Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, KolegiKolega napisał:

 

 

W tym tygodniu trolle otrzymały dwa tematy, nad którymi mają pracować najintensywnej:

 

Przejezdzajac dzis przez Dublin wstapilem  na ruskie pierogi do ruskiej restauracji . Na schodach przywitaly mie dwie ukrowskie flagi mysle sobie to musza byc jakie trole zelenskiego ale pierthole wchodze bo glodny jestem . No i co nie mylilem sie za mrozone ruskie pierogi z biedry zaplacilem w jewRo jak za mokre zboze .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, No Gods No Masters said:

Pytanie, po co robili szum i tracili czas, zasoby i fundusze, by stworzyć szczepionkę na nieistniejącą chorobę?

 

Bo Putin razem z Macronem i Trudeau siedzieli w jednej ławce w Akademii u Klausa Schwaba i naradzali się na przerwie pomiędzy lekcjami jak  nabrać cały świat na pandemię. Podsłuchał to jednak zupełnie nie rzucający się w oczy, pewien normik - Xi JinPing a że był przebiegły to postanowił sam wykorzystac ten pomysł. Pech chciał, że następna lekcja była w sali biologicznej, gdzie owy uczeń zauważył nietoperze w formalinie. Dalej to wiemy jak się skończyło. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zychu napisał:

Ja już zaczynam tym rzygać. "Rosjanie mordują". "Bezlitosny okupant". "Świat im tego nie wybaczy". Emocjonalny ściek.

 

Dlaczego tak nie pisano, gdy ginęły tysiące Irakijczyków? Dwadzieścia lat temu Amerykanie rozpoczęli ciąg swoich destrukcyjnych wojen. Poczynania amerykańskiej soldateski nie odbiegały od tego, co wyrabiają ruscy na Ukrainie. Ale wciąż w polskich kmiotach siedzi ten szacunek do Jankesa jako naszego obrońcy, Szlachetnego Żołnierza Wolności...

 

A miałem nie czytać mainstreamu.

 

Bo zażynali się zdala od naszej granicy, a tutaj po sąsiedzku. Tak często tutaj wałkujecie wątek, że należy mieć na uwadze przede wszystkim nasz interes, a tutaj jednak Ci to umknęło.

 

A co kolega powie na temat metody działań ruskich w okresie całego 20 wieku? Wystarczy spojrzeć na ich wewnętrzne podwórko co tam działo się, w jaki sposób zmieniano przywódców (traktowano ludzi) albo odnośnie sposobu prowadzenia polityki przeciwko nam w okresie prl? Tak rzucam, bo jestem ciekaw czy o historii pamiętamy czy ją odcinamy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, antyrefleks napisał:

Bo zażynali się zdala od naszej granicy, a tutaj po sąsiedzku. Tak często tutaj wałkujecie wątek, że należy mieć na uwadze przede wszystkim nasz interes, a tutaj jednak Ci to umknęło.

Nie umknęło. Ale nie zamierzam się tutaj puszyć, tak jak co niektórzy "dbający o polski interes narodowy", którzy dbają o ten interes, trzaskając posty na forum. Jeżeli mi udowodnisz, że należę do tej grupy, to posypie głowę popiołem.

16 minut temu, antyrefleks napisał:

Tak rzucam, bo jestem ciekaw czy o historii pamiętamy czy ją odcinamy

A co ma np. Hołodomor do agresji na Irak?

 

16 minut temu, antyrefleks napisał:

A co kolega powie na temat metody działań ruskich w okresie całego 20 wieku?

Metody mają podobne do amerykańskich. Ktoś nie pasuje - zamordować* (vide generał Sulejmani w 2020...).

 

* ops, sorry - zlikwidować. Już brzmi lepiej, c'nie?

Niech miłośnicy Ameryki sobie poczytają:

https://krytykapolityczna.pl/swiat/colin-powell-architekt-wojny/

https://krytykapolityczna.pl/swiat/donald-rumsfeld-byl-zbrodniarzem-wojennym/

Do długiej listy przestępstw można doliczyć wysługiwanie się najemnikami z pmc. Tak, Rosjanie ze swoimi wagnerowcami nie byli pierwsi...

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zychu napisał:

Nie umknęło. Ale nie zamierzam się tutaj puszyć, tak jak co niektórzy "dbający o polski interes narodowy", którzy dbają o ten interes, trzaskając posty na forum. Jeżeli mi udowodnisz, że należę do tej grupy, to posypie głowę popiołem.

