Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, $Szarak$ napisał:

Nie mieliście nigdy tak, że czuliści ekscytacje wobec jakiejś osoby, jak na logikę nie powinniście?

 

Owszem może jako nastolatek :).

 

Teraz w moim wieku to już tylko cisnę bekę z tych wszystkich ochów i achów w kierunku wszelkiej maści autorytetów :).

 

A jeśli chodzi o politykę. To przypominam że niejaki Micheil Saakaszwili  też był swego czasu bohaterem "wolnego świata". A gdzie jest obecnie? :).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

I tak sie też zastanawiam - serio wy się dziwicie, że biden jest tak pompowany? Przecież to jest normalne, że człowiek nawet na nieświadomce czuję ekscytację takimi ludźmi. Na papierze jest jednym z najważniejszych ludzi na świecie. Człowiek sam z siebie ekscytuję się ludźmi którzy mają wysoki status i dużo kasy. 

Nie mieliście nigdy tak, że czuliści ekscytacje wobec jakiejś osoby, jak na logikę nie powinniście?

 

Nie jestem w stanie czuć ekscytacji na myśl o żadnym współczesnym polityku, nawet na nieświadomce. Większość z nich doszła na szczyt bo są pozbawieni moralnego kręgosłupa, potrafią dobrze rozpychać się łokciami i pływać w mętnej wodzie. Nie mówiąc już o tym, że wielu z nich to tylko marionetki i chłopcy na posyłki. Dlatego nigdy nie zrozumiem ludzi hołubiących polityków, nawet tych z pierwszych stron gazet, z wspaniałym śnieżnobiałym uśmiechem. Czuję za to szacunek do ludzi, którzy osiągnęli sukces w takich dziedzinach jak nauka, sztuka czy sport. Tam gdzie trzeba tytanicznej, uczciwej pracy, a nie układów i zgniłych sojuszy. Chociaż źle się wyraziłem, szanuję nie tylko tych co odnieśli sukces w tych dziedzinach, ale każdego człowieka, który uczciwie pcha swój wózek do przodu, nie robiąc nic na skróty i nie szkodząc innym.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Gościu said:

Wzruszające bajki o wolności

Czyli - słowa, słowa, słowa bez konkretów.

15 hours ago, zychu said:

Wiesz, że biją, ale nie wiesz, w której mordowni.

Brakuje pracowników, bo pracodawcy (janusze biznesu, czyli filary polskiej gospodarki) chujowo płacą. I to jest sedno problemu

Sednem problemu jest, że państwo płaci za nicnierobienie, zaburzając konkurencyjność opartą na prawach naturalnych - kto nie pracuje, niechaj też i nie je.

Dodatkowo, nie każda praca jest tyle samo warta, więc założenia "równości płac" są błędem czasów socjalizmu. Na to przychodzi kapitalizm, gdzie rynek wyżej ceni instagramerkę niż sprzątaczkę, a więc kolejne "wypaczenia".

Wisienką zaś na torcie, że ci, którzy sami narzekają na swoją chujową płacę, sami by najchętniej innym kazali robić "za wpis do portfolio". Błędne koło - klienci mało płacą, to pracownik ma małą pensję, to ma mało pieniędzy, to mało płaci za to co sam kupuje jako klient - i kółko się zamyka.

 

Pracownik pójdzie tam, gdzie dadzą mu najwięcej za jego umiejętności. ("jedź na zachód, bo tu mało płacą złe Janusze")

Pracodawca zatrudni tego, który chce najmniej za swoje umiejętności. ("złe Janusze, nas nie zatrudniajo tylko onych obcych!")

Jedni i drudzy są ludźmi - i jak przysłowiowe kobiety, chcą "zawsze wincyj".

 

 

Moskwa: https://edition.cnn.com/2023/02/22/china/china-wang-yi-moscow-ukraine-intl-hnk/index.html

Quote

“We are ready, together with the Russian side, in accordance with top-level agreements, to resolutely defend national interests and dignity, and promote mutually beneficial cooperation in all areas,” Wang said.

Na język potoczny - jak Rosjanie się podpiszą pod "chińskim NATO", to możliwe że Chiny zaczną wspierać "narodowy interes" Rosji.

