Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, cst9191 napisał:

Jeśli to nie trolle, to niestety ten kraj jest skazany na kolejną zagładę. 

Pomijając konta zadaniowane, wielu to zwykli debile. Co z przykrością trzeba napisać, ale nie inaczej. Wojna to dla nich Call of Duty, a obrazki z Ukrainy traktują jako grę na VR. Oni są nawet na graczy za głupi. Niech sobie intro starego Fallouta chociażby włączą. A jak włączą, to pewnie nie rozumieją.

 

Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Andzej z Komikiem tak jąka to jprdl. Smutne to wszystko, banda debili narzuca swoje debilne pomysly masom. 

Ja sie tak czuje troche jakbym zyl w jakiejs patologicznej rodzinie i razem z innymi dzieciakami wstydzil sie za swoich starych i myslal czemu oni sa tacy glupi.

 

W zasadzie to w sumie zbyt lekkie porownanie. Chociaz wiadomo,ze chodzi o kwestie''dzieci i ryby glosu nie maja'' ruskie onuce, antyszczepy.

 

Poniewaz wplywu nie mamy zadnego na nic, to ja juz bym wolal,zeby te zdradzieckie mordy wyszly powiedzialy rebiata robimy referendum,albo wam tu zrobimy hiroszime i nagasaki do potegi,albo od razu proponujemy bezwarunkowy dochod, czipa w lape. Glosujcie zamiast tego tandeciarskiego teatru, serio to jest tragedia.

 

Jeszcze to wkrecanie ludzi, ze anonimusy na wojnie z rosja i to nawolywania komika,zeby ruskie na ulice wyszly obalic putina, no poprostu zludzenia zludzenia zludzenia.

 

 

Edytowane przez Proffesor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Albert Hofman napisał:

Poleca oglądnąć.

 

Ciekawa analiz jak na wojnie skorzystają nasi zachodni sąsiedzi.

  

 

 

Tak, to jest "nieudana" stypendystka niemieckich fundacji "tworzących liderów", która poznała ten mechanizm od środka.

Udanym , ale chyba fikającym produktem jest Jakub Wiech, "ekspert" energetyczny. Ostatnio jakby zmienił front i już propaguje atom.

 

Zresztą wiele jest form działania różnych "Instytutów goethego" - a to książkę wydadzą, a to za prelekcję zapłacą.

Niejeden "intelektualista" żyje tylko z takich grantów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej wskazuje na to, że jednak dogadywany jest deal przekazania naszych MiGów Ukraińcom. Mogłoby to zostać zorganizowane w ten sposób, że wymieniamy z Amerykanami nasze MiGi na F15 lub F16 (raczej F16), a następnie Amerykanie sprzedają te MiGi Ukraińcom za jakąś symboliczną kwotę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem na ruskiej grupce na telegramie. 

 

Skradziono czołg ciągnikiem? Gdzie tam. To gospodarz pomagał wyzwolicielom podczas awarii

Banderowcy protestują przeciw wyzwolicielom. Banderowcy blokują drogę Rosjanom. Banderowcy ostrzeliwują budynki mieszkalne. Banderowcy korzystają z żywych tarcz. 

 

Zwolennicy nazistów protestują w Moskwie. 

Samochód Rosjanina pomazany - jacy tolerancyjni europejczycy. 

 

Brak słów. Żeby tego Władimira Kurwisynowicza Sukina w końcu ktoś odjebał. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Libertyn said:

A ja jestem na ruskiej grupce na telegramie. 

Skradziono czołg ciągnikiem? Gdzie tam. To gospodarz pomagał wyzwolicielom podczas awarii

Banderowcy protestują przeciw wyzwolicielom. Banderowcy blokują drogę Rosjanom. Banderowcy ostrzeliwują budynki mieszkalne. Banderowcy korzystają z żywych tarcz. 

Zwolennicy nazistów protestują w Moskwie. 

Samochód Rosjanina pomazany - jacy tolerancyjni europejczycy. 

 

Brak słów. Żeby tego Władimira Kurwisynowicza Sukina w końcu ktoś odjebał. 

Siedź dalej na ukraińskich w takim razie i informuj nas jak to:

- ruskie ciągle obrywają, ponad 10 tysięcy zabitych Rosjan (5 Marca), przy czy po stronie Ukraińskiej to jakieś 110+ (1 Marca)? No i z 3000+ brutalnie zabitych i zgwałconych cywili!

