Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2023


Wybory 2023  

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy będziesz głosować w najbliższych wyborach?

    • Tak
      86
    • Nie
      16
    • Oddam głos nieważny
      6
    • A idź pan w ch.....
      26


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Obliteraror napisał:

Ej, ale to nie SimCity xD Wróć, tam też nie można było się zadłużać ponad korek. To nie wiem, SimCity z kodem na infinite money ;)

Taa. Nie da się. 

To drogie. 

Państwo może. Tak długo jak spłaca zobowiązania. 

Państwo na to stać. Stać było na dotowanie Rydzyka czy TVP, stać będzie na coś co przynajmniej się zwróci w jakiś sposób

Cytat

Parę pytań. Kto zbuduje wiem, ale za ile wynajmie i kogo będzie na to realnie stać, to już inna kwestia. Tak się zamieni nawet aspirującą klasę średnią w proszalnych dziadów.

Ale to już są proszalne dziady. Spadku nie ma i jesteś singlem? To mieszkasz u mamy albo z współlokatorami. 

Bez względu czy kasujesz w biedrze, pracujesz w banku czy jesteś doktorem na Uniwersytecie

 

Dochodzi do sytuacji gdy dziedzic mieszkania robiący za minimalną realnie ma więcej kasy w kieszeni niż ktoś zarabiający 1k więcej ale wynajmujący u kogoś. 

 

 

Kredyt? Możesz tłuc te 12k na B2B i mieć przerypane bo nie masz zdolności. 

Cytat

 

Jeżeli ta paranoja się w stu procentach ziści, tj. w pełni z dyrektywami. Wspomnisz me słowa ;)

 

Może tak, może nie. Ale to zabawne że bardziej się martwisz o coś hipotetycznego a ignorujesz teraźniejsze realne problemy i ich pewne skutki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Libertyn said:

Stówke czy dwie. Nie 2000

"Niech biedni pozostaną biedni". Przecież akumulacja kapitału to samo zło... zlikwidujmy spadki!

1 hour ago, Libertyn said:

Rynkowe ceny są zaporowe i napompowane. 

Dla 120 tysięcy ludzi rocznie, kupujących dostępne mieszkania - nie są zaporowe.

O tym że z wynajmem dalej nie ma problemu, więcej chętnych płacących niż porządnych lokali, nie dodam...

 

Ta chęć "mieszkania na swoim" to nie jest problem społeczny - to duża liczba indywidualnych problemów; i jako indywidualne problemy powinny być rozpatrywane, bo tylko wtedy dadzą się rozwiązać skutecznie.

1 hour ago, Libertyn said:

Ja mam nadzieję że mieszkania o których wspominam nie będą możliwe do wykupu.

Bo warunkiem założenia stabilnej rodziny, jest miecz Damoklesa nad głową, czyli w każdej chwili możliwość wyrzucenia z nie swojego mieszkania.

1 hour ago, Libertyn said:

A wiesz że media zawsze liczy się osobno?

Nie zawsze.

1 hour ago, Libertyn said:

Ja chce lepiej. 

Dobrymi chęciami... naprzeciw nich, masz naturę ludzką. Jeśli socjalizm to tylko w bezwzględnym zamordyźmie.

1 hour ago, Libertyn said:

Jak masz stabilny dochód to może być Ciebie stać na dziecko.

Aha, czyli jeśli mam 1400zł renty, to stać mnie na dziecko. A nie, przecież dostanę potem 500+...

1 hour ago, Libertyn said:

Może być tak że dziś brakuje Ci 5k a jak te 5k odłożysz to się okazuje że brakuje jeszcze 20 k

Jeśli odłożenie 5k to na tyle duży problem, że w międzyczasie ceny zmieniły się czterokrotnie, to albo danej osoby na dziecko nie stać, albo pora zmienić kraj bo mamy hiperinflację.

1 hour ago, Libertyn said:

Nic? Nie ich wina.

Ale od mężczyzny jednak nakładać podatek? Ot, równość płci w praktyce.

 

Dobrowolny wybór pomiędzy bykowym a rodziną byłby wtedy, gdyby państwo zapewniało każdemu mężczyźnie szansę na zapłodnienie kobiety. Wtedy masz wybór, i kulturę państwowo sankcjonowanych gwałtów (tak, piję do socjalistyczno-komunistycznego współdzielenia żon). W pozostałych przypadkach, to jest po prostu podatek, chociaż przecież "to nie ich wina".

