Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Od 5 lat wynajmuje kwatery pracownikom z Ukrainy, Polski, gruzji. 

To się czuje uprawniony do wypowiedzenia swojej oceny.

Więc lecimy po kolei:

Co do spożywanego alkoholu to mniej lub tyle samo co Polacy. 

Jak chodzi o zwykła ludzka uczciwość to to samo co Polacy. I Polacy mnie próbują oszukać i Ukraińcy. Kwestia człowieka. 

Jak chodzi o burdy czy jakie problemy "wychowawcze" to podobnie jak z Polakami. I jedni i drudzy potrafią się pobić i pokłócić między sobą. 

Mam jeden zarzut do ukraincow. Nie potrafią zgniatac butelek po napojach. Poprostu zakręcają pełne i w kosz. Widocznie u nich jeszcze nie przyszła segregacja. 

To zaś co co mnie wkurwia w tej nacji to kobiety o napompowanym ego. 

Każda kobieta musi mieć ajfona. 

Ajfon dla nich to RELIKWIA

Każda uważa że facet to bankomat. 

Kolega się spotykał z taką jedną i jeździł na Ukrainę to tam jest taki kod kulturowy. Zastaw się a postaw się a do tego kobietaa mieć super ciuch i w ogóle. 

Jak popatrzycie na ukrainki to są bardzo roszczeniowe. Zadarty nos i spojrzenie pełne wyższości. 

Zastanawiam się tylko czy to nie tak że dla nich fizyczna atrakcyjność jest najważniejsza. Jeździłem trochę po świecie i jak spotykasz lalkę 11/10 albo 10/10 (modelka o idealnym ciele i pięknej twarzy) to rosja/Ukraina. Zreszta wszystkie rankingi to potwierdzają. To co mają o sobie myśleć? Znamienne jest jak ukrainki odnoszą się do Polek. Jakie spojrzenia im rzucają. Wystarczy poobserwowac uważnie. Są bardzo ale to bardzo sukowate. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slusa napisał:

 

Propaganda FM

 

Trzeba być naiwnym normikiem żeby tego słuchać 

Coś w tym jest ;p

Ale ja słucham bo lubie wiedzeć co po "oświeconej" stronie mowią. Jakież to mundrości przekazują hah.

 

3 godziny temu, Gixer napisał:

Każda kobieta musi mieć ajfona. 

Ajfon dla nich to RELIKWIA

Mam czasem do czynienia z młodymi ukraińcami i fakt, Ifon i makbuk to relikwie ;p. Kurde przecież na ukraińskie zarobki to trzeba zapierdalac pare lat pewnie na takie gadżety (nówki). Chyba że na używkach lecą heh.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Garrett napisał:

Coś w tym jest 😜

Ale ja słucham bo lubie wiedzeć co po "oświeconej" stronie mowią. Jakież to mundrości przekazują hah.

 

Mam czasem do czynienia z młodymi ukraińcami i fakt, Ifon i makbuk to relikwie ;p. Kurde przecież na ukraińskie zarobki to trzeba zapierdalac pare lat pewnie na takie gadżety (nówki). Chyba że na używkach lecą heh.

 

 

Słyszałem że często to podroby z Chin. 

To jest kraj zachłyśnięty kasa jak polska jeszcze parę lat temu. 

Mój brat w szkole miał straszna presję na markowe buty. Rodzice stawali na głowie żeby było logo... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/11/2022 at 9:21 AM, Garrett said:

Ruskich jeszcze nikt nie pokonał

hold_ruski_oQRAaC.jpg

 

A tak poważniej, "car" na obrazie w momencie pokłonu nie był zasadniczo carem, bo na wieść o jego problemach, właśni bojarzy go "obalili". W czym mieli wprawę... i tego mniej więcej należy się spodziewać. Nie natychmiast, ale niedługo...

