Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA UWAGA POLKI WĘSZĄ SZYBCIEJ OD WYWIADU USA.

 

 

Dziś pierwsze zaczepne rozmowy z płcią przeciwną na temat fali młodych, ładnych gotowych do zasiedlenia naszych terenów Ukrainek i pierwsze palenie styków , badanie terenu (co wybrał byś taką zamiast Polki?) błyski i wkurwienie bezradności w oczach (widziałem podobne u eks jak wyszło , że piszę z jakimiś chłopaczkami) i wygadanie się , że już ten temat jest poruszany przy psiapsi konwersacjach , podobnie jak socjal na młode Ukrainki zamiast Polek. 

 

 

Ciekawe jak tam u was , zaczęło się już ? Ja widzę , że Polki węszą konkurencję , nawet kurwa zostałem zaproszony na obiad , za który mam podobnież nie płacić , hehehehehe złote czasy Turopa z Liceum wracają po 10 leciu.

 

 

Prognoza Amerykańskich expertów na temat wzmożonych shit testów u starszych a stażem par zapewne się zaraz sprawdzi.

  • Like 3
  • Haha 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Endeg napisał:

Super, według mnie Węgry zawsze prowadziły dobrą politykę, wiedząc, że są nie dużym państwem i lepiej czasem się nie wychylać, bądź starać się dobierać korzystne sojusze. Tymczasem co "nasi" robią? Przecież to aż wyć się chce na to wszystko z rozpaczy. Jeśli miałbym gdzieś uciekać to chyba tam.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd. ruchania w doope polaczkow.

Kazdy ukr zatrudniony w biedronce otrzymuje 1000 zl dodatku. Ukrowe czy jak. 

Tak wiem,wiem, nic mi do tego bo to decyzja biznesowa. Podobnie jak 30 mln od Banku Gosp.Krajowego. istne szalenstwo. Śmieja sie ukry z polaczków. To już podpada pod masochizm co wyczynia naród.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Turop napisał:

UWAGA UWAGA POLKI WĘSZĄ SZYBCIEJ OD WYWIADU USA.

 

 

Dziś pierwsze zaczepne rozmowy z płcią przeciwną na temat fali młodych, ładnych gotowych do zasiedlenia naszych terenów Ukrainek i pierwsze palenie styków , badanie terenu (co wybrał byś taką zamiast Polki?) błyski i wkurwienie bezradności w oczach (widziałem podobne u eks jak wyszło , że piszę z jakimiś chłopaczkami) i wygadanie się , że już ten temat jest poruszany przy psiapsi konwersacjach , podobnie jak socjal na młode Ukrainki zamiast Polek. 

 

 

Ciekawe jak tam u was , zaczęło się już ? Ja widzę , że Polki węszą konkurencję , nawet kurwa zostałem zaproszony na obiad , za który mam podobnież nie płacić , hehehehehe złote czasy Turopa z Liceum wracają po 10 leciu.

 

 

Prognoza Amerykańskich expertów na temat wzmożonych shit testów u starszych a stażem par zapewne się zaraz sprawdzi.

 

Właśnie dzisiaj o tym myślałem, że pod tym względem idą złote czasy :D. Ja z rynku wypadłem ale może nauczy się jedna z drugą trochę pokory.

Allleeeee będzie kwik :D, już się doczekać nie mogę relacji :D

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Turop said:

Ciekawe jak tam u was , zaczęło się już ? Ja widzę , że Polki węszą konkurencję , nawet kurwa zostałem zaproszony na obiad , za który mam podobnież nie płacić , hehehehehe złote czasy Turopa z Liceum wracają po 10 leciu.

 

Jak to się mówi: JAK SIĘ NIE PODOBA TO MAM 5 UKRAINEK NA TWOJE MIEJSCE!!!111 xD

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maroon said:

Berylami się ani nie wygra, ani nie obroni. 

Postaw z jednej strony gościa ze Specnazu, który wyszedł się wysrać na pole bez broni, a z drugiej cywila który tylko 200-300 razy w życiu strzelał z AK. Wolę być tym cywilem?

Ludzie nie pamiętają, że w czołgach i BWP mieszkać się nie da, w końcu sami wyjdą...

2 hours ago, maroon said:

To są podobne błędy jak w 1939. Zamiast wysycić armię 37mm ppancami i 40mm Boforsami, to się kontrtorpedowców i OP zachciało. 

W kontrze do mojego własnego wpisu powyżej, masz rację co do ppanc, OP itd - tylko że to dotyczy wojska. Ono powinno mieć specjalistyczny sprzęt, i wyszkolenie by go użyć skutecznie.

Inny target - bo w przeciwieństwie do Beryla, Javelina bym obronie cywilnej z łapanki nie podarował... i po to jest WOT. Kadra.

