Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze słowo odnośnie pułku Azow. Ukraińskiej narracji dużo bardziej szkodzą fakty, z którymi trudno polemizować, a które skrzętnie wykorzystuje rosyjska propaganda. Ot, fotografowanie pojmowanych żołnierzy pułku z tatuażami Czarnego Słońca, czy portretem Hitlera na ciele. A były również takie obrazki. 

 

To czysty cynizm, ale zarówno z perspektywy Zachodu jak i powojennej Ukrainy zapewne lepiej by było, by pułk przestał istnieć, zostając symbolem walki o niepodległość. Martwymi bohaterami. Żywi rodzą więcej problemów. I pytań.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KespertNo właśnie o takie narzekanie chodzi. 

Rozmowy z Egiptem i dalsza współpraca - wkleił ktoś tutaj? 

Spotkanie i pogłębienie współpracy z Iranem ktoś wkleił tutaj? 

 

Kupujemy abramsy - jedne z najnowszych czołgów na świecie - źle. Kupujemy f-35 - źle. O borsukach nikt nie powie. 

 

Chociaż wkleili wiadomość o wspólnych działaniach Ukrainy i Polski w przyszłości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, $Szarak$ said:

Kupujemy f-35 - źle

Co do F35 ja też jestem nieprzekonany ;) Za dużo bolączek deweloperskich, za wysoki koszt... za dużo sztuk.

Ale już nie raz pisałem, że za kilka F35 mniej, można by wyszkolić i wyposażyć każdego dorosłego, chętnego do posiadania broni obywatela. Identyczna sytuacja jak z "Orłem" przed II WŚ - super nowoczesny, jednostkowy, niedostosowany do warunków i potrzeb projekt flagowo-propagandowy za grubą kasę.

 

Żeby nie było - hipotetycznie, w razie W, takie F35 w powietrzu poradzą sobie z każdym wrogiem, załóżmy. A potem muszą wylądować, zatankować, uzupełnić amunicję... a lokalizacja lotnisk jest doskonale znana. Nie schowasz. Czy Niemcy pozwoliłyby korzystać z baz NATO na ich terenie, do wykonywania ataków na cele wroga w Polsce? Czy raczej usłyszelibyśmy słowo "internowanie"? Jakoś nie mam wątpliwości, przynajmniej w początkowych dniach, gdy miałoby to największe znaczenie (jakby potem USA odpaliło coś z Rammstein w ramach NATO, to i Niemcy by ewentualnie skapitulowali i pozwolili... ewentualnie).

 

10 minutes ago, $Szarak$ said:

Chociaż wkleili wiadomość o wspólnych działaniach Ukrainy i Polski

Czy ktoś posiada może więcej informacji, co oni właściwie podpisali w ramach "współpracy pamięci historycznej"? Brzmi jakby jednak ktoś ruszył Wołyń.... tylko pytanie w którą stronę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert Niby tak, ale na Ukrainie też wszystko było dokładnie znane a myśliwce dalej latają.

Z tego co słyszałem to ma być to przenoszone z Niemiec do zachodniej Pl. Dzisiaj podało ministerstwo obrony, że coś tam budują wspólnie z USA - dla ich stałych baz itd. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slusa napisał:

Czyżby nasi chłopcy dorośli i zaczeli cynicznie wykorzystywać okazję? Byłbym z nich dumny ❤️ 

 

Bo się zaczyna palić pod dupskiem. I pewnie boją się że za rok wyborcy wywiozą ich na taczkach. Sami pewnie niedługo przestawią wajchę. I zaczną namawiać do rozmów pokojowych.

8 godzin temu, Obliteraror napisał:

Kartki na węgiel? Młodzi bracia doświadczą powrotu do przeszłości.

 

No ale co tam, herojam sława xD

 

Liczyłem na maks. lata '90. Powrotu do lat '80 się nie spodziewałem :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kespert napisał:

To teraz popatrzmy kto jest właścicielem tegoż portalu. ICANN - ups, "GDPR Masked". Ktoś się wstydzi swego właściciela... ale spokojna głowa, damy radę. Idziemy na stare, znane who.is - tu oczywiście znów mamy GDPR Masked, no bo to ta sama baza danych. Ale Who.Is pozostawia furtkę: pokazuje reklamę, jakie jeszcze inne domeny "są podobne", no bo może hurtem byśmy chcieli kupić od jednego właściciela ;)

A tam wśród innych, też takie domeny: altay.ru krym.ru sibir.info sochi.ru

 

 

W zasadzie Strajki Kobiet też były promowane i lansowane przez media rejestrowane na domenach rejestrowanych z Rosji lub około.

