Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż. Prigożyn dogadał się z władzą przy pomocy mediacji Łukaszenki. Prigożyn dostał deal, którego chciał. Zawraca swoje wojska z powrotem. Beka z ludzi wierzących, że będzie krwawa rzeźnia, beka z ludzi myślących o uchodźcach, a dozgonna beka z typa, który miał nadzieję, że Rostów i Moskwa będą się obrzucać atomówkami. Dzięki za dzisiejszą porcję krindżu panowie, przebiliście nawet kanał Goats na youtube 😁

 

A tutaj macie oryginał od Prigożyna z jego telegramu. @zychu @Obliteraror znacie rosyjski, więc możecie potwierdzić:

https://t.me/concordgroup_official/1303

 

I jeszcze jedno... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jonash napisał(a):

No i po wszystkim panowie, można się rozejść

No nie wiem, informacje są sprzeczne, obserwujmy ale nie wydaje mi się żeby tak było, za dużo się wydarzyło i zbyt daleko idące środki zostały poczynione w związku z tym, rozkopywanie dróg, ściąganie wojska, zniszczone helikoptery, ściąganie S300 z frontu...i co, nagle się dogadali?

 

Teraz, Mosze Red napisał(a):

Jeśli on się wycofa to popełnił samobójstwo i tyle.

To samo stałby się z wagnerowcami którzy by zdezerterowali i przeszli na stronę armii, oni doskonale o tym wiedzą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Brat Jan napisał(a):

Coś mi się widzi, że to fake i chcą zasiać niepewność wśród Wagnerowców i ich zwolenników.

A jak dla mnie ten cały "pucz" jest fake-em. Chyba nawet Putin w tym swoim przemówieniu ani razu nie powiedział wprost, że Prigożyn jest zdrajcą. Jeżeli ich przywódca nie potrafił wypowiedzieć tego słowa, to już to śmierdzi na kilometr.

Zresztą Prigożyn jest słynny z robienia ciula swoich przeciwników zapowiadając rzeczy, a potem robiąc coś kompletnie na odwrót. Jak było z Bachmutem? Miał się wycofać podobno i odstąpić miasto wojskom ich MON-u? A zajął go dwa tygodnie później do końca. 😆

Zbyt "spokojnie" to przebiega i widać, że ktoś mocno pociąga za sznurki. Tu parę strąconych helikopterów, tu czołgi na ulicach, trochę konwojów. Ale jak tak dobrze się zastanowić... to już do końca dnia powinno dojść do walk, a tutaj nic takiego się nie wydarzyło.

Wali jakimś szemranym planem na kilometr.

Dobra, tyle ode mnie. Ja spadam dalej ćwiczyć, elo. :P

8 minut temu, Foster napisał(a):

No ciekawe...

 

Plus tej akcji dla Putina jest taki, że jeżeli ktoś był tak głupi i serio przeciwko niemu wystąpił myśląć, że cała akcja jest na poważnie, to czego ich teraz jeden los:

https://pbs.twimg.com/media/Ez-id4NX0AMwv2d.jpg

Podwójne zwycięstwo dla Putin i jego spółki "ziomków". Pucz zażegnany, a rzeczywiści zdrajcy idący do piachu. :)

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hubertius napisał(a):

Jedyny plus tej akcji dla Putina jest taki, że jeżeli ktoś był tak głupi i serio przeciwko niemu wystąpił myśląć, że cała akcja jest na poważnie, to czego ich teraz jeden los:

Niby tak ale za mało czasu wg mnie minęło żeby formację wojskowe czy też przywódcy mogli podjąć takie decyzje, i normalnie nie chce mi się wierzyć że kacapy zrobili maskirówkę maskirówki...50 ruchów do przodu...niewiarygodne, tu coś od Kapitana, podobne przemyślenia:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i luj. Stracony na darmo dzień na scrollowanie twittera i innych stron by patrzeć CO SIĘ DZIEJE. HAPPENING. PILNE!!! CZAISZ, PILNE, MUSISZ TO WIEDZIEĆ!!!!!

Ehhh, szkoda strzępić ryja. 

