Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Ankieta  

81 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy wierzysz ,że ludzie wylądowali na księżycu?

• Tak
      55
    • Nie
      25
    • Nie mam zdania, nie interesuję się tym.
      1
  2. 2. Czy mimo wielu "teorii spiskowych" krążących w internecie oraz materiałów i filmów dostępnych na YT nadal wierzysz ,że ludzie postawili stopę na księżycu ?

• Tak
      55
    • Nie
      26

Polecane posty

Zastanawia mnie wasze zdanie Bracia odnośnie lądowania człowieka na księżycu. Ostatnio po obejrzeniu filmów i materiałów Wujka Timo zmieniłem zdanie na ten temat. Kiedyś wierzyłem w lądowanie człowieka na księżycu (bo dlaczego by nie ,TV nie kłamie ;) , po obejrzeniu tej serii zmieniam zdanie. 

LINK DO SERII AUDYCJI O "LĄDOWANIU NA KSIĘŻYCU"

Czy ,żyjemy aż w takim zakłamaniu ? Jeśli te lądowanie to fejk to co dalej w niesamowitej historii naszej ludzkości jest ściemą? Zapraszam do dyskusji i ankiety. 

• Like 1

Ja wierzę, że wylądowaliśmy na księżycu, ale stosunkowo niedawno. Nie wierzę kompletnie natomiast w lądowania na księżycu w latach 60. Filmy z pierwszych lądowań do ściema jakich mało - począwszy od nadmiernej ilości śladów butów, przez niewznoszenie się pyłu aż po odbijające się w kaskach astronautów światła, statywy itp, które gdzieś widziałem na filmikach. 

• Like 1

Dla mnie te lata 60 są nie realne.  Z technicznego punktu widzenia. Minęło prawie kolejne 60 lat. I dalej się nie opłaca czy tam milion innych powodów. Mi na zdrowy rozsądek to się nie zgadza. 

Są teorie o płaskiej ziemi i z przekonaniem są te filmy zrobione, także znajdą się teorie spiskowe o WTC czy lądowaniu człowieka na księżycu.

Jak dla mnie to w ogóle jest watpliwe czy loty na silnikach odrzutowych są możliwe w próżni. Napęd, a dodatkowo sterowanie pojazdem.

• Like 1

Ostatnio slyszalem ze Rosjanie maja tam zamiar poleciec i sprawdzic.

Zastanawiajace jest to, ze do tej pory nikt tego nie sprawdzil. Dlaczego Amerykanie ladowali po niewidocznej stronie ksiezyca?

Ostatnio takze Chinczycy obiecali ze poleca w 2020.

Zobaczymy.

Mnie jeszcze coś innego ciekawi - dlaczego pomimo spektakularnych sukcesów (tak mówiły media) - stopniowo zaprzestano rozwoju w kierunku eksploracji kosmosu ?

• Like 1

Jak dla mnie te pasy "Van Alena" to prawdziwy problem . Moim zdaniem nieprzypadkowo one się tam znajdują, kreator znając ludzką destrukcyjną naturę uniemożliwił nam ucieczkę z Ziemi. Przecież gdyby było to możliwe wysyłaliby ludzi i nawet na Pluton. Zawsze znalazłyby się osoby na to chętne. 

Oficjalna wersja to sianko, bo się nie opłaca i takie tam - typowe zamydlenie oczu. A To właśnie podbój kosmosu może wygenerować wynalazki i zyski na niebotyczną skalę. 

@AR2DI2

To akurat wynika z praw fizyki, samo sterowanie też jest zazwyczaj za pomocą zmiany ciągu.

@zuckerfrei

Ścigali się z ZSRR, wobec czego kryteria opłacalności były nieco inne.

Całkiem ciekawy artykuł do poczytania w temacie:

https://mitologiawspolczesna.pl/teorie-spiskowe-ladowanie-na-ksiezycu-obalone/

Cios prosto z Księżyca :P

Mnie zastanawia jedno, skoro lądowania na Księżycu miałoby nie być, to co na to Rosjanie?

• Like 1

Większość historii jaką znamy jest po prostu sfałszowana, a co dopiero takie lądowanie na księżycu. Nie, nie wylądowali wtedy i nie wylądowali tam później. Odnośnie płaskiej ziemi, nie wiem jaka jest bo nie widziałem całej ziemi :D. Może jest płaska a może jest okrągła? Ja osobiście na oczy okrągłej kuli ziemskiej nie widziałem. I raczej nikt z tu piszących nie widział z daleka kuli ziemskiej :D. Więc przyjmujemy za pewnik/albo i nie przyjmujemy, że to co nam pokazują  na różnych "naukowych" filmach/materiałach to szczera prawda.

