Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@RnextMi się wydaje, że ludzie nie zmienia ogólnie decyzji władzy, ale nie wykluczam zadym różnych. 

Według mnie pociągną to już do końca. 

Ogólnie Ukraina nie zostanie oddana z prostych powodów. 

U nas jest amerykański rząd, od nas leci broń, najwięcej broni daje Ameryka. Więc to może się ciągnąć w nieskończoność. Chodź by Niemcy chcieli to nie mają co zrobić. Zelenski też nie postawi się USA. 

 

W ogóle zelenski przejął wszystko na tej Ukrainie. Każdego przeciwnika zabił albo wsadził do paki. Tam zabity polityk/samorządowiec to jest chyba codziennie. Nigdzie nie ma takiego reżimu, jak tam teraz. Nawet w Rosji jest mniejszy xd. 

 

Ja założyłem, że Niemcy będą chcieli się dogadać jakoś z Rosją, ale widziałem (nie wiem czy ty też) dziwną wypowiedź Pani z Niemiec. Miała ona powiedzieć coś w stylu, że działania takie dalej będą podejmowane mimo, że im wyborcom by się mogło nie podobać. Coś w tym stylu - nie przytoczę dokładnie. 

 

Nikt oprócz Ameryki, Ukrainy i... Polski zatrzymać tej machiny nie może. No i rosja może, ale waidmo, jak to z nią. 

 

Tak naprawdę Niemcy nie mają nic do gadania za bardzo a ucierpieć mogą najmocniej. 

 

Oczywiście istnieje też opcja, że wszyscy za kulisami mogą być już dogadani. Kto ich tam wie. 

@RnextZnalazłem ci to :)

 

 

Co prawda po Niemiecku to piszę, ale możesz przetłumaczyć. W opisie jest o czym mówi. 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, $Szarak$ said:

 

Politycy błyskawicznie zmieniają narrację, kiedy są wywożeni na taczkach, bądź ich ryje są odrąbywane od koryt - wtedy jest ich głośny kwik i my go wkrótce możemy usłyszeć. Globalniacy bez mrugnięcia okiem ich poświęcą, jak tylko plan się potknie. Tak że IMO niewielka zmiana okoliczności i ta panieneczka będzie wciskać coś zupełnie przeciwnego. Bo przecież "tylko krowa nie zmienia poglądów" jak tłumaczą się politykierzy. 

 

Mam wrażenie, że czasy kiedy politycy i elYty "wiedzą lepiej" co jest dla nas dobre w okamgnieniu mogą przejść do historii. Ich jest w porównaniu do jedwabnika, ledwie garstka. Łatwi są do chirurgicznej operacji "seek and destroy". A ich Pretorianie w postaci mundurówek, też przecież mają rodziny należące do kasty  metodycznie skórowanego jedwabnika. Na razie elYty sprawiają wrażenie, że są mocne i pewne, ale to już tylko fasada i teatrzyk. Od co najmniej dwóch lat fortyfikują swoje wille i zabezpieczają się ewakuacyjnie, czyli przeczuwają, że będą robić pod siebie. Nawet Morawa się wyprztykał z nieruchów w PL. Tylko, że nawet jak spierdolą, może zamiast obecnie obowiązującej reguły "wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych", może się pojawić międzynarodowy ruch - "wy kasujecie naszych, my kasujemy waszych". 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ekogroszek z Czech stał się alternatywą dla Polaków

Wpis dziennikarza Łukasza Warzechy o przedwczesnym embargu na rosyjski węgiel wywołał gorącą dyskusję wśród użytkowników Twittera. W odpowiedzi jeden z nich napisał, że ekogroszek za polską granicą kosztuje jedynie 1400 zł. "U polskiego pośrednika ekogroszek 3300. Ekogroszek ściągany z czeskiej kopalni. Dzisiaj kupiłem ekogroszek w czeskim składzie węgla 1400 zł za tonę. Zapłaciłem złotówkami" - czytamy.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28860275,ekogroszek-z-czech-polacy-znalezli-rozwiazanie-dla-braku-opalu.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Rnext said:

Politycy błyskawicznie zmieniają narrację, kiedy są wywożeni na taczkach, bądź ich ryje są odrąbywane od koryt

Żadna ilość odrąbanych od koryta nie zmieni ceny towaru, którą ustalają politycy/producenci za granicami innego kraju.

