Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, doler napisał(a):

NATO powstało po to zeby w przypadku konfliktu z Rosja wyreczyc sie zolnierzami z Polski, Finlandii, Rumunii. Poza tym USA zarabia na tym, ze kraje czlonkowskie zamawiaja amerykanski sprzet wojskowy np. samoloty F-35. Dla USA jest to sytuacja WIN - WIN, dla Polski tylko "na papierze" zapewnione bezpieczenstwo przez sojusz.


Czyli znowu wszyscy chcą biednych Polaków oszukać... odcinek nr. 5636346.

Tak, NATO powstało w 1949 roku dokładnie po to, aby Polacy czy Rumuni ginęli za amerykańskie interesy i kupowali amerykański złom... co z tego, że byliśmy wtedy po drugiej stronie żelaznej kurtyny. Ma to sens 🙃

Proszę cię, opisz w jaki sposób twoim zdaniem powinniśmy sobie zapewnić realne, a nie "na papierze" bezpieczeństwo i z kim powinniśmy je budować :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PanKanapka napisał(a):

Tak, NATO powstało w 1949 roku dokładnie po to, aby Polacy czy Rumuni ginęli za amerykańskie interesy

Nie, powstało po to zeby amerykanie ginęli za polskie i rumunskie interesy...

15 minut temu, PanKanapka napisał(a):

Proszę cię, opisz w jaki sposób twoim zdaniem powinniśmy sobie zapewnić realne, a nie "na papierze" bezpieczeństwo i z kim powinniśmy je budować

Popatrz sobie na Węgry, Turcje. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek na tyle ile się da.

Edytowane przez Brat Przemysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PanKanapka napisał(a):

Proszę cię, opisz w jaki sposób twoim zdaniem powinniśmy sobie zapewnić realne, a nie "na papierze" bezpieczeństwo i z kim powinniśmy je budować

Realnie bezpieczeństwo to możemy budować z tymi, z którymi mamy wspólny interes. Tylko, że to nie są Niemcy, Francuzi i zachodnia EUropa.

Wyłącznie Europa Wschodnia i okolice. No i USA jako wielki brat jest znacznie lepsze od Berlina/Brukseli, bo mają znacznie dalej i jednak chcą nas mniej wy****ć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brat Przemysław napisał(a):

Popatrz sobie na Węgry, Turcje. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek na tyle ile się da.

Mają zupełnie inne położenie geograficzne. Z resztą nie wiem, czy obywatele tych krajów, są zadowoleni z polityki Orbana, czy Erdogana. Chciałbyś tam mieszkać? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasze słynne położenie... trzebaby ten polin zaorac i przekazać w darowiznie niemiaszkom zeby się martwili a Polskę zbudować gdzieś indziej.

Ps tak oba te kraje rozważałbym poważnie przy emigracji. Wg mnie Węgry ogłoszą neutralność podczas iii ww. Turcja ma zapendy imperialne więc będzie swoje ugrywala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wrotycz napisał(a):

Więc nie mów mi, że  na Ukrainie nie ma matriarchatu. Jest.

No i w pytę, bo się zgadzam w zupełności z Twoją opinią. :)

To co się nie zgadzam, to z Twoim stwierdzeniem, jakoby na Ukrainie był jeszcze większy matriarchat niż w Polsce.

Mam wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie, w 'najlepszym' wypadku "tak samo".

Kwestia braku kobiet, gdzie niby to w Polsce lepiej wygląda patrząc na to jak to widzę własnymi oczami (w miastach powiatowych, wojewódzkim gdzie pracuję, a także gdzie mieszkam na wsi) mam wrażenie, że statystyka braku jest mocna zaniżona i w rzeczywistości na rynku matrymonialnym nie brakuje w Polsce 1 miliona kobiet, ale już tak naprawdę te liczby są znacznie wyższe i mogą sięgać 2 / 3 milionów (według mnie bardziej rzeczywista liczba, ale to tylko moja opinia w niczym nie poparta).

Anyway, zgadzam się z tym czego dowodzisz. Z wyjątkiem tego, że w Polsce "jest delikatnie lepiej". Jakby dokoptować i u nas wojnę to mam wrażenie, że w porównaniu do Ukrainy to nawet nie byłby "powolny upadek" tylko jedno wielkie topnięcie (demograficzne, gospodarcze).

4 godziny temu, Brat Przemysław napisał(a):

To dziwna wojna. Mostów ruskie nie ruszają, kolei. Podobno wukraincom sprzedają deisla do czołgów. Dlatego wg mnie to opcja nr 2.

