Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gixer napisał:

Mnie to dziwi wszystko. Wchodzę na stronę WOT a tam cisza o wojnie.

Może nie ma żadnej wojny a to co pokazują w massmediach to wielka mistyfikacja ;DDDDDD

4 godziny temu, Foster napisał:

Tak, to kurwa kpina, żenada, kabaret! Banda gejów i pedałów w ciasnych garniturkach,

Nie ma się co podniecać!

Oni na Zachodzie dobrze wiedzą co jest grane, na pewno są lepiej poinformowani niż Frajerzy znad Wisły, na Zachodzie dobrze wiedzą jakie konie obstawiać i w której gonitwie.

Głupich Hura-Polaczków jak zwykle wystawiają na odstrzał.

Edytowane przez Ace of Spades
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie kilka rzeczy w tym ataku Rosji. Te rozbijane przez Ukraińców kolumny czołgów i wozów pancernych, które widać na filmach. Czy te kolumny nie mają osłony piechoty? Kolejna sprawa, stan techniczny tych pojazdów. Widziałem kilka filmów na których widać że to są totalne zdezelowane truchła. Rosyjscy żołnierze to jakieś chłopaczki 18-20 lat. Ciśnie mi się myśl, że to albo wstępne rozpoznanie bojem i prawdziwy atak dopiero przed nami, póki co posłali jakiś szmelc spisany na straty, albo to jakaś zasłona dymna dla odwrócenia uwagi dla czegoś grubszego co się dopiero szykuje.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Eskel said:

 albo to jakaś zasłona dymna dla odwrócenia uwagi dla czegoś grubszego co się dopiero szykuje.

 

Atak atomowy? Myślę, że Putin jest do tego zdolny. 

 

Z drugiej strony my mamy w głowach obraz uzbrojenia armii wykreowany przez zdjęcia i filmy armi USA. To USA było uwikłane ostnio w różne konflikty i zdjęcia armii USA i ich sprzętu widzieliśmy. 

 

Być może różnica w uzbrojeniu USA a reszty świata to większa przepaść niż się wydaje. Może te złomy z demobilu po stronie rosyjskiej to właśnie obraz armii niezbyt bogatego kraju. 

Edytowane przez RealLife
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dyskusja jest bardzo ciekawa, momentami są nawet wypowiedzi wojskowych,

co nadaje dyskusji walor mocno merytoryczny.

Czy to nie jest dopiero wstęp do prawdziwej wojny ?.

Bo chyba najbardziej doborowe jednostki wojska rosyjskiego

są dopiero planowane do użycia na terenie Ukrainy.

Boję się o Polskę, bo obawiam się

jednak jakieś formy zemsty za pomoc Państwu Ukraińskiemu.

Nie jestem ekspertem ale nasz sytuacja geopolityczna

jako Polski już uległa drastycznej zmianie. 

 

Edytowane przez Legionista
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak rozkminiłem, że jak zacznie się coś w Polsce to mamy dodatkową pomoc  z ukrainskiej ludności zamieszkującą Polske (pól miliona się znajdzie? ) przecież to ludzie w sile wieku, na zarobku...a oni pójdą z zemsty,

 

Edytowane przez nesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

Z drugiej strony my mamy w głowach obraz uzbrojenia armii wykreowany przez zdjęcia i filmy armi USA. To USA było uwikłane ostnio w różne konflikty i zdjęcia armii USA i ich sprzętu widzieliśmy. 

 

Być może różnica w uzbrojeniu USA a reszty świata to większa przepaść niż się wydaje. Może te złomy z demobilu po stronie rosyjskiej to właśnie obraz armii niezbyt bogatego kraju. 