 

https://tvn24.pl/swiat/ukraina-odessa-bez-pradu-po-rosyjskich-atakach-mieszkancy-wezwani-do-ewakuacji-6454057

Mieszkańcom Odessy władze zaproponowały wyjazd, bo prądu naprawić szybko się nie da.

 

Paweł Jabłoński (podsekretarz stanu) - "błędem jest rozważanie, że Rosja ma prawo wymagać gwarancji bezpieczeństwa od kogokolwiek".

https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8607957,jablonski-bruksela-europa-potrzebuje-gwarancji-bezpieczenstwa-od-rosji.html

Myślę że wiadomo, kto takie wytyczne wydał...

 

https://www.rp.pl/rolnictwo/art37584231-bialorus-dopusci-tranzyt-ukrainskiego-zboza-na-eksport-z-litwy

Białoruś pozwoli na tranzyt ukraińskiego zboża do litewskich portów. W zamian oczekują zniesienia sankcji na zakup nawozów sztucznych... Coś mi się wydaje, że to nie zostało uzgodnione z Władimirem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://isbiznes.pl/2022/12/09/morawiecki-bgk-pozyskal-4-mld-usd-na-zakupy-zbrojeniowe-na-rynku-amerykanskim/

 

 

“Dodam, że głównym organizatorem konsorcjum był duży bank międzynarodowy. Bez tego nie mielibyśmy jak zapłacić wysokich zaliczek” – wskazał premier.

 

Jew Laugh GIFs | Tenor

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak donoszą media, armia USA zamierza w znaczący sposób zwiększyć w najbliższym czasie produkcję amunicji artyleryjskiej. Stany Zjednoczone planują zwiększenie produkcji amunicji 155 mm w ilości od 14 000 pocisków miesięcznie, przez 20 000 pocisków miesięcznie na wiosnę, do 40 000 pocisków miesięcznie do 2025 roku. Planowane jest także duże zwiększenie produkcji innych systemów. Jak powiedział na konferencji prasowej dyrektor korporacji Raytheon, od lutego 2022 roku wykorzystano sprzęt w ilości odpowiadającej 5 lat produkcji systemów Javelin i 13 lat produkcji systemu Stinger. 

 

Gdy patrzymy na ostatnie zakupy amunicji w USA i na plany rozwijania bazy przemysłowej produkcji amunicji to widzimy wyraźnie, że Amerykanie pomimo 20 lat wojny przeciwko terroryzmowi, stracili bazę przemysłową niezbędną do pełnoskalowej wojny regionalnej na lądzie. W takiej wojnie amunicja precyzyjna jest istotnym dodatkiem, jednak z perspektywy dowódcy brygady przeważająca ilość zadań ogniowych jest wykonywanych z użyciem klasycznej amunicji, tej zaś potrzeba dużo więcej niż szacowali to eksperci NATO. 

 

Stąd też widać, że nawet planowane i podawane jawnie liczby (jeśli są prawdziwe) wskazują, że Amerykanie nie planują i nie spodziewają się wejścia własnych sił zbrojnych do konfliktu, nawet w 30-50% liczebności sił lądowych armii USA. Jeśli porównamy to z naszą bazą przemysłową dotyczącą produkcji amunicji, to niestety trzeba podkreślić, że aż do tego roku nie tylko nie produkowaliśmy amunicji do Kraba, ale polskie zdolności produkcji amunicji, w tym czołgowej, moździerzowej i rakietowej, były na poziomie manufaktury. Na tym samym poziomie były zdolności produkcji Gromów, Piorunów czy Spike. 

 

Choć brzmi to może szokująco, już teraz albo wręcz już ponad rok temu, w obliczu tworzenia zgrupowań uderzeniowych przez Rosję przy Ukrainie, powinniśmy swoje zdolności zwiększać skokowo. Nie tylko przez rozwój fabryk państwowych, ale również poprzez gwałtowne zmiany w podstawach prawnych dotyczących produkcji amunicji tak, by przemysł prywatny również mógł zaopatrywać Wojsko Polskie. 

