Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na miejscu putina bym ostrzelił ukrainę dywanowo tak żeby nie było do czego wracać. Nie jest w NATO to nikt nie zareaguję.  Tym sposobem Nato by skuliło ogon i siadło do stołu w celu załagodzenia konfliktu. Koniec końców słaba UE ugieła by się bo nikt nie chce w berlinie czy paryżu ostrzału atomowego. Putin zostaje bohaterem w rosji bo w końcu pokazał kto tu rządzi. Ekspoloatuje gospodarczo UA a do tego formuje sobie wojska nad granicami z polską. Następnie przejmuję kolejne Państwa w tym polske. Sprzedawczyki z UE śpią spokojnie bo zanim putek się okopie to oni już spierdolą na drugi koniec świata....  Wariant może i pesymistyczny ale historia uczy że tak już bywało. 

Sądzicie że kogoś obchodzi ludobójstwo na ukrainie ? Niemiec czy szwed ma to w piździe, nas to niby interesuję ale tylko i wyłącznie dlatego że to nasz sąsiad. Kogo w polsce obchodzi gruzja czy syria ? 

 

Serio myśli ktoś że w polityce są jacyś patrioci ? Tam są tylko większe lub mniejsze cwaniaczki których horyzont myślowy sięga bliżej lub dalej w zależności od apetytu na pieniądze.... Ci którzy się nachapali znikają z życia politycznego i tyle ich widzieli. 

 

Ukraina już przegrała. Teraz tylko są szarpanki z kórych wynika tylko większa masakra ludności i większe straty w infrastrukturze.  Ta wojna trawa nie o zwycięstwo ukrainy tylko o osłabianie putina. Unia posługuje się tymi nieszczęśnikami w swojej grze... Chyba nikt nie łudzi się że ukraina jest w stanie wygrać z rosją...

Edytowane przez Gixer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.altair.com.pl/news/view?news_id=36308

Cytat

Po raz pierwszy w historii amerykańskich magazynów Army Prepositioned Stock-2 (APS-2) w Niemczech pobierany jest sprzęt do wyekwipowania pełnego Pancernego Brygadowego Zespołu Bojowego (ABCT). Amerykańska 405th Army Field Support Brigade (405th AFSB) odpowiedzialna za zarządzanie zmagazynowanym sprzętem przekazuje go żołnierzom 1st ABCT ze składu 3rd Infantry Division (3. Dywizji Piechoty).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“Wiele osób prosi mnie o komentarz na temat sankcji. Jeśli pokrótce, to mój wniosek naukowy jako profesora finansów, doktora Uniwersytetu Chicagowskiego jest taki: CHUJNIA. I to podwójna chujnia, bo Rosjanie, nawet wykształceni, w większości nie rozumieją, co ich czeka. Więc na szybko to wyjaśniam” - pisze prof. Maksim Mironow, ekonomista po Uniwersytecie w Nowosybirsku i Uniwersytecie Chicagowskim, wykładowca na kilku uczelniach.

“Rosjanie wkrótce zmierzą się z brakiem podstawowych produktów. Nie mówię o jakiś iPhonach, których dostawy już zostały wstrzymane, ale o żywności, odzieży, samochodach, sprzęcie gospodarstwa domowego itp. Ale nawet jeśli wydarzy się cud i Rosja znajdzie kogoś, kto jest gotowy wysłać kontenery do Rosji, oczywiście trzy razy drożej, to pytanie, jak za to zapłacić?”.

 

Przychody z eksportu zostaną błyskawicznie zmniejszone, bo wszyscy nabywcy będą rezygnować z zamawiania rosyjskich towarów.Widzimy, że nawet przedsiębiorstwa naftowe, których sankcje nie objęły, nie mogą znaleźć klientów dla swojej ropy. Gazprom, główny eksporter gazu, jest już objęty sankcjami, czyli nie wiadomo, w jaki sposób otrzyma walutę. Rosyjski Bank Centralny zgromadził ogromny zasoby 650 mld dol. Ale ponad połowa tych rezerw została już przejęta [bo zostały ulokowane za granicą], a co zrobić ze złotem, też nie jest zbyt jasne. Niewiele banków na świecie chciałby go kupić od rosyjskiego Banku Centralnego, żeby nie podpaść pod sankcje czy ogromne kary".