Z tak sformułowanego twierdzenia, wysnuć można naprawdę ciekawe wnioski... Związek Socjalistycznych Republik Europejskich stanowiłby rozwiązanie tego problemu. Tworzymy problem, by sami poprosili o rozwiązanie? ;)

 

19 hours ago, spacemarine said:

Ekogroszek ściągany z czeskiej kopalni. Dzisiaj kupiłem ekogroszek w czeskim składzie węgla 1400 zł za tonę. Zapłaciłem złotówkami" - czytamy.

Z tego samego artykułu:

Quote

Jak zaznaczają inni, czeski węgiel to coś między węglem brunatnym a kamiennym. Pali się dobrze, nie pyli, tyle tylko, że idzie go dwa razy więcej niż kamiennego.

Czyli dwa razy większe spalanie -> 1400zł * 2 = 2800zł za tą samą dostarczoną energię.

Kolejny kwiatek:

Quote

Do cen należy doliczyć transport. Część składów oferuje przewóz gratis, ale większość liczy sobie dodatkowo od 400 do 600 koron za 2,5 tony opału.

Hej, to ja chcę transport gratis do Szczecina! A niech tam, dam im nawet te 600 koron (115zł) za transport 2,5 tony do Szczecina ;)

 

Sumując - 3000zł u nas, 2800+115zł=2915zł tam. Jeśli jest, no i pomijając chwilowe wahania (plus koszty transportu powyżej 50km od składu). Interes życia... ja jednak nadal wierzę w kapitalizm, który takie okazje natychmiast by wykorzystał - kolejki TiRów by jechały do Czech kupować tanio tam, sprzedawać drogo tu. Dlaczego jeszcze żaden kapitalista na to nie wpadł...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kespert said:

Żadna ilość odrąbanych od koryta nie zmieni ceny towaru, którą ustalają politycy/producenci za granicami innego kraju.

No niezupełnie. Ceny są również pochodną wartości waluty. W walucie mamy "zmagazynowany" nasz wysiłek w postaci pracy. A o wartości waluty decyduje kartel polityczno-banksterski, dosypując pustych banknotów do obiegu lub nie. Politycy również decydują o sojuszach lub wojnach oraz skali wymiany handlowej. No przecież nie my trzymamy na tym łapę by trzepać z tego kasę i wpływać na architekturę życia gospodarczego, prawda?

 

Absolutnie więc nie chodzi o żaden ZSRE, tylko o oko gospodarza a nie menela. I jeśli ktoś się nie sprawdza na swoim stanowisku pracy, to należy go zwyczajnie zwolnić/wyjebać/odrąbać. Dlaczego to kogokolwiek miałoby dziwić? Zwykła, codzienna praktyka wobec jedwabnika. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Rnext said:

A o wartości waluty decyduje kartel polityczno-banksterski, dosypując pustych banknotów do obiegu lub nie. Politycy również decydują o sojuszach lub wojnach oraz skali wymiany handlowej

Nie mówię, że nie... ale "nie tylko".

Przykład: Iran. Można tam w tej chwili wsadzić dowolnego polityka - a i tak będzie kraj w ciemnej ... albo się w końcu podda jako wasal USA. Niezależnie od tego ile pustego FIAT dodrukują/ściągną, ich właśni politycy nie mają pełnej kontroli nad wartością waluty czy wymianą handlową. Inny przykład polityka, który chciał kontroli nad walutą swego kraju, to Kadaffi...

Tak samo w Polsce - żaden polityk, ani żadna "zmiana polityczna" nie byłaby w stanie szybko zmienić "wartości" papierków zwanych złotymi (chyba przez sarkazm). No chyba, że byłby to polityk po Hogwarcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszli po rozum do głowy?