Amerykanie się przyznali, że ich przedstawiciele mieli wielokrotne rozmowy z Rosjanami + szef CIA spotykał się z rosyjskim odpowiednikiem w Turcji, więc raczej w "Scrable" nie grali. Tam cały czas mają dogadane "co można, a co nie".

 

Przy okazji, coś w mediach "cichutko" o tym, ale czy jutro aby przypadkiem Ukraińcy nie mają głosować w swoim parlamencie na zaciągniecie na wojnę kolejnego pół miliona chłopa wbrew ich woli? Oczywiście w tle jest uchwalenie "wyłączenia z obowiązku służby wojskowej osób o specjalnym znaczeniu gospodarczym". Tak więc ten kto odpowiednio "posmaruje" komu trzeba, to pojedzie, ale do Kijowa na dyskotekę albo i na zachód zamiast na wojnę.

Anyway, w mediach "cisza jak makiem zasiał":

 

Ponadto Polska wycofuje się z traktatu o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie (nie żeby cokolwiek i tak dawał):

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, PanKanapka said:

Czyli znowu wszyscy chcą biednych Polaków oszukać... odcinek nr. 5636346.

Tak, NATO powstało w 1949 roku dokładnie po to, aby Polacy czy Rumuni ginęli za amerykańskie interesy i kupowali amerykański złom...

 

Rozumiem twój sarkazm ale...

Od czasu powstania NATO do tzw. upadku komunizmu, minęło 40 lat, od tegoż znowu czasu do dziś minęło 35 lat. W ciągu tych 35 lat NATO zdążyło napaść na Jugosławię, Libię, Syrię, asystowało w Kuwejcie i w Iraku, i w Afganistanie. Przypomnij mi, który z tych krajów napadł na kraj NATO?

 

Ewidentnie NATO nie służy już do obrony. No chyba, że do obrony amerykańskich interesów.

 

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, PanKanapka said:


🙃

Proszę cię, opisz w jaki sposób twoim zdaniem powinniśmy sobie zapewnić realne, a nie "na papierze" bezpieczeństwo i z kim powinniśmy je budować :)

 

Tutejsi zwolennicy Konfederacji i amatorzy płaskiej ziemi napiszą ci, że sami powinniśmy budować własne bezpieczeństwo i bylibyśmy już potęgą militarną i gospodarczą gdybyśmy mieli od 30 lat polski rząd a nie obce rządy żydowskie, amerykańskie i w ogólności sprzedajne. Gdyby rządzili nami Polacy a nie sprzedawczyki to by Rosja błagała o litość. Może też paść argument że trzeba robić jak Orban z Węgrami i dawać dupy tam gdzie jest korzyść i nie patrzeć, że każdy ma go za dziwkę. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PanKanapka napisał(a):

Proszę cię, opisz w jaki sposób twoim zdaniem powinniśmy sobie zapewnić realne, a nie "na papierze" bezpieczeństwo i z kim powinniśmy je budować :)

 

Myślę że tak z dwieście głowic nuklearnych oraz środki do ich przenoszenia. Do tego doktryna wojenna że w przypadku jakiejkolwiek agresji. Jest to broń pierwszego wyboru. 

:).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RealLife napisał(a):

sami powinniśmy budować własne bezpieczeństwo i bylibyśmy już potęgą militarną i gospodarczą

Dokładnie tak by napisał i pisze to jako gość, który w ostatnich wyborach oddał głos na taką właśnie formację.

 

Jako wyborca Konfy nie widzę zupełnie niczego zdrożnego w budowaniu własnej potęgi na własną rękę. To podobnie jak z bogactwem. Sam je sobie budujesz na bazie własnych zarobków, oszczędności oraz inwestycji. Normalny człowiek przecież nie zbuduje sobie bogactwa na bazie pomocy państwowej lub też czyjegoś nieszczęścia, ponieważ w ten sposób staje się złodziejem lub przestępcą innego rodzaju.

 

Jest taka łacińska maksyma: chcesz pokoju szykuj się do wojny. Oznacza to, żeby samemu budować swoje bezpieczeństwo, najlepiej wtedy gdy wojny nie ma. Jest taki kraj niedaleko, nazywa się Szwajcaria. Mają ok. 9 mln mieszkańców, co oznacza, że mają ok. 4,5 mln mężczyzn gotowych do obrony kraju. Tam przeszkolenie wojskowe, nie mylić ze służbą, jest obowiązkowe, dla każdego mężczyzny, który nie ma ku temu prawnych lub zdrowotnych ograniczeń. Kraj jest też w związku z tym mocno uzbrojony ze względu na te szkolenia i możliwość posiadania broni na własny użytek. Niedawno gdzieś słyszałem czy czytałem, że sam Hitler chciał w pewnym momencie zaatakować Szwajcarię, ale po namowach doradców zrezygnował, ponieważ doszedł do wniosku, że walka w górzystym terenie z taką ilością dobrze przeszkolonych pod względem użycia broni obywateli płci męskiej jest dla nich niebezpieczne. To coś jak ze specjalną operacją na Ukrainie, która miała trwać chwilę, a trwa już ponad dwa lata zachowując pewne zdroworozsądkowe proporcje. 

