Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Strusprawa1 napisał(a):

To się niezauważaniem kosztu alternatywnego. 

 

Co z tego, że jedna z dziedzin życia działała gdy inne pociągały w dół? Ile się kradło w kołchozach (ja nie, nie istniałem wtedy)? Jakie straty można wyliczyć z tytułu "czy się stoi czy się leży", z braku kalkulacji ekonomicznej, czy też 

Jaka infrastruktura? Gdzie? Mieli 45 lat by jakkolwiek odnowić komunikację terenów poniemieckich z Warszawą czy Krakowem i i tak odłożono to. 

We wspomnianym Polactwie Ziemkiewicz przytaczał wspomnienia głównego inżyniera budowy fabryki Ursusa. Powiedzieć burdel to mało powiedziane - każdy miał wszystko w d*pie. I to nie tyle był problem Rosjan, co ustroju i wyj/bania, które do siebie przywieźli. Andrzej Kłopotowski napisał książkę (też był inżynierem w PRL) autobiograficzną opowiadającą o tych absurdach. Polecam serdecznie

Co do rachunków, to proszę zauważyć ile się zarabia i ile można za te zarobki kupić, a ile można by było przy "taniej energii".

Mrawitsa? :D

 

A ile mamy kosztów alternatywnych w związku z członkostwem w EU? Ile kosztował nas akces do tego burdelu i ile będzie wynosił ten rachunek w następnych latach? Za 10-20 lat będziecie się wstydzić tego, że byliście za EU.

Jak wstępowaliśmy do EU to spędzono nas w szkole na paradę akcesyjną. Na czele parady maszerowała z niebieską flagą nauczycielka, która uczyła w podstawówce jeszcze mojego ojca - ojciec wspominał jak X lat temu maszerowała na paradach z okazji 1 Maja, z czerwoną flagą w ręku. 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

A ile mamy kosztów alternatywnych w związku z członkostwem w EU? Ile kosztował nas akces do tego burdelu i ile będzie wynosił ten rachunek w następnych latach? Za 10-20 lat będziecie się wstydzić tego, że byliście za EU.

Jak wstępowaliśmy do EU to spędzono nas w szkole na paradę akcesyjną. Na czele parady maszerowała z niebieską flagą nauczycielka, która uczyła w podstawówce jeszcze mojego ojca - ojciec wspominał jak X lat temu maszerowała na paradach z okazji 1 Maja, z czerwoną flagą w ręku. 

Nie będzie wstyd, bo Polska na tym zyskała netto. Może jedynie straciliśmy demograficznie, ale kto wie co by się działo gdyby stan 20% bezrobocia trwał lata i lata i nic by się nie zmieniało. 

Wciąż - nie da się tego policzyć nie patrząc na konkretne dane. Dużo danych, bo to konkretna duża sprawa. 

 

Ja wtedy byłem w zerówce i pamiętam wydawali takie fajne atlasy w sklepach. W sumie nie kumałem co się dzieje, ale starsi bracia się cieszyli jakby Forrest Gump leciał na polsacie. Odwiedziłem ostatnio to osiedle gdzie dorastałem (Nieledew, Lubelskie). Połowa starych umarła, a prawie wszyscy młodzi wyjechali. Mieszkanie dwupokojowe kosztuje 90 tys. zł. Wprowadzają się okoliczni z jeszcze gorszych wiosek. Tak, w sumie demograficznie prowincja mocno straciła i ludzie, którzy zostali mają mocne sentymenty, więc jest to zrozumiałe czemu tutaj niektórzy mogą sądzić co sądzą.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Roman Ungern von Sternberg napisał(a):

Za 10-20 lat będziecie się wstydzić tego, że byliście za EU.

Inaczej - skok cywilizacyjny od 2004 jest. Ale słuszne pytanie, jaką cenę za to płacimy/będziemy/płacić. Wszystko ma swoją cenę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Obliteraror said:

🤣

 

"sam kombinezon bym przyodział, lecz jest niezbędny pracy podział.

Gdy jeden wiosłem macha żwawo, drugi kieruje wtedy nawą..."

