Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

25 minutes ago, KolegiKolega said:

Niech Putin przyjedzie do Warszawy. Ma moje gwarancje, że włos mu z głowy nie spadnie (chyba, że zmienię zdanie podczas jego pobytu).

Kurde, na tym forum to teraz tylko generały, mężowie stanu i assasyni siedzą. xd

Strach się odezwać. 😆

 

edit:

Kolego @KolegiKolega, dostałem telegram z Moskwy. Putin chciałby żelazny list świadczący o jego bezpieczeństwie podczas pobytu w Wawie.

Proszę go wysłać na adres: [email protected]

Edytowane przez eknm2005
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzatanK napisał:

Racja pierdolą mi się skróty

Nie tylko skróty się Tobie pierdolą 😎

 

3 minuty temu, SzatanK napisał:

Myślcie trochę i się wczujcie w Rosjan - chronią swoje interesy. Chiny chcą ich pożreć, Ameryka, EU itd - robią co mogą, są zdesperowani.

Czyli jak rozumiem z imieniu tych "interesów" usprawiedliwione jest atakowanie  i negowanie państwowości dowolnego kraju na świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eknm2005 napisał:

Kurde, na tym forum to teraz tylko generały, mężowie stanu i assasyni siedzą. xd

 

Jakbyś nie rozumiał: gwarancje bezpieczeństwa dla delegacji ukraińskiej w Mińsku, gwarancje przestrzegania umów i konwencji ratyfikowanych przez Rosję, gwarancje przestrzegania dobrych obyczajów dyplomatycznych są warte tyle, co moje gwarancje bezpieczeństwa dla Putina w Warszawie. Czyli nic.

 

Bo Rosja to dziki kraj kłamców, kraj który nie przestrzega podpisanych przez siebie porozumień, kraj, którego minister spraw zagranicznych kłamie publicznie w żywe oczy.

Rosjanie sami usunęli się z grona cywilizowanych narodów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RealLife napisał:

Dziwne jest to co piszesz. Może ty szanujesz Putina ale większość ludzi ze zdrowym kręgosłupem moralnym nie szanuje takich metod

Szanuję go jako lidera największego kraju na świecie i człowieka, który jak mówi że coś zrobi to zrobi. TO jest polityka, myslisz że pod tym względem mamy kogo tam szanować?

Uważasz, że nasi nie mają krwi na rękach?

Uważasz, że za Tuska nie jeden się powiesił jak podwykonawcy się żalili, że nie dostali pieniędzy za swoją wykonaną pracę? 

MÓJ kręgosłup moralny mówi, że trzeba się bronić a nie czekać i być szantażowanym.

3 minuty temu, RealLife napisał:

Twój idol już zmienia taktykę i zaczyna robić brudną wojnę. Coraz więcej żołdaków ruskich po cywilnemu strzela do przechodniów. 

To nie jest mój idol, aczkolwiek ma cechy, które warto emoluować jak zdecydowanie.

Brudną wojnę to robią wszyscy łącznie z NATO mój drogi. To, że nie ma oficjalnych wystrzałów, nie oznacza że nie ma szantaży i niszczenia niewinnych ludzi.

3 minuty temu, KolegiKolega napisał:

No mamy wycelowane w siebie rakiety. Od strony Kaliningradu.

No to ruszmy na nich, co za problem? A no tak podmuch wiatru by Polaków zabił, tacy to jesteśmy wielcy z NATO nie istniejemy, bez NATO to nie istniejemy jeszcze bardziej :D 

 

Przy okazji, nie jestem fanem polityki ale rozumiem Putina, rozumiem również NATO - każdy broni swoich interesów i jeden chce wyruchać drugiego - życie. 

 

A co jakby się okazało, że wszyscy są dogadani? @RealLife Twoi idole by się może okazali nimi nie być?

CO jak TWOI idole mają krew na rękach, której nie widzisz? :) 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eknm2005 napisał:

Kurde, na tym forum to teraz tylko generały, mężowie stanu i assasyni siedzą. xd

Strach się odezwać. 😆

 

edit:

Kolego @KolegiKolega, dostałem telegram z Moskwy. Putin chciałby żelazny list świadczący o jego bezpieczeństwie podczas pobytu w Wawie.