44 minutes ago, Obliteraror said:

SimCity z kodem na infinite money

Kod na "infinite money" to tam był "NBP" ;)

15 minutes ago, Libertyn said:

Bez względu czy kasujesz w biedrze, pracujesz w banku czy jesteś doktorem na Uniwersytecie

Z tych trzech, doktor ma najgorzej.

16 minutes ago, Libertyn said:

Dochodzi do sytuacji gdy dziedzic mieszkania robiący za minimalną realnie ma więcej kasy w kieszeni niż ktoś zarabiający 1k więcej ale wynajmujący u kogoś.

Zlikwidujmy spadki, całość po zmarłym przejmuje państwo, wtedy nie będzie tego typu nierówności...

17 minutes ago, Libertyn said:

Możesz tłuc te 12k na B2B i mieć przerypane bo nie masz zdolności. 

Możesz nawet mieć 15k czy 20k netto na UoP, i nadal nie mieć zdolności. Jak? Bo chcesz 150m2 na Mokotowskiej.

To już wtedy nie jest problem zarobków... tak jak 12k B2B już wystarczy spokojnie i na wkład, i na zdolność. Pozostaje jedynie kwestia, gdzie. Lokacja, lokacja, lokacja.

25 minutes ago, Libertyn said:

a ignorujesz teraźniejsze realne problemy i ich pewne skutki

https://www.gov.pl/web/rodzina/wyniki-ogolnopolskiego-badania-liczby-osob-bezdomnych-edycja-2019

Nowsze dane mówią o liczbie 36 tysięcy osób bez dachu nad głową... i 80% z nich JUŻ przebywa w placówkach pomocowych.

Czyli mówimy o 7 tysiącach osób tak naprawdę mających fizyczną potrzebę posiadania własnego mieszkania, którego w tej chwili nie mają. Co przypadkiem pokrywa się z liczbą podających jako główną przyczynę bezdomności - uzależnienie... a w noclegowniach nie przyjmują narąbanych alko czy dragami.

 

To nadal realny problem całego społeczeństwa? (Na marginesie, te dane to m.in. powód aktualnej polityki wyborczej PiS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, WolfSkin said:

Na jesień mamy dwie wiadomości, dobrą i złą. Zła to taka że czeka nas jako kraj tragedia, a dobra to taka że będziemy mogli sobie wybrać jaka to będzie tragedia.

 

Pomyśl co będzie jak wygra PiS. Będzie gorzej. Kolejne podatki, kolejny upadek. Co będzie jak wygra PO (czy jak oni sie teraz nazywają). Chwilowo lepiej a potem znowu zjazd. Konfederacja jest wielką niewiadomą, ale nawet jeśli wygrają to TEŻ BĘDZEI GORZEJ. Dlatego że zmiany na lepsze tez będą nas sporo kosztować. Tak czy inaczej będzie gorzej. Ten system jest tak głęboko wpięty w pasożytnicze umysły które na nim żerują że za zmiany i tak zapłacą normalni ludzie.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Państwo może. Tak długo jak spłaca zobowiązania. 

Państwo na to stać. Stać było na dotowanie Rydzyka czy TVP, stać będzie na coś co przynajmniej się zwróci w jakiś sposób

Państwo? Tzn. Ty i ja,np. ;) Innych pieniędzy kapitan Państwo nie ma i mieć nie będzie.

 

Ciężki temat ogólnie. Nie wierzę by obecną Polskę stać na gruntowną przebudowę polityki socjalnej i przeznaczenie środków na dużo bardziej rozsądne rzeczy niż obecne "drukarstwo" i sponsorowanie tej czy innej patologii, wojenki na wschodzie czy inne tam mocarstwowe urojenia.

 

Wolałbym, by to przede wszystkim moich rodaków było na to stać dzięki własnej pracy. I to jest dla mnie główne zadanie państwa, przez działania systemowe. Nie pomagać za wiele, ale przede wszystkim nie przeszkadzać.

