Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wruźka Zębuszka napisał:

U nich morale wyższe niż w POLINIE to dlatego, Wiedzą o co walczą. U nas po pohukiwaniach Putina poszliby szybko na L4 do domu. 


Kacapie, zamknij się w tej swojej piwnicy, wyłącz internet i przestań obrażać żołnierzy. Co Ty możesz wiedzieć, siedząc sobie w kapciuszkach w domu. Jeśli jesteś taki mądry, to zapraszam- wstąp do armii, pokaż jaki jesteś dzielny, jakie masz wartości.


Jak ja nie trawie takich ludzi jak Ty. W dupie byli, gówno widzieli ale najmądrzejszy na świecie teoretycy-krytykanci.

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał prowadzony przez Jacka Bartosiaka Strategy & Future nie wróży niczego dobrego po przegraniu tej wojny przez Ukrainę. Działanie Putina - jak sugerują - jest jak najbardziej racjonalne i przygotowuje Zachód na przetasowanie w systemie sił globalnych. Polska znów znajduje się w czarnej dupie w swojej geopolityce i może się okazać, że Putin szybko zacznie wyciągać łapy po kraje Bałtyckie oraz Polskę. Jeśli spojrzeć na działania Zachodu to tradycyjnie są one rysowaniem kolorową kredą po asfalcie. Niemcy - mówi Bartosiak - mają w interesie upadek Ukrainy.

 

Może się także okazać, że USA - w razie agresji Chin na Tajwan - będzie musiało grać na dwa fronty, a to będzie znaczyło że Polska jest sama. Niebezpiecznie blisko jesteśmy wybuchu realnego III WŚ.

Edytowane przez I1ariusz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma informacje na temat tego, że Rosjanie bombardują szpitale, żłobki itp? To plotki czy stało się prawdą? Jeszcze wczoraj wierzyłem, że zaatakowali wyłącznie wojskowe targety, dziś dochodzą mnie plotki od ukrainek, że miasto XYZ (nie powiedziała jakie, albo nie zrozumiałem) całe zbombardowane. Znajomy szeregowy co go wysłali na granicę mówi, że zbombardowali szpitale, żłobki itp. Prawda?

 

Wydaje mi się, że w takim wypadku armia onz i armie państw zachodu w związku z umowami i prawami międzynarodowymi powinny natychmiastowo zareagować, no nie? 

 

Ciekawa akcja. Kobietka pracująca w policji nagadała, że podpisywała oświadczenie o gotowości do wojny (w papierach robi), mój znajomy policjant zaś (nie wiem jaki ma stopień) mówił, że nic nie podpisywał i nic o takich rzeczach robi (pracuje w prewencji).

 

Ludzie sobie coś domawiają?

Edytowane przez PerSenior
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PerSenior napisał:

Czy ktoś ma informacje na temat tego, że Rosjanie bombardują szpitale, żłobki itp? To plotki czy stało się prawdą? Jeszcze wczoraj wierzyłem, że zaatakowali wyłącznie wojskowe targety, dziś dochodzą mnie plotki od ukrainek, że miasto XYZ (nie powiedziała jakie, albo nie zrozumiałem) całe zbombardowane. Znajomy szeregowy co go wysłali na granicę mówi, że zbombardowali szpitale, żłobki itp. Prawda?

Możliwe że tak robią, żeby złamać morale społeczeństwa i wojska. Psychologia jest bardzo ważna podczas wojny. Nie sądzę, żeby chodziło tutaj o Hitlera doktrynę wojny totalnej, ale te przerażające metody mogą być właśnie po to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, PerSenior said:

Czy ktoś ma informacje na temat tego, że Rosjanie bombardują szpitale, żłobki itp? To plotki czy stało się prawdą? Jeszcze wczoraj wierzyłem, że zaatakowali wyłącznie wojskowe targety, dziś dochodzą mnie plotki od ukrainek, że miasto XYZ (nie powiedziała jakie, albo nie zrozumiałem) całe zbombardowane. Znajomy szeregowy co go wysłali na granicę mówi, że zbombardowali szpitale, żłobki itp. Prawda?

 

Ruskie onuce zawsze były dziką hordą barbarzyńców, tak ze 100-200 lat cywilizacyjnie do tyłu. Znam wiele historii z lat dziecinstwa, od ludzi którzy przeżyli Drugą Wojnę i w nich wszystkich przewijała się jedna teza - w porównaniu w Niemcami to Ruskie to była plugawa dzicz. Także szczelanie do szpitali to nic nadzwyczajnego. 

