Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2023


Wybory 2023  

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy będziesz głosować w najbliższych wyborach?

    • Tak
      86
    • Nie
      16
    • Oddam głos nieważny
      6
    • A idź pan w ch.....
      26


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Libertyn napisał:

Każdy program jest słaby. Osobiście uważam że core problemów socjoekonomicznych w Polsce dotyczy rynku mieszkalnego. Oni jako jedyni mówią o potrzebie budowy  państwowych mieszkań na tani wynajem

 

Bo zostawienie tego rynkowi który albo każe płacić prawie 2k  plus opłaty za wynajem kawalerki albo oferuje za 1k powierzchnie mej kuchni nigdzie nie prowadzi.

Tak, program mieszkaniowy jest spoko, zgadzam się. Podobnie jeśli idzie o inne progi progresji podatkowej. Brakuje mi podniesienia wieku emerytalnego i ukrócenie kilku grup społecznych przez zabranie wcześniejszych emerytur, Tusk kiedyś zaczął, ktoś musi dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Mosze Red said:

 

Nie tylko w Rzeszowskich :) 

Ja miałem raz okazję być w hotelu, gdzie skurat był jakiś lokalny konwent pisu. Kurwy to tam dowozili busami, a bydło jakie towarzysze robili było nie do opisania. Więc ja bardziej stawiam na szantażyki, co jednocześnie zarobku nie wyklucza. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Libertyn napisał:

Każdy program jest słaby. Osobiście uważam że core problemów socjoekonomicznych w Polsce dotyczy rynku mieszkalnego. Oni jako jedyni mówią o potrzebie budowy  państwowych mieszkań na tani wynajem

 

Bo zostawienie tego rynkowi który albo każe płacić prawie 2k  plus opłaty za wynajem kawalerki albo oferuje za 1k powierzchnie mej kuchni nigdzie nie prowadzi. 

Jak tylko wejdzie obowiązek zeroemisyjnych mieszkań to cena pójdzie ze 2x w górę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Libertyn napisał:

To się je zbuduje od razu pod kątem zeroemisyjności. Co za problem.

I parę mln innych się zmodernizuje, bo przecież bez spełnienia UE wymogów nie będzie można prowadzić najmu. ;)

I nie będzie miało znaczenia, że np. certyfikaty CO2 będą zaraz nałożone m.in. na całość transportu. ;) Nie będzie miało wpływu na ceny. ;)

I to, że UE nałoży cła ekologiczne na produkty nie spełniające europejskich norm. ;)

I w ogóle się to nie odbije na czynszach. ;)

 

Na ile są szacowane koszty fitfor55 dla PL? Coś koło biliona złotych do 2030.

Drukarki zrobią brrrrrrrrrrrr.

  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵 💵  💵💵  💵💵  💵💵

 💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵 💵  💵💵  💵💵  💵💵

   💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵 💵  💵💵  💵💵  💵💵

 💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵 💵  💵💵  💵💵  💵💵

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Osobiście uważam że core problemów socjoekonomicznych w Polsce dotyczy rynku mieszkalnego. Oni jako jedyni mówią o potrzebie budowy  państwowych mieszkań na tani wynajem

 

Bo zostawienie tego rynkowi który albo każe płacić prawie 2k  plus opłaty za wynajem kawalerki albo oferuje za 1k powierzchnie mej kuchni nigdzie nie prowadzi. 

Ale już w tej chwili masz państwowe mieszkania budowane z myślą o "tanim wynajmie". Przez PiS, zresztą.

Skończyło się "jak zwykle" w takich socjalnych mrzonkach - materiały trzeba było zdobyć na wolnym rynku bo ich dobra wróżka nie dała za darmo, budowlańcy robili "nie swoje" bez żadnego nadzoru (bo tenże, też nie dbał o swój zarobek, pensję mieli państwową), a na końcu za ten cyrk płacą frajerzy... którym w "tanich mieszkaniach" podwyższono czynsz do stawki rynkowej plus koszty pracy urzędasów. Obejściem.

 

Potrzeb rzeczywistych rynku mieszkaniowego jest tyle, co bezdomnych pracujących. Ale takich naprawdę bezdomnych (nie wynajem, nie rodzice) i naprawdę pracujących (nie socjal, nie renta, nie zasiłki). Można by tyle wybudować w pół roku, i koniec.