- 13 zabitych świętych ukraińskich męczenników nagle zmartwychwstało i się rozmnożyło do 82, którym to ruskie dali jedzenie i wodę

- jacyś romowie i chłopi ukraińscy kradną ruskim non-stop czołgi i zestrzeliwują ich samoloty

- schwytane ruskie nie wiedzą co tam robią i są albo nastolatkami albo brudnymi chłopami odciągniętymi od pługa

- za to armia Ukraińska posiada niesamowity hart ducha, super sprzęt, umundurowanie i wyszkolenie i ich obrona niedługo przejdzie do ofensywy

 

- pomimo tego, te głupie, nie wyszkolene, pijane bandyckie ruskie w gumiakach przejmują kolejne miasta i idą naprzód?

 

Dzięki @Libertyn , teraz jak to sobie zrekonstruowałem to dostrzegam racjonalność w ukraińskim przekazie pozbawionym propagandy. 

 

Jak chociażby ostatnie wydarzenie z blokowaniem Mariupola.

No jasne, ruskie nie chcą przepuścić ludności cywilnej - w końcu jak tam wojska ukraińskie będą się chronić za żywymi tarczami z cywili oraz media zachodnie będą pokazywać ruskie barbarzyństwo jak będzie tzw. "collateral damage" to tylko na plus dla Rosjan. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Proffesor said:

Jeszcze to wkrecanie ludzi, ze anonimusy na wojnie z rosja i to nawolywania komika,zeby ruskie na ulice wyszly obalic putina, no poprostu zludzenia zludzenia zludzenia.

 

 

Ty jak i podobne tobie szury powinniście swoje teksty oznaczać taką informacją jak robi się przy reklamie leków bez recepty -

 

"Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania i etykietą bądź skonsultuj się z lekarzem, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie. 

3 minutes ago, eknm2005 said:

pomimo tego, te głupie, nie wyszkolene, pijane bandyckie ruskie w gumiakach przejmują kolejne miasta i idą naprzód

 

Nic dziwnego. Przewaga w liczbie sprzętu i uzbrojenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duduś skaczący do cara wygląda jak ratlerek za płotem szczekający na pitbulla.

Polska też dostanie w dupke za te pomoc. 

Nam nikt nie pomoże bo przecież Polak jak to Polak on sobie poradzi. 

Wielki ucisk, jest już blisko. 

Wysiedlanie Ukrainy do Polski, Polaków jak śmieci traktować we własnym kraju my sami się wykończymy.. Czekać tylko aż polska patologia zacznie kopać Ukraińców za to że mają więcej przywilejów od sebka. 

 

  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, eknm2005 napisał:

Siedź dalej na ukraińskich w takim razie i informuj nas jak to:

- ruskie ciągle obrywają, ponad 10 tysięcy zabitych Rosjan (5 Marca), przy czy po stronie Ukraińskiej to jakieś 110+ (1 Marca)? No i z 3000+ brutalnie zabitych i zgwałconych cywili!

- 13 zabitych świętych ukraińskich męczenników nagle zmartwychwstało i się rozmnożyło do 82, którym to ruskie dali jedzenie i wodę

- jacyś romowie i chłopi ukraińscy kradną ruskim non-stop czołgi i zestrzeliwują ich samoloty

- schwytane ruskie nie wiedzą co tam robią i są albo nastolatkami albo brudnymi chłopami odciągniętymi od pługa

- za to armia Ukraińska posiada niesamowity hart ducha, super sprzęt, umundurowanie i wyszkolenie i ich obrona niedługo przejdzie do ofensywy

 

- pomimo tego, te głupie, nie wyszkolene, pijane bandyckie ruskie w gumiakach przejmują kolejne miasta i idą naprzód?

 

Dzięki @Libertyn , teraz jak to sobie zrekonstruowałem to dostrzegam racjonalność w ukraińskim przekazie pozbawionym propagandy. 

 

Jak chociażby ostatnie wydarzenie z blokowaniem Mariupola.

No jasne, ruskie nie chcą przepuścić ludności cywilnej - w końcu jak tam wojska ukraińskie będą się chronić za żywymi tarczami z cywili oraz media zachodnie będą pokazywać ruskie barbarzyństwo jak będzie tzw. "collateral damage" to tylko na plus dla Rosjan. 

Za dużo myślisz i próbujesz sobie wytłumaczyć wiadomości propagandy. Postaw się w roli dzieciaka 11 lata który utknął w jednym z miast i pomyśl jak byś się czuł. Jakie dla Ciebie miało by to  znaczenie czy ktoś ma super czołgi czy super mundur albo czy ten co szczela to chłop czy też generał. Atak jest atak i nie ma co do tego dorabiać historii , na pewno temu dziecku owa historia do niczego teraz nie potrzebna.

57 minut temu, RealLife napisał:

Nic dziwnego. Przewaga w liczbie sprzętu i uzbrojenia. 