 

 

Kilkanaście postów wcześniej dalem filmy z ostrzelania szpitala, przejechania celowo kierowcy auta a tutaj są zdjęcia z podziemi szpitala

 

 

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest tu wielkie niezrozumienie mentalności Ukraińców, ale też Białorusinów, ogólnie ludzi spoza tzw. zachodniej kultury. Zachodniej kultury, do której moim zdaniem Polska też się zalicza.

Czytałem sobie o sytuacji na Ukrainie i próbowałem tym zainteresować kolegę, który jest Białorusinem ale się sytuacją na Ukrainie interesuje. Próbowałem choć nieskutecznie bo był pochłonięty słuchaniem wiadomości z frontu.
W pewnym momencie, jakąś godzinę później, poszedł do mnie i powiedział, że wszyscy jego znajomi Ukraińcy, którzy są w Stanach Zjednoczonych, chcą przyjechać i walczyć z kacapami.


W życiu bym nie pomyślał, że to jest zjawisko powszechne a jednak. Ukraińcy pracujący na Podhalu chcą brać urlopy i walczyć. Nawet na wypoku ludzie mają podobne doświadczenia.

O tej mentalności niech świadczy historia bitwy o  wyspę węży - poszukujemy ruscy i zażądali poddania się na co usłyszeli: Иди на хуй. Musieli wiedzieć co ich spotka a mimo to nie wahali się.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wrotycz napisał:

Wygląda na to, że jest tu wielkie niezrozumienie mentalności Ukraińców, ale też Białorusinów, ogólnie ludzi spoza tzw. zachodniej kultury. Zachodniej kultury, do której moim zdaniem Polska też się zalicza.

 

To pewnie wynika ze struktury społecznej.

 

Ludzie Azji to w przeważającej większości kultura kolektywna, gdzie przynależność i wynikające z niej obowiązki są zwyczajnie oczywiste. Tak, oni pojadą ginąć za ojczyznę, bo tak trzeba. Mało osób zakwestionuje, czemu tak trzeba.

 

Tak trzeba i kropka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

A czy uważacie, że straty Ruskich obecnie w kilku tysiącach żołnierzy, to są spore straty? Niby można powiedzieć, że nie, ale dzisiaj to na misjach, jak zginie kilkanaście osób już zamieszanie jest a tu tyle rodzin bez synów...

No i chuj z nimi. Przykre, ale taka prawda. To nie my ich wysyłaliśmy na wojnę.

A tzw. misje to wojny asymetryczne, zazwyczaj o niskim natężeniu. Na Ukrainie mamy klasyczną, regularną wojnę, toczoną przez dwie armie o najwidoczniej podobnych potencjałach (i nie chodzi mi o liczby). Napierdalanka fest. A to dopiero początek... Sytuacja jest dynamiczna, a my wciąż tak naprawdę niewiele wiemy.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wrotycz napisał:


W pewnym momencie, jakaś godzinę później, poszedł do mnie i powiedział, że wszyscy jego znajomi Ukraińcy, którzy są w Stanach Zjednoczonych, chcą jechać i walczyć z kacapami.

Na razie nie mają po co. Poroszenko z Kijowa mówił, że nie chcą teraz przyjmować więcej ochotników bo nie mają dla nich broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Brat Jan napisał:

Jest w stolicy czy ewakuowali się w bezpieczniejszy rejon kraju?

Jest w Kijowie.

 

36 minut temu, PerSenior napisał:

Znajomy szeregowy co go wysłali na granicę mówi, że zbombardowali szpitale, żłobki itp. Prawda?

Wrzucałem wyżej nagranie gdzie walczono o szpital.

 

 

 

Tak się zastanawiam, czemu Ukraińcy nie zaminowali i nie wysadzili tego mostu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sargon napisał:

Do tego konieczna jest natychmiastowa konfiskata wszystkich dóbr rosyjskich oligarchów na zachodzie.

 

Po co? :D 

 

Ci co mają podwójne obywatelstwo, dać im wybór zrzeczenie się obywatelstwa rosyjskiego albo konfiskata majątku.

 

Po zrzeczeniu się obywatelstwa rosyjskiego wszelkie wsparcie dla Rosji traktować jak wspieranie finansowe terroryzmu, czyli konfiskata + do paki na długie lata. 