 

Nawet gdy widziałem jakieś filmiki z ćwiczeń polskiej armii, z której tu się trochę niektórzy nabijają, to pod względem utrzymania sprzętu czy choćby stanu mundurów, wygląda to o niebo lepiej. Widzieliście jak wyglądają ruscy żołnierze pojmani do niewoli? Jak przestraszeni chłopcy ubrani w dary z pomocy dla powodzian.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nesq Właśnie dlatego powinniśmy szkolić ukrainców, zbroić ich i pozwolić im wracać do siebie.

 

Ja się boję o coś innego. Jak to już ucichnie i dużo osób wróci do nas do pracy to mogą się zdarzyć osoby którym się coś poprzestawia w głowie od tej wojny. Ktoś (nawet broniąc ojczyzny) zabija innych ludzi to może ciężko mu będzie wrócić do zwykłego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mamo, tato - nie chcieliśmy jechać na Ukrainę" - mówią na nagraniu rosyjscy jeńcy. "Szybko się nawojowali, nie znaleźli faszystów na Ukrainie i bardzo proszą o zabranie ich do domu" - napisała na Facebooku służba bezpieczeństwa Ukrainy, która opublikowała film.

 

https://www.facebook.com/watch/?v=252227400316682&t=13

 

 

 

Edytowane przez Foster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eskel napisał:

Jak przestraszeni chłopcy ubrani w dary z pomocy dla powodzian.

Tam tak zawsze było i tak wyglądali. Poczytaj sobie pamiętniki z wejścia Ruskich w 1939 r. Mundiry galowe trzymają w szafach tylko na dień pabiedy. 

18 minut temu, tmr napisał:

Na gazeta.ru cisną z PL ostro ... 

 

bym z tym tylko nie przesadzał bo można w to naprawdę uwierzyć :D tam tak leci na okrągło, nie tylko teraz, po prostu inna narracja historyczna. Jeżeli chodzi o propagandę nie ma lepszej od Ruskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Czy przegrana Rosji z Ukrainą wpłynie na ich relacje z Chinami?

Moim zdaniem Rosja już przetanie być postrzegana jako potęga militarna i Chińczycy już nie będą musieli jej traktować poważnie.

Niby tak, ale należy pamiętać że przegrana wojna fińska w 1940 uratowała ruskim dupę, poćwiczyli w terenie, sprawdzili braki, wyciągnęli wnioski na walkę z Niemiaszkami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Czy przegrana Rosji z Ukrainą wpłynie na ich relacje z Chinami?

Moim zdaniem Rosja już przetanie być postrzegana jako potęga militarna i Chińczycy już nie będą musieli jej traktować poważnie.

 

Niezależnie od tego jak się skończy ta wojna, jeden przegrany wizerunkowo już jest. Oczywiście oprócz Putina. Chodzi mi o Niemcy, dawno nie widziałem tak zmasowanego ataku medialnego na nich. I bardzo kurwa dobrze.

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba oceniamy armie po najlepiej zarządzanych i przygotowanych wojskach niemieckich z czasów II wojny światowej i amerykańskiej z obecnych czasów. 

Tak sobie czytałem np. o agresji Słowacji na Polskę z 39 roku w liczbie około 50 tys. Straty w ludziach 39 żołnierzy, a zdobyli trochę terenu.

Tutaj Ruscy już około 3500 żołnierzy a wojna trwa 3 dni. Nabili im masę czołgów i sprzętu. Gdzieś tam w TVP info widziałem, że chcieli do Kijowa wjechać główną drogą, dostali się pod ogień koktajli Mołotowa, To wygląda na jakąś mega amatorkę.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się rzeczywiście okazało, że Rosja nie daje sobie rady na Ukrainie (gdzie walczą tylko Ukraińcy z drobną pomocą w uzbrojeniu) to chyba zasadnym byłoby ich z całą siłą najechać (mam na myśli NATO, niezależne kraje w Europie i Chiny) bo druga taka okazja może się już nie nadarzyć. Jeśli Putin się teraz zbłaźni to wyciśnie naród rosyjski jak cytrynę byle by tylko odbudować swoje siły i spróbować ponownie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, balin napisał:

Gdzieś tam w TVP info widziałem, że chcieli do Kijowa wjechać główną drogą, dostali się pod ogień koktajli Mołotowa, To wygląda na jakąś mega amatorkę.      