 

Na dzień dzisiejszy obostrzenia w produkcji i obrocie amunicją są tak duże, że de facto uniemożliwiają rozwinięcie prywatnej bazy produkcyjnej. Dotyczy to niestety również amunicji strzeleckiej, której mamy tylko jedną fabrykę państwową o mocach produkcyjnych pomijalnych w skali konfliktu, jaki widzimy obecnie.

https://www.youtube.com/post/Ugkx2fSNJgQPBYlKtEy1LbG7pdMoDrZsDknA

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Obliteraror napisał:

Pod każdym słowem Sykulskiego się mogę podpisać.

 

Niestety zamiast groszoróbstwa dużo łatwiej jest machać szabelką w dodatku na amerykańskim postronku.

 

Mottem Polski nie powinno być za wolność naszą i waszą a to nic osobistego to tylko interesy.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Baca1980 napisał:

Mottem Polski nie powinno być za wolność naszą i waszą a to nic osobistego to tylko interesy.

Pan narodu, margrabio nie zmienisz

tu rozsądku rzadko się używa

a jedno, co naprawdę umiemy

to najpiękniej na świecie przegrywać..

 

Pamiętaj, iż żyjemy w kraju, w którym nie sławi się Wokulskiego, Geista czy Ochockiego, ale "redutę Ordona" ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 18:47, $Szarak$ napisał:

 

Czeczenów w Polsce mamy dużo - taka ciekawostka dla was - ci Czeczeni którzy walczą po stronie ukr często przyjeżdżaja z Polski. 

Co my byśmy zrobili bez twojej wiedzy tajemnej?

O Czeczenach żyjących w Polsce mam bardzo złe zdanie. A że nie lubią Putina, to chuj mnie obchodzi.

Nas też nie lubią. To taka ciekawostka dla ciebie, mój ty ptysiu pachnący.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Obliteraror napisał:

Pan narodu, margrabio nie zmienisz

tu rozsądku rzadko się używa

a jedno, co naprawdę umiemy

to najpiękniej na świecie przegrywać..

 

Pamiętaj, iż żyjemy w kraju, w którym nie sławi się Wokulskiego, Geista czy Ochockiego, ale "redutę Ordona" ;)

 

Z racji zainteresowań historycznych, grzebałem kiedyś sporo w rycinach.

No i była taka bogato ilustrowana tabelka, z któregoś księstwa Świętego Cesarstwa, z czegoś na kształt mini-encyklopedii.

Tabelka opisywała narody Europy, ze strojami, talentami, cechami charakteru, plus tam jakieś modne renesansowe zodiaki etc.

 

Polacy : "charakter awanturniczy, zapał słomiany, wybitny talent do wojaczki i nauki języków, umysłowość wyjątkowo gnuśna i leniwa - niczego się nie uczą i nie umieją wyciągać wniosków"

 

No i jakiś anonimowy Niemiec , jak Polaków scharakteryzował w XVI wieku, to nawet, jeśli to był ówczesny psy-ops czy propaganda, to w zasadzie niewiele się pomylił.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, $Szarak$ napisał:

Ale mi się gębą cieszy, jak widzę już takie emocjonalne coraz bardziej wpisy. 

Tzn rzecz jasna desperackie. Czym Rosja bardziej przegrywa tym większa desperacja i jeszcze większe wychylanie się przed szereg. Coś wspaniałego. :D

Trzeba być naiwnym, żeby wierzyć w kłamliwą propagandę.

Gdyby Rosja faktycznie przegrywała, nie siedziała by w Ukrainie, nie byłoby histerii, szkoleń, zakupów, itd.

Żeby chcieć walczyć za Pisowski reżim, to trzeba również nie mieć rozumu :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gościu napisał:

Gdyby Rosja faktycznie przegrywała, nie siedziała by w Ukrainie, nie byłoby histerii, szkoleń, zakupów, itd.