 

"Towarzysz Szmaciak"

Jan Szpotański

 

Takie to one wszytkie szmaciaki w foremkę taczki złociście wpasowane geometrią dupy.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to właśnie się kula od tysięcy lat: ja bym poszedł na wojnę, ale ja jestem posłem i nie mogę, ja też bym poszedł, ale ja mam ogromną firmę, a ja słabiej na prawe oko widzę, mnie się dopiero dziecko urodziło, natomiast jak już wysłac innych to taaaaak kurwa, Buk Honor Ojczyzna, urrrraaaaa na Ruskaaaa, husaria niezwyciężona. 

 

Ileż można się na to nabierać? Ile zmarnowanych pokoleń, połamanych życiorysów, oczywiście tych z dołu piramidy, bo szlachta zawsze się uratuje.

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redbad napisał(a):

I tak to właśnie się kula od tysięcy lat: ja bym poszedł na wojnę, ale ja jestem posłem i nie mogę, ja też bym poszedł, ale ja mam ogromną firmę, a ja słabiej na prawe oko widzę, mnie się dopiero dziecko urodziło, natomiast jak już wysłac innych to taaaaak kurwa, Buk Honor Ojczyzna, urrrraaaaa na Ruskaaaa, husaria niezwyciężona. 

 

Ileż można się na to nabierać? Ile zmarnowanych pokoleń, połamanych życiorysów, oczywiście tych z dołu piramidy, bo szlachta zawsze się uratuje.

Szlachta sobie poprzypina ordery i napisze pamiętniki o swoim heroizmie w międzyczasie awansując się aż do naturalnej śmierci. 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał(a):

Minęło 10 lat od takiego straszenia i nic większego w wychowaniu się nie wydarzyło. 

Jestem trochę starszy i nieco lepiej pamiętam 2014 rok - od tamtego czasu postęp zdobył nowe przyczółki w szkolnictwie, wielkomiejska młodzież jest postępowo urabiana. Tak się tworzy przyszły prekariat - głąbów niezdolnych do społecznie użytecznej pracy. 

Naprawdę, gdy patrzę na nasz zakątek Europy, to jestem przerażony, jak wszystko się popierdoliło. Dekadę temu polactwo kpiło, że zachód polegnie pod naporem murzyństwa i hołoty z Trzeciego Świata, ale wygląda na to, że Europa śr-wsch oberwie po dupie znacznie mocniej. Słaby potencjał demograficzny, gospodarki pracujące na obcych panów, plus planowy drenaż z kobiet i operacja podmianki etnicznej. Wszyscy do tego przyłożyli rękę. Putin, Zachód, my sami, swoją biernością i naiwnością. 

Jakiś czas temu zobaczyłem nagranie - zachodni passport bro/sekspat zachęcał, aby zachodni mężczyźni przygarniali sobie ukraińskie kobiety, a partnerująca mu w nagraniu Ukrainka z entuzjazmem wyjaśniała, że wprawdzie jest wojna, ale Kijów, Odessa są bezpieczne - a jeżeli mimo to macie wątpliwości, zorganizujemy eksport dziewuszki. Nie dziwię się, że ukraińscy mężczyźni nie chcą walczyć - bo o co?

Dla mnie to jest zupełna degeneracja. 

Zresztą, mam już na ukończeniu dłuższy wpis dotyczący tego problemu. Pewnie pod koniec miesiąca go wrzucę, bo zbyt długo to we mnie siedzi.

Edytowane przez zychu
  • Like 13
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Magos Dominus said:

Oczywiście będzie trochę lepiej bo nadal będzie dostęp do infrastruktury pobudowanej za pieniądze z Unii. 

 

Bzdura. Za nasze pieniądze, z pomocą środków unijnych, na które się składaliśmy, więc to były nasze pieniądze.

 

12 hours ago, Magos Dominus said:

zapytaj rodziców jak było za komuny

 

I powiedzą, że było super, lepiej niż teraz, i że infrastrukturę, z której do dziś korzystamy, budowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u części z was w przekonaniu w polityce chodzi tylko wyłącznie o interesy itd. to dlaczego taka Dania, Szwecja i Holandia (przypadkowe kraje) wysyłają Ukrainie sprzęt wojskowy na Ukrainę?

I jeśli Rosja kupuję drony z Iranu czy amunicję z Koreii płaci naprawdę ciężkie pieniądze a Ukraina która jest w sumie niewypłacalna - całą wojnę sponsoruję zachód?

