Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Peter Quinn said:

Ojojoj, bezkrytyczny wyznawca który nie znosi głosu krytyki? 
Jakbyś chciał wiedzieć, głosowałem na Konfederację.

 

Nie bardzo stopem co jedno na do drugiego.

Może wyjaśnij co miałeś na myśli pisząc:

 

3 hours ago, Peter Quinn said:

Grzegorz Braun sławny w Rosji btw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, wrotycz said:

Może wyjaśnij co miałeś na myśli pisząc: "Grzegorz Braun sławny w Rosji btw."

 


Chodzi mi o to, że taki widz w Rosji oglądając ich telewizję nie ma tak szerokiego obrazu polski jak my - nie zna 5ciu partii w parlamencie, tylko ewentualnie zna kilka twarzy PISu - Dudę, Morawieckiego i Kaczora. Z drugiej strony może kojarzy Tuska i Sikorskiego. Podejrzewam że na tym lista się kończy, a to i tak dużo. I to tego "elitarnego" grona dołącza poseł najmniejszego ugrupowania - koła poselskiego, nawet nie klubu, który w sejmie jest znienawidzony, w kraju stygmatyzowany, a teraz mają z niego bekę nawet w Rosji, mimo że teoretycznie gra trochę ich narrację, a przynajmniej tak to przedstawiają nasze media.  
Nie sądzisz, że trzeba się serio wydurnić, żeby z takiej pozycji zaistnieć w świadomości rosyjskiego widza? Chcesz mi powiedzieć, że tymi ruchami ugrał cokolwiek politycznie? 

Tylko o to mi chodzi. A zaatakowałeś mnie bezpośrednio słowami:
 

Quote

Najwyraźniej przedstawia to stan faktyczny a komentatorzy Twojego pokroju biura to za dowód na rusofilię znienawidzonego Szczęść Boże Brauna.

Co jeszcze nam wyjawisz, że to zagraża bezpieczeństwu ludności?

 


więc odbiłem piłkę i się do tego odniosłem. 

Ja nie patrzę przez pryzmat własnych poglądów, ale szerzej na działania i konsekwencje tych działań. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, $Szarak$ said:

 

 

Fota taka se, ale jak dla mnie - szparowanie postaci jest niechlujne i nie zgadza mi się tak na oko głębia ostrości. Poza tym tych dziesięciu to może być każdy "kaukaz". Nawet ukraińscy aktorzy. W końcu nawet mają aktora grającego prezydenta. Jak rzekł Moks w Vabanku - "kino jest najpotężniejszą ze sztuk" ;)

 

Tymczasem okazuje się, że zupełnie trafna była predykcja Bidena z początku lutego, odnośnie Nord Streamu (a właściwie obietnicy, bo tak to brzmi):

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rnext napisał:

Tymczasem okazuje się, że zupełnie trafna była predykcja Bidena z początku lutego, odnośnie Nord Streamu (a właściwie obietnicy, bo tak to brzmi):

I co zrobiły Niemcy? Nic. Powiedziały, że to zrobili ruscy xD. 

A cena gazu podobno spada... 

 

 

24 minuty temu, Rnext napisał:

Fota taka se, ale jak dla mnie -

 

 To jest przykład. Takich filmów jest nawet tysiące. To nie są fejki. 

 

Przecież zmobilizowani nie mają często podstaw takich, jak ubiór nawet. 

W ruskiej dumie od nich facet mówił, że ktoś im 1.5 mln mundurów z@jebal i nie wiadomo kto. xD 

 

Jakiś opasek uciskowych, kamizelek, mundurów na zimę, śpiworów a nawet leków to wszystko na własną rękę teraz. 

 

A Ukraina wszystko dostaje. Żarcie wagonami, natowskie mundury na zimę, leki, opaski uciskowe i wiele innych... 

 

Nawet banki zachodnie im pożyczki duże udzielają na okrągło po x miliardów dolców.

 

W skrócie. Ukraina dostaje wszystko, żeby prowadzić tą wojnę przez x lat. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Rnext said:

zupełnie trafna była predykcja Bidena z początku lutego, odnośnie Nord Streamu (a właściwie obietnicy, bo tak to brzmi):

 

 

To nie jest predykcja, to jest oświadczenie:

 

- If Russian troops cross the border of Ukraine, there will be no longer Nord Stream 2, we will bring an end to it.