 

W związku z powyższym nie uważam, aby własne budowanie bezpieczeństwa czy bogactwa w oparciu tylko i wyłącznie o własne możliwości było czymś złym. Wręcz przeciwnie. Lepiej być niezależnym krajem jak chociażby Szwajcaria niż niewolnikiem czy to ZSRR jak byliśmy jeszcze niedawno, czy teraz USA lub UE w zależności od tego kto siedzi na stołku. 

 

Nie oznacza to, że nie trzeba wchodzić w sojusze. Wrecz należy, ale żeby to były sojusze na naszych warunkach i w naszym aktualnym interesie, a nie oparte na romantycznych zwywach albo aktualnej agenturalnej służalczosci rządzących. Ewentualnie poparte kredytami od USA na amerukanski sprzęt, bo to zakrywa na kabaret.

 

 Teraz będzie nieco osobiście: miło, że ujawniłeś się po dłuższej przerwie w tym wątku. Można przeczytać co współczesne media kota zrobić z na pozór inteligentnym człowekiem rozumiejącym matriks związkowy, ale cały czas żyjący w matriksie społeczno- gospodarczym. Ogarnij się niewolniku. 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RealLife said:

Tutejsi zwolennicy Konfederacji i amatorzy płaskiej ziemi

 

Za to postępowi i naukowi socjaliści

 

1 hour ago, RealLife said:

napiszą ci, że sami powinniśmy budować własne bezpieczeństwo

 

napiszą co, że powinniśmy stworzyć armię czerwoną, zieloną tęczową, europejską, nowoczesną

c0130361188ae8ed69b9973513304643-orig

 

dowodzoną przez generałów płci obojga, w jednym

 

1f754986-61e1-11ed-b92e-8ed4b548e5cf.jpg

 

1 hour ago, RealLife said:

Gdyby rządzili nami Polacy a nie sprzedawczyki to by Rosja błagała o litość.

 

Za to rządzą nami eurokomisarze na zmianę z amerkomisarzami, i Rosja podbija świat. ¯\_(ツ)_/¯

 

Edytowane przez wrotycz
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza tylko ze system partyjny nie sprzyja budowaniu normalnych relacji pomiedzy wladza a “reszta “ spoleczenstwa . Idziesz na wybory oddajesz swoj glos a pozniej lapiesz sie za glowe co te ciule odpier…a w twoim imieniu . Dopóki nic sie w tym temacie nie zmieni nie ma sensu kogokolwiek wybierać bo to i tak nic nie zmienia. Jak bedziemy miec bata na te gnojki to i moze ja sie przejde na wybory .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim demokracja w naszym kraju to g**no, które nie spełnia swojej roli. Dlaczego? Braki w wykształceniu, rozpieszczenie obywateli drugiego sortu (te wszystkie socjale, patologia itp.) doprowadzają do tego, że wszyscy łykają jak pelikany obietnice wyborcze, nie kierując się zdrowym rozsądkiem.

 

Jaki problem leży dziś w polityce? Że głosując wybierasz mniejsze zło. Czy Kaczory czy Tuski, jakie to ma znaczenie? A no żadne, na kaczora wiele osób głosowało bo "może zadłużają nasze Państwo ale oni chociaż coś dają obywatelom" - dziś żyjemy w społeczeństwie, które leżąc do góry wackiem chciałoby tylko mieć wszystko za darmo. 

 

Co do polskich militarów, to są dopiero jaja. Należymy do NATO przy czym chcemy mieć 300 tysięczną armię. Dla mnie taka liczba oznacza niezależność, więc po co my kupujemy sprzęt od USA oraz płacimy bodajże 3% PKB na NATO? Wiele krajów tego nie robi i stąd USA średnio może włączyć się w obronność nawet i naszego kraju, bo wszystkie Państwa nie są "solidarni".

 

Kiedy wybuchł problem na granicach kraju, nasza "silna" armia pokazała swoje prawdziwe oblicze. Gdy doszło do alarmów wielu żołnierzy poszło na L4 albo złożyło papiery o przejście do cywila. Przypomina mi to trochę czasy średniowiecza i strażników miasta. 