Żeby chcieć walczyć za Pisowski reżim, to trzeba również nie mieć rozumu :D

Tłumaczyłem tutaj tyle razy ten wątek - i tobie wtedy też. 

Nie chce mi się kolejny raz tłumaczyć dla tak ,, objawionych", jak ty jedno i to samo. To jak bicie głową w mur. 

 

Wystarczy, że są tacy co potrafią wyciągnąć wnioski i myśleć logicznie. Noi są tacy co mają strasznie pokraczne myślenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Obliteraror napisał:

Pamiętaj, iż żyjemy w kraju, w którym nie sławi się Wokulskiego, Geista czy Ochockiego, ale "redutę Ordona" ;)

 

 

Wiem. Cały romantyzm plus idee ku pokrzepieniu serc czy "Polska Chrystusem narodów" powinna być już dawno w.yjebać do kosza.

Nikt nawet nie przerabia w szkole takiej  np. "Ziemi obiecanej". Czyli jak zostać sprytnym, bogatym, chujem.:).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Obliteraror napisał:

Niepotrzebny IMO tłit Sykulskiego. Zaraz mu propagandyści z "wUkrainy" zarzucą tworzenie list proskrypcyjnych ;)

Tłit? Jeden tłit? Tam co drugi jest niepotrzebny. 

 

Zauważyłem, że dla was, jak ktoś myśli ,,logicznie" tzn jest kimś pokroju Sykulskiego, Wielomskiego, Warzechy, Pitonia to automatycznie ci pro ukraińscy trolle robią z nich onuce! A przecież oni myślą logicznie! No nie. 

 

Problem tylko taki, że ich wszystko łączy jedno. NIENAWIŚĆ do zachodu i umiłowanie wschodu. 

 

Skoro masz Sykulskiego i nagrywa wiecznie o złej Ameryce, złemu zachodowi a Rosji mówi tylko, żeby nie było, że nie mówi w ogóle no to kurde. 

 

Przecież ten gość jeździł regularnie do Moskwy, książki pisał o Rosji i nie jest pro ruski? Jest tym logicznie myślącym? 

Błagam was. 

 

I naprawdę tutaj jest trochę osób myślących logicznie np @Kespert, @Strusprawa1 jest być może trochę pro amerykański, ale łapie temat i kilka jeszcze innych userow. 

..........

Dlaczego osoby wyżej wymienione te ,,logicznie myślące" wszyscy się kumają i prowadzą różne akcje typu stopukrainzacji? Robią zjazdy? Przypadek, że razem zloty robią? 

 

I taki jeszcze dodatek. W CZECHACH podkreślam CZECHACH widziałem DOKŁADNIE taki sam hasztag, jak tutaj w Polsce. Przypadek? 

 

Czy te środowiska działają w sposób zorganizowany na całą Europę? Jak tak, to na czyje zlecenie? 

 

Bym prawie zapomniał. Jeszcze taka bombka. W komisji w sprawie WSI był Leszek Sykulski. Niedawno jeden z członków tej komisji mając dostęp do rzeczy utajnionych wpadł, jako szpieg ruski. 

 

Służby teraz niby oficjalnie drążą ten temat. Czekamy na kolejne kwiatki. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, eknm2005 napisał:

Panie Leszku, ale z tego forum czy tak ogółem, o kotek?

 

Pan Leszek czerpie swoją wiedzę z ruskiego sputnika i russia today. 

.i to tak serio, nie żartuje sobie. 

Przecież ten człowiek zaczął grzać tak bardzo ten temat, akurat wtedy gdy na sputniku zaczęli grzać - Polska wejdzie na Ukrainę! Żołnierze Polscy już walczą na froncie! 

 

 

I stąd na 90% jego rewelacje się biorą xD. Ze sputnika. Włącz sobie VPN, wejdź na sputnika to zobaczysz, że on nagrywa filmy na podstawie tych źródeł xD xD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.