 

"Wielu myśli, że Rosja zbudowała przez ostatnie lata kilka fabryk, tylko wszystkie te zakłady są z branży motoryzacyjnej, lotniczej, sprzętu gospodarstwa domowego itd. i wykorzystują importowane elementy. To znaczy, że w najbliższych miesiącach czeka nas zatrzymanie całych branż ze wszystkimi konsekwencjami - deficytami produktowymi, masowym bezrobociem, spadkiem wpływów podatkowych i w konsekwencji problemami z wypłacaniem pensji pracownikom budżetówki - podkreśla Mironow. - Samoloty wkrótce przestaną latać nawet w Rosji. Przecież prawie wszystkie są importowane, a Zachód już zakazał dostaw części zamiennych. Dlatego już wkrótce doczekamy się ich masowego wycofania z eksploatacji. Internet, jaki znaliśmy, też zniknie.

 

“Teraz w temacie rolnictwa. Czy wiesz, że udział importowanych zbóż w Rosji wynosi prawie 40 proc.? A w przypadku ziemniaków nawet 90 proc.? Czyli oczywiście rolnicy z czasem coś wymyślą, ale przynajmniej krótkoterminowo należy spodziewać się deficytu podstawowych produktów i gwałtownego wzrostu cen”.

Na koniec Mironow sarkastycznie zauważa: “Jedynym plusem całej tej historii jest to, że ci, którzy tak tęsknią za ZSRR, będą mogli poczuć na własnej skórze wszystkie uroki Związku Radzieckiego. I nie będzie to stosunkowo przewidywalny ZSRR z czasów Chruszczowa-Breżniewa-Gorbaczowa, tylko ZSRR pod wodzą szalonego dyktatora”.

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja niusów z Rosji:

 

Oleg Deripaska już jawnie nawołuje do rozczłonkowania FR, poprzez odłączenie Syberii:

 

Нужно поменять систему управления. Я всегда говорил: зачем нам столица в Москве, если все интересы у нас в Азии. И другое время подлета ракет. Может, вообще по-другому будет смотреться, если это будет находиться в Новосибирске. В Красноярске.

Опять же — [если] не готовы сделать этот шаг, давайте часть управления сюда передадим. Будут создаваться новые банки, новые финансовые институты — какой смысл летать в Москву за простыми вещами. Этот урок получен. Я для себя очень много выводов сделал, но сначала должен быть установлен мир.

<…>

Кризис жесточайший, минимум года на три. Умножайте кризис 1998 года на три. И выход из этого кризиса, с учетом накопленного опыта, будет найден. Тем не менее, главный и первый шаг — достижение мира на основе компромисса.

https://tayga.info/176367

 

Musimy zmienić system sterowania. Zawsze mówiłem: po co nam kapitał w Moskwie, skoro wszystkie nasze interesy są w Azji. I innym razem na zbliżanie się pocisków. Może będzie wyglądać zupełnie inaczej, jeśli znajdzie się w Nowosybirsku. W Krasnojarsku.

Znowu - [jeśli] nie jesteśmy gotowi na ten krok, przenieśmy tutaj część kontroli. Powstaną nowe banki, nowe instytucje finansowe – po co latać do Moskwy po proste rzeczy. Ta lekcja została wyciągnięta. Wyciągnąłem dla siebie wiele wniosków, ale najpierw trzeba ustalić świat.

<…>

Kryzys jest poważny, przynajmniej od trzech lat. Pomnóż kryzys z 1998 r. przez trzy. I zostanie znalezione wyjście z tego kryzysu, biorąc pod uwagę zgromadzone doświadczenia. Jednak głównym i pierwszym krokiem jest osiągnięcie pokoju poprzez kompromis.

