Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@manygguh Ps widać tą twoją potęgę Rosyjską. Oni mają gaz! Surowce! Armię doskonałą! Pociski hipersoniczne! Tymczasem w praktyce. XD Pamiętajmy o tym, że to dalej jest potęgą na skalę Stanów i Chin!! Pociski hipersoniczne!!!! 

@RealLifeSpokojnie. Rosja ma armię doskonałą i pociski hipersoniczne. Wyścigi zbrojeń wygrywają z Ameryką haha 

Edytowane przez $Szarak$
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, maroon said:

Wypowiedzenie wojny Rosji skutkowałoby tym, że Rosja mogłaby ogłosić moblizację i napierdalać bez ograniczeń. 

A tak to nie może?

 

edit:

Jak przystało na dobrego satanistę dziękuję za inwektywy ;) . 

Szczęść Boże! 

Edytowane przez eknm2005
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, zychu said:

Dwa błedy ukraińskich władz:

- wydawanie cywilom w Kijowie broni i tworzenie z nich pospolitego ruszenia; my w Polsce pamiętamy, jak to się kończy.

To nie do końca jest błąd, zakładając że większość odbyła ZSW. 

3 minutes ago, zychu said:

- organizowanie brygady międzynarodowej, czyli wpuszczenie do kraju awanturników i mętów z całego świata; trudno będzie się ich później pozbyć.

 

Legia cudzoziemsja to też awanturnicy,  w tym około 30% z Polski. Nie można definitywnie zakładać najgorszego. A mieć brygadę i nie mieć, to dwie brygady. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, eknm2005 said:

A tak to nie może?

 

edit:

Jak przystało na dobrego satanistę dziękuję za inwektywy ;) . 

Kurwa. Drugi poza pogodą powód dla emigracji z Polski, to zagęszczenie debili na km2. 

 

Nie może, bo nie prowadzi wojny, tylko "operację". Czyli według ich retoryki nie jest agresorem. Wejście w oficjalny stan wojny sankcjonuje bycie agresorem. I nie musisz tego rozumieć, idź se pograj w CoDa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, w razie powszechnej mobilizacji biorą wszystkich.

 

To tylko jak na oficerkę idziesz, to patrzą krzywo, szukają wad; a to głupi wyraz twarzy, a to paluch niewymiarowy etc.

 

Cytat

Nawet facetów >170cm?

Wychodzi na to, że są bardziej wybredni od p0lek, dla których >180 cm to dyskwalifikacja. ;)

Myślę, że w sytuacji takiej, w jakiej są teraz Ukraińcy, wojsko znalazłoby same zalety niskiego wzrostu. 😆

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maroon napisał:

Nie może, bo nie prowadzi wojny, tylko "operację". Czyli według ich retoryki nie jest agresorem.

 

Świetnie, że o tym wspomniałeś bo propaganda krzyczy "wojna"!!!

 

Dlatego też posunięcia Rosjan wydają się nietypowe z punktu widzenia prowadzenia wojny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hohoho:

 

18:29

W ciągu niecałych 11 dni Siły Zbrojne Ukrainy unieszkodliwiły ok. 46 tys. wojskowych Rosji; obejmuje to zabitych, rannych i wziętych do niewoli - pisze w niedzielę portal NV.ua, powołując się na byłego ministra obrony Ukrainy Andrija Zahorodniuka. Unieszkodliwiono jedną trzecią zgromadzonego wojska - dodano.

 

 

Ktoś naśladuje sprawdzone metody Goebbelsa :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguhA tak serio, na poważnie, to pokazuje, że Rosja jest silna regionalnie a nie globalnie. Lokalnie jest dalej mocna, ale do Chin i Ameryki jej bardzo daleko i to pokazuje. Ciekawe, jakie tam u nich nastroje panują, jak Ameryka dogadała się już praktycznie z Iranem i Wenezuelą.

 

Gadałeś na Ameryka w Afganistanie - zobaczymy po wojnie ile ruscy stracili. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Brat Jan said:

 

Świetnie, że o tym wspomniałeś bo propaganda krzyczy "wojna"!!!

 

Dlatego też posunięcia Rosjan wydają się nietypowe z punktu widzenia prowadzenia wojny.

 

 

Bo o tym się powinno mówić konflikt zbrojny, bo formalno-prawnych cech wojny nie ma. W działania nie jest angażowane np. lotnictwo bombowe. Nie ma mobilizacji. Nie ma narracji, że jest wojna. 

