Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

"Duchy Bachmutu". Poziom żenady ze strony Ukraińców przestaje już powoli szokować - choć wiem, że sebiksy i janusze dostaną spazmów. 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-duchy-bachmutu-snajper-nie-zabijamy-ludzi-niszczymy-wroga,nId,6935212

Nawet najlepsza propaganda nie przykryje faktu, że Ukraina tej wojny nie wygra. Rosja też wprawdzie nie wygra, ale najprawdopodobniej nie odda tego, zo zabrała.

Czyli za jakiś czas będzie dogrywka, tyle że na większą skalę.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zychu said:

Czyli za jakiś czas będzie dogrywka, tyle że na większą skalę.

Jeśli USA rzeczywiście rozważa wsparcie Ukrainy jako państwo, a nie jako NATO - to znaczy, że z jakichś powodów nie mogą sobie pozwolić na przerwę w "rozgrywce".

Co może skończyć się tak, że tydzień po ewentualnym "rozejmie" - "nieznani sprawcy" na przykład ostrzelają z HiMARSów Kreml (Ukraińcy też takie mają, więc to na pewno oni), i Rosja będzie MUSIAŁA kontynuować działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Ale wiesz, że to jakieś satyryczne konto na twitterku, a nie oficjalne? :P 

To nie pierwsze jego doniesienia na faktach autentycznych 😂 

 

Ale podejrzewam, że niejednego  forumowego nejvi silsa wystraszył, że trzeba będzie zamienić klawiatirę na kamasze 😂

Edytowane przez Redbad
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

 

Ale wiesz, że to jakieś satyryczne konto na twitterku, a nie oficjalne?

Jakby to Błaszczak oficjalnie przed wyborami ogłosił, nie miałby PiS lepszego pocałunku śmierci na wyborczą klęskę xD

Czego im szczerze życzę ;)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hubertius napisał(a):

@Trevor Ale ja się z tobą zgadzam. Ba, powiem więcej. 99% czytających ten wątek się z Tobą zgadza (oprócz skrajnych ukrofilów, którzy by oddali wszystko i userów, którym od palenia grzybków zachciało się sojuszy z "pokojową Rosją").

Nasz kraj z władzami jest wobec Ukrainy w relacji poddańczej. I oddają im wszystko, bo taki jest 'prikaz'. Dlatego nie rozumiem zdziwienia co poniektórych, że jest oddawany najnowszy sprzęt. To dopiero początek. Jak trzeba będzie to F-16 i K2 też pojadą na Ukrainę.

Przecież nasi "zcuckoldziali" rządzący przekazali nawet systemy rakietowej obrony polskiego wybrzeża. Gdzie przecież u nas tego sprzętu jest jak na "lekarstwo".

 

Pierdzieli. 

To nie jest tak, że polskie wybrzeże jest "czyste". Chroni pewna jednostka z pewnej nowej dywizji ze wschodu Polski. Wiem, bo mam tam znajomego. Chłopaki jeżdżą na 2-tygodniowe zmiany. 

Ale panikę trzeba siać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Jakby to Błaszczak oficjalnie przed wyborami ogłosił, nie miałby PiS lepszego pocałunku śmierci na wyborczą klęskę xD

Czego im szczerze życzę ;)

 

Ostatecznie wszystkie partie przyklepały ten bubel prawny dla draki nazwany "ustawą o obronie ojczyzny".

Jednocześnie, sami siebie patriotycznie zwolnili z tego obowiązku. Nie podlega mu nawet polityk prowadzący aktualnie kampanię wyborczą, nie musi być w sejmie. 😊

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Ostatecznie wszystkie partie przyklepały ten bubel prawny dla draki nazwany "ustawą o obronie ojczyzny".

Ja wiem, ale myślę, że odrobina instynktu samozachowawczego w roku wyborczym w tych szalonych pałach jeszcze pozostała ;)

No chyba, że pójdą w wariant stanu wyjątkowego i baj, baj, wybory w tym roku.

