Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Trevor napisał:

Ta kolumna nie jest atakowana, a żeby ją zatrzymać wystarczy zniszczyć drogi dojazdowe, albo zastawić je wrakami czy czymkolwiek. Nie wiem czy Ukraińcy coś planują

W mojej opinii Ukraińcy wiedzą dużo więcej niż nam się wydaje, na 100% są bardzo mocno wspierani przez wywiad USA, zresztą w podlinkowanym wyżej filmie gość mówił że dzięki temu uratowali lotnictwo podrywając je bezpośrednio przed pierwszą salwą rakiet. Coraz bardziej uważam że to faktycznie rozgrywka ruscy/USA tylko za przyzwoleniem UA za pewne frukty...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eknm2005 napisał:

@cst9191, @wrotycz, @spacemarine, @Martius777 oraz @Rnext.

Statystycznie, 4 z was to ruskie onuce.

No przyznawać się! :P

 

Przyznaję się. A skoro już mnie wytropiłeś, to:

 

Niech żyje Władimir Władimirowicz Putin! Chwała wielkiej Rosji!

 

 

 

Nie no, żart.

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją teorię na temat tej wojny. Mam kilka teorii ,ale ona jest najciekawsza. 

 

Otóż wydaje mi się ,że Putina  ktoś chce obalić. To, że ponoć schronił się w bunkrze podsunęło mi tą myśl. Całą akcje mógł zaplanować jakiś wysoko postawiony funkcjonariusz FSB co jest najbardziej prawdopodobne. Aleksandr Litwinienko , który został prawdopodobnie otruty na zlecenie Putina twierdził, że wydarzenia polityczne w Rosji w latach 90-dziesiątych kształtowało  FSB .To ono tam faktycznie sprawowało władzę. Putin oczywiście był wcześniej  członkiem KGB a później po upadku Związku Radzieckiego wstąpił do FSB i dzięki temu w latach 90-dziesiątych  wspiął się na szczyt władzy. 

 

W tamtym roku w kwietniu weszła  ustawa, która umożliwi Putinowi  sprawowanie władzy w Rosji aż do 2036 roku. Wydaje mi się ,że ktoś chętny na posadę prezydenta Rosji nie ma zamiaru czekać aż tyle czasu do przejęcia władzy. Być może właśnie tą ustawą Putin podpisał na siebie wyrok. 

 

Druga opcja .Być może za tym wszystkim stoi wywiad amerykański . Postanowili przekupić odpowiednio wysoko postawione osoby, które mają bardzo bliski kontakt z Putinem i wpływ na niego, Ich zadaniem było zastawienie na niego pułapki. To jest możliwe bo partia z której wywodzi się Putin czyli Jedna Rosja oraz FSB są niezwykle skorumpowane co już było wielokrotnie udowadniane. Mogli przekupić ekonomistów , którzy pokazując fałszywe obliczenia, wykresy i przewidywania  mogli nakłamać Putinowi ,że jeżeli Ukraina nie będzie w strefie wpływów Rosji to Rosja może podupaść gospodarczo.  Za jakiś czas mogli pojawić się również przekupieni wysokiej rangi dowódcy wojskowi, którzy podsunęli Putinowi pomysł ataku na Ukrainę. Powiedzieli, że wojsko jest w dobrym stanie i jest gotowe do ewentualnego ataku co akurat mogło być prawdą. 

 

Wiem, że Putin to wyrachowany, zimny i bystry polityk . Pamiętajmy jednak ,że on ma już prawie 70 lat. To jest wiek w którym trzeźwość umysłu nie jest już w najlepszym stanie. Wydaje mi się ,że mógł się na to złapać o ile wszystko było sprytnie i naturalnie rozegrane. 