• Like 1

Niezbyt wieżę w to ładowania, Ruskim się nie udało a byli bardziej zaawansowani w tym czasie od USA.

@Bronisław O tej sondzie opowiada Wujek w jednym z jego filmików, sonda robi tak kiepskie zdjęcia ,że nic na nich nie widać. Owszem zdjęcie śladów łazika jest to nie ulega wątpliwości ale nic więcej nie widać. 

Napisano (edytowany)

Panowie, skąd ten brak wiary w lot na księżyc. ? Nawet była transmisja w TV. 

Przecież wylądowaliśmy  pierwszy raz w roku 1969 Apollo 11,

a ostatni raz  byliśmy na Księżycu  w roku 1972 Apollo 17.

Po powierzchni  Księżyca jeździł nawet  mały pojazd z Astronautami.

Głównym Inżynierem projektu był Werner Von Braun- Niemiec twórca programu rakietowego nazistowskich Niemiec

podczas II WS. Rakiety typu V1 i V2. Jego "dzieckiem" jest rakieta Saturn V, która wyniosła najpierw pojazd kosmiczny na orbitę.

Zastanawia fakt, dlaczego przestaliśmy latać na księżyc.  ?

Może znaleziono tam "coś" co zablokowało rozwój

programu, o czym nikt nie ma prawa się dowiedzieć. a może tylko prozaiczny brak kasy na dalsze badanie Księżyca,

Uważam, że Ludzkość powinna naprężyć technologiczne i finansowe muskuły i założyć stałą bazę na Księżycu.

Byłby to pierwszy sensowny  krok w badaniu dalszych planet, np Marsa i dalej.

Edytowano przez Legionista
  • Like 1

Mam szczerą nadzieję, że ci z was, którzy twierdzą, że lądowania nie było, mają jakieś doktoraty czy inne profesory z dziedzin technicznych pokończone i potrafią udowodnić swoje domysły. 

SciFun w 2 odcinku Płaskiej Ziemi w znakomity sposób pokazał, jak autorzy teorii spiskowych wykorzystują naturalną niewiedzę większości ludzi i sprytnie nimi manipuluje. Przytoczył on film, w którym pokazane były zdjęcia Ziemi z satelity krążącego w punkcie Lagrange'a 1. Wokół nie było widać gwiazd. Mało tego, kiedy już Księżyc pojawił się na tle Ziemi na jednym zdjęciu, wokół miał zieloną poświatę. Co pisali ludzie w komentarzach? Że to fejk, bo nie widać gwiazd oraz że Księżyc jest ewidentnie nieudolnie wklejony, bo widać zieloną ramkę. Ci ludzie zapomnieli, lub nie wiedzieli, że:

1. Robiąc zdjęcie jasnego obiektu, tło tego obiektu się ściemnia i każdy z nas tego doświadczył, kierując obiektyw aparatu na nasłonecznione okno - reszta pokoju na zdjęciu wychodzi ciemna. Dlatego robiąc foto nasłonecznionej Ziemi nie widać gwiazd naokoło .

2. Zdjęcia z satelit sklejane są z 3 fotografii jednokolorowych - zielonej, niebieskiej i czerwonej. Te 3 fotografie robione są w odstępach 30sekundowych, w czasie których Księżyc się cały czas porusza, zatem zdjęcie z kanałem niebieskim jest ciut inne niż z kanałem zielonym czy czerwonym. Po nałożeniu na siebie kanałów te niewielkie przesunięcie jest widoczne właśnie poprzez zieloną, niebieską lub czerwoną ramkę po jednej ze stron Księżyca.

I podobnie jest z lądowaniem na Księżycu. Piszecie o błędach które znaleźliście w jakichś tam filmach, ale skąd wiecie, że to są błędy. Może istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie, którego nie chciało wam się poszukać.

Poza tym, gdyby USA nie wylądowało na Księżycu, Ruski wywiad by się o tym dowiedział i wszystko wypaplał całemu światu, aby upokorzyć Amerykanów. 

• Like 9
  • Dzięki 2

Moim zdaniem to lipa. Nie byli tam. Jakby byli to czemu nie latają  tam?

Jakież jest promieniowanie w kosmosie.