 

USA: odpowiedzią na powyższą deklarację Chin, jest zapowiedź możliwości wprowadzenia sankcji obejmujących "wszystkie możliwe drogi pośrednie, przez które zaopatrywane jest rosyjskie wojsko". https://www.nytimes.com/2023/02/22/us/politics/china-russia-sanctions.html

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wizyty to po przemówieniu Ja się żadnych konkretów nie spodziewałem może raczej jutro ( w sumie dziś ) coś konkretnego będzie - chodź wątpię ale w sumie nie o tym chciałem.

Przeraża mnie poziom naszej "murzyńskości" , przynajmniej u tak zwanych elit i dziennikarzy - naprawdę to coś porażającego jakby wielki bwana przyjechał i wszyscy czekają na paciorki. Masakra jakiej by się stacji tv nie włączyło.

To wszędzie ekstaza ( chodź chyba tvn z kraśko na czele ma pierwsze miejsce ) jakbyśmy wniebowstąpienie co najmniej oglądali tak to my nic nie zbudujemy.

  • Like 8
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Baca1980 said:

.

To wszędzie ekstaza

Ta ekstaza zawsze była. Jak na uczelnię przyjechał jakiś bwana-kubana potencjalny donor z esesza, to "elity" z prof. i dr przed nazwiskiem robiły wyścigi we włażeniu w dupę i nadskakiwaniu. Z poziomu studenta to dość obrzydliwie wyglądało i dla co bardziej inteligentnych stanowiło potem pole dość smutnych dyskusji i konkluzji. 

 

Lata płyną, mentalność się nie zmienia. 

 

A nawet jakby gorzej. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Eskel said:

Nie jestem w stanie czuć ekscytacji na myśl o żadnym współczesnym polityku,

Bo jej odczuwanie jest jakimś wdrukowanym przez "kapłanów" stanem poddaństwa wobec "żywego bóstwa". Zresztą po to się je konstruuje medialnie, co można równie dobrze zrobić z osła, małpy czy barana. Propaganda C19 tego dowiodła ponad wszelką wątpliwość.

 

A tak naprawdę, NIC SIĘ NIE STANIE, jeśli jakiegoś watażkę, polityka czy właśnie inne bóstwo do czczenia, ktoś "odpierdoli" za rogiem. Wybierze się nową pacynkę i gitara ("umarł Król, niech żyje Król").

U nas cały samolot z notablami w garniturach i mundurach skasowany z prezydentem włącznie i co? I nic. Kompletnie nic. Jak w dupie byliśmy tak samo jesteśmy, tylko że zgodnie z wcześniejszymi planami "naczelników" - dużo głębiej. 

 

Mój niegdysiejszy, ś.p. znajomy, często o takich mawiał "chuj im na grób". I choć to wulgarne określenie, jak najbardziej oczywista postawa. Tyle że jakoś się nie rozpowszechniła wśród jedwabnika. A szkoda. Bo stosunek do zarządzających w naszym imieniu mamy wyjątkowo wypaczony. Nawet mamy wdrukowane, że to jest "władza, władzunia, władzuchna". A lista ich osiągnięć? No powiedzmy sobie szczerze, raczej same ciemne geszefciki i wały. Trochę tak jak byśmy czcili kryminalistów.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maroon napisał:

Ta ekstaza zawsze była. Jak na uczelnię przyjechał jakiś bwana-kubana potencjalny donor z esesza, to "elity" z prof. i dr przed nazwiskiem robiły wyścigi we włażeniu w dupę i nadskakiwaniu

Dokładnie. Mam takiego znajomego prezesa - właściciela. Co się odpieprza każdego roku, jak pan prezes ma urodziny, głowa mała. Ma troche tych spółek na terenie Polski, z każdej na wyścigi każdy lokalny szef chce być pierwszy pod gabinetem. Potem siedzą i potrafią parę godzin siedzieć pod gabinetem jak dudki, gdy pana prezesa jeszcze nie ma ;) By te kwiatki i prezenty dać pierwszy xD

 

Ludzie na poziomie. Z dorobkiem, wykształceni, niebiedni. W sumie moim zdaniem nie muszą. Kultura włazidupstwa zawsze była dla mnie w jakiś sposób fascynująca.

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Czechy szykują się na III wojnę światową:

 

 „Duża część naszej armii pojedzie, by walczyć zgodnie z planami obronnymi Sojuszu. Nasze terytorium stanie się ważną strefą tranzytową i bazą, i to znowu od nas wojskowych zależy, czy ta strefa będzie bezpieczna i zdolna do funkcjonowania”.