 

1. Wybuchła wojna.  Rosja na razie przegrywa mimo, że ma dość dużą przewagę liczebną.  Może być tak ,że część dowództwa będącego w spisku robi wszystko, aby rosyjskie wojsko przegrywało. Zwykły sabotaż. Efektem tego ma być spadek poparcia dla Putina wśród  reszty dowódców oraz wojska, które są nieświadome spisku przeciw Putinowi. . Końcowym efektem ma być ich bunt. Oczywiście z powodu przegrywanej wojny nastąpi też spadek poparcia dla Putina wśród narodu rosyjskiego. Zwłaszcza ,że wojna miała trwać bardzo krótko a na razie się przedłuża. Te przedłużanie się wojny spowoduje też koniec poparcia Putina przez oligarchów bo tracą pieniądze  przez zbyt długi okres sankcji .  

Wszyscy wiedzą ,że armia rosyjska posłała do walk sporo 18-21 latków ,którzy nie dość ,że nie mają jakiegokolwiek doświadczenia w walkach to w dodatku nie są nawet przeszkoleni. To trochę taka  armia z ulicznej łapanki. Mało tego. Dostali stary sprzęt , który czasem jest nie do końca sprawny . Są kiepsko zaopatrzeni Dodatkowo mają mizerne odzienie. Jakby tego było mało to czasem dostają idiotyczne rozkazy od dowództwa co dodatkowo powoduje wśród nich spustoszenie.  Duża część z nich nie wiedziała nawet ,że idzie na wojnę. Może się okazać ,że ci rosyjscy żołnierze to było takie 'mięso armatnie' poświęcone dla obalenia Putina.

 

2. Putin uciekł prawdopodobnie do bunkra o czym informowało już sporo stron. Mógł się zorientować ,że go oszukano i że ktoś planuje usunąć go siłą za pomocą spisku  z funkcji prezydenta. Woli się ukryć .

 

3. Tymczasem prezydent Ukrainy Volodymyr Zelenskyy podpisał wczoraj wniosek o przystąpienie do Unii Europejskiej. Nie ma z tego obecnie żadnych namacalnych korzyści. Jeżeli Ukraina przegra to ten wniosek nie będzie nic oznaczał. W razie wygranej Rosja powoła na Ukrainie  nowy rząd ,który  byłby zależny od Putina a marzenia o Unii upadną. Są dwie opcje dlaczego Zelenskyy tak szybko złożył  wniosek 

a) podpisując wniosek o dołączenie do UE daje po prostu znak żołnierzom Ukrainy, że mocno wierzy w zwycięstwo . Więc ma to na celu podwyższenie morali u żołnierzy. Dodatkowo o Ukrainie mówi cały świat i na nią spogląda. Więc trzeba wykorzystać ,że jest się na fali i złożyć jak najszybciej wniosek ,żeby prace nad przyjęciem Ukrainy do Unii rozpoczęły się jak najszybciej i żeby  potrwały krótko. 

b) jeżeli całą akcje zaplanował wywiad amerykański to Zelensky już zapewne wie ,że wojna będzie wygrana. Rosja ma przegrać i się wycofać .W Moskwie ma rządzić ktoś niezwiązany z partią Jedna Rosja i FSB.  Ktoś kto pozwoli być Ukrainie naprawdę niezależnym.  

 

4. W końcu do Putina siedzącego w bunkrze ktoś się dostaje. Będzie bunt wśród wojska i społeczeństwa rosyjskiego. Putin zostanie obalony. Jeżeli ktoś z FSB przeprowadzał spisek przeciw niemu to nie mam pojęcia czy będzie dalej prowadził wojnę czy też się wycofa. To zależy co się bardziej będzie opłacać pod względem finansowym. 

b) jeżeli całą akcję przeprowadza wywiad amerykański to będzie to co w punkcie 3 b)

Edytowane przez Everson
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Foster said:

W mojej opinii Ukraińcy wiedzą dużo więcej niż nam się wydaje, na 100% są bardzo mocno wspierani przez wywiad USA, zresztą w podlinkowanym wyżej filmie gość mówił że dzięki temu uratowali lotnictwo podrywając je bezpośrednio przed pierwszą salwą rakiet. Coraz bardziej uważam że to faktycznie rozgrywka ruscy/USA tylko za przyzwoleniem UA za pewne frukty...

