Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

Ale powtarzam, jeśli ktokolwiek wszedłby tutaj ze złymi zamiarami idę na całość.

 

Jedyna sensowna opcja, jeśli ma się w żyłach krew, a my chyba genetycznie mamy usztywnione kręgi, nie umiemy zginać karku kiedy ktoś się tego zbyt stanowczo domaga. 

 

Taka postawa się sprawdza, co widać na Ukrainie. Jeśli wytrzymają, Putin ugrzęźnie. 

 

To samo było z Japonią, nie do zdobycia dzięki postawie ludności.

Ostatecznie zniszczono dwa miasta jako pokaz siły, ale dzięki temu uniknięto wojny konwencjonalnej, która zmasakrowałaby obie strony. 

Można próbować dyplomacji, ale jeśli ktoś Ci wchodzi do domu z buta, nie zapraszasz do stołu. 

 

Ps. Czytam niektóre wypowiedzi nt Wojska Polskiego, jego zdolności bojowych i za głowę się łapię. Niektórym propaganda antypaństwowa weszła zdecydowanie zbyt głęboko. 

Miałem okazję obserwować transformację, schyłek poboru, przejście z masówki do kadry zawodowej. Nie jest idealnie, ale to są dwie różne armie. Szczególnie po wymianie pokoleniowej i misjach, które dużo zweryfikowały w betonowych głowach i nauczyły żołnierzy realnego pola walki. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie napięcie między Chinami a Tajwanem.

Chiny naruszyły kilkakrotnie granicę Tajwanu.  

Chcą zaatakować Tajwan ponieważ mają ogromne złoża surowców do produkcji procesorów.  

Chiny już wysłali okręty podwodne w stronę Tajwanu.  

 

https://www.google.com/amp/s/dorzeczy.pl/amp/267877/tajwan-obawia-sie-chinskiej-agresji.html

 

11 godzin temu, RealLife napisał:

Biden mówił że zablokował 1bln$ zgromadzonych w USA przez rosyjskiego banki. 

 

Ja słyszalem, że do wielkiego fallusa a później na nim siadają. 

 

@Piccardo -masz kolejnego kolegę na forum.

 

Jeszcze przed odkryciem forum i dowiedzenia się co to jest baba jak działa i czego chce, też wyśmiewałeś ludzi którzy Ci mówili jak jest.  Aż sam tego doświadczyłeś.  

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, דניאל napisał:

Zdjęcie z Mariupola:

 

FMdwYvwWUAQygl6?format=jpg&name=small

Jeśli to zdjęcie przedstawia rezunów ze zbrodniczego pułku "azow" ( ta banda stacjonuje w Mariupolu )to przypominam delikatnie, że głosili nacjonalistyczne hasła, a ich idolem jest morderca stepan bandera ( z wielkiej litery nazwiska tego bydlaka nie napiszę)

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraje Zachodu to jest kpina. To jest najgorszy gnój w Mercedesach i Audi

 

Niemcy nawet nie dostarczyli obiecanych chełmów bo ... nie wiedzą gdzie je dostarczyć. 

 

https://www.welt.de/politik/ausland/article237152259/5000-Helme-fuer-das-ukrainische-Militaer-sind-auf-dem-Weg.html?wtrid=socialmedia.socialflow....socialflow_twitter

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tvp info Straty Rosjan na wieczór wczorajszego dnia:

 

1) 14 samolotów

2) 8 helikopterów

3) 102 czołgi

4) 536 pojazdów opancerzonych

5) 15 dział

6) 1 system rakietowy BUK

 

Podejrzewam że te szacunki sa tak o 1/3 przesadzone. Biorąc pod uwagę że to 2 dnia inwazji, i ukraińskie wojsko jeszcze będzie się trzymać nawet mimo zajęcia stolicy co jak się wydaje nastąpi do końca przyszłego tygodnia choć oczywiście to jest wojna i wszystko się może zdarzyć to widać że ta inwazja będzie Rosjan kosztować. 

 

Widać ewidentnie że najwiekszym problemem Ukrainy jest dominacja lotnictwa wroga i przytłaczająca przewaga Rosjan w artylerii. Stąd tak małe straty jeśli chodzi o te rodzaje uzbrojenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

Kraje Zachodu to jest kpina. To jest najgorszy gnój w Mercedesach i Audi

 

Niemcy nawet nie dostarczyli obiecanych chełmów bo ... nie wiedzą gdzie je dostarczyć. 

Tak, to kurwa kpina, żenada, kabaret! Banda gejów i pedałów w ciasnych garniturkach, a te sankcje to kabaretowy pokaz co znaczy zachód. Niemcy - hańba, po prostu żart, te hełmy powinny w dupę sobie wsadzić, po prostu w pale się nie mieści. A zobaczycie, kacapy nam nie darują za te machanie szabelką i wychodzenie przed szereg....

 

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Lol

??? Lol??? Jprdle!