 

Czyżby wszystko było już ustalone z Wujkiem z Ameryki? ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, BumTrarara said:

Czyżby wszystko było już ustalone z Wujkiem z Ameryki? ;)

Mało kogo by to chyba zdziwiło, gdyby nie były rozważane takie scenariusze.

W takim kontekście, trudno nie snuć teorii, że plany "ruskich szachistów" idą jak po maśle - wciągnąć (osłabić) Zachód jego gigantyczną pomocą humanitarną i militarną do wojny na UKR, przedłużać konflikt grą na wyczerpanie jego sprzętu i głównie - zasobów, od których sam Zachód się przy okazji odetnie, zostawiając RUS ropę i gaz do swojej dyspozycji wojennej. Tylko to by musiało jeszcze trochę potrwać, aż jeszcze bardziej Zachód podupadnie gospodarczo, co zdaje się w kolejnych krokach zresztą czynić. Może przynajmniej będą świerszcze do żarcia, bo który żołnierz będzie miał czas ziemię uprawiać? Chyba że w ramach Zmobilizowanych Oddziałów Międzynarodowych Ogrodników - w skrócie ZOMO. 

12 minutes ago, slusa said:

Skasowany z prezydentem o lol XDD kiedy rusofobia wejdzie za mocno. 

A "skasować samochód" to też wina ruskich? Określenie "samolot skasowany" nie wskazuje jeszcze sprawcy. 

Weź się przestań we wszystkim dopatrywać rusofili albo rusofobii. Chociaż niewyćwiczony w odbiorze tekstów umysł, prędzej kieruje się na "co myślę ja" zamiast "co myślał autor", więc trochę rozumiem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Środa Popielcowa. Także wielcy tego świata przyjmują popiół - jeśli należą do tradycji katolickiej. Miałem zaszczyt nałożyć dzisiaj popiół na głowę samemu Prezydentowi USA Mr Joe Bidenowi. Wszystko odbyło się w wielkim sekrecie ale teraz już mogę mówić: w zaimprowizowanej kaplicy domowej tuż obok apartamentu Prezydenta, odprawiliśmy Mszę świętą w intencji o pokój, nawrócenie Rosji i światło Ducha Świętego dla Pana Prezydenta.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3398746117120206&id=100009545538838

 

 

ecek9kpTURBXy85OGFlNWNmZWM3YmE4ZDRhNzdiMjlhZmViMTVmZmVkYS5wbmeSlQMASc0M2M0HOZUCzQOsAMLDgqEwBaExAQ

 

332735951_3429819500588895_1667220383640897640_n.jpg?stp=cp6_dst-jpg&_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=d2s-_38_V9sAX89eKra&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfCfiNmzmjTDr9HcBz-amnm9dawKMU4U8GfILo7iz1W88g&oe=63FA8904

 

Z zamieszczonych zdjęć wynika też, że polski zakonnik otrzymał od przywódcy USA specjalny coin. To okolicznościowy medal stanowiący dowód pamięci i uznania.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/biden-wzial-udzial-w-sekretnej-mszy-swietej-do-sieci-trafily-zdjecia/fs09h5j,79cfc278

 

Jprdl to już jest naprawdę Murzynowo XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jak ruscy najechali polskę to cukierki rozdawali jak jankes to "coiny" XD 

W sumie przy okazji wizyty Bidena ukuto nowy termin - "Polkoryko" - klasyk podobny do Nędzymorza XD 

I jeszcze Biden proaborcyjny i pro LGBT na mszy XD

Że ten "ksiądz" wstydu nie ma to też dobra komedia XD 

 

 

PS Peter Minuit kupujący od Indian Manhattan za świecidełka :D 

Peter-Minuit.jpg

 

PS 2

 

To, że Polska jest uzależniona w zakresie bezpieczeństwa od Stanów Zjednoczonych, jest rzeczą całkowicie oczywistą. To, iż powoduje to zasadniczą i nieusuwalną nierównowagę w relacjach Warszawy i Waszyngtonu jest również oczywiste. Niezależnie od tego, czy Polską rządziły, rządzą lub będą rządzić Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, czy też Lewica – tak było, jest i będzie. W mojej ocenie jednak sytuacja, do której doszło wczoraj w Arkadach Kubickiego, była po prostu upokarzająca.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/joe-biden-w-polsce-jurasz-to-byla-zawstydzajaca-sytuacja-dla-dudy/xtp1xpx

 

LOL

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 6
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, doler napisał:

To przemówienie Bidena to był cyrk, chciałbym to odzobaczyć. Brakowało tylko Britney Spears. Co to za ludzie tam siedzą na stołkach 😆