A co ma np. Hołodomor do agresji na Irak?

 

Metody mają podobne do amerykańskich. Ktoś nie pasuje - zamordować* (vide generał Sulejmani w 2020...).

 

* ops, sorry - zlikwidować. Już brzmi lepiej, c'nie?

Niech miłośnicy Ameryki sobie poczytają - i wbiją do durnych łbów kilka podstawowych faktów:

https://krytykapolityczna.pl/swiat/colin-powell-architekt-wojny/

https://krytykapolityczna.pl/swiat/donald-rumsfeld-byl-zbrodniarzem-wojennym/

Do długiej listy przestępst można doliczyć wysługiwanie się najemnikami z pmc. Tak, Rosjanie ze swoimi wagnerowcami nie byli pierwsi...

 

Sulejmani?

 

A jakiego obywatelstwa był on, a jakiego sprawcy?

 

versus 

 

jakiego obywatelstwa był Beria, a jakiego sprawcy?

 

Może mi to wyjaśnisz, bo mi się to nie trzyma kupy

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, antyrefleks napisał:

Sulejmani?

 

A jakiego obywatelstwa był on, a jakiego sprawcy?

 

versus 

 

jakiego obywatelstwa był Beria, a jakiego sprawcy?

 

Może mi to wyjaśnisz, bo mi się to nie trzyma kupy

 

Czyli obcych obywateli można sobie dowolnie mordować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Białorusi coś się dzieje. W kilku miastach wybuchy, podobno poderwano myśliwce. Albo jakaś operacja false flag ze strony Rosji albo przewrót? Gdyby białoruskie wojsko przyłączyło się do Ukraińców... To byłoby piękne 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co nie śledzili tematu o kowidzie, niech zwrócą uwagę na naczelnego śmierdziela kolekakoleka 😄 Typ bezkrytycznie i agresywnie powielający aktualną linię propagandową rządu, w każdych kluczowych tematach. Sam śmierdzi farmą rządową na odległość i wykazuje cechy bycia płatnym trollem, tylko, że finansowanym z naszych pieniędzy, wraz z paroma innymi cieciami 😀 Zwracajcie uwagę kto rzuca najwięcej onuc, bo od nich najbardziej wieje chujem Morawietzkiego&co 😂

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eskel napisał:

Na Białorusi coś się dzieje. W kilku miastach wybuchy, podobno poderwano myśliwce. Albo jakaś operacja false flag ze strony Rosji albo przewrót? Gdyby białoruskie wojsko przyłączyło się do Ukraińców... To byłoby piękne 😁

...a oni tam nie mają Rosyjskich BTG przypadkiem jeszcze, plus wywiad ze starych KGBistów ?

 

@Martius777

Niech już jebnie ten Nostradamus 3 wojną, bo muszę krzewy owocowe posadzić , a napięcie mnie zabija.

2 minuty temu, brat mniejszy napisał:

Ci co nie śledzili tematu o kowidzie, niech zwrócą uwagę na naczelnego śmierdziela kolekakoleka 😄 Typ bezkrytycznie i agresywnie powielający aktualną linię propagandową rządu, w każdych kluczowych tematach. Sam śmierdzi farmą rządową na odległość i wykazuje cechy bycia płatnym trollem, tylko, że finansowanym z naszych pieniędzy, wraz z paroma innymi cieciami 😀 Zwracajcie uwagę kto rzuca najwięcej onuc, bo od nich najbardziej wieje chujem Morawietzkiego&co 😂

 

 

No najpierw myślałem, że to typ tępego trepa-naziola, taki co jak obca armia wchodzi to pierwszy do szmalcowania. Zresztą - styl ma podobny do dwóch innych kont, ten sam "kapral Wiaderny" styl wypowiedzi, taka sama tępota.

Ale sądziłem, że to człowiek, a nie pracownik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brat mniejszy

 

Nie uważam, aby kolega był płatnym trollem - to raz.

Wystarczy poczytać jego styl pisowni, myślenia, "wnioski" jakie wyciąga, merytoryczną wartość jaką wnosi do dyskusji - czy naprawdę uważasz, że ktoś by zapłacił pół rubla albo szekla za tego typu "działalność".

W mojej opinii kolega pokazuje wyłącznie, że szkody jakie Niemcy i Sowieci dokonali na narodzie polskim podczas 2 WŚ są nieodwracalne i jeszcze przez wieki będzie się to odbijać czkawką, 

 

Dwa - takie zarzuty są po prostu infantylne, niezależnie wobec kogo wytaczane (o ile brak dowodów, faktur itp.). 