 

Poza tym, w Rosji poszła fama, że planowane jest wprowadzenie stanu wojennego na terenie całej Federacji, ale na razie Kreml dementuje te pogłoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Libertyn said:

Jaki gaz? Chyba nie ten co idzie Jamałem i NS1? Chyba azot? 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gaz-wywindowal-ceny-nawozow-Rolnicy-nie-rozumieja-co-sie-dzieje-8208131.html

"Produkcja nawozów jest jednym z najbardziej „gazożernych” procesów. Dotyczy to przede wszystkim nawozów azotowych, typu saletra amonowa i podobne, gdzie koszt gazu to 70% kosztów produktu."

 

16 hours ago, Januszek852 said:

NATO i tak ich nie przyjmie

Członkostwo zobaczymy, ale wysunięta baza tuż pod bokiem Rosji? Zwiad elektroniczny, lotnisko, baza zaopatrzenia wypadowego? ;)

 

16 hours ago, maroon said:

albo ktoś go w końcu odstrzeli

Już bodajże milion $ nagrody ufundował rosyjski biznesmen.

 

13 hours ago, Obliteraror said:

Konflikt tej skali kosztuje realnie FR niewyobrażalne ilości pieniędzy.

Chciałbym wiedzieć, ile rosyjskie banki pożyczyły na zachodzie, zanim odcięto ich od SWIFT...

 

11 hours ago, Pyrkosz said:

jedno wydaje mi się pewne… na ulice ruscy nie wyjdą. To nie ta kultura.

Od czasu upadku ZSRR trwa tam kulturkampf, a więc obecne pokolenie już dość dobrze nasiąkło Bridget Jones, Rambo i  Marylin Monroe. Czy wystarczająco, okaże się jak już poważnie zgłodnieją.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent ociemniałego dziada Bidena - znany kiedyś z kandydowania prezydenckiego - krytykuje wojnę za wzmożoną emisję i zagrożenie klimatu.

Pierdolec klimatyczny już zaczyna przebijać...

"Russian brutality will distract from climate change"

 

https://www.wsj.com/articles/john-kerrys-ukraine-emissions-climate-russia-vladimir-putin-11645736997

Edytowane przez sargon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy00 napisał:

Taka grafika, gdzie jest nasz kraj:

link_1646235673txCpC2itVcJSzHMRKZQjZU,w3

Nie biorą nawet nas pod uwagę na świecie

Czesi nas wyręczą, rybę nawet mają większą od szFFabskiej.

Godzinę temu, Foster napisał:

Zastanawiające...

 

Czechy wprowadzają od piątku stan wyjątkowy.

Może Czesi wiedzą coś czego nasza wspaniała władza nie wie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo obrony Rosji podało rzekomo, że za każdego poległego w walce zapłaci rodzinie 11.000 rubli (~485zł).

Szok, niedowierzanie? Mnie też zszokowało. Tak, że to sprawdziłem.
Szukałem i nie znalazłem tego. Jedyne co znalazłem to, że w 2015 ruscy płacili rodzinom poległych 3 miliony rubli. Trzy miliony, nie 11 tysięcy.

 

Znalazłem ten wpis na telegramie Najwyższej Rady Ukrainy (Верховна Рада України)

Міноборона РФ виплачуватиме по 11 тис. рублів сім'ям загиблих російських солдатів у війні проти України

 

Tyle, że to jest wpis ukraińskego bytu a nie rosyjskiego. Tak, że tego...

 

Jest też informacja, że Ministerstwo Obrony Rosji zaproponowało przeznaczenie 5 miliardów rubli z budżetu federalnego w 2022 roku na wypłaty dla uczestników "specjalnej operacji wojskowej na terytorium Ukrainy, Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej od 24 lutego 2022 roku"

I teraz z 5 miliardów będą płacić po 11 tysięcy? To są jaja!

 

I wtedy znalazłem factczeka. Tak, faktczeka.
Кремль выплатит семьям погибших в Украине по 11 тысяч рублей? — Проверяем
 

W tym artykule znalazłem mnóstwo linków,  take treo telegrama, i faktycznie rzeczową analizę, oraz taki oto wniosek:
nieprawda. Rosyjskie Ministerstwo Obrony nie podało, że rodzinom rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli na Ukrainie, zostanie wypłacone odszkodowanie w wysokości 11 tys. rubli.