 

Po prostu drugi Afganistan, jakże dla ruskich typowe. 

 

Posłuchałem dziś trochę njusów w tv i kurwica mnie trafia, bo niedorozwinięte redachtorki o inteligencji koniobija skrzeczą ciągle, że trzeba iść na pomoc braciom ukraińcom. 

 

Ja bym najpierw głosował za eskalacją przemocy wewnętrznej i powyrywaniu nóg z dupy wszystkm takim popierdolcom-podżegaczom. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, cst9191 said:

 

To byłaby woda na młyn dla ruskiej propagandy. Już nie operacja specjalna, lecz wojna z krajem neonazistowskim.

Może tak, nie wiem.

Przecież obecnie przedstawiają to jako operację "denazyfikującą". 

Jestem ciekaw jakie konsekwencję byłyby, gdyby Ukraina wypowiedziała wojnę.

Mój tłumacz nie jest dokładny, ale chyba FR się cieszy z tego, że Ukry nie wypowiedziały wojny i będą przedstawiać obecną "operację" jako uzasadnioną i zgodnie z prawem?

 

Więc nie wiem, czy wypowiedzenie wojny byłoby na plus czy na minus dla Ukrainy? Może byłoby to dla nich gorzej - ale tego nie wiem. 

Tylu tu znawców, to może ktoś ładnie wytłumaczy konsekwencje prawne / polityczne takiego posunięcia. 

 

https://www.pravda.ru/world/1688339-russia_ukraina/

 

@maroon

"Pajac". "Debil" (w domyśle).

No ładnie się rozkręcasz. ;) 

 

Polska kultura dyskusji na najwyższym poziomie. 

 

Spokojna Twoja rozczochrana, mnie w PL nie ma więc nie ma powodu to wyjazdu ;) .

Byś lepiej przeczyścił któryś z mobilnych ołtarzy bojowych, sprawdził czy woda jest w kropidłach, a różańce na należytych im miejscach itd itp. 

(bez urazy, nie bierz tego do siebie, jak ja nie biorę Twoich inwektyw -  3 zasada dynamiki Newtona dalej obowiązuję  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cst9191 napisał:

 

W ciągu niecałych 11 dni Siły Zbrojne Ukrainy unieszkodliwiły ok. 46 tys. wojskowych Rosji; obejmuje to zabitych, rannych i wziętych do niewoli - pisze w niedzielę portal NV.ua, powołując się na byłego ministra obrony Ukrainy Andrija Zahorodniuka. Unieszkodliwiono jedną trzecią zgromadzonego wojska - dodano.

A nie było w tej bajce kozaka, który z bagnetem w zębach i granatami w obu rękach idzie na dywizję pancerną (śpiewając patriotyczne piesni)?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, cst9191 said:

Hohoho:

 

18:29

W ciągu niecałych 11 dni Siły Zbrojne Ukrainy unieszkodliwiły ok. 46 tys. wojskowych Rosji; obejmuje to zabitych, rannych i wziętych do niewoli - pisze w niedzielę portal NV.ua, powołując się na byłego ministra obrony Ukrainy Andrija Zahorodniuka. Unieszkodliwiono jedną trzecią zgromadzonego wojska - dodano.

 

 

Ktoś naśladuje sprawdzone metody Goebbelsa :)

 

 

To akurat się dużo nie różni od stanu faktycznego. Estymacje analityków są na -10/15%, czyli straty około 38-40 tys. Bardzo duże. Tak duże, że ciężko uwierzyć. Ukraińskie około 5-6x mniejsze. 

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maroon napisał:

 

Posłuchałem dziś trochę njusów w tv i kurwica mnie trafia, bo niedorozwinięte redachtorki o inteligencji koniobija skrzeczą ciągle, że trzeba iść na pomoc braciom ukraińcom. 

 

Ja bym najpierw głosował za eskalacją przemocy wewnętrznej i powyrywaniu nóg z dupy wszystkm takim popierdolcom-podżegaczom. 

 

Jak będzie już to post-apo, to ja bym sugerował tour de pologne, żeby się upewnić, że nie przekażą genów.