Cała reszta to chciejstwo "mieszkania na swoim". Pogoń za wprogramowanymi potrzebami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L

Teraz, BumTrarara napisał:

I parę mln innych się zmodernizuje, bo przecież bez spełnienia UE wymogów nie będzie można prowadzić najmu. ;)

No. Kurka. Ile to kasy poszło kiedyś na kanalizacje i elektryfikacje. Parę mln innych się zmodernizuje. Pytanie czyje są te inne. 

Teraz, BumTrarara napisał:

I nie będzie miało znaczenia, że np. certyfikaty CO2 będą zaraz nałożone m.in. na całość transportu. ;) Nie będzie miało wpływu na ceny. 

Dlatego kocham atom. Atom= tani prąd= mało CO 2 bo ludziom będzie się kalkulować grzanie prądem a nie węglem. 

Teraz, BumTrarara napisał:

I to, że UE nałoży cła ekologiczne na produkty nie spełniające europejskich norm. ;)

I w ogóle się to nie odbije na czynszach. ;)

Póki co najbardziej odbija się to że jest najem inwrstycyjny. 

Odbije się na cenach. I to jak. 

 

Na cenach u landlordów co kupują pod wynajem lub dziedziczą i wynajmują po dziadku. 

 

A państwo zainwestuje w osiedle tu, osiedle tam.  Budowane pod fit for 55 i ze stałą ceną wynajmu. A resztę rynek zweryfikuje. 

Teraz, BumTrarara napisał:

Na ile są szacowane koszty fitfor55 dla PL? Coś koło biliona złotych do 2030.

Drukarki zrobią brrrrrrrrrrrr.

  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵 💵  💵💵  💵💵  💵💵

 💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵 💵  💵💵  💵💵  💵💵

   💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵 💵  💵💵  💵💵  💵💵

 💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵  💵💵 💵  💵💵  💵💵  💵💵

Rolowanie długu coś mówi? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maroon napisał:

Ja miałem raz okazję być w hotelu, gdzie skurat był jakiś lokalny konwent pisu. Kurwy to tam dowozili busami, a bydło jakie towarzysze robili było nie do opisania. Więc ja bardziej stawiam na szantażyki, co jednocześnie zarobku nie wyklucza. 

 

Czyli nadal baby mają najwyższą władzę, tym razem padło na kurwy z dowozem

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Libertyn napisał:

Dlatego kocham atom. Atom= tani prąd= mało CO 2 bo ludziom będzie się kalkulować grzanie prądem a nie węglem. 

I dlatego niemcowo w ostatnim tygodniu ;) zamknęło swoje 3, jeszcze działające, atomówki.

 

A pamiętasz jeszcze jak kilka lat temu gaz był najbardziej ekologicznym paliwem na świecie? 

Szczególnie ten rosyjski z NSa.

 

 

26 minut temu, Libertyn napisał:

Rolowanie długu coś mówi?

Konstytucja!!! Konstytucja!!! ;)

Trzeba będzie naprawdę kreatywnie księgować, żeby gdzieś upchać bilion złotych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kespert napisał:

Ale już w tej chwili masz państwowe mieszkania budowane z myślą o "tanim wynajmie".

Jakiś przykład? Bo nie znam w okolicy ani jednego takiego miejsca. A może chodzi o kretyńskie dopłaty do kredytów? 

1 minutę temu, Kespert napisał:

Przez PiS, zresztą.

Skończyło się "jak zwykle" w takich socjalnych mrzonkach - materiały trzeba było zdobyć na wolnym rynku bo ich dobra wróżka nie dała za darmo,

Kto zakłada  że by miało być za darmo? 

1 minutę temu, Kespert napisał:

 

budowlańcy robili "nie swoje"

Jak kuźwa na większości budów, także deweloperskich? 

1 minutę temu, Kespert napisał:

 

bez żadnego nadzoru (bo tenże, też nie dbał o swój zarobek, pensję mieli państwową), a na końcu za ten cyrk płacą frajerzy...

Frajerzy aka klienci. Klient to może być państwo. To może być @Kespert. Tak czy siak frajer który płaci jeszcze w chwili gdy jego mieszkanie to dziura w ziemi. 