Aczkolwiek tutaj - wysiłek próżny.

Ponad 3 miliony uchodźców, wpuszczanych z bardzo słabym filtrowaniem - ile tysięcy agentury weszło razem ?

Nawet nie musi być to jakiś straszny szpion, tylko taki właśnie co zrobi rozpierdol na stacji benzynowej, czy w sklepie - jak tutaj.

 

Oczywiście mam nadzieję, że także dopuszczacie wzmożeni towarzysze, możliwość, że i u samych Ukraińców może się zdarzyć wielu patusów i odklejeńców, i że nie uważacie, że tam sami święci...

Godzinę temu, Kespert napisał:

Co do F35 ja też jestem nieprzekonany ;) Za dużo bolączek deweloperskich, za wysoki koszt... za dużo sztuk.

Ale już nie raz pisałem, że za kilka F35 mniej, można by wyszkolić i wyposażyć każdego dorosłego, chętnego do posiadania broni obywatela. Identyczna sytuacja jak z "Orłem" przed II WŚ - super nowoczesny, jednostkowy, niedostosowany do warunków i potrzeb projekt flagowo-propagandowy za grubą kasę.

 

 

 

Tak. nasycenie Gripenami czy Rafale - o lepszych parametrach logistycznych - mogących lądować nawet na tymczasowych , utwardzonych lotniskach czy drogach - było by lepsze.

A kilka F-35 dla dozoru i pokrycia świadomości to górka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, sargon said:

ile tysięcy agentury weszło razem ?

Podejrzewam, że relatywnie niewiele. Agenturę instaluje się przed akcją, to raz, a dwa - jak już kogoś mieli w Ukrainie, to szkoda by go było "bezużytecznie" wywalać pierwszego dnia do innego kraju w nieznane... skoro mógł się "na ochotnika" zaciągnąć w struktury wojskowe.

9 minutes ago, sargon said:

że i u samych Ukraińców może się zdarzyć wielu patusów

Ludzie to tylko ludzie, wszystkie kraje mają swoją porcję społeczeństwa "poniżej krytyki". Mniejszą czy większą.

Wkurza mnie tylko używanie/sugerowanie wielkich kwantyfikatorów typu "wszyscy" czy "każdy". Przypomina czasy, gdzie kilka skradzionych samochodów w Berlinie "każdego" Polaka czyniło złodziejem... przez wyczyny jednostek. Mentalna odpowiedzialność zbiorowa.

16 minutes ago, sargon said:

Gripen

 Tak. F-35 projektowany do obrony kontynentu, a nie stanu. Do współpracy z NATO.

 

https://cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy/art36389121-chiny-boja-sie-satelitow-elona-muska-moze-je-wykorzystac-armia

Podsumowanie tematu z kilku wypowiedzi - jeden chiński pocisk anty-satelitarny kosztuje w tej chwili więcej, niż jeden satelita Starlink. Można też satelity produkować i umieszczać na orbicie szybciej... a Chiny oficjalnie już "dostrzegają", że to idealna rozproszona platforma zdalnej kontroli dronów czy pocisków, oraz broń "kamikaze".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kespert napisał:

Podejrzewam, że relatywnie niewiele. Agenturę instaluje się przed akcją, to raz, a dwa - jak już kogoś mieli w Ukrainie, to szkoda by go było "bezużytecznie" wywalać pierwszego dnia do innego kraju w nieznane... skoro mógł się "na ochotnika" zaciągnąć w struktury wojskowe.

Ludzie to tylko ludzie, wszystkie kraje mają swoją porcję społeczeństwa "poniżej krytyki". Mniejszą czy większą.

Wkurza mnie tylko używanie/sugerowanie wielkich kwantyfikatorów typu "wszyscy" czy "każdy". Przypomina czasy, gdzie kilka skradzionych samochodów w Berlinie "każdego" Polaka czyniło złodziejem... przez wyczyny jednostek. Mentalna odpowiedzialność zbiorowa.

