Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

  

38 minutes ago, RealLife said:

Nic nie będzie. Babka ma majaki. Rzuca słowa na wiatr. Policja nazistowska... Co tam ona jeszcze widziała na Ukrainie? Niech udowodni te "zbrodnie" na Ukrainie. 

Podała przecież linki do filmów z Ukrainy, jak to dzielni ukraińscy narodowcy rozprawiają się ze "złodziejami, dywersantami, sabotażystami" i kim tam oni chcą. 

Trzeba kliknąć w ptaszka by zobaczyć więcej filmów. 

edit:

 

Pozostaje czekać na jakiś komentarz w stylu: "ale oni przecież mają tam wojnę i takie środki są konieczne".

Edytowane przez eknm2005
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, RealLife said:

Czy wie ktoś o co chodzi? Treść niby po polsku ale nie rozumiem o co chodzi. 

 

Chyba sobie to oprawię w ramkę. To jest to samo co czuje i myśli każdy normalny człowiek słuchając socjalistycznej nowomowy.

 

Nie przejmuj się, w poprzedniej epoce, zwanej jako PRL, tudzież komuna, tak samo byś nie rozumiał.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

Co to znaczy że wzywają decydentów do zaspokojenia zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego kobiet z Ukrainy? 

 

Ginekologia i położnictwo - odniesienie do ostrzelanego szpitala położniczego w Mariupolu. (reprodukcja)

 

Jest też mówione o dostępie do ginekologii i antykoncepcji bo gwałty i różne francuskie choroby. (zdrowie seksualne)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Proffesor napisał:

Our life in Russia under sanctions | Prices in the shopping mall, Q&A - YouTube

 

Russia's economy begins to feel sanctions effect - YouTube

 

Nie wiem jak Wy ,ale ja np jak ogladam sobie film tej laski z wyprawy do supermarketu , to nie widze dramtu cenowo wiekszego niz w pl, szczerze to nawet chyba wyglada lepiej.

 

U nas juz takie ceny byly przed inwazja:)

 

Ponadto tu akurat wpadla mi aldzazira,ale w mediach glownego nurtu pokazuje sie zazwyczaj jakies babinki na bazarze liczace kazda kopiejke, to samo by bylo gdyby pokazali dowolany bazar w pl nawet w Warszawie , aco dopiero na jakims zadupiu .

 

Ludzie maja myslec, ze ruscy teraz to wpeirdalaja kamienie, bo im maca zamkneli a rubel jest wart tyle co papier totaletowy tymaczesem rubel sie umocnij no moze jeszcze nie do czasu sprzed inwazji,ale polska zlotowka adekwatnie wyglada tak samo chujowo .

 

Jak otworza moskiewska gielde o ile nie bedzie wczensiej akiejs operacji nuke to z pewnosci otworzy sie ona na duzo wyzszym poziomie, podobnie jak aktualnie odbila reszta gield.

 

Sytuacja oczywiscie zmieni sie w przypadku gdy wejdzie w gre badz to jakis inncydent w elktorwaniami lub nukiem.

 

Osobiscie uwazam, a raczej sie obawiam,ze tego dojdzie, bo dosc szybko zaczelo sie straszenie, a unia robi zapasy plynu lugola i innych pierdolek na takie wypadek, robia je w zasadzie od dwoch lat,ale teraz mozna o tym przeciez wspomniec skoro juz bydlo czuje strach realny.

 

 

Ja sobie myślę że jak opra Rosjanie rubla o złoto to to będzie najstabilniejsza waluta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie po czym poznać jacy są ludzie? Po tym jak działają w trakcie trudności. Po czym poznać czy media mówią prawdę? Posłuchać tamtych ludzi i później komentarzy mediów. 

 

Taki skomplikowany wpis do tego co dzisisj słyszałem w chyba najpopularniejszym radiu w Polsce. Na stadionie narodowym otworzono 60 stanowisk do nadawania numeru PESEL uchodzcom. Czas obsługi to około pół godziny na jednego co dla mnie jest zrozumiałe, bo potrzeba wielu znaczących informacji, podpisów, druków itd. Wypowiedzi ludności ukraińskiej? Za długo w kolejce się czeka, za długo to trwa, nawet herbaty nie dają. Naprawdę? Polskie państwo idzie im na rękę, w miarę sprawnie wprowadziło nadawanie peselu, otworzyło punkty pracujące w weekend, ale tym jeszcze źle. Boję się myśleć o tym czego będą chcieli za chwilę, bo się należy, bo ja pokrzywdzona / pokrzywdzony. 