 

Nie chcę bronić @kalekikaleki ani czepieć się Ciebie niepotrzebnie - ot, moje 2 spostrzeżenia.

Pardą, jak to będzie źle odebrane ;) .  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sargon napisał:

Ale sądziłem, że to człowiek, a nie pracownik.

Temat będą mielili do zmęczenia i odpadnięcia przeciwników w dyskusji, jedna z wielu zasad trolerki - ważne by ich post był ostatni, wtedy w oczach obserwatora wygrywają tę dyskusję. Ale tu na forum jest mocna ekipa, która z nimi równo jedzie w merytoryczny sposób. Jak to któryś ze śmierdzieli kiedyś, w jakimś temacie napisał, nie mogą odpuścić tego forum, bo już jest zbyt popularne.

 

 

Edytowane przez brat mniejszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu Dzięki za filmik oby więcej takich mądrych i świadomych Ukrainek.

Temat jest naprawdę poważny bo skoro oni już są tacy bezczelni i wykorzystują naiwną dobroć Polaków

to faktycznie za rok każą nam się uczyć i mówić po Ukraińsku a my sami obudzimy się w Polin.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zychu napisał:

@Iceman84PL, ten film to tylko opinia jednej osoby. Chodzi mi o to, że nie każdy z tych uchodźców potrzebuje pilnej pomocy. Ci naprawdę jej wymagający, często nie mają możliwości, by dotrzeć do granicy.

 

Usiłuję to wtłoczyć Polakom do łbów prywatnie, ale widać, że umysłowo nie ogarniają kuwety, i od razu przechodzą do onuc ;)

 

Pierwsze fale "uchodźców" to byli ludzie :

-w miarę ogarnięci - własny samochód, jakaś gotówka, pieniądze na karcie, rodziny pracowników w Polsce

-klasa średnia

-ludzie z zachodniej Ukrainy - gdzie nadal praktycznie nic się nie dzieje,wszystko działa, nic nie zniszczone, poza jakimiś radarami przy kilku lotniskach

-autentyczni studenci , najczęściej z Indii

-różni cwaniakujący Mokebe z paszportem ukraińskim kupionym za garść dolarów, czy puszczeni przez Łukaszenkę kilka dni wcześniej.

 

Druga fala:

-ludzie ze środkowej Ukrainy, też całkiem ogarnięci

-bogacze z Kijowa, Dnipropietrowska i innych dużych miast

-resztka studentów, co mieszkali dalej i z trudem udało się dotrzeć

-pierwsi autentyczni uchodźcy z północnej i wschodniej Ukrainy

 

Trzecia fala:

-faktycznie biedni straumatyzowani ludzie bez niczego

-ci, którym wreszcie udało się wymknąć z Charkowa, Czernichowa, Mikołajowa, ledwo żywi, często przeszli na nogach

-ludzie z okolic ciężkich walk, którym zrównano z ziemią domy i całe miasta -Irpień, Bucha, inne przedmieścia Kijowa

 

No i teraz jest klops, bo Polacy już słomiany zapał wyczerpany - na te dwie pierwsze grupy, które tak naprawdę wielkiej pomocy nie zawsze potrzebowały.

 

Stąd ja wierzę w "wybrzydzanie", zmanierowanie - bo dotyczy ludzi z pierwszych fal, którzy często żyli na Ukrainie lepiej niż przeciętni ludzie w Polsce.

-to, że wybrzydza, że mieszkanie za małe

-to, że wybrzydza, że się nie będą gnieść w pokoju

-kradzieże i dewastacja

-imprezowanie, brak szacunku i wychowania - to są w dużej mierze "russkij czlowiek" nadal - jak dasz wejść na głowę to wejdą, siła nadal to argument.

-to, że kilka apartamentowców zapełniło się ludźmi mogącymi płacić 6000 miesięcznie za wynajem i mają w garażu najnowszego suva.

-to, że znajomi pracujący na dworcach widzą od tygodni śmietniki pełne dobrego jedzenia z darów - ale nie "dość dobrego"

-to, że ludzie nie chcą jechać do mniejszych miejscowości, żeby żyć u kogoś w domu, tylko wolą żebrać "daj apartament w centurm"

-to, że Ukraińcy chętnie wykorzystują, że Polacy zaczęli im robić zakupy (mimo, że pewnie mają więcej na karcie, niż dany Polak)

 

To wszystko jest jak najbardziej prawdziwe - bo Polacy to kretyni, i myślą że każdy Ukrainiec to biedny i uczciwy Saszka, co pracował na produkcji, żeby kupić mamusi pralkę do domu na wsi.