Godzinę temu, Trevor napisał(a):

Nie przytaczałbym tego Artura Micka całego. Koleś chyba totalnie odleciał. Emocjonuje się jak mała dziewczynka. To własnei ten koleś zniechęcił mnie do oglądania kanału Lisowskiego bo zaczynali panowie odlatywać już kompletnie. 

Emerytowany wojskowy z nadmiarem czasu i tak się dzieje...

5 godzin temu, Pietryło napisał(a):

A są już, idą?:D

50 km konwój napalonych Rosjanek jedzie na granicę z Białorusią by pojechać do Polski. Polkom zostały tylko emocje. To koniec.

11 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

Poczytałem sobie do śniadania kilka źródeł polskich, angielskich i rosyjskich. I dalej nic w sumie nie wiem ;)

W pewnym momencie (koło 15:00) było takie zesranie informacyjne, że można było ocipieć. 

Jeden twit "Jedzie kolumna Wagnerowców na Moskwę. Przewodzi Itkin"
Kolejny twit "Jedzie kolumna Wagnerowców na Moskwę. To koniec dla Putina, ucieka. Przewodzi Prigożyn". 
"Pułkownik białoruski (na emigracji we Włoszech xDD) wzywa do powstania na Białorusi - "no dawajcie chłopcy, śmiało się bijcie, nie bądźcie cipami hehe""
"Wagnerowcy dojadą za 48 godzin"
Micek: "Wagnerowcy dojadą za 2 godziny. Będzie wielka bitwa o Moskwę (relacjonuję na żywo, jakbym tam był)"

XD

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Foster napisał(a):

Niby tak ale za mało czasu wg mnie minęło żeby formację wojskowe czy też przywódcy mogli podjąć takie decyzje

 

ano właśnie takie decyzję podejmuję się szybko, w systemie na wczoraj, podpinasz się pod pociąg zanim władza centralna ogarnie co się dzieje i ściągnie wolne siły z odległych kierunków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

50 km konwój napalonych Rosjanek jedzie na granicę z Białorusią by pojechać do Polski. Polkom zostały tylko emocje. To koniec.

Białorycerstwo nie jest na to gotowe;)

 

No a tak ogólnie śmierdziało ustawką, choć nie powiem też przeglądałem wiadomości.

Przynajmniej się w robocie nie nudziłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Foster said:

Niby tak ale za mało czasu wg mnie minęło żeby formację wojskowe czy też przywódcy mogli podjąć takie decyzje, i normalnie nie chce mi się wierzyć że kacapy zrobili maskirówkę maskirówki...50 ruchów do przodu...niewiarygodne, tu coś od Kapitana, podobne przemyślenia:

 

Nie sądzę żeby to była tego typu operacja. Uważam że to było prawdziwe. W Rostowie i Woroneżu prawdopodobnie ograbili wojskowe magazyny co odczują żołnierze rosyjscy na froncie za kilka dni. Pomyśl ile zasobów musiało być zużyte żeby coś takiego przeprowadzić. W całej sytuacji jest zbyt wiele niewiadomych ale wyciąganie wniosków że to była fałszywa operacja jest moim zdaniem zbyt daleko idące bo co tak na dobrą sprawę uzyskaliby niby Rosjanie? Zamieszanie było spore i to było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Przeżyjmy ten dzień jeszcze raz

Tak, ale bądźmy sprawiedliwi, ta cała akcja wyglądała dosyć realistycznie i myślę że gro ludzi, i to nie tylko nas, osintowców ale i znacznie wyżej zachodziło w głowę co się dzieje. Wiesz, po fakcie to wszyscy mądrzy, a co się działo i jaki był przekaz wszyscy wiemy. Przemówienie Putina, zwalenie 3 śmigłowców, samolotu, ciężarówki Prigożyna, ściąganie S300 z frontu, ogłoszenie sytuacji zagrożenia terrorystycznego w Moskwie, Ahmet ściągnięty z frontu który utknął w korku, rozwalenie składu paliw, bombardowanie wiaduktów, rozkopywanie autostrad...A na koniec Pućka wchodzi cały na biało a Pieskow oznajmia że Wagnera przenoszą ma Białoruś...wtf? A może to po prostu była zagrywka vabanque Prigożyna i po prostu zwykły szantaż?

Edytowane przez Foster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.