Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, Iceman84PL said:
 
Bardzo wąskie ujęcie pana prezydenta w tym Kijowie. Widział ktoś taki filmik na tle wojennym (chociaż z dzisiejszą technologią to chyba nie byłoby tak trudne go "nakręcić"). 
 
Ciekawe czy takie filmiki nakręcono już 2 tygodnie temu i teraz puszczają je w zależnośći od kontekstu (a Zelensky juz gdzieś w Romunii siedzi xd), czy rzeczywiście dzielnie broni swojego kraju.
Edytowane przez eknm2005
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście propaganda, ale i tak zmyślniej rozegrana, niż pokazywanie ciał Rosjan i nakręcanie drugiej strony.

 

U Ukraińców morale wysokie, ciekawe jak z tym u Ruskich.

 

 

Oczywiście propaganda, ale i tak zmyślniej rozegrana, niż pokazywanie ciał Rosjan i nakręcanie drugiej strony.

 

U Ukraińców morale wysokie, ciekawe jak z tym u Ruskich.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Szczery Człowiek napisał:

Jeżeli dobrze znam trzech wojskowych, którzy służą w zupełnie innych rejonach Polski, jeden z nich jest rodziną to dlaczego mam nazywać to propagandą antypaństwową? 

 

Nie pisałem o Tobie, tylko o antypaństwowej propagandzie, powielanej przez osoby nie mające pojęcia nt. realiów. 

Twoje też nie jest duże, jeśli opierasz się na zdaniu trzech kolegów. 

 

Dobrze znałem kilkudziesięciu wojskowych, sam służyłem jakiś czas. 

Trzeba Ci wiedzieć że są różne bataliony i z reguły dofinansowanie i doposażenie idzie w kolejności od tych najbardziej przydatnych. 

 

Żeby to zobrazować- w ciągu roku uczestniczyłem kilka razy w poligonie na obiekcie, gdzie ćwiczy się walki w mieście. To jedno z niewielu takich miejsc w Polsce, ciężko tam zarezerwować termin. 

Do tego poligony klasyczne, 'w polu'. 

Mój kuzyn, który był w wojsku niewiele wcześniej, nie był na żadnym poligonie, nie wiedział nawet co to 'sucha racja żywnosciowa'. 

 

Alkohol był i będzie, ale ogarnięte jednostki mają to pod kontrolą i robią w ciągu dnia swoją robotę. 

 

Z mojego punktu widzenia, a poznałem sytuację dobrze, armia zrobiła duży progres. 

Tyle, że czasy się zmieniły i postep w czasach pokoju już nie wystarczy na czas destabilizacji za miedzą więc trzeba cisnąć z tematem. 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Libertyn napisał:

W  II RP za gadanie takich rzeczy przy prawdopodobieństwie wojny, byś mógł stanąć pod ścianą.. Wielki brat patrzy. To co piszesz może przeczytać ktokolwiek, nawet oficer FSB czy jakiegoś ABW. 

 

Co Ty pierd***sz? Nasze państwo z gó**a i kartonu SAMO udostępniło spis wszystkich zasobów armii*. Każdy obcy wywiad może poczytać ile mamy poszczególnych pozycji i nagle pisanie na forum przez anonimowe osoby (z których niektórzy mają zerowe pojęcie o sytuacji np. pisząc że Polska mogłaby z łatwością teraz podbić Moskwę) to coś zakazanego bo "wróg czyta". Wolne żarty.

 

Jeśli ostatni rok mieszkałeś pod kamieniem i nie słyszałeś o tym to tutaj możesz przeczytać:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gigantyczny-wyciek-danych-z-wojska-ponad-17-mln-pozycji-w-internecie/1mknjtf

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Throgg napisał:

Chiny się temu spokojnie przyglądają i mogą w końcu powiedzieć ,,łooo panie, kurwa, z czym do ludzi" i dojść do wniosku, że już lepiej się dogadać z USA, niż mieć takiego sojusznika.

Bardzo bym chciał, żebyś miał rację, serio. Co do tego, że wojna nie idzie Rosjanom po myśli i że obraz ich armii po tym starciu będzie dużo gorszy niż kreowany - zgadzam się. Co może iść na plus, może zweryfikować wartość Rosji jako ewentualnego partnera strategicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Throgg napisał:

U Ukraińców morale wysokie, ciekawe jak z tym u Ruskich.

Za wcześnie na wnioski (tym bardziej tak ogólne), ale podobno nie jest najlepiej. Przede wszystkim brak motywacji do walki.

Ale chyba nie myśleli, że będą wódką przyjmowani?

 

Ale to tylko pogłoski. Propaganda obu stron pracuje na najwyższych obrotach (co zrozumiałe).

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, BumTrarara napisał:

Kreml był nawet polski. ;) Z czego Rosjanie zrobili sobie propagandową epopeję narodową o najeździe na Moskwę:

 

 

Dla przypomnienia święto państwowe niepodległości Rosji День народного единства) to dzięki właśnie Polakom :D z 1612 r. oj świętują, jest wódka jest zakąska. Ah te Paliaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu obecnych ma jakieś info na temat działań służb, armii itp ? 

Robią tam coś ? Zbroją się ? Coś się dzieję czy siedzą i czekają aż macron czy inna marionetka coś powie ?

Nie znam się na temacie ale wydaje mi się że przy tak bliskim zagrożeniu to chyba powinna być powszechna mobilizacja ?

