Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, KolegiKolega napisał:

Ale które? Ukraińcy czy ruskie? Bo to ruskie Biełgorod w nocy zbombardowały, pewnie same uważają że Biełgorod ukraiński. Albo debile.


Rosjanie mają wypadek z uzbrojeniem i ich bomba odczepia się na terenie Rosji powodując uszkodzenia infrastruktury cywilnej? Debile.
Ukraińcy mają wypadek z uzbrojeniem i ich rakieta przelatuje przez granice z Polską, spada i zabija ludzi? Bohatyrzy!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2023 o 15:40, Dworzanin.Herzoga napisał:

"Niech żyje wojna! Muzyczka marsza rżnie."
 

wojna-niszczy-ukraine-ale-nie-maj%C4%85t

 

Ukraińscy oligarchowie-miliarderzy łącznie powiększyli przy tym swój stan posiadania nie tylko mimo toczącej się w ich kraju wyniszczającej gospodarkę wojny, ale także wbrew odnotowanej przez Forbesa światowej tendencji.

 

No i? 
O czym to świadczy? O niczym. 
Nawet jak im fabrykę czy magazyny  zamieniono w zgliszcza to oni i tak wychodzą na swoje bo większość ich majątku to są aktywa finansowe, akcje, obligacje. Często niezwiązane z Ukrainą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, slusa napisał:

 

Kurde jestem naprawdę zaskoczony poziomem

 

 

Z tego środowiska najsensowniejsi, w mojej opinii, są:

1. Engelgard - bardzo dobry historyk - ma fajne wykłady dotyczące historii polski i wydał ostatnio książkę o Ruchu Narodowym - zresztą on ma masę publikacji na ten temat. Pracował w muzeum Cytadeli w Modlinie, skąd go wyrzucili za poglądy jak się zaczęła wojna. Z poglądów tak naprawdę to on do PiSu pasuje :D 

2. Piasta - prowadzi to wydawnictwo + kilka innych biznesów - całkiem rozsądny facet, miło się tego słucha. Z poglądów to taki raczej Korwinista.

3. Piskorski - niezły politolog ale on jest lewakiem gospodarczym - tutaj warto zaznaczyć, że jak go przetrzymywali w więzieniu na poręczenie zrzucił się między innymi Korwin, Braun, Ikonowicz i kilka innych osób. Z tego co wiem to on nadal nie ma postawionych żadnych konkretnych zarzutów, a planowany jest pozew o odszkodowanie za przetrzymywanie w areszcie bez oskarżenia przez PiSdaków. Co będzie dalej - zobaczymy.

4. K. Jachacy - to socjalista ale ukierunkowany narodowo - całkiem niezłą książkę wydał - "Rewolucja Peryferii" - tam między innymi prognozował próby dedolaryzacji, które postępują.

 

Od Englegarda w ogóle jest zajebista seria wykładów, świetne na spacer czy w trakcie ćwiczeń do posłuchania:

 

 

 

 

 

 

Polecam.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, KolegiKolega napisał:

No dokładnie debile. Bo mogli tego w bardzo prosty sposób uniknąć. Po prostu nie zaczynając tej wojny.

Też mi się tak wydaje, że gdyby nie zbrodnia ukrów w Odessie to nie było by konfliktu.

A to kogoś spalic, a to ostrzelać konsulat z granatnika....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niemlodyjoda napisał:

Również polecam tę audycję Kamila Klimczaka o skazaniu Katolickiej i prawicowej Tik-Tokerki za użycie cytatu z księgi Syracha (dokładny cytat jest w wyroku jaki dostała) "Nie wpuszcza się nieprzyjaciół do domu bo mogą narobić szkody":

Zaprawdę pięknie się nam rozwija pod względem "wolności słowa" nasza nowa ojczyzna ukropolin :D 

 

I jak tu nie lubić Brauna?

Pandemia - ściema.

Ukropolin -fakt :) 

Pani powinna bronić się, pokazać wypowiedzi nacjonalistów ukraińskich o przyłączaniu polskich powiatów, kult Bandery, nagrania z traktowania rosyjskich jeńców, przestępstwa uchodźców w Polsce i że czuje się zagrożona działaniami rządu. Ma do tego prawo.