 

"Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że rząd pracuje nad tym, by umożliwić transport węgla do Polski przez Łotwę i Białoruś. Jarosław podkreślił, że obecnie surowiec ten jest sprowadzany z ''różnych kierunków''."

 

https://radioszczecin.pl/6,445309,transport-wegla-przez-lotwe-i-bialorus-najlepsze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 12:20, Rnext napisał:

Politycy błyskawicznie zmieniają narrację, kiedy są wywożeni na taczkach, bądź ich ryje są odrąbywane od koryt

 

Sądarze się zmieniają, a ty zmieniaj się wraz z nimi - jak powiedział klasyk.

 

Wystarczy spojrzeć na uśmiechniętego Robercika czy Rafałka. Ten drugi przed pierwszą turą wyborów prezydenckich potrfił nazywać w piątek uczestników Marszu Niepodległości - faszystami i zamykac ich w więzieniu za sam udział, aby już we wtorek deklarować z uśmiechem na ustach chęć udziału w wydarzeniu (oczywiście jako Prezydent).

 

 

4 godziny temu, Kespert napisał:

Sumując - 3000zł u nas, 2800+115zł=2915zł tam. Jeśli jest, no i pomijając chwilowe wahania (plus koszty transportu powyżej 50km od składu). Interes życia... ja jednak nadal wierzę w kapitalizm, który takie okazje natychmiast by wykorzystał - kolejki TiRów by jechały do Czech kupować tanio tam, sprzedawać drogo tu. Dlaczego jeszcze żaden kapitalista na to nie wpadł...

 

Wpadł nie jeden i policzył: to żaden interes. Że to dobry biznes może powiedzieć tylko ktoś kto w życiu firmy nie prowadził. Amortyzacja, koszt pracy (czy to pracownika czy wlaściciela), podatek, czas, paliwo(!). Takie właśnie "biznesy" robią w naszym imieniu politycy. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NordStream1 ma "awarię techniczną", którą strona rosyjska rozwiąże dopiero , kiedy sankcje zostaną zniesione.

Nadrobienie braków zaoferowała się pokryć Ukraina swoimi gazociągami. Zasilanymi ruskim gazem....

 

Kraje łączące OPEC i BRICS zdecydowały o zmniejszeniu wydobycia ropy o 100tys. baryłek.

 

Czechy - 70-100 tys demonstracji w Pradze przeciwko dalszemu wspieraniu Ukrainy i wzrostowi cen gazu, paliwa i prądu.

Niemcy - analogicznie - pierwsze duże demosy przeciwko wspieraniu Ukrainy i odcinaniu ruskich energetyków. Aczkolwiek Niemcy mają na tyle dużą diasporę Rosjan, że tam to zrozumiałe i bez podwyżek.

 

No to ciekawe, co zrobi polski chłop pańszczyźniany, czy będzie się napierdalał z autokracją, jak to robią np. Francuzi od 2+ lat, czy potulnie połknie wielkiego dildosa, jakiego szykują mu połączone rządy chujni-jewropejskiej i grzybni-pisowskiej.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajwaj.

 

https://wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-reset-na-linii-polska-wegry-stara-milosc-nie-rdzewieje,nId,6266339

 

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że chce wrócić do współpracy z Węgrami w ramach Grupy Wyszehradzkiej, mimo że oba kraje dzieli skrajnie różny stosunek do rosyjskiej agresji na Ukrainie.

 

Czyżby rosyjskie surowce "płynące" z Węgier staną się jednak koszerne?

 

Ciekawe jak tą sytuacje przedstawią rządowe media? Aby ciemny lud to kupił.

 

Wyborny spektakl :).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baca1980 raczej udawanie, że wszystko jest ok i wstajemy z kolan ;) 

 

A to reparacje od Niemiec, a to Węgrzy znowu nas kochają, bo Mati pojedzie w odwiedziny. 

 

Takich szopek będą dziesiątki, jeśli nie setki do wyborów. 

 

Patrzcie, patrzcie wszystko jest dobrze xd

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sargon napisał:

No to ciekawe, co zrobi polski chłop pańszczyźniany, czy będzie się napierdalał z autokracją, jak to robią np. Francuzi od 2+ lat, czy potulnie połknie wielkiego dildosa, jakiego szykują mu połączone rządy chujni-jewropejskiej i grzybni-pisowskiej.