 Tak. F-35 projektowany do obrony kontynentu, a nie stanu. Do współpracy z NATO.

 

https://cyfrowa.rp.pl/globalne-interesy/art36389121-chiny-boja-sie-satelitow-elona-muska-moze-je-wykorzystac-armia

Podsumowanie tematu z kilku wypowiedzi - jeden chiński pocisk anty-satelitarny kosztuje w tej chwili więcej, niż jeden satelita Starlink. Można też satelity produkować i umieszczać na orbicie szybciej... a Chiny oficjalnie już "dostrzegają", że to idealna rozproszona platforma zdalnej kontroli dronów czy pocisków, oraz broń "kamikaze".

 

No ale nie napisałem o agenturze typu "szpiony", tylko takie niskopoziomowe śpiochy. Może nawet niekoniecznie szkolone, albo ludzie, z których dopiero się robi niskopoziomowa siatka, takie komórki "małego sabotażu" - typu zrobić syf, wkleić ulotkę, itp.

Taka agentura jak najbardziej może wejść en masse z uchodźcami - bo jej główne zalety to masowość, taniość, brak powiązań z istniejącymi siatkami, łatwość wymiany czy utraty. Działania niskopoziomowe będą nawet mniej efektywne, niż złapanie takiego "aktywisty" - to są komórki do stracenia bez żalu.

 

Natomiast co do kwantyfikatorów i stereotypów - no jednak mają one swoje źródło i opierają się na rzeczywistości - tym najbardziej widocznym wycinku, lub też faktycznie tym - który nadzorcy chcą pokazać.

Case z samochodami to piękne rozegranie wybielania niemieckich wałków z ubezpieczeniami. Te "kradzieże" to były częste wałki cwanych Niemców.

Utworzenie stereotypu "Polaka-złodzieja" było jak najbardziej na korzyść absolutnie wszystkich Niemców - raz, że pozwalało na kontynuowanie i uprawdopodobnienie procederu, dwa - kontynuacja zrzucania odium z Niemiec - top 3 złodziei Europy - w sprytnej , długoletniej akcji PR.

Nie przypominam sobie natomiast, żeby Niemcy jakoś stawali w obronie Polaków - bardzo chętnie wzmacniali ten stereotyp, bo maskował ich słuszne poczucie winy.

Bardzo to cwana i sprytna akcja nawiasem mówiąc.

 

Gripeny - no tak , właśnie w kontekście niskich wymagań logistycznych pisałem o nasyceniu nimi frontu. Bliskie wsparcie+lokalna przewaga.

F-35 to jednak dozór i przechwytywanie, ale zupełnie nie opłaca się ich rzucać na front - powinny latać na zapleczu, gotowe do interwencji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sargon @Kespert Być może f-35 są lepsze, niż nam się wydaje. W sumie, jak niemcy ogłosili, że będą więcej wydawać na wojsko to tez je mają na uwadze w sporych ilościach:

https://www.rp.pl/polityka/art35857861-niemcy-kupia-mysliwce-f-35-zastapia-tornada

 

Mnie to bardziej zastanawia, jak z tymi himarsami. Błaszczak gadał ostatnio, aż o 500! To jest ogromna ilość. Koszt większy napewno, niż zakupy abramsów i f-35. Do tego ma być polonizacja jakaś tam tego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążą plotki, że Putin ma raka trzustki.

 

21 minut temu, $Szarak$ napisał:

Mnie to bardziej zastanawia, jak z tymi himarsami. Błaszczak gadał ostatnio, aż o 500! To jest ogromna ilość. Koszt większy napewno, niż zakupy abramsów i f-35. Do tego ma być polonizacja jakaś tam tego. 

Pełna zdolność organizacyjna i bojowa Himarsów w 2032 roku? Później?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cst9191 napisał:

Pełna zdolność organizacyjna i bojowa Himarsów w 2032 roku? Później?

Pewnie później. To tylko zapytanie a gdyby nawet zostało przyklepane to może by produkowało z kilkadziesiąt na rok sztuk... 

 

Ogólnie to wszystko dopiero będzie za kilkanaście lat może. Abramsy żeby wszystkie doszły i wyszkolenie to lata, f-35 to też lata, drony tureckie trochę szybciej chyba, ale i tak jeszcze x lat. 