 

46 minutes ago, tmr said:

Kazdy ukr zatrudniony w biedronce otrzymuje 1000 zl dodatku.

Jakieś źródło? Może będzie się opłacało zmienić miejsce pracy...

3eXjrRkCoAkD3cxWmJKV65e0UT8OYPGu.PNG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Kespert said:

3eXjrRkCoAkD3cxWmJKV65e0UT8OYPGu.PNG

 

 

TVP INFO:

1) znamy autora

2) logiczność relacji potwierdzona (bazowanie na tłicie polityka)

3) wiele klonów TVP robi copy-paste

4) wszystko jest faktem i tylko faktem'

5) nie było takiej konieczności

 

Materiał więc jak najbardziej prawdziwy!

 

Info z TVP:

https://www.tvp.info/58791492/francuska-telewizja-krytykuje-polske-wprowadzaja-widzow-w-blad

 

Tłt Saryuzka:

 

A tutaj info co Francuzi pokazują:

https://www.bfmtv.com/international/europe/carte-guerre-en-ukraine-quels-sont-les-pays-qui-envoient-de-l-aide-a-kiev_AD-202202280578.html

 

Nie wykluczam, że infografika mogła wcześniej inaczej wyglądać (albo się nie załadować do końca).

Chociaż, może tchórzliwi Francuzi zmienili ją pod potężnym naporem polskiego rządu i opinii krajowej?!

Urrrraaa, do przodu, na Paryż! :D

 

@wrotycz Przeczytaj jeszcze raz poprzednią wymianę opinii między mną a @$Szarak$. Ruble jak najbardziej do mnie odnosiłem (i przeczytaj to co jest drobniejszą czcionką). Bycia adwokatem diabłą wymaga nie lada odwagi (gdzie są moje ₽ @Putin?!) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania bojowe eskalują. Historia zatoczyła koło. Podczas drugiej wojny światowej wojska radzieckie polowały na SS manów ( w sensie ze nie brali ich do niewoli tylko rozwalali na miejscu). Teraz z uwagi na bandyckie ostrzały rosyjskiej artylerii wymierzone w infrastrukturę cywilną - bloki mieszkalne, szpitale, przedszkola itp ukraińscy wojskowi zapowiedzieli , że  nie będą brali  żywcem do niewoli artylerzystów i rakietowców.

Ostrzegli Rosjan. "Nie będzie już miłosierdzia" (msn.com)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

13 minut temu, Taran napisał:

Działania bojowe eskalują. Historia zatoczyła koło. Podczas drugiej wojny światowej wojska radzieckie polowały na SS manów ( w sensie ze nie brali ich do niewoli tylko rozwalali na miejscu). Teraz z uwagi na bandyckie ostrzały rosyjskiej artylerii wymierzone w infrastrukturę cywilną - bloki mieszkalne, szpitale, przedszkola itp ukraińscy wojskowi zapowiedzieli , że  nie będą brali  żywcem do niewoli artylerzystów i rakietowców.

Ostrzegli Rosjan. "Nie będzie już miłosierdzia" (msn.com)

Przypominam, że bandyckie bydło upa oun wyłapali żołnierze NKWD.

- klaczkiwskiego - bohater rezunów i postać wielbiona na ukrainie na równi z bydlakiem bandera. Polecam poczytać o tym rezunie, jego dokonaniach. I o tym jak obecnie rząd ukrainy go upamiętnia. Pomniki, krzyże, ulice. Tacy to nasi przyjaciele.

- jeśli chodzi o spalenie to warto wspomnieć, ale nie 2 wojne, a rok 2014 i spalenie żywcem ludzi w Odessie. Dokonały tego rezuny z "prawego sektora"( ponieważ "w polu" dostali od 4 krotnie mniej licznego przeciwnika wpdol to zastosowali starą metode tj. spalenie budynku)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, $Szarak$ said:

Jak bardzo według was sankcje wobec Rosji są dotkliwie? Czy rzeczywiście tak, jak się mówi ( że ciężkie), czy może to przesadne?

 

Ponoć panika w Rosji. Nie dziwię się. My wojny nie mamy a wszyscy rzucili się na tankowanie aut i bankomaty a oni mają wojne i sankcje, więc obawy o kryzys gospodarczy uzasadnione.

 

Sankcje wymagają czasu aby je odczuć.

Drugie pytanie jak długo będą otrzymywane? Miesiąc, rok, 5 lat? To kluczowa sprawa. 

A trzecia sprawa nie ma takich sankcji wobec Rosji aby nie odbiły się na Europie. Przy 10 zł za litr paliwa to nam się odechce sankcji. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.