 

2 godziny temu, Yolo napisał:

Ps. Czytam niektóre wypowiedzi nt Wojska Polskiego, jego zdolności bojowych i za głowę się łapię. Niektórym propaganda antypaństwowa weszła zdecydowanie zbyt głęboko. 

Miałem okazję obserwować transformację, schyłek poboru, przejście z masówki do kadry zawodowej. Nie jest idealnie, ale to są dwie różne armie. Szczególnie po wymianie pokoleniowej i misjach, które dużo zweryfikowały w betonowych głowach i nauczyły żołnierzy realnego pola walki. 

Dokładnie, żenada, wstyd!!!

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy to jest żart, z resztą jak cały zachód. Moim pierwszym odruchem przy wybuchu wojny była ucieczka pomimo wyszkolenia wojskowego, jednak obudził się we mnie bunt, jakim prawem ktoś będzie wyrzucał mnie z własnego domu, niewolił i zabijał rodzinę i przyjaciół. Od razu pomyślałem na pohybel! 

 

Ja jednak jestem wierzący a to dużo zmienia. Rozumiem ateistów i strach o ich jedyne życie doczesne.ale w pełni popieram słowa Benjamina Franklina 

 

"Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność"

 

Wolność tak codziennie odbieraną mi po kawałku, kocham ponad wszystko co ludzkie. I za nią mogę umrzeć. 

 

Edytowane przez Jonash
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Rosja w ogóle nie zaczęłam jeszcze ataku. Stracili 100 czołgów i 3000 ludzi? Przecież wysłali to tylko po to żeby zebrać dane gdzie i jak uderzyć kolejna fala. 
Roznica w militariach jest tak potężna ze dla Kremla to jak splunąć te straty. 
Nie ma się co podniecać tymi liczbami bo to ułamek a jedynie czekać jak w ciągu 1 dnia wejdą do Kijowa mając 500 czołgów i 100 helikopterów. 
 

Oni jeszcze nie zaczęli wojny 

  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

Kacapie, zamknij się w tej swojej piwnicy, wyłącz internet i przestań obrażać żołnierzy. Co Ty możesz wiedzieć, siedząc sobie w kapciuszkach w domu. Jeśli jesteś taki mądry, to zapraszam- wstąp do armii, pokaż jaki jesteś dzielny, jakie masz wartości.

 

Oho Polska Husaria wstała z grobu. Chyba naruszyłem jakieś świętości narodowe :D Obraziłeś się? Nie przypominam sobie że w regulaminie zapisano "NIE KOMENTOWAĆ POLSKIEJ WIELKIEJ ARMII NARODOWEJ". Więc nie mów do mnie zamknij ryj kacapie. Siedzisz w koszarach w kapciuszkach to siedź dalej. Poszedłeś do wojska, ok Twoja sprawa, pewnie do niczego innego się nie nadawałeś. Ale proszę Cię nie dorabiaj aureoli to etaciku na którym siedzisz w koszarach. Przyjdzie czas zobaczymy co jesteście warci, jak na razie nie widziałem abyście czegoś konkretnego dokonali. Ostatni raz chyba WP chyba pokazywała swoją dzielność w 68 kiedy brała udział w bratniej pomocy. No i oczywiście w manewrach grudniowych na własnym podwórku w 1981 na terenie stoczni i kopalni. Odnośnie L4 którego tak mocno Cię zabolało, to poznałem wielu żołnierzy co cały czas głupa palą i udają że się leczą byle tylko do emerytury, albo poszli do WP bo nigdzie nie mogli zagrzać miejsca w normalnym życiu. 

 

Ja nie zgrywam gieroja, i nie wiem co bym zrobił w godzinie W w przeciwieństwie do tych co dużo mordą klepią czego by nie zrobili jakby wybuchła wojna, więc nie wiem o co się do mnie przypierdalasz. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie na które odpowiedź już się pewnie przewinęła tutaj ale nie chce mi się czytać całego tematu, mianowicie:

 

Czy wszystkiemu nie jest winien zachód?

 

Najpierw ciągną Ukrainę do UE i NATO (oczywiście tak to wygląda z perspektywy zachodu bo ze strony ruskich to wygląda jak odrywanie im kawałka ziemi, zresztą wyobrażacie sobie jak blisko było by strzelić w Moskwę rakietą albo wysłać nalot gdyby NATO mogło rozmieścić siły na wschodzie Ukrainy?), żeby następnie jej nie pomóc, jak się Car wkurwi będąc konsekwentnie podkurwiany od kilku lat przez właśnie ZACHÓD ?

 

Jebać Niemców.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaczyna się zastraszanie... 

 

Cytat

Rzecznik prasowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa ostrzegła Finlandię i Szwecję, że ich przystąpienie do NATO pociągnie ze sobą „poważne reperkusje polityczno-wojskowe”, które będą wymagały rosyjskiej „odpowiedzi”. Ostrzeżenie to wyraziła, po tym, jak te dwa kraje nordyckie poparły rząd ukraiński w związku z rosyjską inwazją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I Były nie były... To już nie jego tereny. Równie dobrze Polska może się ubiegać. Nie wiem czemu takie rozumowanie, że przecież to ich było! - było, ale kiedyś. Nasz Lwów też kiedyś był i już nie jest. Walić Moskali. 