 

Pomoc uchodzcom nie polega na tym by dawać im więcej jak obywatelom. Teraz dostają świadczenia społeczne na równi, traktowani są wyjątkowo. Bez kolejek i bez opłaty do prywatnych gabinetów lekarskich, urzędu dla nich otworzone w dni wolne od pracy (ktoś musi płacić za nadgodziny i co mądrzejszy wie że to z portfela obywatela Polskiego), za chwilę będą przed Polakami w kolejce do pracy bo tańszy... 

 

Żyjmy, ale nie dajmy się zwariować. Dodatkowo dochodzi atencja dla płci "pięknej" No bo "frajerzy" myślą że taką może byle kto posiąść bo ona biedna wdowa z 3 dzieci i jeszcze HIV ma... 

 

Bierzmy, popierajmy, a kraina mlekiem i miodem płynąca dalej taka będzie. Chcąc nie chcąc były prezydent Rosji prawdę powiedział o tym, że sami na siebie ściągamy gospodarczy niebyt i USA Nasz przyjaciel w tym nam nie pomoże. Kiedyś litość była oznaką największej słabości. Teraz jest cnotą prowadzącą do "samozagłady"... Miska ryżu coraz bliżej 

Mało tego, w innych tematach pojawia się wiara katolicka. W przepowiedniach Nostradamusa czy też tematów związanych z wiarą. 

 

Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, gołych naodziac... W każdej przypowiedni było na chwilę. Pomoc doraźna. Nie wolno zatracić siebie, zapodać duszy diabłu, by być zbawionym... A to właśnie się dzieje. Świat się zeszmacił - ja w tym udziału brać nie będę 

  • Like 9
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Matthew88 said:

Czas obsługi to około pół godziny na jednego co dla mnie jest zrozumiałe, bo potrzeba wielu znaczących informacji, podpisów, druków itd. Wypowiedzi ludności ukraińskiej? Za długo w kolejce się czeka, za długo to trwa, nawet herbaty nie dają

 

Myślę że im nie chodzi o te 30 minut a raczej o wiele godzin stania pod stadionem. Niektórzy stoją tam od nocy dnia poprzedniego. Nie ma sensu wymagać od zwykłego Ukraińca czy Polaka (wydawanie paszportów obecnie - podobna sytuacja) aby ogarnął że jak chętnych jest np. 200 tys a dzienny przerób to 1000 osób to kolejki będą przez wiele miesięcy. 

 

Jaki poziom wdzięczności by cię ze strony Ukraińców zadowolił?

 

a) Morda w kubeł i brak narzekań na cokolwiek.

b) Na każdym kroku mówienie dziękuję zalewając się łzami.

c) Kłanienie się w pas przed Polakami

d) Całowanie po rękach

e) Śpiewnie pieśni pochwalnych

 

Również bym nie liczył na wdzięczność Ukraińców. Ja tę pomoc traktuje bardziej utylitarnie. To znaczy lepiej niech wojna dzieje się na Ukrainie niż w Polsce. Te parę miliardów które wydamy na Ukraińców to kropla w porównaniu ze zniszczeniami jakie mogła by zrobić armia rosyjska w Polsce. Druga korzyść to zakleimy usta całej UE jak będą coś pierdolić podczas kolejnej fali najazdu arabów o konieczności przyjęcia ich do Polski - wówczas można powiedzieć nie mamy jak, przyjęliśmy już 2 mln. Możliwości wyczerpane (tak jak powiedziała to Bundeswera odnośnie pomocy militarnej dla Ukr). Być może w dłuższym terminie zyskamy coś na tym gospodarczo ale to zależy ile z nich zostanie w Polsce, ile pojedzie dalej, ile wróci do Ukr, czy mężczyźni tez przyjadą do PL ( to mężczyzna wypracowuje dochód).  