 

Lenie i obiboki karmione przez Państwo, które w obliczu realnego zagrożenia spakują manele i uciekną. I żeby nie było, nie piszę o wszystkich żołnierzach, bo znam naprawdę dobre i solidne jednostki, natomiast jeśli my nie potrafimy mieć silnej i porządnej 100 tysięcznej armii, na grzyba nam 300 tysięczna banda ludzi z przypadku, która poszła ze względu na te wszystkie odprawy, jakie dostaje się przy przejściu na emke?

 

Jako czynny policjant obserwuje to i mnie krew zalewa. Dlaczego? Bo w obliczu zagrożenia naszego Państwa będziemy brać taki sam czynny udział, bo obiboki uciekną a zostaną prawdziwi mężczyźni. Tymczasem socjale i inne dziś w wojsku stoją na kompletnie innym poziomie. Chyba czas zmienić mundur z granatowego na zielony... 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krugerrand napisał(a):

Dokładnie tak by napisał i pisze to jako gość, który w ostatnich wyborach oddał głos na taką właśnie formację.

 

Jako wyborca Konfy nie widzę zupełnie niczego zdrożnego w budowaniu własnej potęgi na własną rękę. To podobnie jak z bogactwem. Sam je sobie budujesz na bazie własnych zarobków, oszczędności oraz inwestycji. Normalny człowiek przecież nie zbuduje sobie bogactwa na bazie pomocy państwowej lub też czyjegoś nieszczęścia, ponieważ w ten sposób staje się złodziejem lub przestępcą innego rodzaju.

 

Jest taka łacińska maksyma: chcesz pokoju szykuj się do wojny. Oznacza to, żeby samemu budować swoje bezpieczeństwo, najlepiej wtedy gdy wojny nie ma. Jest taki kraj niedaleko, nazywa się Szwajcaria. Mają ok. 9 mln mieszkańców, co oznacza, że mają ok. 4,5 mln mężczyzn gotowych do obrony kraju. Tam przeszkolenie wojskowe, nie mylić ze służbą, jest obowiązkowe, dla każdego mężczyzny, który nie ma ku temu prawnych lub zdrowotnych ograniczeń. Kraj jest też w związku z tym mocno uzbrojony ze względu na te szkolenia i możliwość posiadania broni na własny użytek. Niedawno gdzieś słyszałem czy czytałem, że sam Hitler chciał w pewnym momencie zaatakować Szwajcarię, ale po namowach doradców zrezygnował, ponieważ doszedł do wniosku, że walka w górzystym terenie z taką ilością dobrze przeszkolonych pod względem użycia broni obywateli płci męskiej jest dla nich niebezpieczne. To coś jak ze specjalną operacją na Ukrainie, która miała trwać chwilę, a trwa już ponad dwa lata zachowując pewne zdroworozsądkowe proporcje. 

 

W związku z powyższym nie uważam, aby własne budowanie bezpieczeństwa czy bogactwa w oparciu tylko i wyłącznie o własne możliwości było czymś złym. Wręcz przeciwnie. Lepiej być niezależnym krajem jak chociażby Szwajcaria niż niewolnikiem czy to ZSRR jak byliśmy jeszcze niedawno, czy teraz USA lub UE w zależności od tego kto siedzi na stołku. 

 

Nie oznacza to, że nie trzeba wchodzić w sojusze. Wrecz należy, ale żeby to były sojusze na naszych warunkach i w naszym aktualnym interesie, a nie oparte na romantycznych zwywach albo aktualnej agenturalnej służalczosci rządzących. Ewentualnie poparte kredytami od USA na amerukanski sprzęt, bo to zakrywa na kabaret.

 

 Teraz będzie nieco osobiście: miło, że ujawniłeś się po dłuższej przerwie w tym wątku. Można przeczytać co współczesne media kota zrobić z na pozór inteligentnym człowekiem rozumiejącym matriks związkowy, ale cały czas żyjący w matriksie społeczno- gospodarczym. Ogarnij się niewolniku. 

@RealLife czytaj i się ucz, twój ostatni wpis to czyste pierdolenie o niczym z wartością zerową jak to zwykle w sumie bywa... Tutaj widać logikę, pragmatykę i coś co u ciebie nie występuje najzwyklejsze myślenie, może się w końcu dasz skazić myślą i mam nadzieję że tak ci zostanie.

 

@Krugerrand Myślę dokładnie tak samo i każda osoba która po prostu myśli. P.S nie jestem wyborcą konfy ani żadnej partii bo niestety ale żadna nic nie jest warta, dla mnie wszyscy won.

