Skocz do zawartości

Ukraińcy w panice przed mobilizacją i wysłaniem na front


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mac napisał(a):

Mi się przyznam ostro w głowie popierdoliło od covida i teraz wojenka.

 

Odkąd naocznie przekonałem się jaki procent tzw. społeczeństwa ma mentalność kapo w obozie, pusty śmiech mnie ogarnia, gdy niektórzy ludzie dalej powtarzają jak mantrę

pierdolenie o obowiązku ryzykowania własnego zdrowia i życia dla kolektywu, który tak naprawdę ma w Ciebie wyjebane na codzień. 

 

A ja mam podejście - albo stale, albo wcale. 😊

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin.Herzoga czy tutaj na forum czytałem, czy gdzieś, że my nie mamy społeczeństwa, tylko przypadkową zbieraninę, która martwi się tylko o własny gówno interesik. Uderzyło mnie to prawdą. Tłuszcza jestem pewien zabiłaby za drobne odstępstwo od niewolniczej reguły. Piętna niewolnika nie trzeba już wypalać. Bycie niewolnikiem stało się esencją życia. Przeżywam teraz ciężki okres w życiu i jak sobie pomyślę, że ktoś w podobnej sytuacji do mojej jeszcze musiałby iść machać mieczem to realnie zbiera mi się na wymioty od projektu tej rzeczywistości. Jak bardzo ten system, człowiek, wszystko, co nas otacza jest spierdolone do granic możliwości. Ciężko to wyrazić słowami. Ratujesz się tylko po to, żeby wskoczyć z jednego gówna do innego.

Edytowane przez mac
  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RealLife napisał(a):

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale kojarzę że deklarowałeś niechęć do wstąpienia do armi i walki w obronie Polski w razie wojny. 

 

Jeśli tak, to ty jestes owym byczkiem tylko, że polskim i obecna sytuacja pokazuje jak to mogłoby wygladać w przyszłości w polskich konsulatach za granicą. 

Wszyscy, którzy mieli we krwi walkę za Ojczyznę zginęli w czasie powstań i 2 WŚ. Cała reszta (w tym ja) to potomkowie chłopów, którzy na sprawę narodową mieli wyjebane. Obecne samozwańcze elity z awansu społecznego gardzą dołem tak samo jak szlachta chłopami. 

Ukraińcom się nie dziwię, że wolą siedzieć bezpiecznie u nas zamiast zostać rozerwanym przez drona na live ku uciesze zachodniego odbiorcy. 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zapłacili za paszporty i nie mogą odebrać. Niektórzy chcieli na zapas wyrobić pomimo tego że jeszcze ważne mają. Między sobą już otwarcie mówią że będzie mobilizacja w innych krajach. I że konsulaty i ambasady będą robić problemy administracyjne  żeby zmusić Ukraińców do powrotu do kraju

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac społeczeństwo to masz w Szwajcarii czy na Islandii.

 

Tutaj masz fabrykę taniej siły roboczej i mięsa armatniego supportowaną przez sąsiadów i sojuszników.

 

Na dodatek już nas i Ukraińców zaczynają segregować odgórnie, korporacyjnie.

 

Np. zagraniczne koncerny w PL organizują kursy menadżerskie tylko dla Ukraińców, uczelnie preferują Ukraińców przy naborze.

 

Tutsi i Hutu tyle, że na wschodzie Europy, historia się powtarza.

 

Jak ktoś myśli, że my będziemy potraktowani przez własne państwo przy wrzucaniu do maszynki do mięsa lepiej niż w tej chwili Ukraińcy, którzy uciekli przed wojną to się srogo zdziwi.

 

 

Ostatnio bardzo poważnie rozważam zrzeczenie się obywatelstwa polskiego.

  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mosze Red napisał(a):

@mac społeczeństwo to masz w Szwajcarii czy na Islandii.