 

Co do innej części wpisu - oczywiście uważam, że zachód chciał by, Rosja zaatakowała Ukrainę na pełną skalę. Myślę, że Anglosasi tylko czekali by wejść w swoją grę i toczyć tam grube walki. Putin według mnie łyknął trochę przynęte zachodu. Jego poczucie pokazania za wszelką cenę, jacy są wielcy - takie ma skutki. I nie gadajmy, że Rosja ich miażdży bo, jak na 2 armię świata przeciwko 25 w rankingu chyba, no to mają problemy. Szturm na Kijów też nie wyszedł. 

 

Nie rozumiem w ogóle toku rozumowania Putina. Przez x czasu nic nie robił tylko stał na granicy. W tym czasie wojska specjalne zachodu uczyły Ukraińców, jak się broni i wysyłały broń. Potem nagle przeskok i atak z dnia na dzień. Teraz zachód wysyła Ukrainie kasę, broń, amunicję - czyli jeszcze bardziej krwawe walki będą. 

Rosja zamiast zrobić z Ukrainy Białoruś to będzie miała i już ma efekty, że zachód coraz bardziej widzi zagrożenie w nich (lewica i prawica) i Ukraińcy ich zaczynają nienawidzić. 

I nie gadajmy, że to dopiero część wojska Rosji ble ble już z 40% mają tam wysłane a jak na lotnisku zostało zabitych wiele osób ze spetnazu no to... Rosja jest uważana, że za DRUGIE najsilniejsze militarnie państwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, RealLife napisał:

Kraje Zachodu to jest kpina. To jest najgorszy gnój w Mercedesach i Audi

 

Niemcy nawet nie dostarczyli obiecanych chełmów bo ... nie wiedzą gdzie je dostarczyć. 

 

Mogli podeslac pod adres blaszczaka ktory w inaszym imieniu wysyla im paczki .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, $Szarak$ napisał:

Nie rozumiem w ogóle toku rozumowania Putina.

Chyba nikt tego nie rozumie, no może troszeczkę my. Gdy w latach 90-tych straszono nas tabunami gejów, feministek i całej tej tęczowej rewolucji. On faktycznie zdaje się bać tego co niesie Zachód. Panie jeszcze demokrację mu zaczną wprowadzać. Ukraina zdaje się być symbolem wszystkich strachów Putina.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami 🇸🇪 i 🇨🇿, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko.

— Cezary Kulesza (@Czarek_Kulesza) February 26, 2022

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-02-26/wojna-w-ukrainie-trzeci-dzien-rosyjskiego-ataku-relacja-na-zywo/?ref=slider

 

Brawo chłopaki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balinNo właśnie obawiam się czy czegoś nie wymyślą. Gdyby Europa zachodnia miała wojska to mogliby rozbić Rosję, bo jest skupiona na Ukrainie. To mógłby być najlepszy czas, NATO do ataku na Rosję. Ważne oddziały są wysyłane na Ukrainę i są trochę odkryci z innych stron. 

 

Narazie z tego co widzę, to chcą męczyć ruskich, tam poświęcając Ukraińców. Nie oszukujmy się, gdyby prezydent był tam taki, jak na Białorusi to by nawet jedna rakieta nie spadła i ludność nie ucierpiała. Jest tam ogromna wojna, bo prezydent i jego rząd, zabrał każdego mężczyznę do wojska i daje ogólnie  broń cywilom. 

Cywile będą strzelać a gdy będą strzelać to będą zabijani i tak się to będzie ciągnąć. 

Wywiad anglosaski im podobno wysyła informacje wcześniej, gdzie są ataki więc się trzymają...Jeśli to będzie trwało jeszcze trochę to po prostu tak będzie rzeź. 

W Charkowie to już podobno całe miasto prawie zbombardowane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Jan III Wspaniały said:

Jeśliby wszedłby tutaj jakikolwiek wróg, to zostaje i walczę. Jestem żołnierzem, składałem przysięgę jakieś 14 lat temu i mimo, że mogę się nie zgadzać z aktualnymi trendami politycznymi to przysięga mnie zobowiązuje. 

 

Ciągle daje edit ale chyba nie chce mi się dalej filozofować i w sumie nie wiem co napisać.

 

Przykro mi czytać wypowiedzi naszych rodaków, którzy twierdzą, że armia poszłaby na L4 czy coś w tym stylu. Chłopie, obyś nie prosił tych ,,ściemniaczy” o pomoc.

 

Jeśliby wojna przyszła do nas, staje w pierwszym szeregu.

 

Napiszę szczerze. Nie pali mi się do wojny. Uważam że trzeba zrobić co sie da żeby jej nie było i żyć w miarę normalnie póki się da, i ostatnią rzecza jakiej chce jest branie udziału w takim znoju, ale też skłądałem przysięgę, i mam podobne zdanie jak Ty kolego. Pozdrawiam. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.