 

Cóż według mnie narracja zaczyna się zmieniać bo politycy zaczynają srać żarem przed przyszłorocznymi wyborami. Wszystko tak naprawdę zależy od USA. Jeśli w ich interesie jest aby nadal rządził PiS. To niedługa sankcję zostaną zawieszone. Na zasadzie "wicie rozumicie".

Jeśli nie i w dodatku mają nowych następcą. To pozwolą na efektowny fikołek państwa.

A kto zapłaci za całą imprezę? Jak zwykle :).

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Mosze Red said:

Takich szopek będą dziesiątki, jeśli nie setki do wyborów

 

Najlepsze jest to że na Węgrzech chinole robią finalny przystanek swojej trade route, budują fabryki samochodów elektrycznych i akumulatorów tak samo jak również jakiś zachodnia firma, ja się zastanawiam czy jakiejś obligacji ich sobie nie kupić. Zakontraktowali się na więcej gazu od ruskich 

Edytowane przez slusa
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🇷🇺🇺🇦 Losses of Ukraine during the counterattack on Kherson from August 29 to September 6

 

3100 military personnel

152 tanks

151 infantry fighting vehicles

110 combat armored vehicles

56 armored pickups

17 special vehicles

 

7 SU-25

1 SU-24

3 MIG-29

3 Mi-8

 

Źródła rosyjskie 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie bracia i im współczucie. Straty ukraińskie podawane przez ruskicj łykają a front stoi w miejscu. Kiedy coś Rosja zdobyła? Jakieś miasto większe? Nie chodzi mi o wioski... 

No bo wiecie, skoro Ukraina takie straty już poniosła to front powinien zostać przerwany a się bronią od Charkowa po Cherson i jeszcze przy Białorusi mają wojsko. Myślenie chyba jednak boli. 

 

Jakim trzeba być naiwniakiem, żeby takie coś łyknąć. :X

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, slusa said:

🇷🇺🇺🇦 Losses of Ukraine during the counterattack on Kherson from August 29 to September 6

 

3100 military personnel

 

 

Słabo. Mogli podać brak strat własnych. 

17 hours ago, sargon said:

Czechy - 70-100 tys demonstracji w Pradze przeciwko dalszemu wspieraniu Ukrainy i wzrostowi cen gazu, paliwa i prądu.

Niemcy - analogicznie - pierwsze duże demosy przeciwko wspieraniu Ukrainy i odcinaniu ruskich energetyków. Aczkolwiek Niemcy mają na tyle dużą diasporę Rosjan, że tam

 

Żadna to różnica. Czechy to spermiarze Niemców, fapują do nich od 1000 lat. 

Jeszcze mam takie pytanie do amatorów ruskiego miru, szczególnie do @slusa ale i innych. Śpiewaliście w swoim życiu taką piosenkę? 

 

Hej, tam gdzieś znad czarnej wody
Siada na koń kozak młody,
Czule żegna się z dziewczyną,
Jeszcze czulej z Ukrainą.

 

...

Pięknych dziewcząt jest niemało,
Lecz najwięcej w Ukrainie,
Tam me serce pozostało,
Przy kochanej mej dziewczynie. Hej, hej…

 

...

Wina, wina, wina dajcie,
A jak umrę pochowajcie
Na zielonej Ukrainie
Przy kochanej mej dziewczynie.
Hej, hej…

 

Tak pytam z ciekawości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spacemarine napisał:

Wypruwasz sobie żyły, płacisz raty x2, żywność x3, ogrzewanie x5 czy więcej i jeszcze wzrost wartości opodatkują

Temat jest mi znany już od swego czasu, nie jestem pewien ale doszły mnie słuchy, że jak np. zmienisz z gruntu ornego na działkę budowlaną pod dom to też taki podatek będziesz musiał zapłacić. W każdym razie w urzędach już mają szkolenia na ten temat więc szykujcie dupy na kolejnego wielkiego dildosa od rządu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.