Demografi raczej sobie nie poprawimy. Ukraińcy nie mają wielu dzieci. Przyrost -0.6%. 

 

Żeby nie było że jestem nie czuly na krzywdę ludzką to owszem - od kilku dni do Polski zaczęli napływać prawdziwy uchodźcy wojenni. Tym należy pomóc bezinteresownie. 

 

Jeszcze odnośnie włażenie w dupę uchodźcom przez polityków lokalnych (ten przykład z karetką z posta @Fury King) to jest wina nadgorliwych Polaków. Sami Ukraińcy są zdziwieni co my tu za święta odstawiamy. 

 

 

  • Like 5
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fury King napisał:

@Profesor jedno ciastko na głowę dla potomków gierojow darmo. 

Premier ma rację, jakim prawem źli ludzie mają coś posiadać. Nawet dobrych też to powinno dotyczyć. 

mnie zawsze zastanawia czemu ludzie sie rzucaja na cukier w sytuacji wojennej, no nie bede smieszkowac,ze dla oslody zywotowa, ale wczoraj widzialem fimik jak ruscy sie rzucaja na cukier w markecie.

Ja no nie uzywam cukru, wiec moze jestem malo obiektywny,ale zeby sie na trucizne rzucac, pewnie to starsze pokolenie tak ma, bo na filmie glownie babiny go sobie wyszarpywaly,mlodzi ruscy na kole sie rzucili, wiec taka roznica pokoleniowa.

 

Poza tym wszystko jest ustawka i mi si ejuz nawet tych niusow nie chce czytac, ostatni jaki dzis wpadl mi w oko to,ze producent kurtki jaka mial putin na sobie odcina sie od putina. Nosz kurwa ja pierdole, jeszcze napisac do Putina,zeby powidzial jakie gacie nosi, to sie moze ten producent odetnie. 

Wojaczki z jendej i drugiej strony jak widac na filmach to nie jacys wybitni intelektualsicie tylko matoly w wiekoszosci prymitywne, jak wogole mozna chciec to komentowac, to sie na wymioty zbiera jak ludzi emaja zryte berety i ciagle pierdola,ze to putin zabija, nie putin tylko zgraja poldebili, ktora slucha rozkazow, putin moze cos tam judo cwiczyl, wiec jakby to miala byc winy putina w doslownym rozumieniu to niech kurwa idzie na mate z tym zjebem zelenskim i niech tam sie naparzaja czyja ta pierdolona ukraina jest i niech sie odpoierdola od zwyklych ludzi, a jak unia chce pomogac to niech duda wskakuje w obcisly kostium z bajdenem i tarza sie razem z nimi na macie.

 

Ochydne jest podniecanie sie jak to rozjebali ukraincy jakis ruski czolg i odwrotnie to nie sa kurwa maszyny do rozjebania z jednej i drugiej strony tylko debilni prymitwyni ludzie, ktorze dali sie wciagnac w jakies pierdolenie o patriotyzmie.

 

Sory kurwa,ale musialem sobie ulzyc.

 

Nikt z tych idiotow biegajacych w mundurach nie czuje wkurwu,ze putin sie schowa w swoim bunkrze, a oi dostana moze rozkaz walniecia nuka? pomijam juz giniecie od loikow z ogorkami,

 

Jak ludzie ma zryte lby,zey wogole akceptowac stan taki , ze oto putin zawinal sie do swojego kurwa bunkra? a kim on kurwa ,zeby miec swoj bunkier jak i kazdy inny smiec z innego kraju ktory w chwili takiej spierdoli do bunkra. 

 

Te chlopaki niedouczone walcza nie z tymi co trzeba. tu potrzeba radykalnych srodkow, a nie slodkiego pierdzenia i analizowania taktyki wojjennej wroga. bo to ciagle jest bycie ruchanym.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Proffesor said:

mnie zawsze zastanawia czemu ludzie sie rzucaja na cukier w sytuacji wojennej, no nie bede smieszkowac,ze dla oslody zywotowa, ale wczoraj widzialem fimik jak ruscy sie rzucaja na cukier w markecie.