Dokładnie cały czas ta sama taktyka od lat 1943, a MY cały czas jakby nie przygotowani na taka taktykę.  Ale może to tylko moje nieprofesjonalne spostrzeżenie/obserwacja nie mająca nić wspólnego z faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Staś said:

Za dużo myślisz i próbujesz sobie wytłumaczyć wiadomości propagandy. Postaw się w roli dzieciaka 11 lata który utknął w jednym z miast i pomyśl jak byś się czuł. Jakie dla Ciebie miało by to  znaczenie czy ktoś ma super czołgi czy super mundur albo czy ten co szczela to chłop czy też generał. Atak jest atak i nie ma co do tego dorabiać historii , na pewno temu dziecku owa historia do niczego teraz nie potrzebna.

Ja tego nie neguje w żaden sposób - tym cywilem, który mógłby oberwać pociskiem czy to od jednej czy drugiej strony mógłbym być ja.

Gdybym żył w innym miejscu / w innym czasie.

Ale nie jestem. 

 

Od strony nazwijmy to ludzkiej mógłbym po cichu wtórować retoryce Hemingwayowskiej, że żaden człowiek nie jest wyspą i "nie pytaj komu bije dzwon, bije on Tobie". 

Ale nie jestem hipokrytą (albo przynajmniej staram się nie być - trudno mi się samemu ocenić jak spójne są moje wypowiedzi, zwłaszcza, że moim ulubionym zajęciem jest bycie adwokatem diabła). 

Ludzie umierają - na całym świecie / w każdym okresie. Często z powodów wojny / konfliktów / "specjalnych operacji wojskowych" / "operacji, by przynieść pokój i demokację". 

Jakbym miał płakać i smucić się nad kimś, kto został zamordowany to bym musiał przestać pracować i płakać non-stop - bo codziennie ktoś, gdzieś jest mordowany.

Czy teraz z powodu tego, że mocarze grają ze sobą w gierki mam się bić w piersi po obejrzeniu wiadomości TVP Info, że niewinni ludzie są mordowani?

No chyba nie.

 

Moje odkłamywanie propagandy ukraińskiej temu 11-latkowi nie pomoże, ale jaką pomoc oferują osoby które nią tu spamują?

Chyba też żadną.

Czy może chodzi o to, "choćmy na wojnę z Rosją, by uchronić tego biednego 11-latka",  o to wam chodzi? Sądząc po napuszczaniu jadu na ruskich chyba tak. 

 

Jak jakaś jednostka chce pomagać i wzrusza się losem innym - to jej prywatna sprawa.

Ale jak aparat państwowy (wliczając w to media) angażuje się mniej lub bardziej w konflikt/pomoc humanitarną to warto o tym dyskutować, bo na szczeblu krajowym walka toczy się o interesy a nie "sprawy maluczkich". 

A z obecnych przekazów odnoszę wrażenie, że interesy ludziów żyjących w kraju nad Wisłą są kierowane pobożnym myśleniem "za naszą i waszą", a nie racjonalnością. 

 

(ps. swoją drogą moja antyukraińska postawa jest nieco wymuszona przez zalew propagandy ukraińskiej produkowanej na tym forum, jakaś harmonia musi być w przyrodzie)

Edytowane przez eknm2005
polska język jest trudna
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eknm2005 napisał:

Ja tego nie neguje w żaden sposób - tym cywilem, który mógłby oberwać pociskiem czy to od jednej czy drugiej strony mógłbym być ja.

Gdybym żył w innym miejscu / w innym czasie.

Ale nie jestem. 

 

Od strony nazwijmy to ludzkiej mógłbym po cichu wtórować retoryce Hemingwayowskiej, że żaden człowiek nie jest wyspą i "nie pytaj komu bije dzwon, bije on Tobie". 

Ale nie jestem hipokrytą (albo przynajmniej staram się nie być - trudno mi się samemu ocenić jak spójne są moje wypowiedzi, zwłaszcza, że moim ulubionym zajęciem jest bycie adwokatem diabła). 

Ludzie umierają - na całym świecie / w każdym okresie. Często z powodów wojny / konfliktów / "specjalnych operacji wojskowych" / "operacji, by przynieść pokój i demokację". 

Jakbym miał płakać i smucić się nad kimś, kto został zamordowany to bym musiał przestać pracować i płakać non-stop - bo codziennie ktoś, gdzieś jest mordowany.

Czy teraz z powodu tego, że mocarze grają ze sobą w gierki mam się bić w piersi po obejrzeniu wiadomości TVP Info, że niewinni ludzie są mordowani?

No chyba nie.

 

Moje odkłamywanie propagandy ukraińskiej temu 11-latkowi nie pomoże, ale jaką pomoc oferują osoby które nią tu spamują?

Chyba też żadną.

Czy może chodzi o to, "choćmy na wojnę z Rosją, by uchronić tego biednego 11-latka",  o to wam chodzi? Sądząc po napuszczaniu jadu na ruskich chyba tak. 