 

To jest oświadczenie woli. "Will", w przeciwieństwie do "going to" oznacza coś więcej niż tylko chęć, zamiar, oznacza wolę na przyszłość.

Na potwierdzenie tego następne zdanie po pytaniu dziennikarki:

 

- How will you do that, exactly, since the project and control of the project is within Germany's control?

- I promise you, we will be able to do that.

 

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości na temat sprawstwa zniszczenia  rurociągu Nord Stream?

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wrotycz said:

To nie jest predykcja, to jest oświadczenie:

Ironicznie napisałem że to predykcja. Przecież walił kawę na ławę (dlatego również dla jasności dodałem że to obietnica). 

 

1 hour ago, $Szarak$ said:

A cena gazu podobno spada... 

I bardzo dobrze. Jeszcze bardziej się zwiększy marża koncernów energetycznych. W końcu kto ma finansować transformację, przy akompaniamencie buldożerów (i czołgów) budujących elYtom Bizancjum? ;)

 

42 minutes ago, $Szarak$ said:

 

 

Sam akurat jestem zwolennikiem zamkniętej w filmie Matrix myśli - "nie dawaj człowiekowi pracy maszyny". Po prostu człowiek lepiej się realizuje poza sortowaniem średnicy śrubek a takie zajęcie go zwyczajnie degraduje. Trochę jak (przynajmniej niektórzy) behawioryści uważają, że zaganianie dziecka do udziału w tysiącu aktywności, kursów, korepetycji, kółek zainteresowań itd. tylko je unieszczęśliwia i oddala od tego w czym naprawdę by się realizowało. Bo musi się wynudzić, żeby znaleźć siebie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyczerpanie - mobiki dzielą się na opóźniające mięso (na szeroki front), i na rekruta z potencjałem(na szkolenia).

Biorąc pod uwagę np. wyczerpanie się zapasów rakiet plot z systemów post-sowieckich w około połowie października, Ukraina zaczyna coraz bardziej wisieć na wsparciu z zewnątrz. Długa warta nitka.

 

 

Tymczasem - mały tłok na LNG się robi, po 450k$ za transport, perspektywa wzrostu na 500%, kolejki rozładunkowe np. przy Hiszpanii

https://www.zerohedge.com/energy/lng-bottlenecks-are-emerging-crisis-stricken-europe

 

A w USA - już także w szeregach demokratów narasta presja na presję rozwiązania dyplomatycznego na ASAPie.

Co prawda odpowiedź negatywna, ale republikanie chcą się skupić na sprawach wewnętrznych i froncie azjatyckim.

https://www.zerohedge.com/political/house-dems-walk-back-letter-biden-urging-ukraine-negotiations-after-white-house-response

Część demokratów też. Za dużo ich kosztuje utrzymywanie Ukrainy.

Niemcy zaś znowu oferują się, że "zrobią porządek", łamiąc przy tym wprost elementarne zasady UE w przyzwaniu sobie i tylko sobie ogromnej pomocy euro.

Do tego szantaż udziałami w terminalach portowych i oddaniem ich Chińczykom.

 

Czy mamy plan B ? Na wypadek coraz bardziej oczywistego rozwiązania powrotu do "business as usual" ?

Poza kretyńskim "z szabelką na czołgi" czy "jakoś to będzie, moralnie i sprawiedliwie" ?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jakieś nieporozumienie, jak money może szerzyć taką narracje

 

"Ukraińcy masowo tracą prawo do 500 plus. ZUS dostaje zawiadomienia o ich wyjazdach

Co piąty uchodźca, który uzyskał w Polsce prawo do 500 plus na dziecko, stracił do niego już prawo. Podobnie jest z rodzinnymi kapitałami opiekuńczymi dla Ukraińców – ZUS odbiera im to świadczenie. Powodem są wyjazdy z Polski na okres dłuższy niż 30 dni. ZUS sprawdza, gdzie faktycznie mieszkają rodziny z Ukrainy, które wnioskowały o te świadczenia.

wstrzymaliśmy wypłatę świadczeń dla ponad 80 tys. obywateli Ukrainy z uwagi na nieprzebywanie w Polsce – informuje rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski.