Dzieki czemu pokolenia polskich super-mutantów będą miały wyższe iq niż z innych państw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, $Szarak$ napisał:

Ps widać tą twoją potęgę Rosyjską. Oni mają gaz! Surowce! Armię doskonałą

Nie mają. Ale to de facto nie ma znaczenia z perspektywy Polaków. Niech im Ukraińcy wybijają ten sprzęt mniej lub bardziej z czasów Lonii Breżniewa, niech zniszczą ich możliwości mobilizacyjne na dekadę lub więcej (bo obecny atak konwencjonalny na kraje NATO uznaje za wariant kogoś kto za długo przebywał na słońcu).

 

Niech tam kurwa z czasem oddziały konne Budionnego wysyłają i taczanki, czy jak się to kurewstwo nazywało.

 

Parcie do wojny z polskiej perspektywy na te chwilę to nie głupota. Gorzej - to zbrodnia.

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sargon napisał:

Znajdujące się w Izraelu muzeum holokaustu Yad Vashem zwróciło się do Stanów Zjednoczonych o wyłącznie z sankcji Romana Abramowicza

A Zelensky im śmierdzi jakoś, a to krajan. Cóż. Naród wybrany ma już trochę tradycje tym związane. Zanim zaczął się holocaust business, który ładnie opisał Finkelstein, przez lata ocalałych więźniów obozów zagłady nazywano brzydkimi terminami rodem "mydło". Tak, tak, w samym Izraelu.

Bo jak to możliwe, że poszli bez protestów na taką rzeź? Nie pasowali do nowej narracji odrodzonego państwa ludzi twardych i niezłomnych.. Do czasu.

 

Polityka to dziwka.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ManBehindTheSun napisał:

Skoro mamy też temat Migów to nad waszymi glowami też od dłuższego czasu latają myśliwce? Zastanawiam się jaki to ma cel. Rozumiem loty samolotów AWACS. Aż zacząłem się zastanawiać czy to nie ukraińcy ćwiczą oblatywanie naszych maszyn.

4 marca Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii poinformowało, że wielozadaniowe samoloty bojowe Lockheed Martin F-35B Lightning II należące do RAF rozpoczęły loty patrolowe nad Polską oraz Rumunią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście co się odwala na olx?

 

Wystarczy być Ukraińcem i wszystko masz za darmo :)

 

https://www.olx.pl/dla-ukrainy/transport/

 

Rząd idzie w swoim robieniu dobrze idzie coraz dalej:

 

Cytat

Komisja Nadzoru Finansowego wezwała banki działające na polskim rynku, aby jak najszybciej przedstawiły specjalne oferty dla uchodźców z Ukrainy. Miałyby one zapewnić ukraińskim obywatelom dostęp do podstawowych usług płatniczych, które pozwolą im zwłaszcza na wykorzystywanie finansowego wsparcia od polskiego państwa.

 

Cytat

W rządowym projekcie ustawy o pomocy uchodźcom z Ukrainy znajdzie się zapis nadający im polskie numery PESEL. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik twierdzi, że takie rozwiązanie pozwoli Ukraińcom głównie na dostęp do usług cyfrowych oferowanych im przez administrację państwową.

 

Cytat

Pomyśl, zanim przyjmiesz do swego domu ukraińskiego uchodźcę! Obecnie, w dobie stanu epidemii, prawo nie pozwala na usunięcie współmieszkańca ze swojego mieszkania bez zafundowania mu lokum zastępczego.

 

 

Na deser ruska propaganda :) :

https://wolnemedia.net/15-tajnych-laboratoriow-usa-na-ukrainie-moze-wpasc-w-rece-rosjan/

 

biolaby.jpg

 

Przypomnijmy, że 4 miesiące temu, Rosja i Chiny zwróciły się do ONZ z prośbą o „sprawdzenie i ograniczenie” potencjału USA w zakresie broni biologicznej. W ostatnich dniach, ambasada USA w Kijowie została przyłapana na usuwaniu dowodów na istnienie biolaboratoriów na Ukrainie. Skasowano wszystkie pliki PDF ze strony internetowej ambasady.

Zostały one jednakże zarchiwizowane na stronie Web.Archive.org pod linkami: [link 1] [link 2] [link 31] [link 4] [link 5] [link 6] [link 7] [link 8] [link 9] [link 10] [link 11] [link 12] [link 16].

https://wolnemedia.net/rosjanie-atakuja-laboratoria-broni-biologicznej-na-ukrainie/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.