 

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Ale to już są proszalne dziady. Spadku nie ma i jesteś singlem? To mieszkasz u mamy albo z współlokatorami. 

Bez względu czy kasujesz w biedrze, pracujesz w banku czy jesteś doktorem na Uniwersytecie

 

Bywają, racja. Ale zaraz poniżej postulujesz zawiść wobec tych, którzy coś tam "mają". Głupie myślenie. Bo i nic z niego pożytecznego nie wynika. To trochę tak jak z tymi co hejtują informatyków czy tam innych co "straszne" pieniądze zarabiają. Widzą sam skutek, nie widzą przyczyn. A przyczyny mają czasem trzy polityczne dekady. 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Państwo? Tzn. Ty i ja,np. ;) Innych pieniędzy kapitan Państwo nie ma i mieć nie będzie.

A Lasy Państwowe? A zyski spółek państwowych? Doinformuj się. 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Ciężki temat ogólnie. Nie wierzę by obecną Polskę stać na gruntowną przebudowę polityki socjalnej i przeznaczenie środków na dużo bardziej rozsądne rzeczy niż obecne "drukarstwo" i sponsorowanie tej czy innej patologii, wojenki na wschodzie czy inne tam mocarstwowe urojenia.

Dlatego nie warto robić nic? 

 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Wolałbym, by to przede wszystkim moich rodaków było na to stać dzięki własnej pracy.

Ale nie stać i nie będzie stać bo uwaga. Rynek. 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

I to jest dla mnie główne zadanie państwa, przez działania systemowe. Nie pomagać za wiele, ale przede wszystkim nie przeszkadzać.

Nie robić nic. Co będzie to będzie. 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Bywają, racja. Ale zaraz poniżej postulujesz zawiść wobec tych, którzy coś tam "mają".

Sam mam. Mieszkanie w spadku. 

 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Głupie myślenie. Bo i nic z niego pożytecznego nie wynika.

Pożyteczne jest pokorne robienie za trybik. Gdyby nie głupie myślenie to byś pewnie dziś miał o wiele gorzej. Z głupiego myślenia są prawa człowieka, z głupiego myślenia jest wolność osobista. 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

To trochę tak jak z tymi co hejtują informatyków czy tam innych co "straszne" pieniądze zarabiają.

Ja tam nie hejtuje. Hejtuje jedynie to jacy czasem z nich się robią ą ę. A reszta plebs bo się nie załapała na outsourcing. 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Widzą sam skutek, nie widzą przyczyn. A przyczyny mają czasem trzy polityczne dekady. 

Skutek leje na twarz ciepłum moczem. Można się wkurzyć i to zmienić lub racjonalizować że w sumie tak chce rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, PyrMen said:

Poczytaj. To prawda. Wyłączyli trzy bodaj najnowsze, już zamortyzowane elektrownie.

Czysty zysk czysta energia.

 

Debilizm w najczystszej postaci.

 

Były masy manifestacji eco-debili świętujących "sukces" i jakieś znacznie mniejsze protesty przeciwników.

 

Ale większość społeczeństwa była przeciwko, w tym zdaje się cała Bawaria. Więc to nie tylko nasza domena, że obecne rządy mają obywateli w rzyci i grają do zupełnie innej bramki. . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja ma szansę swoimi ok. 15-20% poparcia, zabrać większość parlamentarną szkodnikom z układu POPiS i zahamować proces dożynania obywateli kolejnymi podatkami, obostrzeniami i ograniczeniami w wolności.

 

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Morfeusz napisał:

Konfederacja ma szansę swoimi ok. 15-20% poparcia, zabrać większość parlamentarną szkodnikom z układu POPiS i zahamować proces dożynania obywateli kolejnymi podatkami, obostrzeniami i ograniczeniami w wolności.

Tak. Ma szansę. Ale jakoś w to wątpię. Bardziej wierzę, że dogadają się z PIS-em i będą robić Polskę biedną, ale (co najważniejsze) - katolicką.

To całe sapanie, że nie będę razem z tymi umoczonymi dziadami tego czy tamtego to mnie nie przekonuje. Kukiz też tak sapał.

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem.

 

Według raportu Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w zeszłym roku ogłoszono upadłość konsumencką wobec 15 622 osób z całego kraju.