 

Nie ma wątpliwości że intel tam leci niezły. Podejrzewam że Ukraińcy dokładnie wiedza gdzie są Rosjanie dzięki przesłanym na bieżąco zdjęciom satelitarnym. Jeśli wiesz gdzie i w jakiej liczbie jest wróg to masz szanse się przygotować i skutecznie z nim walczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Foster said:

Heheh, miałem to właśnie pisać że naczelny anty szczepionkowiec tego forum zaginął w akcji...

Odwołali plandemię tak jakoś nagle (jakież to było proste), więc z tego smuteczku poszedłem walnąć se boosterka. Głównie, żeby dać przykład naszym braciom Ukraińcom, co by nam tu te nieszczepy babć i dziadków nie pozabijali w ramach przebiegłej, Putinowskiej, uchodźczej dywersji.

 

27 minutes ago, eknm2005 said:

Statystycznie, 4 z was to ruskie onuce.

Biorąc pod uwagę, że to właśnie uciekający złodziej najgłośniej krzyczy: "łapać złodzieja!", obstawiał bym zupełnie inne typy ;)

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Foster said:

W mojej opinii Ukraińcy wiedzą dużo więcej niż nam się wydaje, na 100% są bardzo mocno wspierani przez wywiad USA, 

 

A jak myślicie czemu 2 Rivet Jointy i TRZY AWACSy fruwajo nad Rumuniom i Polskom? 😁 Bez wsparcia dużo by nie zrobili. A tak btw. AWACS i jeden RJ fruwał długo przed wybuchem konfliktu. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Foster napisał:

W mojej opinii Ukraińcy wiedzą dużo więcej niż nam się wydaje, na 100% są bardzo mocno wspierani przez wywiad USA, zresztą w podlinkowanym wyżej filmie gość mówił że dzięki temu uratowali lotnictwo podrywając je bezpośrednio przed pierwszą salwą rakiet. Coraz bardziej uważam że to faktycznie rozgrywka ruscy/USA tylko za przyzwoleniem UA za pewne frukty...

To nawet nie opinia tylko fakt.

Jest lepiej niż w 2014 , kiedy amerykanie byli skąpi z intelem.

Od 2 tygodni nad Polską , Rumunią i Morzem Czarnym jest aż gęsto od dronów wywiadowczych i AWACSów, od kilku dni bywają F-35.

 

Blef jest obustronny. Rosja uważa się za wystarczająco silną, żeby powrócić do roli imperialnej i dilować z USA na równi.

No to blef za blef.

Nie wiem, co robiło też BND, możliwe że jako proxy amerykanów zrobili własny zakład, no i się przeliczyli na razie - a miał być podział DE-RU Europy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, maroon said:

 

A jak myślicie czemu 2 Rivet Jointy i TRZY AWACSy fruwajo nad Rumuniom i Polskom? 😁 Bez wsparcia dużo by nie zrobili. A tak btw. AWACS i jeden RJ fruwał długo przed wybuchem konfliktu. 

 

Ciekawe czy łapia zasięgiem radaru lotnictwo rosyjskie nad Kijowem. Trochę daleko, ale może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek powrotu cinkciarzy i bieriożek (pewexów) u Moskali? :D

 

https://www.pravda.ru/news/politics/1687064-putin_zapretil_vyvoz_valjutu_na_summu_bolee_10_tysjach/

 

edit:

ups, na głównej stronie "prawdy"  a  artykuł z 3/2/22, czyli przygotowania były wcześniej! 😆 

 

edit2:

A nie, dobrze - u ruskich już 2 Marca.