Ja no nie uzywam cukru, wiec moze jestem malo obiektywny,ale zeby sie na trucizne rzucac, pewnie to starsze pokolenie tak ma, bo na filmie glownie babiny go sobie wyszarpywaly,mlodzi ruscy na kole sie rzucili, wiec taka roznica pokoleniowa.

 

Cukier to doskonałe źródło energii. Kiedy następuje głód możesz całymi dniami żreć cukier i będziesz mieć energię. Możesz głodować ale na cukrze pojedziesz długo. Poza tym można go dodawać do klusek i innych takich. Warto mieć zapas cukru szczególnie w kryzysowej sytuacji. Dodasz go do rozdrobnionych drożdży w wodzie i te lepiej/szybciej urosną w cieście. Mąka, cukier, woda, drożdże. ja bym jeszcze dodał makarony. Podstawa podstawy. Te produkty ZAWSZE warto mieć w domu kryzys nie kryzys. Przy czym owdy nie ma co gromadzić bardzo zawczasu. 

Kiedyś robiłem głodówkę 10 dniową. Nie jadłem nic. Piłem sklepowe soki (bogate w cukier) i na luzie bez jedzenia jedziesz. Czasem masz nawet więcej enegrii. Bez jedzenia można na spokojnie przetrwać mając cukier (około miesiąca) potem wypadałoby to jakoś urozmaicić bo organizm jednak wymaga minerałów i witamin oraz białka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Trevor napisał:

 

Cukier to doskonałe źródło energii. Kiedy następuje głód możesz całymi dniami żreć cukier i będziesz mieć energię. Możesz głodować ale na cukrze pojedziesz długo. Poza tym można go dodawać do klusek i innych takich. Warto mieć zapas cukru szczególnie w kryzysowej sytuacji. Dodasz go do rozdrobnionych drożdży w wodzie i te lepiej/szybciej urosną w cieście. Mąka, cukier, woda, drożdże. ja bym jeszcze dodał makarony. Podstawa podstawy. Te produkty ZAWSZE warto mieć w domu kryzys nie kryzys. Przy czym owdy nie ma co gromadzić bardzo zawczasu. 

to pojedz przez tydzien tylko cukier i daj znac nam znac jak sie czujesz:)

do drozdzy ok niech bedzie,ale wiesz to nadal takie przyzwyczajenie prostych ludzi ciemiezonych, bo ide o zklad,ze klaus szfabunio nie zrobil sobie zapasow cukru, putin pewnie tez, bajden to juz ma taka demencje ,ze nawet pewnie nei pamieta co to jest (bardzo jestem ciekaw jego wizyty w polsce , pewnie cos wypadkie , bo ja wogole watpie,ze on jeszcze zyje).

Takze oczywscie wracajac do cukru rozumiem mentalnosc i pobudki, ale wkurwia mnie fakt,ze ludzie ciagle plyna na tej narracji,ze tak musi byc wojna, cukier slonina kaszanka.

 

Masowa hipnoza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Proffesor said:

to pojedz przez tydzien tylko cukier i daj znac nam znac jak sie czujesz:)

do drozdzy ok niech bedzie,ale wiesz to nadal takie przyzwyczajenie prostych ludzi ciemiezonych, bo ide o zklad,ze klaus szfabunio nie zrobil sobie zapasow cukru, putin pewnie tez, bajden to juz ma taka demencje ,ze nawet pewnie nei pamieta co to jest (bardzo jestem ciekaw jego wizyty w polsce , pewnie cos wypadkie , bo ja wogole watpie,ze on jeszcze zyje).

Takze oczywscie wracajac do cukru rozumiem mentalnosc i pobudki, ale wkurwia mnie fakt,ze ludzie ciagle plyna na tej narracji,ze tak musi byc wojna, cukier slonina kaszanka.

 

Masowa hipnoza.

 

 

To jest nic. Jakieś zapasy zawsze warto miec choćby jak chory będziesz to nie bedziesz do sklepów ganiać, ale pomyśl sobie że jak Rosjanie zajęli elektrownię w Czernobylu to w POLSCE ludzie wykupili z aptek cały zapas płynu lugola xD To jest dopiero panikarstwo!