W pierwszym kwartale bankructwo w Polsce ogłosiło 5352 dłużników - jest to najwyższy kwartalny wynik w historii (dla porównania w 2017 roku z upadłości konsumenckiej skorzystało w sumie 5,5 tys. osób).

 

 

Najlepszy rzond we wszechświecie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adams napisał:

Tak. Ma szansę. Ale jakoś w to wątpię. Bardziej wierzę, że dogadają się z PIS-em i będą robić Polskę biedną, ale (co najważniejsze) - katolicką.

To całe sapanie, że nie będę razem z tymi umoczonymi dziadami tego czy tamtego to mnie nie przekonuje. Kukiz też tak sapał.

Część posłów Konfederacji zapewne przejdzie do PiS po wyborach w zamian za stołki i tyle będzie z tego całego cyrku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze ciepłe statystki:

MTk4MjEwYjUKVjtZagxvIEkObwMsVWF2HhZ3SGo4

A tutaj podział na partie:

MTk4MjEwYjUKVjtZagxvIEkObwMsVWF2HhZ3SGo4

Fenomen że pis tak słabo sobie radzi mając takie możliwości (media, rozdawnictwo hajsu). 

 

Dla mnie przykrością jest fakt, że poraz kolejny trzeba będzie głosować na mniejsze zło, wkurwia mnie brak alternatywy, która chociaż w połowie by spełniała moje oczekiwania.

 

W świecie marzeń: gdyby była partia która spełniłaby 1 warunek i przepchała takie prawo: każdy udowodniona defraudacja, oszustwo przez polityka na 100.000 zł = równa się rok bezwzględnego więzienia, 1 mln = 10 lat, to bym zagłosował w ciemno :) Taki obajtek czy morawiecki (specjalnie piszę z małej litery, bo nie szanuję tychże $&@&$) dożywocie by dostali bez rozprawy.

 

Źródło statystyk: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zuckerfrei napisał(a):

Tylko Polska Partia Przyjaciół Piwa! 

 

Aż mi się przypomniała piosenka jednego z założycieli tej partii:
 

 

27 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Mi stety, albo niestety w obydwu testach wychodzi konfa 🤔

 

Z ciekawości zrobiłem i też wyszła konfederacja [śmiechu warte😊], a w drugim Bosak heh. W tamtych wyborach prezydenckich głosowałem na Żółtka, przyczyniłem się

do zdobycia 0,3% poparcia dla niego heh. A teraz jeżeli zagłosuję, to jedynie dla zasady na jakiś libertariański plankton [Libertarianie, albo Możemy].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

IMG-20230820-174543.jpg

Nie wygląda to optymistycznie, tutaj idealny przykład 5 mln skrajnych patologicznych debili. W Polsce prawa wyborcze ma niestety ~29 mln ludzi. Frekwencja na poziomie ~60%. Dodając sporą część beneficjentów programu patologia 800+ możnaby rzecz że jesteśmy w czarnej dupie. Z autopsji wiem (dalszy rodzina) że oni wierzą, że jak dostaną 13 i 14 emeryturę to bogatsi, to nic że zabrali im równowartość w podatkach i podwyżkach większą niż to co dostaną... To są osoby tak mocno ograniczone umysłowo, że logiczne tłumaczenie nie wchodzi w grę, autentycznie w takich przypadkach tylko i wyłącznie przemoc siłowa ma jakąkolwiek moc i sens. Po 2-3 wpierdolu w ten głupi łeb jest szansa że pomyślą...

 

Martwi mnie tylko, że te 40% osób które ma wyjebane w wybory finalnie pomoże w wyborze patologii i dalszemu niszczeniu państwa, czyli w skrócie pis. Smutne że znowu większość normalnych ludzi musi wybrać "mniejsze zło". 

 

*Ps. Wiem że Orlen ma monopol w PL, ale można kupić taniej na innych stacjach i nie wspierać śmieci typy obajtek, który pluje na ryj ludziom pracującym... i żeby nie być gołosłownym wystarczy zajrzeć na jego oświadczenia majątkowe. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spokojnie napisał(a):

To są osoby tak mocno ograniczone umysłowo, że logiczne tłumaczenie nie wchodzi w grę, autentycznie w takich przypadkach tylko i wyłącznie przemoc siłowa ma jakąkolwiek moc i sens.