 

Jednym słowem zmusić ich żeby wybrali stronę konfliktu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, cst9191 said:

Tak się zastanawiam, czemu Ukraińcy nie zaminowali i nie wysadzili tego mostu?

 

Pewnie saperzy się tym nie zajęli. Wbrew pozorom wysadzneie takiego mostu to nie taka betka. Jesli ten most znajduje się gdiześ na południu to pewnie dlatego że granicy od południa nie broniło regularne wojsko tylko pogranicznicya to właśnei na południu poszło uderzenie najsilniejsze przy wsparciu desantów śmigłowcowych i silncy huderzeń artyleryjskich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, I1ariusz napisał:

Kanał prowadzony przez Jacka Bartosiaka Strategy & Future nie wróży niczego dobrego po przegraniu tej wojny przez Ukrainę. Działanie Putina - jak sugerują - jest jak najbardziej racjonalne i przygotowuje Zachód na przetasowanie w systemie sił globalnych. Polska znów znajduje się w czarnej dupie w swojej geopolityce i może się okazać, że Putin szybko zacznie wyciągać łapy po kraje Bałtyckie oraz Polskę. Jeśli spojrzeć na działania Zachodu to tradycyjnie są one rysowaniem kolorową kredą po asfalcie. Niemcy - mówi Bartosiak - mają w interesie upadek Ukrainy.

bardziej niż pewne jest to, że nas też zaatakują. Pytanie tylko czy za tydzień, dwa, miesiąc. I jak tu powoli spierdolić.

Wszyscy wyzywają ludzi tankujących na "potęgę", jednakże to najlepsza opcja teraz. Zatankowana fura z zapasem paliwa, namiot, ciepłe ubrania i trochę jedzenia w puszkach + wody. Nigdy nie wiadomo co będzie. A kto chciały ginąć za nasz "rząd" i nasze "kobiety", które i często nie są przyjazne nastawione do nas, tak jak do zagraniczniaków

Edytowane przez Zbychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zbychu napisał:

bardziej niż pewne jest to, że nas też zaatakują. Pytanie tylko czy za tydzień, dwa, miesiąc. I jak tu powoli spierdolić.

Wszyscy wyzywają ludzi tankujących na "potęgę", jednakże to najlepsza opcja teraz. Zatankowana fura z zapasem paliwa, namiot, ciepłe ubrania i trochę jedzenia w puszkach + wody. Nigdy nie wiadomo co będzie. A kto chciały ginąć za nasz "rząd" i nasze "kobiety", które i często nie są przyjazne nastawione do nas, tak jak do zagraniczniaków

Będziesz uciekał w nieskończoność? Zostać trzeba i walczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kobiety i rząd to swoją drogą, ale walka jest też o przyszłość Narodu i Polski.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, I1ariusz said:

Będziesz uciekał w nieskończoność? Zostać trzeba i walczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kobiety i rząd to swoją drogą, ale walka jest też o przyszłość Narodu i Polski.

 

Trzeba mieć czym walczyć, a u nas niewiele lepiej w tej kwestii niż na Ukrainie. Serio. Nasi politycy lache położyli na wojsko już dawno temu a teraz wołają o pomoc zewsząd. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, I1ariusz napisał:

Będziesz uciekał w nieskończoność? Zostać trzeba i walczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kobiety i rząd to swoją drogą, ale walka jest też o przyszłość Narodu i Polski.

Walka jest o swój honor. Ja nie pozwolę aby kacapskie kurwy jeździły sobie po moim mieście, niszczyli i ostrzeliwali szpitale. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zbychu napisał:

Nigdy nie wiadomo co będzie.

Już widzę jak nas Niemcy witają jak najlepszych Bratanów na wschodniej granicy. Czy może na południe do Netoperków? Bo wschód to taki jak by Ruski już będzie.

 

 

Obejrzałem nagrania uciekających przez autostrady , czy inne drogi i najlepsza opcją ucieczki raczej nie jest. 

 

 

Znowu pytanie gdzie uciekać ? Zamkną granice , powołają nas jak na Ukrainie i tyle , a i pewnie gdyby co do czego doszło poszli byśmy wszyscy walczyć. Też tak mówię pod nosem , uciekł bym coś tam , coś tam , gówno bym zrobił , pewnie zajebali by mnie w pierwszych dniach walk w jakimś mieście.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.