 

Nic mnie już nie zdziwi. Sośnierz który powrócił do Konfy mnie nie zdziwił, to to ma mnie dziwić? xD

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Jednocześnie, sami siebie patriotycznie zwolnili z tego obowiązku. Nie podlega mu nawet polityk prowadzący aktualnie kampanię wyborczą, nie musi być w sejmie

Przecież wiadomo Bóg honor ojczyzna dla plebsu a dla elity rumuńska rakija i przysmaki z morza. Jak będzie niebezpiecznie to zaczną uciekać. Patrzeć na ich ruchy :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, wrotycz said:

Nie wyszedłbym z karceru przez całą służbę

Karcer jest nieefektywny z punktu widzenia zasobów ludzkich - patrz chociażby jak Rosja w więzieniach rekrutuje. Naszym politykom niedaleko do podobnych rozwiązań... czy mentalności.

Zamiast "paki" złapałbyś przykładowo przydział do Pierwszego Batalionu Saperów im. Żółwia "Tup-Tup" Tuptusia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kespert said:

Zamiast "paki" złapałbyś przykładowo przydział do Pierwszego Batalionu Saperów im. Żółwia "Tup-Tup" Tuptusia...

 

Jak sam powiedziałeś

 

2 hours ago, Kespert said:

Naszym politykom niedaleko do podobnych (Rosji) rozwiązań... czy mentalności.

 

I by mi takiej nagrody nie dali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, zychu said:

Nawet najlepsza propaganda nie przykryje faktu, że Ukraina tej wojny nie wygra. Rosja też wprawdzie nie wygra, ale najprawdopodobniej nie odda tego, zo zabrała.

Czyli za jakiś czas będzie dogrywka, tyle że na większą skalę.

 

Przy takim nasyceniu sprzętem, elektroniką, polami minowymi artylerią którakolwiek ze stron zrobi ruch to będzie niszczona. 3 kilometry w tą zaraz kontratak który też grzęźnie. 1 wojna światowa się kłania. Miałem takie podejrzenia że te konflikty ekspedycyjne trochę wypaczyły wojskowe myślenie i że tak się właśnie skończy. Przed 1 wojną Niemcy i Francuzi myśleli tak samo że kampanie będą błyskawiczne a tu klops.

 

Wielkość tej konfrontacji rośnie z miesiąca na miesiąc i nic dobrego z tego nie wyniknie. Umrze tylko masa ludzi. 

 

Uważam że Ukraińcy powinni teraz zamówić od amerykanów tony amunicji rozrzucającej miny i minować wszystko przez kolejne 6 miesięcy i potem podpisać pokój, zabezpieczyć granicę i odciąć się murem od ruskich. Obecnie uważam to za jedyne mądre wyjście (choć tak się pewnie nie stanie).

 

No ale znowu dogrywka będzie dużo bardziej krwawa jeśli nastąpi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Strusprawa1 napisał(a):

To nie jest tak, że polskie wybrzeże jest "czyste". Chroni pewna jednostka z pewnej nowej dywizji ze wschodu Polski. Wiem, bo mam tam znajomego. Chłopaki jeżdżą na 2-tygodniowe zmiany.

Jakby tego sprzętu tyle nie zabierali to by chłopaki nie musieli tak się spinać. :)

A może rzeczywiście masz rację, niepotrzebna spinka o oddawanie ważniejszego sprzętu z naszej armii. Wszystko można oddać, a co tam. Najwyżej kolejny kredycik pójdzie na 100 miliardów.
A stać nas, a co tam.Mocarstwo humanitarne ☺️

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Obliteraror said:

Jakby to Błaszczak oficjalnie przed wyborami ogłosił, nie miałby PiS lepszego pocałunku śmierci na wyborczą klęskę xD

 

Żaden problem. Odpowiednia, zautomatyzowana usługa sms, na Pana Ziutka spod monopolowego, i tydzień przed wyborami wysłać wszystkim Alert RCB o takiej treści.

(Zamiast "zabierz babci dowód".)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redbad napisał(a):

faktach autentycznych

Niepodważalne fakty autentyczne!

 

 

Oddamy wszystkie guziki!

Ale jak to "nasi" politycy dadzą dyla z Polski? "Król" Urków został na pozycji. To jak to tak? XD

 

Czy odniesiemy moralne zwycięstwo? 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.