 

Polacy nie ogarniają, że jak wojna zamiesza w kotle - to co pierwsze wypływa ? - Szumowiny. I wiele takich szumowin właśnie wparowało do Polski pierwsza.

Statystycznie więcej, niż zostało w kraju.

Porządni ludzie zostali tam, żeby pomagać, albo dopiero przybywają z 3 falą, bo im domy rozwaliło.

 

Także męczące jest frajerstwo Polaków, którzy znowu zgrywając Chrystusa narodów brandzlują się swoją dobrocią - tylko już bez ogarnięcia rozumowego, że Ci ludzie w różnym stopniu potrzebują pomocy, a czasem w ogóle nie potrzebują, bo np mają 5 BTC w portfelu (Ukraina ma ogromną adopcję od dawna)

  • Like 11
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sargon napisał:

Także męczące jest frajerstwo Polaków, którzy znowu zgrywając Chrystusa narodów brandzlują się swoją dobrocią

 

Nieszczęscie polega na tym, że to nasza cecha od kilkuset lat. I nie przetłumaczysz dzbanom, że na tym tracimy. Zawsze.
Cyrk na Ukrainie za jakiś czas się skończy, zapewne zwycięstwem Rosji, "rozmowami pokojowymi" i ustaleniem jakichś porządków.
Oczywiście Polska w tym żadnego udziału brać nie będzie - bo odbudowę zniszczeń na Ukrainie będzie kto prowadził ?
Oczywiście wszyscy rozumni już zgadli - Niemcy.
A my zostaniemy z uchodźcami jak Himmilsbach z angielskim.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sargon napisał:

Niech już jebnie ten Nostradamus 3 wojną, bo muszę krzewy owocowe posadzić , a napięcie mnie zabija.

 

To długo poczekasz, wojna na Ukrainie to nie III wojna. 

 

Sadź krzewa. Polsce nic nie będzie chociaż Putin będzie "straszyć" ją. Może zrobić prowokację, (zielone ludziki, jedna "zbłąkana" rakieta?) mimo tego nie panikować, nie uciekać.

 

Nie ta wojna jest najgorsza.

 

Najgorsze rzeczy jakie nas czekają to załamanie gospodarcze, kryzys, upadek dolara no i krótka wojna domowa. Susza i powódź gratis. Na szczęście takie najgorsze momenty będą krótkie, jeśli stracisz kasę to nie skacz z mostu, przeczekaj w cieniu swoich krzewów.

 

Dopiero jak generał przejmie władzę - wróci normalność i wartość pieniądza.

 

Długo poczekasz.

 

6 godzin temu, sargon napisał:

Także męczące jest frajerstwo Polaków, którzy znowu zgrywając Chrystusa narodów brandzlują się swoją dobrocią - tylko już bez ogarnięcia rozumowego,

 

Idealny opis, trafiłeś w punkt! Też to widzę.

 

Polacy nie znają pojęcia pokoju za wszelką cenę.

 

Ciekawa ankieta.

 

https://activegroup.com.ua/2022/03/16/survey-says-86-6-of-russians-support-the-armed-invasion-of-russia-in-other-european-countries/

 

86,6% Rosjan popiera zbrojną inwazję Rosji w innych krajach europejskich


75,5% Rosjan aprobuje ideę inwazji militarnej na kolejny kraj i uważa, że powinna to być Polska


75% respondentów w różnym stopniu toleruje użycie broni jądrowej przez ich rząd

 
Edytowane przez Martius777
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eskel napisał:

Na Białorusi coś się dzieje. W kilku miastach wybuchy, podobno poderwano myśliwce. Albo jakaś operacja false flag ze strony Rosji albo przewrót? Gdyby białoruskie wojsko przyłączyło się do Ukraińców... To byłoby piękne 😁

 

Przepraszam, jednak chyba fałszywy alarm. Wczoraj wieczorem na TT zaroiło się od takich informacji, ale dzisiaj rano nikt tego nie potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, icman napisał:

Ukraina wciąga nas w wojnę a my wciągamy resztę, normalne zachowanie, czy to teatrzyk czy nie to trudno rozkminić na tym etapie.


Osobiście myślę, że nasza sytuacja się stopniowo pogarsza. 