Edytowane przez eknm2005
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Everson said:

Otóż wydaje mi się ,że Putina  ktoś chce obalić.

 

A ja myślę, że tak jest non stop

 

16 minutes ago, Everson said:

Rosja na razie przegrywa mimo, że ma dość dużą przewagę liczebną.

 

Jeżeli opierasz się tylko na wiadomościach z pro zachodniach mediów, masz wykrzywiony obraz sytuacji

 

17 minutes ago, Everson said:

ci rosyjscy żołnierze to było takie 'mięso armatnie' poświęcone dla obalenia Putina.

 

to było "po prostu" mięso armatnie, chodzi o zebranie informacji najtańszym kosztem

 

30 minutes ago, Foster said:

gość mówił że dzięki temu uratowali lotnictwo podrywając je bezpośrednio przed pierwszą salwą rakiet

 

to gdzie są filmiki propagandy zachodu z bohaterskim lotnictwem ukraińskim? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slusaZjeb@na operacja i tyle. 

30 minut temu, slusa napisał:

Jeżeli opierasz się tylko na wiadomościach z pro zachodniach mediów, masz wykrzywiony obraz sytuacji

30 minut temu, slusa napisał:

 

to było "po prostu" mięso armatnie, chodzi o zebranie informacji najtańszym kosztem

No to niezłe zebranie tanim kosztem. Xd 

Logistyka słaba i tyle. Na południeu od Krymu dobrze działają i morale wojska mają wysokie. Od góry miał być atak na Kijów który został źle przeprowadzony. 

 

Rosja to przegrała już na świecie. Militarnie zapewne wygra, ale na międzynarodowej zachodniej to nie istnieją obecnie. 

 

Jeśli też do takiego kosztu można zaliczyć straconych wiele śmigłowców, myśliwców, spetsnazu, czołgów, wozów pancernych no to niezłe małe koszta. Uprzedzam, zanim ktoś napisze, że media zachodnie sieją propagandę: tak sieją, ale fakt jest taki, że ruskie i tak stracili dużo sprzętu. 

 

30 minut temu, slusa napisał:

to gdzie są filmiki propagandy zachodu z bohaterskim lotnictwem ukraińskim? :)

Typowe na podniesienie morali.  Nie jest fejkiem natomiast to, że chłopak młody nie zdążył podłożyć ładunku i się wysadził wraz z mostem. Zresztą on w Pl pracował.

 

Już skończymy z tym gadaniem, że taki był zamiar itd itd ble ble. No zamiar był taki, ze już ciśnienia nie wytrzymuje i na cywilne budynki bomby zrzuca na wschodzie. 

 

Nic tej głupoty po prostu nie usprawiedliwia i trzeba sobie to uświadomić. 

 

Ciągle kryją się najlepsze jednostki!!!! Pytanie tylko gdzie się kryją, skoro radary ich nie namierzają xd 

Edytowane przez $Szarak$
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maroon napisał:

jeden RJ fruwał długo przed wybuchem konfliktu

Jak się tak zastanowić to dużo "jaskółek", mozna było wypatrzeć jeszcze przed wybuchem, tak na szybko:

- tak jak piszesz, o dziwnych samolotach blisko Rzeszowa już dawno słyszałem

- ostrzeżenia o blackoutach

- zapowiadane luzowanie obostrzeń od marca, mimo że covigrypki przybywalo

- sporo plotek o powołaniach rezerwistów do woja na treningi w całym kraju było

Pewnie jeszcze coś by się znalazło...

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze by to było dla nas jakbyśmy my przekazali samoloty ukrainie. Czemu tego NATO nie chcę zrobić? Piszą że białorusini weszli na Ukrainę, a jak to przebierańcy? Teraz chcą by szybko Ukraina weszła do uni i nato. Nie wiem czy to tak szybko w dłuższym czasie wyjdzie Ukraińcom na dobre. Takie szybkie pisanie umów na kolanie to dobre dla tych co  się do tego przygotowali a Ukraińcy nie mają wyjścia. 