Proszę go wysłać na adres: [email protected]

 

 Taaa. Sami kandydaci na kandydata, jak pulchny Krzysiu K z Białegostoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Templariusz napisał:
17 minut temu, SzatanK napisał:

Myślcie trochę i się wczujcie w Rosjan - chronią swoje interesy. Chiny chcą ich pożreć, Ameryka, EU itd - robią co mogą, są zdesperowani.

Czyli jak rozumiem z imieniu tych "interesów" usprawiedliwione jest atakowanie  i negowanie państwowości dowolnego kraju na świecie. 

Nie wiem czy jest usprawiedliwione, nie mnie to osądzać. 

Rosja broni swoich interesów, my też możemy to zrobić napadając na nich, ograbić Niemcy i skolonizować Amerykę - stać nas na to? Możemy?

Możemy Żydokomunie w tym kraju powiedzieć nie? :) 

 

A co jak Ci powiem, że dzięki wojnie Polska dostała zastrzyk lada moment LEGALNYCH OBYWATELI, których nie trzeba edukować @Templariusz którzy z pocałowaniem ręki będą robić za 2.500 złotych? :) 

Co jak Polska właśnie dostała 100k stałych obywateli, którzy tu się osiedlą?

Pomyślał, któryś że to mógł być jednej z planów i NASZEGO INTERESU W TEJ WOJNIE? :) 

 

Oczywiście, że nie bo beeeeee PUTINnnnnnnnnnn  ale, że usługi będą tańsze, mieszkania kupowane i budowane kolejne, to już nikt nie pomyślał. Większa produkcja żywności itd, gospodarka trochę się ożywi no ale Putin beee a Polacy nie mają swoich interesów w słabej Ukrainie :) 

Sure.

 

My jesteśmy aniołki w tym wszystkim i nie zyskamy. Wykorzystamy ich do naszych interesów, podobnie jak inne kraje wykorzystają akcje Putina do swoich. 

 

Myślicie emocjonalnie a nie jak Polityk, który nie może być emocjalny. 

 

Mówiąc językiem forumowym PUTIN to alfa i chroni swój interes i swój klan i nas rozpierdoli w 3 dni jak będzie chciał.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKKogo to obchodzi? Każdy patrzy na swój interes. Rosja atakowana, NATO się rozszerza bla bla. 

Jak wygrał to Putin? Zjednał sobie przez walkę na Ukrainie całą Unię europejską i NATO. Kogo się boi NATO? Gadał, że każdy kto pomoże Ukrainie poniesie poważne konsekwencje. I co? Ameryka, NIEMCY itd wysłały kupę broni na Ukrainę - tak to się Unia i NATO boją. 

Już nawet Niemcy i Węgry są przeciwko Rosji. Oświadczenie wczoraj było najważniejszych państw: Niemcy, Francja, USA, Kanada, UK - chcą uderzyć w bank Rosyjski. Zakazali lotów samolotów rosyjskich na terenie Uni europejskiej - i to jest wygrana? Chiny się nawet wycofały bo twarz powoli stracili z takim sojusznikiem. 

Jeśli Zjednoczenir wszystkich krajów uważasz, za wygraną Putina to ja nie wiem...

Jakbyś nie wiedział, to Ukraina oddała za zachowanie granic terytorium wiele bomb atomowych. Dostali pakt, że Rosja ich nie zaatakuje nigdy a ty to tłumaczysz w tak głupi sposób. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SzatanK napisał:

Oczywiście, że nie bo beeeeee PUTINnnnnnnnnnn  ale, że usługi będą tańsze, mieszkania kupowane i budowane kolejne, to już nikt nie pomyślał. Większa produkcja żywności itd, gospodarka trochę się ożywi no ale Putin beee a Polacy nie mają swoich interesów w słabej Ukrainie

Jak widzę do tytanów inteligencji nie należysz, skoro nie widzisz różnicy pomiędzy imigracją zarobkową a zalewem uchodźców wojennych. Jeśli nie martwi Ciebie posiadanie na prawie całej wschodniej granicy sąsiada w postaci imperium mającym całkowicie w poważaniu ustalenia i umowy międzynarodowe to szczerze nie ma co z Tobą dyskutować.  

