporacje gdzie jedynie im wszystko wolno.

 

7 godzin temu, Genialny Żółw napisał(a):

jak kraje Unii Europejskiej zareagują na wspólny problem.

Ten jak i wiele innych które pod "przywództwem" Brukseli sami stworzyli?

 

7 godzin temu, Genialny Żółw napisał(a):

Wolni Ludzie Zachodu.

Wolność dla Bogatych i korporacji NIE dla zwykłych ludzi, bo wolność ta jest zhandlowana za puste frazesy o "bezpieczeństwie"

 

7 godzin temu, Genialny Żółw napisał(a):

które często nie nadążają za tempem zmian.

Może dlatego że jest idiokracja, a raczej tak zwana demokracja która celowo doprowadza właśnie do takiego stanu? Wiesz w ogóle jak wygląda przeciętny dzień w sejmie polskim czy w Brukseli? Ci ludzie którzy siedzą i tu i tu nie dość że sami gówno w życiu osiągnęli, tyle samo wiedzą to nie mają zielonego pojęcia o czym gadają, co głosują ważne że "ktoś" im powiedział kiedy na co i jak mają swój głoś oddać, byle $ się zgadzał, dokładnie tak samo wygląda to na niższych szczeblach.

7 godzin temu, Genialny Żółw napisał(a):

Także w pewnym sensie większość chce zmian regulacyjnych a później sama je sabotuje.

Bo "ktoś" wymyśla problem, wtedy ludzie chcą rozwiązania i nie zgadniesz ci sami co ów problem stworzyli, jak na białym koniu śpieszą z rozwiązaniem, tylko "nie wiedzieć" dlaczego zawsze ów problem i rozwiązanie okupione jest utratą praw, wolności i uszczupleniem portfela obywateli, zaś wzbogaceniem się korporacji hmm...

 

7 godzin temu, Genialny Żółw napisał(a):

Do tego potrzeba dojrzałości i świadomości.

Do tego potrzeba społeczeństwa które jest wychowywane w oparciu o wartości, autorytety, patriotyzm, rodzinę itd. czyli wszystko co dziś jest passe, niemodne i nie wpisuje się w żadną działającą agendę i na bank jest to "przypadkowe".  Mogę tylko wytknąć że brakuje ci świadomości o rzeczywistości która nas otacza, jest brutalnie brzydka i mało kto potrafi w nią uwierzyć i niestety dobrymi chęciami jeszcze w całej historii ludzkości nie zmieniło się nic, a teraźniejszość pokazuje że ludzie u steru mają w du... zdanie przeciętnego kowalskiego, profesorów, ekspertów, chyba że wpisują się w ich narracje, ale to tylko zwykłe sprzedajne kurwy jak dla mnie, bo tych z tytułami i wiedzą się ucisza lub po prostu zabija.

 

7 godzin temu, Genialny Żółw napisał(a):

propagandy

Pojęcie mocno nadużywane i w zasadzie mega puste, bo każdy tym pustym słowem rzuca doklejając foliarstwo czy Ruskich czy tam wpisz co chcesz, coś albo jest, było, wydarzyło się, są fakty lub domniemania, jest historia może miast na pustych epitetach używać FAKTÓW?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.