Do 2035 r będzie już może ok. xd 

 

Ale sądząc po tempie ostatnich latach zakupów to będzie tego dużo. Noi kasy strasznie też na to pójdzie. Na okrągło czołgi, drony, systemy jakieś itd 

 

@cst9191Nie wiem czy wiesz, ale Błaszczak ostatnio był w Korei i pytał się o czołgi K2 xd. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał:

Ludzie to tylko ludzie, wszystkie kraje mają swoją porcję społeczeństwa "poniżej krytyki". Mniejszą czy większą.

Racja. Ale statystyka Policyjna wskazuje, że ta nacja przoduje w liczbie popełnianych w PL przez obcokrajowców przestępstw. 

Z praktyki:  opisywałem i jak rezuństwo kierowało pod moim adresem groźby karalne oraz o składaniu przez obywatela upainy zawiadomienia o przyjęciu przeze mnie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności. Więc do statystyki dorzucam empirie. 

A mam do czynienia z osobami skazanymi codziennie. Z osobnikami, którzy i "ćwiarę" odbyli. 

Tylko rezuństwo takie cyrki odwala. 

 

Opisywałem( z praktyki. A nie gazet) przypadek chlopaka, który pouczył 2 rezunów. 3 hieroj uciekł w osranych hajdawerach i zawiadomił Policję. Oczywiście pobicie na tle rasistowskim. Wyrok prawomocny. 

Itd....

 

Dlatego jak słyszę, że my do 24.02 nie byli braty. A jak się czlek obudził w marcu to my są już z nimi braty  to pytam: czy jak przestaniemy dawać im ( ukrom ) miliardy zł to nadal to "braterstwo" będzie? Czy jak skończy się wojna to my nadal będziemy braty? Czy może znów tiahnybok i farion będa ryje piłować, że Przemyśl jest "ich"

 

27 minut temu, cst9191 napisał:

Krążą plotki, że Putin ma raka trzustki.

O Kaczyńskim też tak mówiono. I nie tylko na warsiawskich ulicach ale i parlamentarzyści wieść nieśli.

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tmr napisał:

Racja. Ale statystyka Policyjna wskazuje, że ta nacja przoduje w liczbie popełnianych w PL przez obcokrajowców przestępstw. 

Z praktyki:  opisywałem i jak rezuństwo kierowało pod moim adresem groźby karalne oraz o składaniu przez obywatela upainy zawiadomienia o przyjęciu przeze mnie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności. Więc do statystyki dorzucam empirie. 

A mam do czynienia z osobami skazanymi codziennie. Z osobnikami, którzy i "ćwiarę" odbyli. 

Tylko rezuństwo takie cyrki odwala. 

 

Opisywałem( z praktyki. A nie gazet) przypadek chlopaka, który pouczył 2 rezunów. 3 hieroj uciekł w osranych hajdawerach i zawiadomił Policję. Oczywiście pobicie na tle rasistowskim. Wyrok prawomocny. 

Itd....

 

Dlatego jak słyszę, że my do 24.02 nie byli braty. A jak się czlek obudził w marcu to my są już z nimi braty  to pytam: czy jak przestaniemy dawać im ( ukrom ) miliardy zł to nadal to "braterstwo" będzie? Czy jak skończy się wojna to my nadal będziemy braty? Czy może znów tiahnybok i farion będa ryje piłować, że Przemyśl jest "ich"

A przed moim domem przeleciał na skrzydłach i nartach Ukrainiec. CZY TO JESZCZE POLSKA? 
W stokrotce sprzedawał mi Wołodimir. CZY TO JESZCZE POLSKA?
Mijałem ukraińską rodzinę idąc z narzeczoną wczoraj. CZY TO JESZCZE POLSKA?!!11
Brak mi słów na twoje.... ach nieważne...

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

No, ale co trzeba przyznać - PiS próbuje pchać w wojnę, jak tylko się da. Słupki im lecą a jedyna możliwość na zrzucenia wszystkiego co zjeb@li to wywołanie wojny. Podczas wojny się władza nie zmienia... 