A w latach 60-tych. Wiadomo zimna wojna, propaganda itd. Jedni drugich chcieli wykończyć ekonomicznie, wiadomo że uzbrojenie badania to koszty.

• Like 1

Napisano (edytowany)

@Ancalagon zgoda. Ale to mnie nie przekonuje. Skoro od lat 60 nic się nie zmieniło. Ok wylądowaliśmy (jako gatunek) i nic stop, CCCP to samo to nie ludzkie, człowiek tak się nie zachowuje. Idzie za ciosem. Wydaje mi sie, iż technicznie dopiero dorastamy do czegoś takiego. Mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia człowiek postawi śmierdzącą syrę na Marsie. Z zaciekawieniem będę oglądał chińczyków, może zrezygnują, może bedzie jakiś wypadek, jeżeli "coś im sie nie uda". To bedzie to śmierdzące...

@Mayki ja mam tylko moje odczucie, nie mam na to żadnych dowodów, nic. No w palniku mi się to nie mieści. Może się mylę. Lecz lubię podważyć wszytko co jeśli to jest zmowa US z CCCP? Wszytko można podważyć. Ja za siebię napiszę raz jeszcze coś tu śmierdzi. Czekam na Chinoli. Może już dogadani z US i dostarcza zdjęcia i dowody na to że już tam byli. Nie jestem jakimś fanem teorii spiskowych ale to mi śmierdzi... 

Edytowano przez zuckerfrei

Zdjęcia wykonane przez sondę. Tego raczej nie da się podrobić, ale nigdy nie wiadomo... :)

n4cxoz.jpg

• Like 1

Przypomniał jeszcze mi się komiks jednostronicowy czarnobiały z miesięcznika Ślizg.

Bohaterami są: Armstrong i Buzz, podczas spaceru na księżycu. 

Amstrong poszedł w inną stronę, w następnej klatce jest narysowana jego głowa i tylko krzyczy Buzz! Szybko musisz to zobaczyć! 

W następnej klatce jest pokazana ludzka leżąca sylwetka, przez kask widać skórę na ludzkiej czaszce. Postać ta wtyka chorągiew, ze swastyką. 

Komiks był zajebiscie narysowany i super wyreżyserowany. Była to jedna strona tylko. Ale zapamiętałem to bardzo dobrze. 

27 minutes ago, Mayki said:

SciFun w 2 odcinku

Toś se znalazł ałtorytet. 

Poszukaj w necie coś o Stanleyu Kubricku i jego wyznaniach jak lądowanie na księzycu nakręcił ...w studiu w Londynie. 

• Like 3

Ręce opadają. Przedstawia ktoś dowody to inni mówią, że są sfabrykowane.

Jeśli nie przedstawicie mi dowodów, że zostało to sfabrykowane to logicznie myśląc trzeba w to wierzyć. 

Te filmy od teorii spiskowych może i dla laików przejdą, ale dla ludzi którzy potrafią szybko szukać odpowiedzi to są za słabe i śmieszne.

Ale gratuluje tym co to wymyślają, że tak potrafią manipulować i ubierać pięknie słowa, że ludzie to łykają jak tulipany, a do tego im bardziej staje się to irracjonalne to tym bardziej tego bronią i łączą się w grupy wzajemnej adoracji.

Oczywiście jakieś teorie spiskowe okazują się prawdą, ale to nie znaczy, że jak jedna okazała się prawdziwa to inne też są. Teorii spiskowych jest cała masa, a tylko promil okazał się prawdą.

Sama statystyka pokazuje, że trzeba odrzucać wiekszość tego gówna.

Pozdrawiam

• Like 5

Napisano (edytowany)
2 godziny temu, PewnySiebie napisał:

Są teorie o płaskiej ziemi i z przekonaniem są te filmy zrobione, także znajdą się teorie spiskowe o WTC czy lądowaniu człowieka na księżycu.

Sam mogę powiedzieć że jestem spiskowcem ale nie popadajmy już w paranoję, jaka płaska ziemia? To jest całkowicie do obalenia. Ciekawe z kolei ile czasu może wytrzymać człowiek przy dzisiejszej technice jeśli chodzi o promieniowanie w kosmosie, na Marsa to chyba można tylko pomarzyć o załogowym locie, chociażby z tego względu.

Z drugiej strony są teorie spiskowe że na księżycu już są bazy :P...

Edytowano przez Młody_Pelikan
błąd

Bardzo, bardzo ciekawy temat. 