 

I ja się z tym wnioskiem zgadzam. Nigdzie indziej nie ma żadnego potwierdzenia tych rewelacji są tylko "przedruki", "retłity" i inne powoływania się na ukraiński telegram. Ukraiński, nie rosyjski.

 

To jest propaganda! Kolejna ukraińska propaganda, czyli kłamstwo, oszustwo, kanciarstwo. I ja mam im wierzyć?

 

Tak się walczy z Putystowskim reżimem. Uczcie sie panowie - tak się robi czarne owce. Po dwóch latach plandemii powinniście być przyzwyczajeni i czujni.

 

 

Swoją drogą, ruscy bardzo źle robią, że nie posługują się propagandą i zachowują się, nomen omen, honorowo w tej kwestii. To wielki błąd. Zapłacą wysoką cenę za to.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

 

Ciekawe czasy nastały, że chcąc się czegoś dowiedzieć, trzeba wchodzić na rosyjskie portale. xd

Ofkoz, tam tez jest propaganda - ale jakaś taka bardziej "cywilizowana" i mniej w klimatach s-f.

 

https://www.pravda.ru/news/politics/1687067-kadyrov_ocenil_zhizni_ubitykh_na_ukraine_voennykh_v_2_mln_rublei/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HeadBolt napisał:

Aktualnie wygląda na to, że całe społeczeństwo straciło zmysł jakiegokolwiek racjonalnego myślenia i tylko podąża za przekazem "Putin zły".

 

Społeczeństwo pokazało w zeszłym tygodniu jak łatwo nimi sterować, manipulować, zastraszać by na potęgę robili zakupy, wypłacali oszczędności, 

do tego przy tym tracąc czas, energię, zdrowie fizyczne czy psychiczne.

Polacy mają życzeniowy stosunek do rzeczywistości, żyją obietnicami, kłamstwami i propagandą mediów głównego ścieku.

Rozum, wolna wola oni nie wiedzą co to jest a już branie spraw w swoje ręce to dla nich niewykonalne zadanie bo oni wiecznie, że się nie da. 

Najsmutniejszy jest ten mesjanizm, bezinteresowna pomoc Polaków gdzie w przeszłości wychodziliśmy na tym zawsze najgorzej.

Zobacz ilu na forum odważnych, nabuzowanych testosteronem ogierów chcących oddawać życie za polityków, kobiety i papierowe państwo

, które ma ich tam gdzie nie dochodzi słońce😆

I jak to bywało w historii będzie jak zwykle "Czemuś polaku biedny boś głupi, czemuś głupi boś biedny".

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

52 minutes ago, $Szarak$ said:

Gruzja ma złożyć wniosek o przyjęcie do Uni Europejskiej. 

 

Wszystkich przyjmijcie. Gruzję, Turcję, cała Azję, Afrykę północną i Madagaskar.

 

Może ja słaby z geografii jestem ale Gruzja nie jest w Europie. To, że ma parę powiatów w jej granicach (Turcja  też ma) nie czyni jej państwem europejskim.

 

440px-Europe_orthographic_Caucasus_Urals

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotyczKogo to obchodzi? 

Mało tego. Jeśli sytuacja dalej się tak będzie toczyć, to do NATO wejdzie Szwecja i Finalndia. Z Ukrainą nie wiadomo, jak to będzie, ale nawet, jak pół zostanie to tam pewnie bazy Amerykańskie będą. ;)

Gruzję w NATO też jest jakaś szansa. ;)

 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$czku kochany.

 

Już nawet Polskie władze nieco przetrzeźwiały a Ty dalej wirtualnie na Kasztance z szabelką pod Moskwę galopujesz?

Pa ta taj, patataj, pa ta taj...

Z kopyta kulig rwie...

 

Podziwiam Twoją wiarę w NATO, Boga, Polski Rząd, Jarosława i Matuesza Wielkich, polską niezwycięzoną armie itd itp

No, jeszcze wojna się nie zaczęła, a Ty już jesteś bohaterem, na jakiego nie zasługujemy. xd

 

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.