Nie wiadomo kto co mówią prawdę. Dezinformacja pewnie jest z każdej strony. 

Żeby znowu nie zrobili z nas kozła ofiarnego. A jak się zjedzie tych Ukraińców do nas to żeby nie wyszedł z tego koń trojański. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pogrom" w Przemyślu. Lol. 😆 Większe zadymy robią, gdy konkurencyjny klub przyjedzie.

https://pl-pl.facebook.com/osrodek.monitorowania/photos/1758224874352638/

I jeszcze ci "szmalcownicy"... 😆

 

I jeszcze jeden lol...

Serio ktoś wierzy, że państwo w stanie wojny, z korupcją, mafią i nieuregulowanymi kwestiami terytorialnymi wejdzie w niedalekim czasie do UE?

 

I niestety spełniły się moje obawy - zryw niesienia pomocy przemienił się w farsę pod tytułem "kto bardziej kocha Ukraińców".

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił na tym, że jeżeli prawdą jest, że 80 tys. Ukrów wróciło żeby walczyć, to... to jest 8-10 dywizji. Kupa luda. Nawet jak z tego zrobią coś a la WOT dopchany w pple i ppance, to nie można tego lajtowo traktować i zaryzykowałbym, że to by praktycznie do 0 zredukowało ruską przewagę liczebną w ludziach. 

 

Jeszcze się okaże, że chłopaki Mińsk zajmą i pół Rosji. 😂

5 hours ago, zychu said:

 

I jeszcze jeden lol...

 wejdzie w niedalekim czasie do UE?

 

Nie wejdzie tak od razu, ale morale trzeba boostować. 

5 hours ago, zychu said:

I niestety spełniły się moje obawy - zryw niesienia pomocy przemienił się w farsę pod tytułem "kto bardziej kocha Ukraińców".

Polski romantyzm wygrywa! I gubi nas, jak to już nie raz. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eknm2005 napisał:

Statystycznie, 4 z was to ruskie onuce.

No przyznawać się! :P

 

Ha ha

 

Czyli zagraniczni naukowcy i badacze z Japonii, Szwecji, Kanady, USA, Francji, Anglii i Szwajcarii, uczelnie Harvard, i Oxsford też są ruskimi onucami?

 

Po jest prostu próba dyskredytowania odkryć naukowców na temat eksperymentalnych szczepionek. Jeśli ktoś ci pokaże wyniki badań, że robią się skrzepy to wiedz co robić - krzycz, że to ruska onuca i leć po 5 dawkę preparatu medycznego!

 

Producent nie odpowiada za eksperyment medyczny.

Lekarz nie odpowiada za eksperyment medyczny.

Państwo nie odpowiada za eksperyment medyczny.

Ale jeśli ty nie weźmiesz to jesteś nieodpowiedzialny!

 

Myślenie nie boli :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sargon napisał:

To nawet nie opinia tylko fakt.

Jest lepiej niż w 2014 , kiedy amerykanie byli skąpi z intelem.

Od 2 tygodni nad Polską , Rumunią i Morzem Czarnym jest aż gęsto od dronów wywiadowczych i AWACSów, od kilku dni bywają F-35.

 

Blef jest obustronny. Rosja uważa się za wystarczająco silną, żeby powrócić do roli imperialnej i dilować z USA na równi.

No to blef za blef.

Nie wiem, co robiło też BND, możliwe że jako proxy amerykanów zrobili własny zakład, no i się przeliczyli na razie - a miał być podział DE-RU Europy..

Szkoda ze opryskując nas jak stonki jakimiś substancjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Martius777 napisał:

Wojna w Ukrainie. Chiny gotowe do podjęcia działań w celu zakończenia konfliktu

 
Jeszcze jakiś czas. Mandżuria czeka.

Co nostradamus mowi o walucie cyfrowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.