Jeżeli nie było lądowania, to by potwierdzało, że cały obraz ameryki to ściema i manipulacja. Czym jest Hollywood ? Manipulacją widzem. Mają to opanowane do perfekcji. 

Na temat samej misji i kosmosu się nie wypowiadam, bo nie mam wiedzy na ten temat i podstaw do wyrażania się.

Pytanie, czy aż tyle osób w ten projekt zaangażowanych nie powiedziało by kiedyś prawdy ? To też jest zagadka. Do dzisiaj w NASA wszystkich obowiązuje zmowa milczenia ?

Dla mnie lądowanie na księżycu to jest jeden wielki znak zapytania. Dlaczego Rosja nie lądowała do tej pory na księżycu ? Dlaczego amerykanie mimo upływu pół wieku nie wysłali znowu misji załogowej ?

1 godzinę temu, Cagliostro napisał:

Odnośnie płaskiej ziemi, nie wiem jaka jest bo nie widziałem całej ziemi :D. Może jest płaska a może jest okrągła? Ja osobiście na oczy okrągłej kuli ziemskiej nie widziałem

Jak już kiedyś wspominałem - problem zasadniczy z pojawianiem się tzw "teorii spiskowych" wynika stąd, że są pewne rzeczy, ktorych samodzielnie nie da się sprawdzić.

I tym mniej wiarygodne są oficjalne informacje przekazane do wierzenia - im węższa grupa ludzie może naocznie sprawdzić jak to naprawde jest.

Przyspieszenie ziemskie da się samodzielnie sprawdzić. Spuścisz kamienia z wysokosci, czas pomierzysz i wyjdzie.
Ale czy ziemia jest kulista  -to już trudniejsze zagadnienie.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sztukmistrz
      Jakiś czas temu kolega mi podrzucił linka z kanałem tego Pana.
      Serdecznie polecam, BARDZO ciekawie prawi i świetnie się go słucha, jak się okazuje średniowiecze nie we wszystkim przypominało to co się pokazuje w filmach/książkach czy nawet to o czym się uczymy w szkołach
    • Przez Deleteduser03
      Witam 
      W poprzednim wątku na końcu zaznaczyłem, że CDN, toteż wywiązuje się z obietnicy. Kolejne zasady, wskazówki, wnioski jakie powstały w ciągu mego 31 letniego żywota:

11) Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze - nie obchodzi mnie co inni robią. Dopóki nie wchodzą mi w drogę wszystko jest ok. Ale pod żadnym pozorem nie pozwalam sobie na rady dotyczące mojego życia czy przyszłości. Chyba, że sam zacznę temat. Najczęściej jednak ten temat dotyczy związków, dzieci itp. Trzeba wiedzieć co można komu powiedzieć. Jednej osobie delikatne: nie znalazłem tej jedynej (z poczuciem humoru lub trochę nawet szyderczo). Innym bardziej stanowczo np. Na pytanie kiedy ślub? - odpowiadam pytaniem - kiedy rozwód?
      12) She can make you or break you - inspirująca kobieta naprawdę dodaje skrzydeł. Gdy Cie motywuje możesz wykrzesać z Siebie 150 procent. Ale zła kobieta zniszczy Cię. Niektórzy wygrywają w totka. Szansę są podobne. 
      13) To co jest prawdziwe, a to co faktycznie jest, nie zawsze jest tym samym - stopień jaki ludzie udają szczęście jest fascynujący. Te słodkie minki na spotkaniach. Całusy. A w domu ciągłe awantury. No i ciągłe udawanie, iż ma się więcej niż w rzeczywistości. Chwilówka by zastawić syto stół. Ja jak nie miałem pieniędzy by zapraszać gościu nie robiłem tego. Goście pojedzą, popiją, wyjdą i zapomną. A dług pozostanie. 
      14) Jeśli nie dokonujesz wyborów, to stajesz się ofiarą wyboru - to chyba nie wymaga wyjaśnienia. Albo ty dokonujesz wyborów w swoim życiu, albo ktoś wybierze za Ciebie. A kto wie co jest najlepsze dla Ciebie? 
      15) Jeśli coś wygląda na podstęp to wiedz, że to podstęp - większość sytuacji jest taka jak nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Nie trzeba godzinami rozmyślać nad tym. Jeśli ktoś jest chce nam coś dać za darmo, oczywiste jest, że coś jest tu nie tak. Za darmo jest tylko ser w pułapce na myszy. Gdy ktoś proponuję nam umowę, która jest korzystniejsza dla nas od razu kończymy rozmowę. Nikt nie podpisuje z własnej woli niekorzystną dla siebie umowę. A jeśli tak, to naprawdę chcemy wchodzić w biznes z taką osobą?
      Na razie tyle. Jak wróci wena może wątek będzie kontynuowany. 
    • Przez Deleteduser03
      Witam
      Założyłem konto niedawno, ale jeszcze nie napisałem nic tak od siebie. Dlatego postanowiłem naprawić ten błąd i oto jestem panowie bracia samcy i panie.
      Mam 31 lat. Kawaler z wyboru. Już w wieku lat 20 kilku postanowiłem, że nie chce zakładać rodziny. Praktycznie już będąc nastolatkiem zacząłem zauważać, że coś tu nie gra. Ksiądz gada o miłości a przecież obowiązuje ich celibat. Bóg jest ale nikt go nie widział nigdy, ale jest i już. Nie dyskutuj. Nie zadawaj pytań, tylko wierz i płać, bo stworzyciel Nieba i Ziemi ciągle potrzebuje pieniędzy. Idźmy dalej kobiety. Ciągle słyszałem, że trzeba być miłym, to jakaś dobra panna nas zauważy. Ale widziałem, że najładniejsze panny były z niekoniecznie najmilszymi gościami. To nie wszystko. Rodzina. Najważniejsza. Cel każdego faceta. Zaraz ktoś ma mi wyznaczać cel w życiu. Siostra, znajomi itp. A czy ktoś mnie pyta czego ja chce? No jakoś nie. Postanowiłem iść swoją drogą. Znajomi poszli do liceum profilowanego (tak, to się wówczas nazywało). Ja do ogólniaka. Mówili, że sobie nie poradzę. Dałem radę. Fajnie, że przyjaciele wspierają co? Zazdrość i zazdrość.