Skoro ona odwołuje się od wyroku, to nie wiadomo czy uprawomocni się, więc tamten skarżący ośrodek wprowadza opinię publiczną w błąd.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gościu napisał:

nagrania z traktowania rosyjskich jeńców

Pokaż mi te nagrania, bo ja mam nagrania jak rosyjscy żołnierze kastrują jeńców ukraińskich lub obcinają głowy. 
 

2 godziny temu, Gościu napisał:

Pani powinna bronić się, pokazać wypowiedzi nacjonalistów ukraińskich o przyłączaniu polskich powiatów

Pff, można zobaczyć to samo po stronie rosyjskiej i znów - argument z d.

 

 

Bierzcie przykład z Grygucia póki jeszcze możecie. ;) 

 

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

Pokaż mi te nagrania, bo ja mam nagrania jak rosyjscy żołnierze kastrują jeńców ukraińskich lub obcinają głowy. 
 

Pff, można zobaczyć to samo po stronie rosyjskiej i znów - argument z d.

Niedawno był raport ONZ dot. zbrodni z obu stron, masz tam odwołania m.in. do nagrań (część krążyła w sieci):

https://www.ohchr.org/sites/default/files/documents/countries/ukraine/2023/23-03-24-Ukraine-thematic-report-POWs-ENG.pdf

 

Sprawa tej pani nie dotyczy jednak Rosjan, więc tam argument o nich nie ma nic do rzeczy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

To ten, co prowadzący na Krymie powiedział, że jak Pan z karabinem mówi babo, że masz przestać nagrywać, to masz przestać nagrywać? 

 

Tak zupełnie serio - a co ty byś zrobił w takiej sytuacji? Pewnie dziarsko byś odpyskował, c'nie?

 

Gość zachował się prawidłowo - w takiej sytuacji jesteś bez szans i nie dyskutujesz - bo rację ma ten, kto ma karabin.

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Pokaż mi te nagrania, bo ja mam nagrania jak rosyjscy żołnierze kastrują jeńców ukraińskich lub obcinają głowy. 


Były nagrania na klatce schodowej jak kolesiowi wbijają nóż w oko, było ich mnóstwo.. cofnij się w wątku po prostu.

Ale co z tego skoro i tak zaraz padnie "Ukry się bronią to mogą, trzeba im choć trochę wybaczyć".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Pokaż mi te nagrania, bo ja mam nagrania jak rosyjscy żołnierze kastrują jeńców ukraińskich lub obcinają głowy. 

Każdy ogląda to, co najbardziej mu leży. Ja widziałem takie nagrania z obu stron linii frontu. 

8 minut temu, Confuser napisał:

Ale co z tego skoro i tak zaraz padnie "Ukry się bronią to mogą, trzeba im choć trochę wybaczyć".

No przecież jeden znajomy znajomych nawet powoływał się na jakieś prawo międzynarodowe (tak!), wg którego rosyjskich jeńców można bez konsekwencji mordować.

Tak, ten znajomy od jebania prundem.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/19/2023 at 3:40 PM, Dworzanin.Herzoga said:

Ukraińscy oligarchowie-miliarderzy powiększyli przy tym swój stan posiadania mimo toczącej się w ich kraju wyniszczającej gospodarkę wojny

 

Powinno być:

Ukraińscy oligarchowie-miliarderzy powiększyli przy tym swój stan posiadania dzięki toczącej się w ich kraju wojnie.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Trevor napisał:

To jest najlepsze podejście. Im dłużej rżną się między sobą tym lepiej dla Polski, ale nie powinniśmy się za bardzo osłabiać względem Ukrainy bo jeśli wygrają tą wojnę i zostanie u nich taka masa sprzętu to różnie może być w przyszłości.


Ten zachodni sprzęt bez części zamiennych i amunicji jest gówno wart.

Dodaj do tego zniszczoną gospodarkę i jedną z najgorszych na świecie demografii.