Teatrzyk i bardzo latwo ro rzkminic, ja moglbym co najwyzej zadac sobie ewentualnie pytanie czy te marionetki maja swiadomosc jak sie skonczy to wciaganie dla naszego kraju jak i calego swiata, czy maja swiadomosc,ze to bedzie www3 z nukami, czy tylko nauczyli sie swoich kwestii do amabasodor Brzezinski Ameryka nas obroni i jakos to bedzie.

No Panowie czy ktos z Wasw moze ma pomysl, jak Ameryka moglaby obronic Polske przed atomowka? No ja nie mam. 

Bo chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie mysli,ze jesli ruscy nie poprzestana na Ukrainie, to beda robic takie same podchody ,ze to tylko cwiczenia i czolgi podsuwac powolutku.

Drugi raz na ten numer nikt juz przeciez by sie nie nabral, wiec w gre wchodzi tylko szybka akcja, ktora w zaleznosci od reakcji NATO moze albo eskalowac w wojne totalna,albo moze juzp po tej szybkiej akcji obywatele swiata beda tak zesrani, ze wladcy dalej nie beda musieli eskalacji urzadzac tylko spokojnie patrzec jak kryzys dobija reszte swiata i wdrazac dalej nowy porzadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martius777 napisał:

 

To długo poczekasz, wojna na Ukrainie to nie III wojna. 

 

Sadź krzewa. Polsce nic nie będzie chociaż Putin będzie "straszyć" ją. Może zrobić prowokację, (zielone ludziki, jedna "zbłąkana" rakieta?) mimo tego nie panikować, nie uciekać.

 

Nie ta wojna jest najgorsza.

 

Najgorsze rzeczy jakie nas czekają to załamanie gospodarcze, kryzys, upadek dolara no i krótka wojna domowa. Susza i powódź gratis. Na szczęście takie najgorsze momenty będą krótkie, jeśli stracisz kasę to nie skacz z mostu, przeczekaj w cieniu swoich krzewów.

 

Dopiero jak generał przejmie władzę - wróci normalność i wartość pieniądza.

 

Długo poczekasz.

 

 

Idealny opis, trafiłeś w punkt! Też to widzę.

 

Polacy nie znają pojęcia pokoju za wszelką cenę.

 

Ciekawa ankieta.

 

https://activegroup.com.ua/2022/03/16/survey-says-86-6-of-russians-support-the-armed-invasion-of-russia-in-other-european-countries/

 

86,6% Rosjan popiera zbrojną inwazję Rosji w innych krajach europejskich


75,5% Rosjan aprobuje ideę inwazji militarnej na kolejny kraj i uważa, że powinna to być Polska


75% respondentów w różnym stopniu toleruje użycie broni jądrowej przez ich rząd

 

Dolar upadnie w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Proffesor napisał:

Teatrzyk i bardzo latwo ro rzkminic, ja moglbym co najwyzej zadac sobie ewentualnie pytanie czy te marionetki maja swiadomosc jak sie skonczy to wciaganie dla naszego kraju jak i calego swiata, czy maja swiadomosc,ze to bedzie www3 z nukami, czy tylko nauczyli sie swoich kwestii do amabasodor Brzezinski Ameryka nas obroni i jakos to bedzie.

Nigdy nie rozumiałem jak można być pewnym tak śmiałych tez, nie sądzę też by tak prowadzona dyskusja mogła rozszerzyć nasze rozumienie procesu ale gratuluję przenikliwości bo ja im dłużej to wszystko obserwuję tym mam więcej pytań.

 

Edytowane przez icman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martius777 napisał:

Najgorsze rzeczy jakie nas czekają to załamanie gospodarcze, kryzys, upadek dolara no i krótka wojna domowa. Susza i powódź gratis. Na szczęście takie najgorsze momenty będą krótkie, jeśli stracisz kasę to nie skacz z mostu, przeczekaj w cieniu swoich krzewów.

 

Dopiero jak generał przejmie władzę - wróci normalność i wartość pieniądza.

 

Długo poczekasz.

 

No skoro generał już przeszedł na proroka, to czekanie wyznacza tylko przeciętna długość życia ludzkiego. Chyba że generał dojedzie do 100.

 

Dolary już się kręcą po posunięciach Saudów, ale na razie jednak trochę będę trzymał w $, choć nie wiem, gdzie Nostradamus pisze o tym konkretnym pieniądzu, a nie np. o euro ;)

 

 

Ankiety Rosjan chyba się zmieniają wraz z ilością sankcji, wcześniej widziałem 60% za.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.