Edytowane przez Piccardo
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz USA się dwoi i troi jak wciągnąć polskich żołnierzy na Ukraine przez to, że Rosja wygrywa wojnę i ją wygra, jeżeli nic się nie zmieni. Ptaszki ćwierkają, że CIA szykuje drugie 9/11 na terenie Polski. Ale nie będą to zamachowcy ani samoloty, tylko ma wybuchnąć brudna bomba lub atomówka wystrzelona z amerykańskiego okrętu podwodnego na Bałtyku albo bombowca. Jak to się skończy to zobaczymy bardzo szybko, jeszcze w tym roku.

Edytowane przez doler
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, doler napisał(a):

Ale nie będą to zamachowcy ani samoloty, tylko ma wybuchnąć brudna bomba lub atomówka wystrzelona z amerykańskiego okrętu podwodnego na Bałtyku albo bombowca.

 

Nikt na to się nie nabierze  - zbyt oczywiste 

 

https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-cala-polska-szuka-promieniotworczego-defektoskopu-wyznaczono,nId,7417798

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baca1980 napisał(a):

dwieście głowic nuklearnych oraz środki do ich przenoszenia.

7 walizek wystarczy.

Obojętnie co/kto 5 wybucha w krainie post malarza.

W stolicy mody kolejna......  ostatnia natomiast na końcu szlaku Marka Aureliusza.

Kto rzuci pierwszy kamień? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Perun82 napisał(a):

Nikt na to się nie nabierze  - zbyt oczywiste 

Pamiętasz nie tak dawną pandemię? Unia Europejska przecież cały ten syf był na papierze przed przystąpieniem ale nikt nie czyta i nie myśli, więc nabiorą się łykną jak zawsze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piccardo napisał(a):

Pamiętasz nie tak dawną pandemię?

Będą musieli wymyślić coś nowego. Za szybko to idzie. Paradoksalnie trzymanie w strachu i niepewności będzie bardziej wyczerpujące. Spirala się nakręca i nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Roman Ungern von Sternberg said:

@RealLife dzięki naszym nowym „sojusznikom” pozbawiliśmy się własnego przemysłu zbrojeniowego a w zamian za to kupujemy za miliardy sprzęt który można wyłączyć zdalnie.

 

Rozumiem że pisząc "sojusznicy" masz na myśli kraje NATO. Co oni mają wspólnego z naszym przemysłem zbrojeniowym a w zasadzie jego brakiem? 

 

 

1 hour ago, Piccardo said:

@RealLife czytaj i się ucz, twój ostatni wpis to czyste pierdolenie o niczym z wartością zerową jak to zwykle w sumie bywa... Tutaj widać logikę, pragmatykę i coś co u ciebie nie występuje najzwyklejsze myślenie, może się w końcu dasz skazić myślą i mam nadzieję że tak ci zostanie.

 

@Krugerrand Myślę dokładnie tak samo i każda osoba która po prostu myśli. P.S nie jestem wyborcą konfy ani żadnej partii bo niestety ale żadna nic nie jest warta, dla mnie wszyscy won.

 

Jesteś anarchistą. Wszystko co piszesz to są nierealne postulaty. Chociażby ostanie twoje zdanie o partiach politycznych. Skoro wszystkie partie są złe to co proponujesz? Jak wg ciebie powinno sterować się państwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał(a):

Skoro wszystkie partie są złe to co proponujesz? Jak wg ciebie powinno sterować się państwem?

Gdybyś potrafił myśleć nie zadawał byś tak banalnych pytań... Partie są zbędne i złe z założenia, demokracja złożona z osób które o niczym nie mają pojęcia ani niczego nie osiągnęły, wybierają dokładnie takie same jednostki na polityków, jesteś idealnym przykładem bezmyślnej jednostki która jedynie wierzy w bajki z mainstreamu... Na domiar złego nigdzie w naturze nie występuje takie zjawisko gdzie jakieś grupy o zupełnie innych poglądach i interesach mają czymkolwiek jakikolwiek zarządzać, stwórz firmę w której masz kilku prezesów i każdy ma na nią inny pomysł na to jak zarządzać, kiedy konkurencja ma 1 prezesa i doradców specjalizujących się w swoich dziedzinach jak myślisz kto przetrwa i będzie się rozwijać a kto upadnie stojąc w głupim impasie?  Twój mózg ogarnie to zagadnienie czy cie przerasta taka oczywistość? Nie będę zagłębiał się dalej w ten oczywisty temat pomyśl sam jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.