Niech dają im broń bo my już ledwo zipimy a kryzys dopiero się zaczyna, to show dla amerykanów aby podtrzymać ratingi wojny aby społeczeństwo chciało ponieść wydatki wojenne, co by nie mówić gdyby nie usa, to pewnie walki byłby na linii Wisły tym bardziej jakby w 3 dni ukr padła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Z zamieszczonych zdjęć wynika też, że polski zakonnik otrzymał od przywódcy USA specjalny coin

To już kurwa, za przeproszeniem, że monetę dostał, nie mogli po polsku napisać? xDD 

 

A "coin" się przyda ;)

Ciekawe, czy do wózka sklepowego pasuje w markecie. Chociaż nie, wróć! Będzie nowa relikwia, jak średniowieczne szczebelki z drabiny do niebios ;)

 

Business as usual.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, spacemarine said:

co by nie mówić gdyby nie usa, to pewnie walki byłby na linii Wisły tym bardziej jakby w 3 dni ukr padła.

 

To nielogiczne. Ukraina, nawet w najśmielszych marzeniach Władimira Władimirowicza nie padłaby w 3 dni, ani w 3 tygodnie. Jest dwa razy większa od Polski. To nie jest kraj wielkości Monte Carlo. To tak jakby Putin powiedział: "ciężka ta walizka, wezmę sobie jeszcze worek ziemniaków, będzie mi lżej". Nawet  Niemcy w 1941 szli 3  miesiące przez ukraińską SSR. Sowieci gonili Niemców przez ukraińskie stepy większa połowę 1943 roku.

Polska jest w NATO i choć nie wiemy czy a jeśli to jak by nam NATO pomogło, to Putin też tego nie wie. I nie wiedział też wtedy.

Do tego Polska nie ma żadnych surowców, którymi Rosją byłaby zainteresowana. A Węgiel to nie jest coś co Rosji jest potrzebne.

I jak sobie wyobrażasz, ze 140 milionów kraj, który właśnie podbił i musi utrzymać 40 milionową Ukrainę jeszcze będzie miał siły i środki, bez żadnego interesu, podbijać kolejny 40 milionowy kraj?

Ja wiem, że wszyscy uważają Putina za wariata ale on wiatrem nie jest. Nigdy nie zdradza takich objawów i nadal tego nie robi.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wrotycz napisał:

 

To nielogiczne. Ukraina, nawet w najśmielszych marzeniach Władimira Władimirowicza nie padłaby w 3 dni, ani w 3 tygodnie. Jest dwa razy większa od Polski. To nie jest kraj wielkości Monte Carlo. To tak jakby Putin powiedział: "ciężka z ta walizka, wezmę sobie jeszcze worek ziemniaków, będzie mi lżej". Nawet  Niemcy w 1941 szli 3  miesiące przez ukraińską SSR. Sowieci gonili Niemców przez ukraińskie stepy większa połowę 1943 roku.

Polska jest w NATO i choć nie wiemy czy a jeśli to jak by nam NATO pomogło, to Putin też tego nie wie. I nie wiedział też wtedy.

Do tego Polska nie ma żadnych surowców, którymi Rosją byłaby zainteresowana. A Węgiel to nie jest coś co Rosji jest potrzebne.

I jak sobie wyobrażasz, ze 140 milionów kraj, który właśnie podbił i musi utrzymać 40 milionową Ukrainę jeszcze będzie miał siły i środki, bez żadnego interesu, podbijać kolejny 40 milionowy kraj?

Ja wiem, że wszyscy uważają Putina za wariata ale on wiatrem nie jest. Nigdy nie zdradza takich objawów i nadal tego nie robi.

 

 

No tak, wszelkie teksty o "podboju Polski przez Putina" to jest zwyczajne pierdolenie wariatów, albo rozhisteryzowanych dzieci.

Rosja nie ma w Polsce nic do szukania.

Jedyna rzecz strategicznie to korytarz do Kaliningradu, ale to Litwa bardziej wystarczy. I tyle - to jest koniec rzeczy opłacalnych do podbijania przez Rosję.

 

W Polskę wystarczy walnąć kilka rakiet w elektrownie i mosty na Wiśle i leżymy na długie miesiące, ani jeden ruski nie musi wkraczać.

Poziom obrony plot. - zwłaszcza teraz, kiedy większość poszła na Ukrainę - to nędza.