No wolą mieć Polskę zniszczoną, ale dalej być u władzy. xd

A nie Rosja? Co to za idiotyczna narracja, że Rosja to gołąbek pokoju, który zawsze jest PROWOKOWANY do wojny? :D No, giganci intelektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w mediach szlamowego nurtu już mówią że rezuny po tyłkach ostro dostają. Brak wyszkolenia, ludzi, sprzętu, niskie morale. 

 

Gdzie Ci "dzielni chłopcy" którzy tak zawsze chcieli bronić Ukrainy, najlepiej poprzez "rezanie Lachów"? Spierdolili do znienawidzonej przez nich Polski albo kitrają się po kątach w zachodniej i centralnej części kraju. 

 

Standard - potrafią tylko się bić i mordować słabszych od siebie, jak kobiety, dzieci, starców, każdy ze starszego pokolenia Polaków tak mówi (mój śp. Dziadek mi też tak mówił) i jak się okazało, znowu się to potwierdza. Jak tylko przychodzi choćby równorzędny przeciwnik, to uciekają. Powtórka z II wojny światowej, gdy zaprawione w bojach jednostki sowieckie tłukły jak chciały "dzielnych bohaterów" z SS Galizien w bitwach pod Łuckiem i Tarnopolem, jak ktoś tu słusznie powiedział "aż im naszywki z hajdawerów pospadały". Tak jak i teraz. 

 

Było do przewidzenia że Rosja zacznie wygrywać wojnę, starym, amerykańskim sposobem - artylerią i powolnym przesuwaniem się, oszczędzając sprzęt i ludzi. Ponadto Ukraińcy walczą na nieprzyjaznym sobie terenie, którego właściwie nie znają - Rosjanie i separatyści w Donbasie widać lepiej się przygotowali niż Ukraińcy do walk tam, poza tym Ci drudzy nie wyciągnęli wniosków z klęski w kotle iłowmajskim z 2014 roku. 

 

Widać że broń z Zachodu nie przychodzi albo jeszcze jej na froncie nie ma - ciekawe dlaczego? 

 

"Propaganda sukcesu zjadła własne dzieci i to brutalnie", jak to powiedział mój dobry kolega. Czyżby strach przed nadwiślańskim ludem zajrzał w oczy za uprawiane kłamstwa i problemy z "uchodźcami"?

 

Jak widać "ruskie trolle" jak Ja miały rację, mówiąc że prędzej czy później Rosja zacznie łamać opór Ukraińców. 

 

Miłego dnia wszystkim życzę. 

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/pelzajacy-marsz-rosjan-dziesiatkuje-ukraincow-zaczyna-sie-od-swistu/1z673wb

Edytowane przez Maniek92
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Strusprawa1 napisał:

A nie Rosja? Co to za idiotyczna narracja, że Rosja to gołąbek pokoju, który zawsze jest PROWOKOWANY do wojny? :D No, giganci intelektu.

A jaki Rosja ma interes atakować kraj który ma kompletnie w dupie? Po co im atakować Polskę? Przecież najlepiej dla nich chyba walczyć z najmniejszą ilością wojsk - czyli tylko ukraińskich a nie też Polskimi. 

@Maniek92 Nie no, nie ma co przesadzać, aż tak to nie dostają. Obie strony duże straty ponoszą teraz. Gdyby Ukraina wygrywała mocno to Rosji by już nie było a jeśli Rosja by ich niszczyła już tyle miesięcy to Ukrainy by nie było - a nie zajęli nawet Donbasu jeszcze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ nie twierdzę że Rosja zdecydowanie wygrywa, ale każdy widzi że zmieniła taktykę na rzecz powolnych postępów, zresztą widać przełom w tej wojnie - ukraińska kontrofensywa się załamała Donbas już prawie zdobyty, Krym zabezpieczony pod względem dostaw żywności i wody bez oglądania się na Ukraińców jak przed 24 II. Rosja swoje podstawowe cele militarne już osiągnęła.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Maniek92 said:

Nawet w mediach szlamowego nurtu już mówią że rezuny po tyłkach ostro dostają. Brak wyszkolenia, ludzi, sprzętu, niskie morale. 

 

Gdzie Ci "dzielni chłopcy" którzy tak zawsze chcieli bronić Ukrainy, najlepiej poprzez "rezanie Lachów"? Spierdolili do znienawidzonej przez nich Polski albo kitrają się po kątach w zachodniej i centralnej części kraju. 