 

https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/polacy-ruszyli-do-aptek-po-plyn-lugola-czy-jest-sens-go-kupowac-wyjasniamy-aa-fo8C-MJpV-9i6x.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Trevor napisał:

 

 

To jest nic. Jakieś zapasy zawsze warto miec choćby jak chory będziesz to nie bedziesz do sklepów ganiać, ale pomyśl sobie że jak Rosjanie zajęli elektrownię w Czernobylu to w POLSCE ludzie wykupili z aptek cały zapas płynu lugola xD To jest dopiero panikarstwo!

 

https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/polacy-ruszyli-do-aptek-po-plyn-lugola-czy-jest-sens-go-kupowac-wyjasniamy-aa-fo8C-MJpV-9i6x.html

Zapasy to ja robie nonstop tylko nie cukru, ostatnio dali mi w gratisie do zakupow brazowy, wiec mam pol kilo:D chociaz stwierdzilem,ze jak jednak trzeba bedzie spierdalac jak ukr , to wtedy te zapasy w wiekszosc sie zmarnuja, oczywiscie mam spakowany plecak z zarciem na przynajmniej 2 tygodnie bez podgrzewania, chociaz kuchenke surw tez mam, takze nie uwazam tego za paranoje chodzilo mi o ten cukier konkretnie:D

Plyn lugola jasne tez dobrze miec niz potem czekac w kolejcie jak po czarnobylu, oczywiscie ,ze ludzie sie rzucilo ,bo wiedza, ze lepiej liczyc na siebie , akurat wiekowo to ja rownie dobrze moge wypic sok jablkowy, wiec po plyn nie lecialem.

 

Po prostu chodzi mi o to w tym calym pierdoleniu, ze jestesmy ja bydlo , w izraelu chociaz schrony buuja pod budynkami mieszkalnymi u nas nie wiem czy jest jakis jeden dla cywilow w calej polsce taki dostepny w razeie czego , pomijam kilka stacji metra z wrotami przeciwaotmowymi.

 

Takze ludzie kibicuje jedenj a to drugiej stronie , a wynik juz dawno przesadzony a my sobie mozemy czekac, jak z pandemia.

NEXTA na Twitterze: „#Russia provokes #NATO Today Russian fighter-bomber entered #Polish airspace. This happened immediately after the announcement by the Polish leadership about the possible deployment of Polish peacekeepers to #Ukraine to ensure the safety of civilians. https://t.co/Xyroz6DBdS” / Twitter

 

gotowanie zaby trwa, tylko kwestia czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Proffesor napisał:

MImo,ze juz pare razy zostalem nazwany ruskim agentem tu, to nie wiem co tu jest napisane, a do translatora tego nie skopiuje. Co jest napisane?

Dosłownie ,,soli nie więcej, niż 1 kg na zakup"

 

Od około 2 tygodni, w różnych rejonach Rosji obowiązuje reglamentacja podstawowych produktów, takich jak sól, cukier, mąka itp.

 

Ceny nie rosną więc dlatego, że jest stabilnie, a dlatego, że w obliczu niedoborów, popyt na produkty jest zwalczany sowiecką metodą ,,na kartki" - teraz dla niepoznaki, w Rosji mówi się na to ,,prawo jednej ręki", czyli można kupić tylko tyle, ile da się unieść w jednej łapie (ujmując to obrazowo).

 

Oczywiście ta sytuacja nie jest jednolita dla całej Rosji, bo w rejonach ,,uprzywilejowanych", jak Moskwa czy Petersburg, ten problem na razie nie występuje, ale na prowincji już są niedobory i pomimo reglamentacji, ceny poszły ostro w górę. 

29 minut temu, Proffesor napisał:

mnie zawsze zastanawia czemu ludzie sie rzucaja na cukier w sytuacji wojennej, no nie bede smieszkowac,ze dla oslody zywotowa, ale wczoraj widzialem fimik jak ruscy sie rzucaja na cukier w markecie.

 

Cukier jest podstawowym składnikiem przy domowej produkcji alkoholu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Throgg napisał:

Dosłownie ,,soli nie więcej, niż 1 kg na zakup"

 

Od około 2 tygodni, w różnych rejonach Rosji obowiązuje reglamentacja podstawowych produktów, takich jak sól, cukier, mąka itp.