Tylko Islandia odrobiła lekcję cierpienia i lekcję twardej woli. Nie wierzę w zryw Polaków przez naleciałości kulturowo - mentalne i czerpanie radości przede wszystkim z nieszczęścia drugiego człowieka. My jesteśmy de facto idealnymi niewolnikami z taką mentalnością. Może i dobrze dla nas. Demograficznie i tak jesteśmy skończeni. Jesteśmy jednym z ostatnich pokoleń Polaków, a o rozprzestrzenienie genów zadbają Polki pragnące mokebe. Wszystko się ułoży/ło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mosze Red napisał(a):

Jak ktoś myśli, że my będziemy potraktowani przez własne państwo przy wrzucaniu do maszynki do mięsa lepiej niż w tej chwili Ukraińcy, którzy uciekli przed wojną to się srogo zdziwi.

 

 

W Polsce rozpoczęto budowę ramp przeładunkowych dla Abramsów, jakoś tak dziwnie w pośpiechu. Konia z rzędem temu, kto powie po co są one budowane w środku dwóch, dużych, wrocławskich osiedli. Możecie sobie nawet na Google maps zobaczyć, że tory, w obu przypadkach, są bardzo blisko domów jednorodzinnych / bloków, a te rampy w zasadzie są częściami stacji przeznaczonych dla pasażerów. Obserwuję tę budowę i dziwnym trafem robotnicy pracują tam przez cały tydzień w weekendy też - ciekawe - bo na innych inwestycjach PKP takiego pośpiechu nie ma.

 

I teraz pytanie - dlaczego te rampy są w środku osiedli i czy chodzi o to, że jak pie*dolnie w nie rakieta czy dron w zachodniej telewizji będzie można pokazać, że Rosjanie / Białorusini "dokonują zbrodni ostrzału zamieszkanych terenów" tak jak się to pokazuje a'propos "ataków na Kijów"? I dlaczego informacja o budowie tych ramp jest publiczna?

 

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pkp-plk-rampy-dla-abramsow-powstana-przy-13-stacjach-112475.html

 

Bo albo ktoś jest kompletnym idiotą albo ktoś ma interes w tym żeby w razie konfliktu ginęli też cywile? Czy chodzi raczej o to, że jak powiedział Pan Duda "Ukraińcy giną na wojnie żeby Amerykanie nie musieli"? To życie jednego mężczyzny jest bardziej wartościowe od życia drugiego tylko dlatego, że urodził się w Ameryce? Czy jak się tę wartość określa?

 

Pozostawiam do namysłu Wam.

 

24 minuty temu, Magos Dominus napisał(a):

 

Ukraińcom się nie dziwię, że wolą siedzieć bezpiecznie u nas zamiast zostać rozerwanym przez drona na live ku uciesze zachodniego odbiorcy. 

 

Mamy w Polsce takiego "eksperta" który na "X" wrzucił filmik o "dronowaniu" rosyjskiego żołnierza gdzie w komentarzach zaśmiewano się do łez że on tak "śmiesznie" ucieka. Ciekawe, czy CI sami ludzie śmiali się jak polski jenerał został "zdronowany" w Kijowie, pardon dostał "udaru" we Francji....

 

O jakim Wy w ogóle społeczeństwie piszecie, które z wypiekami na twarzy oczekuje nowych filmików jak ludzie się zabijają...

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 15
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mosze Red napisał(a):

Np. zagraniczne koncerny w PL organizują kursy menadżerskie tylko dla Ukraińców, uczelnie preferują Ukraińców przy naborze.

Zaczynają? Gdzie? Zagraniczne korporacje w d*pie to mają. Dla nich liczy się tylko produktywność pracowników i by móc mniej zapłacić. 

 

Ukraińców uczelnie już od 2015 roku masowo przyjmują i nic się nie wydarzyło - albo po prostu wsiąkli w polską gospodarkę. Zresztą i tak zazwyczaj studiują gównokierunki. Jako, że mamy niż demograficzny na studiach, to uczelnie biorą studentów skąd się da.