Potem nadszedł czas ślubów. 80 proc. znajomych się ożeniło lub wyszło za maż. Nie widzę tam szczęścia. No, ale to ja jestem trochę czarna owca, bo nie chcę się wiązać. Na ostatnie wigilii, mój nastoletni bratanek życzył mi bym znalazł sobie dziewczynę. Nic nie odpowiedziałem, gdyż wiedziałem, ze dyskusja nie ma sensu. Przyjdzie czas zrozumie. Może nawet zawita do nas.

Po kilku związkach doszedłem do następujących wniosków:
      1) Tylko człowiek gdy jest sam może naprawdę być sobą.
      2) Jestem egoistą. Lubie wydawać na siebie pieniądze.
      3) Źle się czuję gdy wydaję kasę na kobiety (dziewczynę, nie prostytutkę - wtedy to jest uczciwa wymiana). Mam wtedy wrażenie, że jestem gorszy od niej, bo muszę płacić za spędzanie z nią czasu. Ona poświęca swój czas. Ja też, ale to za mało. Ty musisz dorzucić parę groszy.
      4) W wieku 31 dopiero wiem co chce zrobić. Mam hobby ciekawe i planuje dalej próbować nowych rzeczy np. w planach kurs skoczka spadochronowego. Oczywiście nie ryzykuj, głupota słyszę. 
      5) Nie mam przyjaciół i nie wiem czy chce mieć. Chce mieć znajomych do pogadania, czasem wypicia. Przyjaciele zawsze czegoś chcą, a ja nie chce lub nie mogę im tego dać.
      6) Liczy się tylko kasa.
      7) Nie warto gadać z innymi o swoim podejściu do życia. Zniszczą Cię. 
      9) Seks jest zdecydowanie przereklamowany. 
      10) Doszedłem do wniosku, że nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

10 to taka ładna okrągła liczba wiec zakończę póki co.
      CDN
      Dzięki za wysłuchanie. 

• Przez SzejkNaftowy
      Gorąco polecam mocny materiał na temat Billa Clintona. Zawiera szokujące fakty z jego życia, zeznania świadków oraz jest mowa o wielu bardzo dziwnych zbiegach okoliczności, które miały miejsce wokół osób z jego otoczenia (m.in. zdarzało im się przedwcześnie umierać akurat w momencie gdy miały coś ważnego do powiedzenia). Trup się ściele gęściej niż jesteście sobie w stanie to wyobrazić...

http://jackcaleib.com/medium/5986679
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.