Nie wiem zbieranie chętnych do WOT, przeszkolenia i zapoznania ze sprzętem na jakiś lokalnych salach gimnastycznych ?

Zajęcia z WF codziennie dla poprawy kondycji mężczyzn i kobiet gotowych stanąć do walki ?

Budowanie jakiegoś morale i zaplecza ? Chociażby po to żeby wiedzieć kto może obsługiwać drona a kto monitorować sieć internetową ? Kto zna się na mechanice i może przydać się w jednostce przy sprzęcie ?

Przecież jak się zacznie konflikt to nie będzie już czasu by się uczyć jak obsługiwać Javelina czy zawiązać staze... 

Mam na myśli że np. codziennie od godziny 19-22 są prowadzone kursy dla cywilów i kto che to przychodzi.

Tak żeby normalnie można było pracować i żyć ale równolegle tworzyć zaplecze.

Przecież mało kto wie jak się zachować w przypadku zajęcia miasta, ostrzału czy cokolwiek.
Z tego co wiem to na dzisiejszej wojnie bardzo ważne jest morale, przekonanie że mamy siłę i zdolność by się przeciwstawić.

Nie mówiąc już o tym jak kobietki by spotulniały widząc że mąż czy chłopak to ich najlepsza ochrona i inwestycja. 

 

Rozumiem że mnie poniosło i budowanie jedności w narodzie to zły pomysł ?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Iceman84PL napisał:

A tutaj Charków, bitwa powietrzna i niewypał rakiety, który wbił się w jezdnie.

 

 

Podobno to gameplay z DCS (taka seria symulatorów). Jako ktoś, kto namiętnie takie gameplaye ogląda, przyznaję, że to prawdopodobna teza (zwróć uwagę na skokową pracę kamery i "tekstury" drzewa na tle bloku). Ale ręki nie dam sobie uciąć.

 

5 minut temu, Gixer napisał:

wydaje mi się że przy tak bliskim zagrożeniu to chyba powinna być powszechna mobilizacja ?

Powszechna nie, ale jest stan podwyższonej gotowości w jednostkach, rezerwiści prawdopodobnie będą powoływani na ćwiczenia.

 

I tak jest kwestią czasu odwieszenie poboru.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

Podobno to gameplay z DCS (taka seria symulatorów). Jako ktoś, kto namiętnie takie gameplaye ogląda, przyznaję, że to prawdopodobna teza (zwróć uwagę na skokową pracę kamery i "tekstury" drzewa na tle bloku). Ale ręki nie dam sobie uciąć.

 

Powszechna nie, ale jest stan podwyższonej gotowości w jednostkach, rezerwiści prawdopodobnie będą powoływani na ćwiczenia.

 

I tak jest kwestią czasu odwieszenie poboru.

 

Mnie to dziwi wszystko. Wchodzę na stronę WOT a tam cisza o wojnie. Wchodzę na strone miasta wojewódzkiego a tam cisza. Jedynie info o zbiórce żywności na ukrainę. Coś blado widzę tą organizację naszych władz. Albo cywile to chuj nie zołnierz albo nie chcą siać paniki albo są ignorantami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Foster napisał:

Czy też zostaniemy zaatakowani?

Ator ostatnio wydaje mi się nieźle odklejonym , bardzo lubiłem go oglądać , ale mniej więcej od roku ma tylko wizję i straszy każdą możliwą ewentualnością.

 

 

 

Nie wyobrażam sobie prowadzenia działań wojennych przez Rosję w tym momencie na takim obszarze Europy , z Ukrainą nie dają rady , jak mogli by wjechać do kolejnego sąsiadującego kraju , który też stawiał by opór? Jakoś nie opłacalne mi się to wydaje. Prędzej pójdą w totalna dewastację ziem Ukraińskich , nawet jak przegrają to osiągnąć swój cel , czyli pro zachodnia część Ukrainy zostanie na lata w tyle , minie trochę czasu i znowu się o nią upomną.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ator już tylko pracuje nad wyświetleniami a tym samym kasą, bez ad blocka nie da się oglądać tego kanału bo co 5 minute reklama, a poziom treści spadł znacząco. Zresztą raz mówi że mu ciężko i nie ma lekko z kasą a później że bardzo dobrze zarabia i robi biznesy etc.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Turop napisał:

Ator ostatnio wydaje mi się nieźle odklejonym , bardzo lubiłem go oglądać , ale mniej więcej od roku ma tylko wizję i straszy każdą możliwą ewentualnością.

 

 

 

Nie wyobrażam sobie prowadzenia działań wojennych przez Rosję w tym momencie na takim obszarze Europy , z Ukrainą nie dają rady , jak mogli by wjechać do kolejnego sąsiadującego kraju , który też stawiał by opór? Jakoś nie opłacalne mi się to wydaje. Prędzej pójdą w totalna dewastację ziem Ukraińskich , nawet jak przegrają to osiągnąć swój cel , czyli pro zachodnia część Ukrainy zostanie na lata w tyle , minie trochę czasu i znowu się o nią upomną.

Zgadzam się w 100% co do pierwszego, absolutnie nie jest on moim wyrocznia ale akurat ten materiał jest o tyle ciekawy, że jest informacją z pierwszej ręki człowieka który był na UA kiedy to się zaczęło.

 

Miejmy nadzieję że nie, ale już sam nie wiem co o tym myśleć, wielu wojskowych ze stopniem gen. twierdzi stanowczo że Putin na UA się nie zatrzyma,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.