 

Standard - potrafią tylko się bić i mordować słabszych od siebie, jak kobiety, dzieci, starców. Jak tylko przychodzi choćby równorzędny przeciwnik, to uciekają. Powtórka z II wojny światowej, gdy zaprawione w bojach jednostki sowieckie tłukły jak chciały "dzielnych bohaterów" z SS Galizien w bitwach pod Łuckiem i Tarnopolem, aż jak ktoś tu słusznie powiedział "naszywki im z hajdawerów pospadały". Tak jak i teraz. 

 

Było do przewidzenia że Rosja zacznie wygrywać wojnę, starym, amerykańskim sposobem - artylerią i powolnym przesuwaniem się, oszczędzając sprzęt i ludzi. Ponadto walczą na nieprzyjaznym sobie terenie, którego właściwie nie znają - Rosjanie i separatyści w Donbasie widać lepiej się przygotowali niż Ukraińcy do walk tam, poza tym Ci drudzy nie wyciągnęli wniosków z klęski w kotle iłowmajskim z 2014 roku. 

 

Widać że broń z Zachodu nie przychodzi albo jeszcze jej na froncie nie ma - ciekawe dlaczego

 

"Propaganda sukcesu zjadła własne dzieci i to brutalnie", jak to powiedział mój dobry kolega. Czyżby strach przed nadwiślańskim ludem zajrzał w oczy za uprawiane kłamstwa i problemy z "uchodźcami"?

 

Jak widać "ruskie trolle" miały rację mówiąc, że prędzej czy później Rosja zacznie łamać opór Ukraińców. 

 

Miłego dnia wszystkim. 

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/pelzajacy-marsz-rosjan-dziesiatkuje-ukraincow-zaczyna-sie-od-swistu/1z673wb

 

Rosja to ponoc druga "armia" świata -  nie radzi sobie z biednym krajem, którego mieszkańcy jednak pralki mają.

 

Ci twoi ruscy koledzy nadają się do gwałcenia dzieci i strzelania babciom w plecy. 

 

Taka to armia. Niech zdychają ruskie robaki jeden po drugim.

4 minutes ago, Maniek92 said:

@$Szarak$ Donbas już prawie zdobyty, Krym zabezpieczony pod względem dostaw żywności i wody bez oglądania się na Ukraińców jak przed 24 II. Rosja swoje podstawowe cele militarne już osiągnęła.

 

 

Jeszcze musi to utrzymać i kontrolować a to trudniejsze od zdobycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniek92Donbas jeszcze będzie długo przejmowany. Tam jest jeszcze masa miast do obrony całkiem spora. 

Ja w sumie tutaj pisałem, że to i tak dziwne jest bo co im z tego ostatecznie? Zajmą Donbas, pasek, Krym i co dalej? Wojska Ukraińskie są jeszcze w Odessie, Kijowie i innych częściach kraju. Na zachodzie formują się nowe oddziały ukraińskie ze sprzętem zachodnim. Jak oni chcą ten teren utrzymać? Przecież oni będą mieli Donbas 2.0 tylko na dużo większym terenie. Będzie to samo co w 2014. Tylko teraz zamiast pułków będzie nacierała armia ukraińska... No bo rząd nie zostanie zmieniony, tereny oficjalnie będą ukraińskie więc tam rosyjskie wojska będą musiały być na okrągło... 

 

Oni te tereny będą musieli na siłę próbować utrzymać. Nie będą mogli swojej armi wycofać a Ukry będą napierdalac w nich czym się da. 

 

Nawet wojskowi z doświadczeniem w Rosji mówią, że trzeba zająć co najmniej do Kijowa i obalić rząd, bo to będzie trwać w nieskończoność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife nie mam żadnych "ruskich kolegów", ale skoro jedziesz po całości to odpowiem w ten sposób - jak tam Twoi neobanderowscy kumple? Wygrali już wojnę? Bo jakoś o tym nie słychać.

 

Każdy rozsądnie myślący człowiek, nawet przyjazny Ukraińcom od początku wiedział że Ukraina tej wojny w dłuższej perspektywie nie wygra. 