 

Serio, nie wiem skąd to wziąłeś.

5 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Mamy w Polsce takiego "eksperta" który na "X" wrzucił filmik o "dronowaniu" rosyjskiego żołnierza gdzie w komentarzach zaśmiewano się do łez że on tak "śmiesznie" ucieka. Ciekawe, czy CI sami ludzie śmiali się jak polski jenerał został "zdronowany" w Kijowie, pardon dostał "udaru" we Francji....

Boli cię śmierć rosyjskich żołnierzy, a życzysz polskim generałom śmierci od dronów?

5 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

O jakim Wy w ogóle społeczeństwie piszecie, które z wypiekami na twarzy oczekuje nowych filmików jak ludzie się zabijają...

Wystarczy wejść trochę w rosyjski światek by zobaczyć jacy popi*rdoleni ludzie żyją w Rosji. Najbardziej skrajni rusofoby to nic przy ich poziomie nacjonalizmu i chęci budowy imperium. Za żądania Ławrowa i ich poparcie ku temu - ku otwartej okupacji Polski i ich innym planom względem nas, to każdy tego świadomy Polak cieszy się z każdego zdronowanego kacapa na Ukrainie. Zero litości dla kogoś kto chce okupacji Polski przez Moskwę. Koniec tego chowania głowy w piasek.

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 no właśnie się wydarzyło. Jeżeli chodzi o studentów to w tamtym czasie była afera, że wielu Ukraińców przyjechało z fałszywymi maturami pozdawanymi na 100% i pozajmowali najlepsze kierunki bez weryfikacji dokumentacji. Proceder prawdopodobnie trwa do dnia dzisiejszego. A co się stało? Polak, który chciał pójść do akademika, coś studiować i się rozwijać nie mógł tego zrobić, bo przegrał z Ukraińcem na własnym terenie. Czy nie rozumiesz poziomu rozkwitu nienawiści z tego powodu? Nie inwestujesz w swojego, tylko dopłatami promujesz inne nacje.

  • Like 14
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał(a):

@Strusprawa1 no właśnie się wydarzyło. Jeżeli chodzi o studentów to w tamtym czasie była afera, że wielu Ukraińców przyjechało z fałszywymi maturami pozdawanymi na 100% i pozajmowali najlepsze kierunki bez weryfikacji dokumentacji. Proceder prawdopodobnie trwa do dnia dzisiejszego. A co się stało? Polak, który chciał pójść do akademika, coś studiować i się rozwijać nie mógł tego zrobić, bo przegrał z Ukraińcem na własnym terenie. Czy nie rozumiesz poziomu rozkwitu nienawiści z tego powodu? Nie inwestujesz w swojego, tylko dopłatami promujesz inne nacje.

Rozumiem, bo od dawna słyszałem o tym problemie z akademikami. Powód znów jest oczywisty - brakuje w Polsce młodych, bo współcześni 40-latkowie i 50-tkowie mieli mało dzieci i odgórnie władza jakoś to rekompensuje.

 

Natomiast współcześnie stypendium studenckie dla kogoś mieszkającego 70+ km od miasta wojewódzkiego jest na tyle spore, że wystarcza na wynajem pokoju (zresztą tak było gdy studiowałem w Lublinie 5 lat temu) i większość wynajmowała. Ja mieszkałem w akademiku mając miejsce zamieszkania 120 km od miasta i zawsze dostawałem akademik mimo że Ukraińców było od groma. Zwyczajnie liczba Polaków się z roku na rok zmniejszała, bo fizycznie nie ma nas tylu w wieku 20-30 lat. Niż demograficzny. Sam ze swojego przykładu, znajomych i ich historii wiem, że sytuacja nie jest tak tragiczna jak starają się ją przedstawić straszyciele Ukraińców.

 

A i zaryzykuję takie stwierdzenie - jeśli ktoś ma problem na dostanie się na studia i dostanie akademika przy takich brakach na uczelniach (wiadomo, zależy od kierunku), to xD. Próg jest naprawdę niski.