1 minutę temu, Kespert napisał:

którym w "tanich mieszkaniach"

podwyższono czynsz do stawki rynkowej plus koszty pracy urzędasów. Obejściem.

Jakiś przykład? Czynsze po 2k za kawalerkę gdzie są na państwowym? 

1 minutę temu, Kespert napisał:

Potrzeb rzeczywistych rynku mieszkaniowego jest tyle, co bezdomnych pracujących. Ale takich naprawdę bezdomnych (nie wynajem, nie rodzice) i naprawdę pracujących (nie socjal, nie renta, nie zasiłki). Można by tyle wybudować w pół roku, i koniec.

Ale tu też chodzi o tych co  są u rodziców czy wynajmują mieszkania z współlokatorami bo ich nie stać na samodzielność, na zakładanie rodzin. 

1 minutę temu, Kespert napisał:

Cała reszta to chciejstwo "mieszkania na swoim". Pogoń za wprogramowanymi potrzebami.

Mieszkasz u mamy czy na swoim? Jeśli na swoim to jesteś ogarnięty czy ciężko zaburzony? 

Jeśli ogarnięty to masz partnerkę czy nie? Jak masz to czy masz dzieci? Jak nie to wytłumacz mi dlaczego Twoje chciejstwo do nie posiadania dzieci powinno być respektowane a czyjeś chciejstwo do założenia rodziny w odpowiednich warunkach nie? 

Wytłumacz mi dlaczego nie powinieneś płacić bykowego? Skoro demografia leży i kwiczy a Ty decydujesz się na dalsze jej pogarszanie? 

8 minut temu, BumTrarara napisał:

Trzeba będzie naprawdę kreatywnie księgować, żeby gdzieś upchać bilion złotych.

 

Pytanie ile z tego biliona to wydatki państwowe a ile prywatne? 

9 minut temu, BumTrarara napisał:

I dlatego niemcowo w ostatnim tygodniu ;) zamknęło swoje 3, jeszcze działające, atomówki

Bo Niemcy to debile w tym aspekcie. . Francuzi zaś budują nowe. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Libertyn said:

Na cenach u landlordów co kupują pod wynajem lub dziedziczą i wynajmują po dziadku. 

Przecież taki landlord, co niespodziewanie zyskał spadek z mieszkaniem i może je wynająć, powinien się cieszyć że dostanie stówkę albo dwie na rękę miesięcznie, no nie?

Czemu, o czemu jednak chce wynajmować po rynkowych cenach, a nie chce dać za darmo?

 

Jak zrozumiesz odpowiedź na powyższe pytania, zrozumiesz czemu socjal nie działa, i nie ma prawa działać.

56 minutes ago, Libertyn said:

A państwo zainwestuje w osiedle tu, osiedle tam.  Budowane pod fit for 55 i ze stałą ceną wynajmu.

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Mieszkancy-z-osiedla-Mieszkanie-Plus-czuja-sie-oszukani-n175614.html

Państwo zainwestowało... czekało 2,5 roku, aż "biedni mieszkańcy" zrobią wykończenie... po czym podwyższyło koszt wykupu z ~500 tysięcy do 1500 tysięcy, albo fora ze dwora. A czynsz zależy od stawki wykupu, czym obeszło się "niskie koszty wynajmu". Suma opłat za mieszkanie 50m2 potrafi tam przekraczać 3 tysiące miesięcznie... a więc więcej, niż na prywatnym rynku (nie daj się zwieść "czynszami" po 22zł/m2, bo to jest bez opłaty administratora, kosztów mediów itd.)

 

Cóż, państwo zachowało się niczym najpodlejszy z landlordów. A Ty chcesz tego więcej...

 

20 minutes ago, Libertyn said:

ak czy siak frajer który płaci jeszcze w chwili gdy jego mieszkanie to dziura w ziemi

Ale państwo w osobie burmistrza/wójta nie będzie się przecież targować o krzywe ściany... a klient prywatny to i do sądu pójdzie.

20 minutes ago, Libertyn said:

Czynsze po 2k za kawalerkę gdzie są na państwowym? 

https://gdynski.pl/mieszkanie-plus/

Trzeba uważnie czytać, co to jest "czynsz" w państwowym.

Jak w małżeństwie, "darmowy seks" zazwyczaj wychodzi drożej niż "wolny rynek".