"Patrioty" to system mocno ograniczony, zwłaszcza w tak nędznej ilości, jak w Polsce.

Ukraina miała na początku wielokrotnie silniejszą obronę plot, niż Polska - a i tak dostała solidnie.

 

Ponadto ochrona strategicznych obiektów w Polsce leży - mniejsza o most z kablami w Warszawie, co się spalił lata temu. Nic się nie poprawiło - "hiszpańscy" nurkowie w porcie, eko-sraktywiści na kominach elektrowni, etc - ochrony brak.

Nawet rakiet ruscy nie muszą słać, wystarczy jeden Wania z rzeszy zupełnie nieweryfikowanych "uchodźców" z Ukrainy.

 

Także dobrze, że Rosja raczej ma w dupie Polskę, ale jeśli ratlerki będą tak dalej ujadać, to może właśnie pójdzie pstryczek w jakąś infrastrukturę (tym bardziej po Nord Streamach), a taki, że i Niemcy, a nawet Holendrzy czy Francuzi się będą cieszyć z utarcia nosa aroganckim polaczkom.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotyczhalo halo a kto raportuje mu sytuacje odnośnie armii, gospodarki? Dół. 

Podejmuję decyzję  na podstawie danych które dostaje. 

Jeśli dostajesz papier, że armia jest gotowa na wszystko - piszą tak, ze strachu - tzn piszą to, co chce żeby przeczytał. 

 

Jeśli wywiad mu mówi, że armia jest gotowa ruska i ukraina według nich szybko padnie to podejmuję decyzję właśnie opierając się na tym.

 

Putin nie ma czasu zająć się gospodarką, wywiadem i xxx rzeczami. 

 

Analiza wsteczna zawsze skuteczna. Do niego samego pewnie wiele rzeczy dotarło już po jakimś czasie ataku na ukr. No bo przecież nawet, jakby mu dół raportował, że wszystko pięknie to sam by zauważył - coś jest nie tak, zająć nie mogą itd.

 

A jeśli tak wobec putina zachowuję się szef wywiadu, to nie zdziwił bym się, jeśli by było nawijane na uszy to co chce usłyszeć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-moldawia-pod-lupa-swiata-nowy-punkt-na-mapie-wojny,nId,6613730

Zawsze mnie pusty śmiech ogarnia, gdy jakiś idiota sugeruje, że "Mołdawia jest kolejnym punktem zapalnym wojny". Ruscy mogą ten kraik destabilizować swoimi pionkami, ale tamten ruski (tylko na papierze) garnizon nie jest zdolny do jakichkolwiek działań zaczepnych.

Ale chuj, Ukraina się znudziła, to trzeba szykać sensacji gdzie indziej. 

 

A jeżeli już coś ma tam pierdolnąć, to z powodu działań Ukrainy, która już rok temu pokazała, że ma ochotę na małą destabilizację sąsiada.

 

Jeżeli ktoś tu chce namącić, to na pewno nie Putin, który jest zajęty bałaganem, jaki wyniknął z jego wojenki na Ukrainie. Pani Maia Sandu to pionek Banku Światowego - ruskich łapówkarzy wprawdzie wypierdoli, ale sprzeda kraj znacznie większym gangsterom...

 

A tutaj wpis gościa, który na Mołdawii się zna, a nie pierdoli bzdury wycztyane u Reutersa...

O tym kraju pisze/pisało ze znawstwem zaledwie kilku polskich autorów - Śmieja, nieżyjący już Solak, Oleksy i właśnie Całus.

Z medialnego ścieku dowiecie się np., że Naddniestrze to taka europejska Korea Północna, która ostrzy sobie zęby na sąsiada. Nie wierzcie w te bzdury. Mołdawianie, Gagauzi i Naddniestrzanie żyją w dobrosąsiedzkich stosunkach, zresztą trudno mówić tu o jakichś wydumanych Naddniestrzanach, bo tam są albo ruskie, albo chachły, albo właśnie Mołdawianie.

Polecam:

 

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten film co wyżej wkleiłem - tak wygląda pompowanie balonika który pózniej pęka. 

Każdy siebie się boi bardzo i musi gadać to co góra chce usłyszeć. 

 

Później to zakłamanie wychodzi. Z czasem, ale wychodzi. Później ktoś musi stracić głowę i od nowa pompowanie balonika. 

Statystyki piękne, parady piękne, puszenie się... 