 

A to, że mają ch*jowe matury, to nic nowego - potem I rok ich sprawdza. U mnie, jak chodziłem przez rok na gównokierunek, to na I semestrze połowa z nich odpadła (2017 rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1 to, co piszesz też się zgadza, ale zasugerowałeś wcześniej, że @Mosze Red coś wymyśla. Wcale nie wymyśla, tylko przedstawia skrótowcem myślowym fakty. Odnośnie trendów korporacyjnych to zapoznaj się z funkcjonowaniem agencji pracy tymczasowej, kogo pracodawcy, korpo szukały przede wszystkim w ostatnich latach. Polak naturalnie traci konkurencyjność przez samą konstrukcję umów o pracę tymczasową, a to tylko kropla w morzu patologii. Ja bym chciał, uwierz mi tego nie wiedzieć, co wiem. Spałbym spokojniej.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Wszyscy, którzy mieli we krwi walkę za Ojczyznę zginęli w czasie powstań i 2 WŚ. Cała reszta (w tym ja) to potomkowie chłopów, którzy na sprawę narodową mieli wyjebane. Obecne samozwańcze elity z awansu społecznego gardzą dołem tak samo jak szlachta chłopami. 

Ukraińcom się nie dziwię, że wolą siedzieć bezpiecznie u nas zamiast zostać rozerwanym przez drona na live ku uciesze zachodniego odbiorcy. 

 

Nawet nie tylko chodzi o tych którzy mieli walkę w krwi.

 

Również tacy którzy byli świadomymi Polakami i tworzyli patriotyczną narodową tkankę i elitę.

 

Niemcy bez litości mordowali Powstańców Wielkopolskich, mniejszość niemiecka w Polsce mordowała swoich sąsiadów, Polskich patriotów.

 

Sowieci nie mieli litości dla członków Korpusu Ochrony Pogranicza.

 

 

Kolaboracja z okupantem to był często sposób na przetrwanie. Nie zawsze najgorszy z możliwych. Lepiej ocalić tkankę narodu niż dać się wymordować.

 

W Polsce niestety za dużo do powiedzenia ma agentura obcych państw, ludzie z podwójnymi paszportami (ekhm nasz anglosaski minister spraw zagranicznych i wiceminister),  żymianie,, czy Ukraiński minister sprawiedliwości.

 

A narodowi zafundowano gehennę z bezrobociem, likwidacja przemysłu, Balcerowiczem, a teraz nadchodzi 2 część:zielony ład i centralizacja unii-dla niepozanki zwana federalizacją-wszustko zaplanowane w Berlinie już dawno.

 

Niemiaszki nóżkami przebierają, jeszcze jakby się udało Polskę wkręcić w wojnę to nad do Wisły będą bronić 

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Dlatego ja uważam, że każdy prawdziwy polski patriota powinien oddać paszport, szybko iść na komisję wojskową, zapisać się migusiem do WOTu, a swojej żonie / dziewczynie zawczasu uwić gniazdko np. we Włoszech czy Hiszpanii albo w pobliżu kraju z dużą ilością skupisk Afrykańczyków, żeby mogła w spokoju przeczekać wojnę w komfortowych warunkach i oczywiście na niego poczekać - jeśli dany mężczyzna tego nie zrobi jest po prostu zdrajcą i takim powinno się zabierać obywatelstwo.

 

No i najważniejsze w myśleniu prawdziwego, polskiego, patrioty to absolutnie nie myśleć, że w Polsce mogłoby być tak samo jak na Ukrainie czyli, że wyparuje / zostanie kalekami już na ten moment około 150 000 mężczyzn.

 

Wiemy przecież że w Polsce jest za dużo mężczyzn i należy dać Polskim kobietom prawo do wyboru partnera na przykład z zagranicy.

 

Nic wkleić nic rozpuścić.