 

Jasne jak słońce, takie są fakty. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o korupcji na Ukrainie. W darknecie można już zakupić świeżutkie Javeliny za 30.000$

 

https://bulgarianmilitary.com/2022/06/02/location-kyiv-javelin-atgm-is-sold-for-30k-on-the-darknet/

 

Mam jeszcze pytanie do orędowników polsko-ukraińskiej federacji. Padł tu kilka razy argument, że gdyby Rosja zajęła Ukrainę to mielibyśmy granicę z Rosją dłuższą o kilkaset kilometrów (dokładnie o 535 km). A nie martwi Was, że w razie Polsko-Ukraińskiej Rzeczpospolitej Obojga Narodów mielibyśmy granicę z Rosją dłuższą o 1576 km?

Edytowane przez Eskel
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RealLife said:

Ci twoi ruscy koledzy nadają się do gwałcenia dzieci i strzelania babciom w plecy. 

Nie martw się, ukrowie będąc w podobnych warunkach jak ruskie, zachowywaliby się identycznie o ile nie gorzej. Jeśli myślisz, że to szlachetni i "honorni" żołnierze, to jesteś bardziej naiwny niż myślałem (a i tak, myślę że jesteś ponadprzeciętnie naiwny albo opłacany). Strzelaliby do babć i dzieci tak samo, ale pewnie najpierw, tradycyjnie, przybijali ich żywcem do drzew w międzyczasie rozrywając (no już nie końmi) jakimś swoim złomem samojezdnym czy tam rzezali żywcem tępą piłą. Kacap to kacap, a rus i ukr to takie same kacapy.

Zresztą i tak ponoć ostrzelali swoje dziewczynki z azowa, wzięte do obozu jenieckiego. 

 

Quote

Taka to armia. Niech zdychają ruskie robaki jeden po drugim.

Idealnie byłoby, żeby wyzdychały wszystkie skurwiele, czarne czy czerwone, białe czy żółte. Selekcjonowanie skurwieli do przeżycia, to element współczesnych "narracji sojuszniczych" - "skurwiele bo skurwiele, ale nasze" jest ok.

 

@Maniek92 po prostu są tutaj ludzie, którzy nie rozumieją skali naszego upadku. I niestety - upadku jako państwa, ale również większości społeczeństwa. Władza wżenia nam jakąś wrogo do nas nastawioną pannę, która zresztą nie jest ani pierwszej świeżości ani ludzkiej jakości ani tym bardziej ładna a na słowo "Polak" wyciąga nóż spod poduszki. Chyba że akurat czegoś potrzebuje. A lud, jak napalone simpy-onaniści bierze ją z entuzjazmem i zachwytem, choć nikt inny nawet jej na oczy nie chce widzieć. Bo przecież to "braty" a w ogóle to musimy. Jeszcze będą nas upadli politycy kusić posagiem tej panny w postaci łanów pszenicy i Bóg wie czego a w zamian dostanemy tylko jej czterech braci, panoszących się po okolicy ochlejów-rozrabiaków do utrzymania.

 

Jeszcze ci nasi beznadziejni politykierzy od siedmiu boleści, upadli tak nisko, że zachowują się naprawdę godnie, jak wzorowi, ukriańscy patrioci, prawdziwi ukraińscy nacjonaliści. Jeżdżą tam, liżą dupę i łaszą we wrogim nam kraju o poklepanie po pleckach i cień aprobaty. Brzydzą mnie i gardzę nimi szczerze. Sami się płaszczą a reprezentują polski naród, którego wkład w losy i poniesione ofiary dla świata, jest nieporównywalny z niczym innym. Nawet z bohaterskim "azowcami" (szydzę), obsranymi ze strachu na widok wpierdolu na horyzoncie. Małe dzieci z powstania miały więcej hartu i odwagi. Ale może dlatego że nie były opłacane przez żadnego oligarchę typu Kołomojskiego. 

25 minutes ago, Eskel said:

A nie martwi Was, że w razie Polsko-Ukraińskiej Rzeczpospolitej Obojga Narodów mielibyśmy granicę z Rosją dłuższą o 1576 km?

Hahaha, no co Ty? Przecież wówczas to nie będzie żaden problem. Gazety napiszą, że to nawet lepiej a TVP potwierdzi.

Zresztą pisałem wyżej, że niektórzy tutaj nie rozumieją skali własnego upadku.

  • Like 6
  • Dzięki 3
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.