20 minutes ago, Libertyn said:

bo ich nie stać na samodzielność, na zakładanie rodzin

Dostrzegasz wewnętrzną sprzeczność powyższego cytatu?

20 minutes ago, Libertyn said:

Jak nie to wytłumacz mi dlaczego Twoje chciejstwo do nie posiadania dzieci powinno być respektowane a czyjeś chciejstwo do założenia rodziny w odpowiednich warunkach nie?

Dlaczego uważasz, że ktoś kogo nie stać zebrać wkład własny na mieszkanie, będzie w stanie zebrać na koszt wychowania dzieci?

Samo "PiS-da" nie wystarczy; chociażby zmieni się rząd na konserwatywno-liberalny (zero socjalu) i co wtedy? Dzieci do sierocińców?

20 minutes ago, Libertyn said:

Wytłumacz mi dlaczego nie powinieneś płacić bykowego? Skoro demografia leży i kwiczy a Ty decydujesz się na dalsze jej pogarszanie? 

Co państwo ma zrobić z niepłodnymi kobietami, których nie da się "wyleczyć"?

14 minutes ago, Obliteraror said:

A "brrr" powininno zrobić co innego.

"Tak dużo socjalistów, tak mało czasu".

Edytowane przez Kespert
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Libertyn napisał:

Wytłumacz mi dlaczego nie powinieneś płacić bykowego? Skoro demografia leży i kwiczy a Ty decydujesz się na dalsze jej pogarszanie? 

Chcesz zmuszać kogoś kto nie ma np. dobrych genów, finansów, partnerki, powodzenia lub po prostu nie widzi się w roli rodzica do robienia dzieci?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

To się je zbuduje od razu pod kątem zeroemisyjności. Co za problem. 

Facepalm GIFs | Tenor

Godzinę temu, Libertyn napisał:

A państwo zainwestuje w osiedle tu, osiedle tam.  Budowane pod fit for 55 i ze stałą ceną wynajmu. A resztę rynek zweryfikuje. 

Are You Serious Spiderman GIF - Are You Serious Spiderman ...

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Baca1980 napisał:
1 godzinę temu, Libertyn napisał:

A państwo zainwestuje w osiedle tu, osiedle tam.  Budowane pod fit for 55 i ze stałą ceną wynajmu. A resztę rynek zweryfikuje. 

Are You Serious Spiderman GIF - Are You Serious Spiderman ...

 

Państwo zainwestuje. ;)

 

Jest drogo, ale za to mieszka się fatalnie. Fuszerka Mieszkania+ porażką rządu

Rząd obiecywał 100 tys. mieszkań, na tani wynajem, z dojściem do własności. Do dziś program Mieszkanie+ jest cieniem tych obietnic, a najemcy czują się oszukani. Czynsze poszły ostro w górę i zbliżają się do rynkowych. Co gorsza, z pełnych wad mieszkań bardzo trudno zrezygnować.

Według rządowych zapowiedzi miały być niskie czynsze, dobre warunki i proste zasady dojścia do własności. Po zaledwie kilku miesiącach od wprowadzenia się do swoich mieszkań beneficjenci programu płacą stawki zbliżone do rynkowych i borykają się z licznymi usterkami. Obawiają się też, że nie doczekają własności mieszkań, w które zainwestowali tysiące złotych.

https://oko.press/jest-drogo-ale-za-to-mieszka-sie-fatalnie-fuszerka-mieszkania-porazka-rzadu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kespert napisał:

Przecież taki landlord, co niespodziewanie zyskał spadek z mieszkaniem i może je wynająć, powinien się cieszyć że dostanie stówkę albo dwie na rękę miesięcznie, no nie?

Stówke czy dwie. Nie 2000 idące pewnie na ratę kolejnej hipoteki. 

 

27 minut temu, Trevor napisał:

 

Bzdury. Nie uwierzę w to. 

musieli importować prąd z zagranicy bo by zabrakło

Cytat

Czemu, o czemu jednak chce wynajmować po rynkowych cenach, a nie chce dać za darmo?

Rynkowe ceny są zaporowe i napompowane. 

Cytat

Jak zrozumiesz odpowiedź na powyższe pytania, zrozumiesz czemu socjal nie działa, i nie ma prawa działać.