 

Do mnie za tą ironię by się zer...i co niektórzy.🤔

 

 

@RealLife weź 20 metrów....

  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Generalnie w nadchodzących wyborach zagłosuję na każdą partię która opowie się za obowiązkowym poborem tylko mężczyzn w wieku od 16 do 96 lat  i służbą wojskową bo zginąć dla kraju i zapewnić swojej kobiecie spokojne i dostatnie życie gdzie indziej to najpiękniejsze co może spotkać mężczyznę w życiu.

Tak właśnie przedstawił dzisiaj swój program Mentzen w wywiadzie XD.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pocztowy napisał(a):

Tak właśnie przedstawił dzisiaj swój program Mentzen w wywiadzie XD.

 

Ja tam lubię gościa. Gdyby nie twarz gargamela i krzywe zęby mógłby naprawdę więcej ludzi przekonać do swoich "pomysłów". Wielu uwierzyło, że Konfa cokolwiek pchnie do przodu, mieli wywracać stolik, a się na krzywy ryj dosiedli i udają że jest inaczej.

 

$ławek nie raz już deklarował, że jako patriota i smalec alfa on by chętnie poszedł walczyć... ALE... ALE, ALE... nie pójdzie. No. A każdy kto nie chce pójść (on akurat nie może) to jest tchórzem, nie zasługuje na żadne przywileje i prawa człowieka, właściwie to powinien stracić obywatelstwo i pójść na banicje. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Generalnie w nadchodzących wyborach zagłosuję na każdą partię która opowie się za obowiązkowym poborem tylko mężczyzn w wieku od 16 do 96 lat  i służbą wojskową bo zginąć dla kraju

To sarkazm?

Bo jeśli na poważnie to życzysz tego sporej części forumowiczów, która próbuje żyć w PL. W tym i sam szef forum @Marek Kotoński.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alejandro Sosa napisał(a):

$ławek nie raz już deklarował, że jako patriota i smalec alfa on by chętnie poszedł walczyć... ALE... ALE, ALE... nie pójdzie. No. A każdy kto nie chce pójść (on akurat nie może) to jest tchórzem, nie zasługuje na żadne przywileje i prawa człowieka, właściwie to powinien stracić obywatelstwo i pójść na banicje. 

Pan Sławomir szybciutko zniknie ze sceny politycznej po sprzedaży udziałów własnego wehikułu inwestycyjnego. Postawiłbym na to flaszkę, że taki był i jest jego główny cel.

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał(a):

Pan Sławomir szybciutko zniknie ze sceny politycznej po sprzedaży udziałów własnego wehikułu inwestycyjnego. Postawiłbym na to flaszkę, że taki był i jest jego główny cel.

 

Widziałem w jakimś wywiadzie jak Braun przecierał oczy ze zdumienia jak to zobaczył. No Sławek to każdego potrafi w chuja zrobić, nawet największego sceptyka 😂

Edytowane przez Alejandro Sosa
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL proszę zmień tytuł topiku bo polskie „byczki” są nie lepsze jak chodzi o przysięgę, ćwiczenia itd. 
 

Te „byczki” jeszcze na forum się źle odbiją. 

10 minut temu, mac napisał(a):

flaszkę

A przepraszam ale muszę dopytać. Litr czy zero 7? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi (tych spokojnych i uczciwie tu pracujących) żal.

Każdy chce żyć.

 

Nie łudzę się, że polskie państwo zachowało by się inaczej ;)

Dodatkowo mając rzecze potencjalnych konfidentów płci obojga i tropicieli "dekowników". Psychopatów napędzanych propagandą u nas nie brakuje.

 

Myślę, że byłyby możliwe jeszcze gorsze obrazki niż te np. z Charkowa i Odessy. Niestety.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL zmienił(a) tytuł na Ukraińcy w panice przed mobilizacją i wysłaniem na front
  • Marek Kotoński promował(a) i podpiął/eła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.