Czy nie można uznać tego, jako gestu dobrej woli i zwykłej pomocy? Oczywiście, że można…

 

Jaki interes ma Holandia wysyłając sprzęt wojskowy?

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 13:33, Perun82 napisał(a):

Wiem, że była ale jak to brzmi

 

Na kradzionym koniu jedzie, To Rokossowski, marszałek Polski! Kryj się, kryj!

 

Tak swoją drogą, nastąpiła kontynuacja. "Wyższy przełożony" już wprost sugeruje... że należy walczyć zbrojnie.

Myślałem, że będzie krętaczył i wymigiwał się od odpowiedzi i mataczył, że "nie o to Hołowni" chodziło, a jednak idzie wspólna "jedna wojenna narracja".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

 

 

Jaki interes ma Holandia wysyłając sprzęt wojskowy?

Jaki interes miala holandia podczas plandemii zamykajac biznesy wlasnych obywateli ? No kurla zaden a jednak ktos ichnim kaczynskim tez sciskal jaja . Ty chlopie nie masz wyobrazni za grosz .

Edytowane przez thyr
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie będąc w strefie zachodu żyję się najlepiej. 

 

Patrzcie na taką Armenię. Zagrożone jest jej istnienie.  I premier Armenii przykładowo nie popiera wojny na Ukrainie - ba! Nawet Amerykańskie wojska tam siedzą. 

 

Kazachstan? Egzystencjonalnie zagrożony nie jest, ale często widuję się z przywódcami zachodu. Nawet jakieś tam sankcje nakładali na Ru. 

Wypierają powoli kulturę Rosyjską sami. 

 

Gdyby Armenia porzuciła całkiem Rosję i powiedziała - idziemy całkiem do zachodu - to zaraz by tam miało NATO stałe bazy a Azerbejdżan bałby się krok zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

całą wojnę sponsoruję zachód?

 

Spokojna twoja rozczochrana. Nie za wszystko trzeba od razu płacić i nie tylko walutą :).

Dodatkowo jest jeszcze coś takiego jak PR. Wielkie korporacje np. też czasami sadzą drzewa. Co absolutnie nie przeszkadza im wycinać ich w innym miejscu :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, $Szarak$ napisał(a):

Jaki interes ma Holandia wysyłając sprzęt wojskowy?

Holendrzy mają udziały w holdingach rolniczych. 

 

10 godzin temu, wrotycz napisał(a):

powiedzą, że było super, lepiej niż teraz, i że infrastrukturę, z której do dziś korzystamy, budowali.

Moi mówią, że było biednie, a złodziejstwo w zakładach pracy było powszechne.  Często powtarzają, że komuna zmarnowała im młodość. Sąsiedzi podobnie, jakoś nikt nie wspomina tych czasów z sentymentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zychu napisał(a):

zachodni passport bro/sekspat zachęcał, aby zachodni mężczyźni przygarniali sobie ukraińskie kobiety, a partnerująca mu w nagraniu Ukrainka z entuzjazmem wyjaśniała, że wprawdzie jest wojna, ale Kijów, Odessa są bezpieczne - a jeżeli mimo to macie wątpliwości, zorganizujemy eksport dziewuszki. Nie dziwię się, że ukraińscy mężczyźni nie chcą walczyć - bo o co?

Expatowa burdelmama ;)

 

10 godzin temu, Redbad napisał(a):

Ileż można się na to nabierać?

 

Lata się nad tym sam zastanawiam. Tyle we władzach (niezależnie od ich ideolo) historyków, politologów, absolwentów stosunków międzynarodowych i podobnych zasrańców.

 

Polską historię najnowszą znać powinni.

 

I co? I z każdego prędzej czy później wychodzi neosanacyjny onanista.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat:"Ustalono że Rosja potrzebuje aż 450 komponentów do swoich broni, z czego większość pochodzi z USA". 

 

Zaraz ktoś wyskoczy - ale ciężko kontrolować firmy prywatne handlujące z Ruskimi. No to co powiedzieć o Intelu i jego procesorach także znajdujących się w

produkowanej ruskiej broni, a który to Intel jest wspierany przez rząd USA..

 

fajna ta wojna, taka korzystna dla wielu stron 😉 na wojnie zawsze prawdziwe są dwie rzeczy: interesy i krew ludzka

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.