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Mieszkancy-z-osiedla-Mieszkanie-Plus-czuja-sie-oszukani-n175614.html

Państwo zainwestowało... czekało 2,5 roku, aż "biedni mieszkańcy" zrobią wykończenie... po czym podwyższyło koszt wykupu z ~500 tysięcy do 1500 tysięcy, albo fora ze dwora.

I co z tego że podwyższyło koszt wykupu? Wykup=chciejstwo. Ja mam nadzieję że mieszkania o których wspominam nie będą możliwe do wykupu. Wykupić to można na rynku.

 

Cytat

A czynsz zależy od stawki wykupu, czym obeszło się "niskie koszty wynajmu". Suma opłat za mieszkanie 50m2 potrafi tam przekraczać 3 tysiące miesięcznie... a więc więcej, niż na prywatnym rynku (nie daj się zwieść "czynszami" po 22zł/m2, bo to jest bez opłaty administratora, kosztów mediów itd.)

A wiesz że media zawsze liczy się osobno? 

 

Ja za 52 płacę 700.

Cytat

Cóż, państwo zachowało się niczym najpodlejszy z landlordów. A Ty chcesz tego więcej...

Ja chce lepiej. 

Cytat

Ale państwo w osobie burmistrza/wójta nie będzie się przecież targować o krzywe ściany... a klient prywatny to i do sądu pójdzie.

https://gdynski.pl/mieszkanie-plus/

Trzeba uważnie czytać, co to jest "czynsz" w państwowym.

Jak w małżeństwie, "darmowy seks" zazwyczaj wychodzi drożej niż "wolny rynek".

Dostrzegasz wewnętrzną sprzeczność powyższego cytatu?

Dlaczego uważasz, że ktoś kogo nie stać zebrać wkład własny na mieszkanie, będzie w stanie zebrać na koszt wychowania dzieci?

Pytanie czemu nie stać. Jak masz stabilny dochód to może być Ciebie stać na dziecko. 

A z wkładem własnym? Może być tak że dziś brakuje Ci 5k a jak te 5k odłożysz to się okazuje że brakuje jeszcze 20 k bo rynek. 

Cytat

Co państwo ma zrobić z niepłodnymi kobietami, których nie da się "wyleczyć"?

Nic? Nie ich wina. Ona jest niepłodna? 

Cytat

"Tak dużo socjalistów, tak mało czasu".

XD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Trevor napisał:

 

Bzdury. Nie uwierzę w to. 

Poczytaj. To prawda. Wyłączyli trzy bodaj najnowsze, już zamortyzowane elektrownie.

Czysty zysk czysta energia.

 

Debilizm w najczystszej postaci.

 

Były masy manifestacji eco-debili świętujących "sukces" i jakieś znacznie mniejsze protesty przeciwników.

 

Edytowane przez PyrMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Libertyn napisał:

Stówke czy dwie. Nie 2000 idące pewnie na ratę kolejnej hipoteki. 

Jak Cię nie stać to nie wynajmuj.

 

Chłopie Ty jesteś takim komuchem że aż szkoda mi się odnosić do Twoich wypowiedzi.

 

Już wcześniej miałem wysłać post ale sobie darowałem bo wiem że nic do c

Ciebie nie dotrze, wolałem poczekać aż rynek Cię zweryfikuje, czyli forumowa brać. Jak widać dobrze że nie strzępiłem ryja na darmo, bo już Tobie wyjaśnili a dalej jesteś jaki byłeś :D

 

Kurwa co za tekst dlaczego masz nie płacić bykowego xD 

Płać mi ratę za Ferrari typie, bo chce sobie pojeździć - aka chcę mieć dziecko.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Libertyn napisał:

To się je zbuduje od razu pod kątem zeroemisyjności. Co za problem. 

Ej, ale to nie SimCity xD Wróć, tam też nie można było się zadłużać ponad korek. To nie wiem, SimCity z kodem na infinite money ;)

 

Parę pytań. Kto zbuduje wiem, ale za ile wynajmie i kogo będzie na to realnie stać, to już inna kwestia. Tak się zamieni nawet aspirującą klasę średnią w proszalnych dziadów, jeżeli ta paranoja się w stu procentach ziści, tj. w pełni z dyrektywami. Wspomnisz me słowa ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.