 

Jak jakaś jednostka chce pomagać i wzrusza się losem innym - to jej prywatna sprawa.

Ale jak aparat państwowy (wliczając w to media) angażuje się mniej lub bardziej w konflikt/pomoc humanitarną to warto o tym dyskutować, bo na szczeblu krajowym walka toczy się o interesy a nie "sprawy maluczkich". 

A z obecnych przekazów odnoszę wrażenie, że interesy ludziów żyjących w kraju nad Wisłą są kierowane pobożnym myśleniem "za naszą i waszą", a nie racjonalnością. 

 

(ps. swoją drogą moja antyukraińska postawa jest nieco wymuszona przez zalew propagandy ukraińskiej produkowanej na tym forum, jakaś harmonia musi być w przyrodzie)

Nasze narodowości europejskie cechują stałe niezmienne wartości/interesy/zachowania. Warto spojrzeć na hiostorje i popatrzyć na której szali się znajdujemy w obecnej rozgrywce politycznej. Ja wolę być w silniejszej grupie. Nie ważne jest dla mnie ze w tej grupie są anglosasy które nas sprzedały Stalinowi.

 

Ważne jest to że znamy historie i jesteśmy gotowi na jej powtórkę, i nie interesuje mnie tutaj całą RP NATO albo inne USA a jedynie moja rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo Obrony Rosji zagroziło, że wykorzystanie sieci lotnisk państw sąsiadujących z Ukrainą do bazowania ukraińskich samolotów bojowych, a następnie ich użycie przeciwko rosyjskim siłom zbrojnym, może zostać uznane za udział tych państw w konflikcie zbrojnym. Oświadczenie to zostało złożone w kontekście rzekomej "wiarygodnej wiedzy Ministerstwa Obrony Rosji o ukraińskich samolotach bojowych, które wcześniej przyleciały do Rumunii i innych krajów graniczących" - podaje Ukraińska Niezależna Agencja Informacyjna.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, yrl napisał:

Ministerstwo Obrony Rosji zagroziło, że wykorzystanie sieci lotnisk państw sąsiadujących z Ukrainą do bazowania ukraińskich samolotów bojowych, a następnie ich użycie przeciwko rosyjskim siłom zbrojnym, może zostać uznane za udział tych państw w konflikcie zbrojnym. Oświadczenie to zostało złożone w kontekście rzekomej "wiarygodnej wiedzy Ministerstwa Obrony Rosji o ukraińskich samolotach bojowych, które wcześniej przyleciały do Rumunii i innych krajów graniczących" - podaje Ukraińska Niezależna Agencja Informacyjna.

O jest fajnie, wódeczki się napijemy, zamówimy dziewczynki i będzie git.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armia ukraińska znajduje się w głębokiej defensywie, doszło do zintensyfikowania walk na całym obszarze działań, jednostki rosyjskie ponownie wkroczyły do odbitych wcześniej przez Ukraińców Buczy i Irpienia koło Kijowa – tak sytuację po 10 dniach inwazji Rosji na Ukrainę przedstawia Ośrodek Studiów Wschodnich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yrl napisał:

Ministerstwo Obrony Rosji zagroziło, że wykorzystanie sieci lotnisk państw sąsiadujących z Ukrainą do bazowania ukraińskich samolotów bojowych, a następnie ich użycie przeciwko rosyjskim siłom zbrojnym, może zostać uznane za udział tych państw w konflikcie zbrojnym. Oświadczenie to zostało złożone w kontekście rzekomej "wiarygodnej wiedzy Ministerstwa Obrony Rosji o ukraińskich samolotach bojowych, które wcześniej przyleciały do Rumunii i innych krajów graniczących" - podaje Ukraińska Niezależna Agencja Informacyjna.

 

Ponoć Stoltenberg wizytował u nas z tego powodu, by wybić naszym pomysł udostępnienia lotnisk. Dobrze rozumiem, że wówczas to kraj udostępniający lotniska byłby agresorem względem Rosji, a NATO teoretycznie nie musiałoby zareagować? Bo ja się na tym nie znam.

 

 

Tymczasem Chiny już coś ugrały, zastąpią Visę i MasterCard:

 

https://www.reuters.com/business/finance/russian-banks-rush-switch-chinese-card-system-2022-03-06/?fbclid=IwAR2ko4yJkSavrb5YYPplNzjz5RHrQR89VshsQfM5f7UCWlckPt59bWWSYdA

Edytowane przez Syfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak rozwiązana zostanie kwestia przekazania naszych samolotów Ukrainie. Rosja kilka godzina temu w tej sprawie wypowiedziała się dość ostro. Czy te samoloty będą miały gdzie wylądować? Przecież chyba większość ukraińskich lotnisk jest zniszczona…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.