"

 

https://www.money.pl/gospodarka/ukraincy-masowo-traca-prawo-do-500-plus-zus-dostaje-zawiadomienia-o-ich-wyjazdach-6824012611263328a.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-wicepremier-prosi-ukraincow-by-spedzili-zime-za-granica,nId,6370165

Cytat

- Jeżeli macie możliwość, żeby zostać, to lepiej póki co przezimować za granicą - powiedziała wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk. Władze zwróciły się do swoich rodaków z prośbą o pozostanie za granicą ze względu na nasilane ataki Rosji na ukraińską infrastrukturę krytyczną.

Nowa kategoria: uchodźca energetyczny.

Czy powinniśmy szykować się na nową falę naszych wschodnich bratów? 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wrotycz napisał:

 

Znaczy jaką, że 80tys. to 1/5?

 

Wrzucałem to info kilka dni temu.

80 000x 500 to 40 000 000 zł (czterdzieści milionów)...na tyle nas okradali miesięcznie...

Pomijając w ogóle sens rozdawania obywatelom obcego państwa takiej kasy ( 220 000 000 zł miesięcznie )...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak na marginesie.

 

https://polskieradio24.pl/42/259/artykul/3058712,odwolany-przetarg-obligacji-przez-bgk-premier-aukcja-odbedzie-sie-jak-warunki-na-rynku-sie-poprawia

 

 

Odwołany przez BGK przetarg miał dotyczyć sprzedaży obligacji czterech serii, zapadających w latach 2028-2040, na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

 

Czyli na razie kasy na nowe zabawki nie będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rnext napisał:

Sam akurat jestem zwolennikiem zamkniętej w filmie Matrix myśli - "nie dawaj człowiekowi pracy maszyny".

Obejrzałem swoją drogą całość tego wystąpienia, tj. stowarzyszenia Patria. Ciekawostka - zauważyłem tam p. Marię Szyszkowską, ideową komunistkę. Ale z rodzaju tych, których lubię posłuchać, jak i Piotra Ikonowicza. Tzn. tych, którzy się już dawno "ideowo" zweryfikowali, jak "dobre bomby" spadały na Belgrad w 1999 r.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gościu napisał:

Przydałby się jakiś komentarz, co oznacza ujemna cena gazu

Ujemna cena gazu spot oznacza:

- europejskie magazyny gazu są zapełnione w 100%

- operatorzy magazynów gazu zobowiązali się odebrać i zmagazynować jeszcze więcej dostaw i te dostawy właśnie przybywają - jeśli ich nie przyjmą to zapłacą kary umowne.

- w powietrze tego wypuścić nie wolno

- operatorzy magazynów gazu wolą oddać gaz za darmo a nawet dopłacić aby tylko ktoś od nich wziął gaz natychmiast i go spalił

 

Krótko mówiąc obserwujemy spektakularną klęskę polityki szantażu energetycznego ze strony rosji. Głupia rosja strzeliła sobie sama w kolano i boleśnie wypierniczyła się na swój tępy ryj - sami się usunęli z najważniejszego dla nich rynku i nie mają tam powrotu. Ale tak to bywa jak przywódcą tam jest debilowaty kurdupel z trzęsącą się od alzheimera ręką.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gościu napisał:

Przydałby się jakiś komentarz, co oznacza ujemna cena gazu :D

 

To tylko cena kontraktów, chwilowo dyskontuje zapchanie się możliwości rozładowania gazu w portach, prawie pełne magazyny.

Teoretycznie można by dać dechnąć przemysłowi chemicznemu, np. nawozów, i zacząć coś robić, ale handlarze nie są w ciemię bici, i raczej poczekają na zluzowanie mocy terminali LNG i powrót chłodów.

Wrzuciłem wyżej, co robią, i raczej nie odpuszczą też rekordowych marż na fracht LNG, prędzej poczekają, a wszelkie straty odbiją sobie w następnych miesiącach na cenie frachtu +500k$/dzień

https://www.zerohedge.com/energy/lng-bottlenecks-are-emerging-crisis-stricken-europe

 

Głównym hamulcowym nie są jednak magazyny, lecz zdolność do obsługi dużej liczby gazowców.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.