 

Jestem w chinach np jak to działa, jak tam tyle osób głowę traci. Przykładowo ich stan armii. Bo po ataku na ukr jakieś tam zadymki były jeśli chodzi o możliwości armii chinskiej - ileś głów poleciało gdy zaczęto sprawdzać możliwości..

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wrotycz napisał:

 

To nielogiczne. Ukraina, nawet w najśmielszych marzeniach Władimira Władimirowicza nie padłaby w 3 dni, ani w 3 tygodnie. Jest dwa razy większa od Polski. To nie jest kraj wielkości Monte Carlo. To tak jakby Putin powiedział: "ciężka ta walizka, wezmę sobie jeszcze worek ziemniaków, będzie mi lżej". Nawet  Niemcy w 1941 szli 3  miesiące przez ukraińską SSR. Sowieci gonili Niemców przez ukraińskie stepy większa połowę 1943 roku.

Polska jest w NATO i choć nie wiemy czy a jeśli to jak by nam NATO pomogło, to Putin też tego nie wie. I nie wiedział też wtedy.

Do tego Polska nie ma żadnych surowców, którymi Rosją byłaby zainteresowana. A Węgiel to nie jest coś co Rosji jest potrzebne.

I jak sobie wyobrażasz, ze 140 milionów kraj, który właśnie podbił i musi utrzymać 40 milionową Ukrainę jeszcze będzie miał siły i środki, bez żadnego interesu, podbijać kolejny 40 milionowy kraj?

Ja wiem, że wszyscy uważają Putina za wariata ale on wiatrem nie jest. Nigdy nie zdradza takich objawów i nadal tego nie robi.

 

 

Przypominam że największy przyjaciel ukr proponował ewakuację prezydenta, ale się nie zgodził co wzmocniło morale, wiec tutaj jest wiele elementów które się nakładają. Ru chodzi o bogactwa donbasu, metal ziem rzadkich, gaz itd no i pokazanie że jak inne zależne państwa fikną to skończą jak Ukraina, nie spodziewali się jednak że będzie tak ciężko, ale ru przestawiła gospodarkę na wojenną, mówi się o milionie żołnierzy w nowej ofensywie i nawet jak podpiszą koślawy pokój to wszyscy wiedzą że będzie dogrywka.

O utrzymwaniu innego kraju nikt tam nie myśli, przecież samo zsrr zagłodziło swego czasu Ukrainę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rnext said:

stosunek do zarządzających w naszym imieniu mamy wyjątkowo wypaczony. Nawet mamy wdrukowane, że to jest "władza, władzunia, władzuchna"

Nie jest wypaczony - zapominamy, że "przeciętny wyborca" na ich miejscu - robiłby to samo! Kuzyna na stanowisko, jakiś geszefcik "willa plus" dla siebie, może dotacja albo działka... nie mówiąc o immunitecie.

Ta władza (nieważne z której strony) jest dla "wyborcy" idolem, z którym może się identyfikować.

Dlatego jest tak mocno umocowana "społecznie" - nawet gdy czasem widać, jak sami na swoich "zwolenników" plują, a ci się cieszą że deszcz leci.

1 hour ago, Rnext said:

W takim kontekście, trudno nie snuć teorii, że plany "ruskich szachistów" idą jak po maśle

Chińskich szachistów.

Powoli to zaczyna się ujawniać, jeśli popatrzysz poza wystawione tłumom "przemawiające kukiełki" - polityka robi się teraz "na bieżąco" za kulisami. Blinken i Wang, potem Wang i Ławrow.

Stan na dziś jest taki, że i Putin, i Biden czekają na piątkowe przemówienie Xi... a dzisiaj Chiny podsunęły Rosji dokument "gwarancji ochrony ich narodowych interesów". Do podpisania. Za co, czego oczekują w zamian, nikt nie powie... Trochę jak kredyt hipoteczny, bierzesz i mieszkasz ale płacisz co miesiąc haracz, na naszych warunkach - albo nie bierzesz i idź pod most.

1 hour ago, spacemarine said:

to show dla amerykanów aby podtrzymać ratingi wojny aby społeczeństwo chciało ponieść wydatki wojenne

Kwestia podniesienia limitu zadłużenia federalnego bardzo mocno rozgrzewa emocje w USA. MUSI być jakiś powód... jak go nie będzie, to i tak ma być, zrozumiano?

 

Polityka i gospodarka dzieje się w zaciszu gabinetów. Nam pozostają teatrzyki pacynek, garść paciorków i puste słowa:

gallery_1677078184_682898.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.