Edytowane przez Templariusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, samotny_wilk napisał:

Bazując na historii najnowszej uważam, że Rosjanom nie wolno nigdy ufać w takich kwestiach jak gwarancje bezpieczeństwa dla delegacji.

 

Poniżej przykład z naszej historii:

 

https://dzieje.pl/aktualnosci/aresztowanie-przywodcow-polskiego-panstwa-podziemnego

 

 Sęk w tym, że ufać nie można raczej nikomu... A powołując się na wyczyny NKWD, w którym ponoć lwia część członków miał "prawnicze" pochodzenie, to równie dobrze można twierdzić, że nie wolno ufać Izraelowi...

 

2 minuty temu, Templariusz napisał:

Jak widzę do tytanów inteligencji nie należysz, skoro nie widzisz różnicy pomiędzy imigracją zarobkową a zalewem uchodźców wojennych.

 

 W 2014 też mieliśmy "uchodźców wojennych", teraz to niestety słychać w każdej żabce...

Edytowane przez Edelgeist
spacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eskelod dawna już mi się wydaje, że Polska powinna trzymać się z krajami środkowoeuropejskimi(Czechy, Węgry, dawna Jugosławia itd.) w kontekście gospodarczym a może i militarnym. Wszystkie te kraje mają świadomość, że zachód ma ich w dupie. Za ruskimi też nie przepadają. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

W rosyjskim Biełgorodzie przy granicy z Ukrainą 5 tys. żołnierzy kontraktowych zbuntowało się przeciwko udziałowi w działaniach zbrojnych na Ukrainie - podaje w niedzielę ukraiński portal Obozrevatel

 

Rzeczywiście, morale w rosyjskiej armii raczej niskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mpawel5 napisał:

@Eskelod dawna już mi się wydaje, że Polska powinna trzymać się z krajami środkowoeuropejskimi(Czechy, Węgry, dawna Jugosławia itd.) w kontekście gospodarczym a może i militarnym. Wszystkie te kraje mają świadomość, że zachód ma ich w dupie. Za ruskimi też nie przepadają. 

 

Był pomysł utworzenia "Konfederacji Polsko-Czechosłowackiej" po II WŚ.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Templariusz napisał:
22 minuty temu, SzatanK napisał:

Oczywiście, że nie bo beeeeee PUTINnnnnnnnnnn  ale, że usługi będą tańsze, mieszkania kupowane i budowane kolejne, to już nikt nie pomyślał. Większa produkcja żywności itd, gospodarka trochę się ożywi no ale Putin beee a Polacy nie mają swoich interesów w słabej Ukrainie

Jak widzę do tytanów inteligentów nie należysz, skoro nie widzisz różnicy pomiędzy imigracją zarobkową a zalewem uchodźców wojennych. Jeśli nie martwi Ciebie posiadanie na prawie całej wschodniej granicy sąsiada w postaci imperium mającym całkowicie w poważaniu ustalenia i umowy międzynarodowe to szczerze nie ma co z Tobą dyskutować.  

Oczywiście, że nie należę i się z tym nie kryję natomiast co za problem przekształcić biednego Ukraińca, który stracił dobytek w zapierdalającego pracownika 7 dni w tygodniu? :) 

Tam zarabiał nie wiem - 1300 zł a tu nagle dostanie 4.000. Już teraz szuka się im prac, mój tata mówił że jego szef wysłał specjalny bus w stronę granicy by bodajże 7 skołować :) No ale, przecież to uchodźcy i nie będą zasilać budżetu :D  

21 minut temu, $Szarak$ napisał:

Już nawet Niemcy i Węgry są przeciwko Rosji. Oświadczenie wczoraj było najważniejszych państw: Niemcy, Francja, USA, Kanada, UK - chcą uderzyć w bank Rosyjski.

Ale gaz Rosyjski leciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i ma się dobrze :D 

Co za wojna, że akurat wiedzą jak ominąć najważniejsze punkty :D Czasem na wojnie nie niszczy się wszystkiego?

Rosyjski gaz nadal leci przez rury Ukrainców, czy go zakręcili?

Unia ma gaz od Rosji czy go zakręcili jak to z tymi sankcjami i wojną jest? :D 

Ahhh te sankcje, dokładnie takie same jak zakazano importu naszych jabłek i polski farmer zbańczył i musiał utylizować je a Rusek sobie kupił od Ruska jabłuszko od mateczki Rosji. 