To były zdjecia z Majdanu, trzeba uważnie oglądać. Widziałem też powielany filmik z gry DCS, itd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eskel napisał:

Dziwi mnie kilka rzeczy w tym ataku Rosji. Te rozbijane przez Ukraińców kolumny czołgów i wozów pancernych, które widać na filmach. Czy te kolumny nie mają osłony piechoty? Kolejna sprawa, stan techniczny tych pojazdów. Widziałem kilka filmów na których widać że to są totalne zdezelowane truchła. Rosyjscy żołnierze to jakieś chłopaczki 18-20 lat.

Można jeszcze wymyślić inne opcje. Coś w stylu:

- celowo wysłano poborowych/gorsze odziały żeby dostały w dupę. Bo ktoś już się szykuje na stołek na Kremlu i potrzebuje mieć "przyzwolenie ludzi trzymających władze" na odpalenie Putina. A nic tak nie podkopuje pozycji jak porażka.

- celowo wysłano poborowych/gorsze odziały żeby dostały w dupę. Żeby Putin mógł powiedzieć do narodu coś w stylu: "Nasza wspaniała armia nigdy nie przegrałaby z jakimś Ukraińcami. To wszystko byli przebierańcy z NATO/Polski w ukraińskich mundurach! To akt agresji, a w odpowiedzi oddziały z obwodu kaliningradzkiego i Białorusi ruszają na Warszawę".

 

Bo wyjaśnienie w stylu:

- nie spodziewał się oporu,

- liczył na to, że zachód wymusi na Ukrainie poddanie się w kilka godzin po pierwszym wystrzale.

To już tu były.

 

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w nocy rozegrała się ciekawa bitwa. Widać, że NATO z wywiadem elektronicznym i satelitarnym wspierają wywiadowczo wojska ukrainskie. Trzeba mieć sporo info, żeby takie akcje organizować, do tego skuteczne.

 

https://wgospodarce.pl/informacje/108110-hostomel-ukraincy-urzadzili-rosjanom-rzez

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w małym mieście 12 tys mieszkańców do południa nie było gotówki w połowie bankomatów. Sprawdziłem 4 bankomaty Santendera plus 1 inny (nie pamiętam co to było). Wszystkie puste. W mieście jest z 8 bankomatów. 

 

6 minutes ago, Shark said:

Gdyby się rzeczywiście okazało, że Rosja nie daje sobie rady na Ukrainie (gdzie walczą tylko Ukraińcy z drobną pomocą w uzbrojeniu) to chyba zasadnym byłoby ich z całą siłą najechać (mam na myśli NATO, niezależne kraje w Europie i Chiny) bo druga taka okazja może się już nie nadarzyć. Jeśli Putin się teraz zbłaźni to wyciśnie naród rosyjski jak cytrynę byle by tylko odbudować swoje siły i spróbować ponownie.

 

Uruchomią broń jądrową w przypadku ataku. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RealLife napisał:

Uruchomią broń jądrową w przypadku ataku. 

Może się okazać, że w razie ataku uruchomią "rozkaz 66" i jacyś wysokiej rangi wojskowi uwalą Putina. Nikt nie chce ginąć za ambicje szaleńca, w tym Rosjanie. Putin raczej nie wystrzeliwuje rakiet z salonu, musi mieć jakiś łańcuch dowodzenia. Moment słabości, moment w którym zostanie sam to właśnie może być jedyna szansa gdzie można się go pozbyć. Dalej twierdzę, że wojna to głównie biznes i polityka. Widać to po zachowaniu zachodu, dopiero pod presją opinii publicznej i w obliczu słabości armii rosyjskiej, przekalkulowali swoje położenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.