Faktycznie, jest się czego bać :)

Edytowane przez PanKanapka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dorzeczy.pl/ekonomia/429931/ukrainski-zwiazek-chce-embarga-na-polskie-produkty-mleczne.html

 

Uważamy, że ta sytuacja powinna pokazać, jak Ukraina może bronić swoich interesów – zaznaczył dyrektor wykonawczy Ukraińskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego Arsen Dydur zwracając uwagę na to, jak Unia Europejska chroni rolników z państw członkowskich.  – Musimy brać z nich przykład zarówno dla własnej ochrony, jak i dla szacunku do samych siebie. Dlatego cieszymy się, że nadal zostawili nam tranzyt, którego nie mogli zakazać. Może im też zostawić tranzyt do Mołdawii. I tak będzie w naszych stosunkach dwustronnych. Wspiera nas w tej sprawie European Dairy Association (EDA) z siedzibą w Brukseli, a polscy koledzy są wyrozumiali. Bo to jest fair – dodał.

 

 

Laughing GIFs | Tenor

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Zgadzacie się z nim? 

 

 

Ale odlot. 

Lepiej być wasalem w systemie euroatlantyckim niż w ruskim bardaku.

Z drugiej strony - u ruskich można spierdolić gdzieś hen na Syberię, gdzie cię poborcy podatkowi nie znajdą...

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

gadzacie się z nim? 

 Z FredemMushinskim? Przecież to jakiś etatowy agent.

Cały tłiter propagandy rosyjskiej w wydaniu hardcore.

 

"The Citizen of The World@FredMushinski

Фредерик Мушински One World." *gdzie tu jeszcze te twiterowa polskie i rosyjskie flagi*
 
Joined January 2023
 
 
 
FuUH452WwAAgwJa?format=jpg&name=large
FuUH454XoAEUR8-?format=jpg&name=large
 
 
itd...
 
 
Warto w ogóle? 🙄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, dziołcha uczy podstaw ruskiego - za darmo. W przystepnej, fajnej formie. A co poniżej pisze polactwo? Popatrzmy:

Cytat

Mam uczyć się rosyjskiego? Północno koreańskiego też? Może polecisz jeszcze inne bandyckie języki? Prowadzisz propagandę rosyjską wśród Polaków? Myślisz, że język ten się nam przyda aby was osądzić, ukarać i zmieść Was z tej ziemi.

Cytat

A jednak przyznałas że jesteś Rosjanka a nie jakas Krymczanka. Jeżeli potrzebujesz pomocy dla dla swoich żołnierzy odeśle jakieś smieci dla ruskiej choloty które mogą zapierdalic z innego kraju

Cytat

Nie wiem do czego Nam Polakom nauka języka kacapskiego . Podły kraj i odrażające istoty ludźmi nazywać ich nie można . Nasza Ojczyzna zasponsorowała tobie darmowe stadia by tacy jak Ty zmienili coś na waszych błotach .Jak widać były to pieniądze wyrzucone w błoto .Kacapów nie da się zmienić

 

Chyba przystąpię do TRKI, bo jeszcze zakażą...

 

I jeszcze ta "nasza Ojczyzna", lol. Polackie małpy, zrozumcie, że nie macie już swojej ojczyzny.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 08:36, Baca1980 napisał:

Według mnie w obecnej sytuacji Bruksela ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski na poziomie Moskwy w czasach Gomułki.

Nie do końca Gomułki. Raczej wcześniejszego genseka. Tego co pojechał w futerku, a wrócił w kuferku ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wojny to ostatnio czytam czarnego łabędzia taleba i autor jest z Libanu. Wojna w Libanie wybuchła też niespodziewanie i wszyscy myśleli, że będzie krótko trwać a trwała ponad 10 lat. Tak samo może być tutaj. Jesteśmy karmieni propagandą i dezinformacją w tak dużym stopniu że ciężko jest powiedzieć co się naprawdę dzieje i po stronie ukraińskiej jak i rosyjskiej. Nie wiadomo jak to się skończy, nie wiadomo kiedy to się skończy. 

 

Nawet wojny w tych czasach przybierają postać absurdu. Teraz masz wojny które niby nie są wojnami, atak jest wyzwalaniem i tak dalej. 

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu, fajny kurs :)

 

Ale ten opis w kanale Pani: rosyjski jest bardzo trudnym językiem. Czy jest? xD Nie dla Polaka. Alfabet na początku może odstraszać i sprawiać problemy, ale to jeden (moim zdaniem) z prostszych języków do nauczenia (przynajmniej w naszym kręgu cywilizacyjnym).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.