21 minut temu, $Szarak$ napisał:

Jakbyś nie wiedział, to Ukraina oddała za zachowanie granic terytorium wiele bomb atomowych. Dostali pakt, że Rosja ich nie zaatakuje nigdy a ty to tłumaczysz w tak głupi sposób. 

Wiem o tym i gdyby je zostawili to by mieli zachowane granice, oddali je to je stracili. Paktem było posiadanie bomb a nie ustalenia na papieprze. Silny się nie musi tłumaczyć i przestrzegać norm, to cienkie boli muszą jak Polacy. 

Niemcy płaciły 1,2% na uzbrojenie NATO i nic im się nie stało a Polacy całe 2% i nic z tego nie mamy. Niemcy są nadal silni wiec im nie spadł włos z głowy tylko pokiwano palcem - nie ładnie.

Dziś by nie było wojny, gdyby sprzedawczyki Ukraińskie nie opyliły bomb Ruskim :) 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Rosja chce się już dogadać?

Jestem rozczarowany.

;DDDDDDDDD

Ale tak na zdrowy rozum - Ukraińców mogę zrozumieć - umierają z pobudek patriotyczno-nacjonalistycznych, ale czy komuś w Rosji chce się umierać za Putina i jego kolegów, kiedyś mogli prostym chłopom nakłaść by-zy-dur religijno-ideologicznych, czasy się zmieniły, nikt nie chce umierać bez sensu tylko dlatego żeby jacyś ważni panowie z Moskwy mogli dalej dobrze się bawić.

Edytowane przez Ace of Spades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KolegiKolega napisał:

 

Proszę, tylko nie Konfederacja. Mam jakieś uczulenie na to słowo ostatnio.

 

Taki termin na internecie jest. Nawet jakby doszłoby to do skutku, to by rozleciało się po jakimś czasie. Narody słowiańskie nie mogą być razem w jednym państwie np. Jugosławia to pokazała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, $Szarak$ napisał:

Może i gadam nie mówię, że nie ale z tego co wiem to sankcje uderzają w dwie strony a nie tylko jedną. 

 

Już nie mówię o tym, że sankcje mogą prowadzić do większej realnej niezależności w niektórych gałęziach. 

 

Putin zachował się jak mężczyzna i chyba to ludzi szokuje najbardziej :D  

 

Ponoć Trump pochwalił Putina za to co zrobił - wcale mnie to nie dziwi, oby dwoje mają aurę facetów a nie flaków Europejskich, choć Putin zdecydowanie przoduje w ostrych decyzjach.

 

 

Gdy Rosja przygotowywała się do uderzenia na Ukrainę, a Stany Zjednoczone pospieszyły w obronie sąsiednich sojuszników w Europie, były prezydent Donald J. Trump nie miał nic poza podziwem dla prezydenta Rosji Władimira W. Putina.

Jest „dość mądry”, powiedział Trump w środę podczas zbiórki funduszy na Florydzie, oceniając zbliżającą się inwazję jak transakcję na rynku nieruchomości. „Przejął kraj za sankcje warte 2 dolary”, powiedział, „przejmując kraj – naprawdę rozległą, rozległą lokalizację, wspaniały kawałek ziemi z wieloma ludźmi – i po prostu wchodząc”.

Historycy nazwali te uwagi bezprecedensowymi. „Pomysł, że były prezydent chwaliłby człowieka lub przywódcę, którego amerykańskie wojska nawet teraz podróżują, by skonfrontować się i powstrzymać”, powiedział Jeffrey Engel, historyk prezydencki z Southern Methodist University w Dallas, „jest zdumiewający”.

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Throgg napisał:

Jak myślisz, czemu Ukraińcy przez tyle lat nienawidzili Polaków?

Wiele lat paskudnej wspólnej historii. Ale nie ma w niej równowagi. Nie na to czas i miejsce, ale jeżeli tyle lat naród uważajacy siebie za europejski i aspirujacy tyle lat nie ukrócił (a mógł łatwo) gloryfikacji bandytów (i banderowskich i tych z SS Galizien), nie pozwalając na pełną ekshumację (rodem z polityki narodu wybranego wobec  Jedwabnego) to trudno tu mówić o równości racji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.