 

Ceny nie rosną więc dlatego, że jest stabilnie, a dlatego, że w obliczu niedoborów, popyt na produkty jest zwalczany sowiecką metodą ,,na kartki" - teraz dla niepoznaki, w Rosji mówi się na to ,,prawo jednej ręki", czyli można kupić tylko tyle, ile da się unieść w jednej łapie (ujmując to obrazowo).

 

Oczywiście ta sytuacja nie jest jednolita dla całej Rosji, bo w rejonach ,,uprzywilejowanych", jak Moskwa czy Petersburg, ten problem na razie nie występuje, ale na prowincji już są niedobory i pomimo reglamentacji, ceny poszły ostro w górę. 

 

Cukier jest podstawowym składnikiem przy domowej produkcji alkoholu.

NIe martw sie u nas tez bedzie reglamentacja.

Oby tylko na tym sie skonczylo.

I nadal chuj mnie strzela jak czytam (to nie do Ciebie bezposrednio, chodzi o mentalnosc ogolna rzadzacych tzw) ,ze podstawowe produkty to maka, sol i cukier.

Make kupilem w zyciu doslownie kilka razy, glownie w trakcie lokdaunow,zeby sobie pizze robic i raz moze jakies bulki i pite zrobilem, sol kg to zupelnie wystrczajaca dawka na kilka miechow dla jednej osoby,a byl czas,ze nawet soli nie uzywalem.

O cukrze juz pisalem wiec sie nie bede powtarzac.

 

Jasne ja wiem,ze mozna wiele rzeczy zrobic z cukru soli maki, ale wartosc odzywcza poza zapchaniem bebna jest zerowa, no ale bylo za miske ma zapierdalac, wiec podstawy bydlecej paszy to cukier maka i sol na kartki.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

 

Jaki poziom wdzięczności by cię ze strony Ukraińców zadowolił?

Mniej pomników gnoja bandery(jest ich 40), mniej ulic nazwanych imieniem gnoja klaczkiwskiego, mniej stadionów nazwanych imieniem gnoja szuchewycza, mniej krzyży i obelisków oraz świat ku czci ludzi, którzy mordowali naszych rodaków, mniej masturbacji debilami pokroju oleha tiahnyboka, zakmniecie mordy w kwestiach Przemyśla, Jasła. 

 

Jeszcze 1 rzecz...smutna. Rada Lwowa w pazdzierniku 2021 powzięła decyzję o ustanowieniu roku 2022 "rokiem upa". Złośliwy hihot histori.

Skamla teraz rezuny, "lachów" nagle przyjaciółmi zwą. Już nie "na pohybel Lachom" ale "my braty"

Edytowane przez tmr
  • Like 2
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie od kilku lat mamy straszny bordel. 

Pandemia, Wojna na Ukrainie, ceny wystrzeliły na orbitę okołoziemską. Rząd i opozycja zachowują się jak imbecyle.

Nie żeby wcześniej, zachowywali się normalnie, nie, nie. Teraz jadą po bandzie, a nawet z banderą. Albo inaczej bandera stoi, a nasze barany klęczą i obciągają mu z połykiem. Wypinając jednocześnie dupsko ameryce, angolom, francuzom i niemcom . A kler stoi i chwali, klaszcze i śmieje się z imbecyli, podając im chusteczki do wytarcia ust i dupska. Cała nasza skarlała polityka nadaje się tylko i wyłącznie do utylizacji. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tmr napisał:

Jeszcze 1 rzecz...smutna. Rada Lwowa w pazdzierniku 2021 powzięła decyzję o ustanowieniu roku 2022 "rokiem upa". Złośliwy hihot histori.

Skamla teraz rezuny, "lachów" nagle przyjaciółmi zwą. Już nie "na pohybel Lachom" ale "my braty"

Szczerze to poniekąd trudno się dziwić, że Upaina gloryfikuje herojów jakich ma. Ja się tylko kurwa dziwię narodowi polskiemu, naszym władzom, że uprawiają politykę "udajemy, że nie słyszmy i nie widzimy". Nie trzeba się napinać, nie trzeba potęgować nacjonalizmów, ale litości, wstać z kolan i uświadomić sobie, że nasza specjalnosc czyli polityka romantyczna kolejny raz może nas kosztować bardzo dużo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.