Ileż to razy próbowałem. Nie da się. Teraz to już wyjebongo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2023 o 15:30, Król Jarosław I napisał(a):

Pierwsza tura konfederacja.

 

Druga choć nie chce będzie PiS.

 

Mam kilka powodów i to zrobię.

Jedyny powód jaki przychodzi mi na myśl to taki że albo jestes obcokrajowcem I chcesz dojechać ten kraj do zera, albo sam doiwz państwową kasę. 

 

Z racji zawodu mialem doczynienia z tymi pisowskimi kurwami sporo doczynienia jakieś 2 lata temu. Już wtedy kradli jak cyganie gruz. Znajomy że służb opowiadał że czego takiego nie było nawet za SLD i AWS. Nie mówiąc już o kompletnym zepsuciu systemu i gospodarki w tym kraju. Sorry, ale za grosz nie mam szacunku dla kogolwiek kto głosuje na bandę kurew

 

Co do konfy - info od ludzi, ktorzy go znaja Mentzen ma mniej wspolnego z ekonomia niż z katolickim oszołomstwem, sam kupiłem dawno temu jego gadkę o gospodarce. Hard pass.

Edytowane przez La Eme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarabiam teraz 3800 netto. Praca luźna więc zacząłem sobie dorabiać a w perspektywie roku widzę że będę chyba własną firmę otwierał jak da radę odłożyć trochę kasy albo wykombinować jak rozegrać sprawę z dotacjami na samochód. Od nowego roku wchodzi 800 plus. Znaczy że ktoś za zaruchanie i spłodzenie dwójki dzieci dostanie 1600 zł na co ja będę musiał łożyć xD Jebać to wszystko. Bez kitu. Napierdalam podatków wpizdu żeby ktoś kto sobie zaruchał, i swojego bękarta mógł utrzymywać. Jak narucha czwórkę to kurna wesoło się zaczyna robić xD W momencie w którym założenia tego programu byłyby zrealizowane (czyli zaczęłoby się rodzić dużo dzieci) to to wszystko by w mig pierdolneło. Widocznie zamysł jest odwrotny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja frustracja przedwyborcza wynika tylko i wyłącznie z tego, że debile wybiorą nam debili. To są antypolacy, którzy nieświadomie (patrz wykształcenie) dążą do zniszczenia kraju. Brzmi to górnolotnie, ale większość działań "rządu" i specjalistów jest chybiona. Gdyby losowo podejmowali decyzje rzucając kostką to oczywistym jest, że w Polsce żyłoby sie lepiej.

 

Mimo, że ograniczyłem udział $ w tym państwie z dykty i kartonu i podatkowo zoptymalizowany jestem na dobrym poziomie, a przy dobrych wiatrach w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej, to wkurwia mnie że na każdym kroku muszę z tymi debilami mieć do czynienia. Mam tu na myśli ciągłą zmianę przepisów, podatków, itp. Teoretycznie proste czynności przez głupotę i biurokrację wyrastają do rangi mega turbo ważnych. Zamiast ułatwiać życie - utrudniają. Hipokryzja tych śmieci (polityków) jest żenująca, to są w większości ludzie bez kręgosłupa moralnego (patrz obajtek, morawiecki, glapinski). I oni decydują o przyszłości Polski. Nawet nie wnikam w kwestie wieku niektórych rządzących, bo co taki kaczyński może wiedzieć o życiu młodych ludzi? To chory zawistny człowiek z problemami natury psychicznej...

 

Jedyne co mi pozostaje dzisiaj to namawiać młodych ludzi żeby poszli na wybory. Tych starych debili którzy tvp mają włączone od rana i wierzą że 13 i 14 emerytura jest "za darmo" już nic nie uratuje. To chyba jedyny plus rządów pis, że nie dbają o służbę zdrowia i ich "wyznawcy" umierają przedwcześnie. Szkoda tylko tych normalnych.

4 godziny temu, La Eme napisał(a):

Sorry, ale za grosz nie mam szacunku dla kogolwiek kto głosuje na bandę kurew

Oni nie mają szacunku do samych siebie, smutne bo propaganda zryła im tak banię, że szkoda strzępić ryja.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.