Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wrotycz napisał(a):

Wersja tekstowa powyższej listy, dla łatwiejszego wyszukiwania.

 

Nr 1 na liście:

Złote Ziarno spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

 

Boris Pogoriler, Prezes Zarządu, 35 lat

 

UDZIAŁOWCY:

Boris Pogoriler, 100% 410438 udziałów o łącznej wartości 20.521.900,00 zł

 

Obywatel Izraela.

rejestr.io/krs/433793/zlote-ziarno

 

Przypadkiem ma udziały, przypadkiem jest żydem 🤣 czego przypadkiem nie rozumiesz? Większość rządzących w USraelu jest żydami przypadkiem, w polsce to samo 🤣 historia coś o tej nacji mówiła, ciekawe kto pamięta?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Niech to wybrzmi.

Niestety nie wybrzmi. Ptyś skur**** Hołownia pędzący do wojny. 😆

I Duduś jeżdżący z Tuskiem do Białego Domu. Ekhm... a czemu dwóch naraz? Śmierdzi to z daleka jakimś dziadowskim "rządem jedności narodowej"... .

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na X właśnie te wypowiedzi idiotyczne Szymona.... LOL strach się bać.

Godzinę temu, Hubertius napisał(a):

I Duduś jeżdżący z Tuskiem do Białego Domu. Ekhm... a czemu dwóch naraz? Śmierdzi to z daleka jakimś dziadowskim "rządem jedności narodowej"... .

Przecież wiadomo że nie jestesmy krajem suwerennym... Ktoś instrukcje musi wydawać. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Obliteraror said:

Niech to wybrzmi.

No niech!

Choć większość jedwabniczej braci, podczadzona propagandą, nie jest raczej zdolna do percepcji i łączenia faktów, które są oddzielone od siebie ledwie bibułką. Akurat z tego zestawienia wypowiedzi widać najjaśniej jak tylko się da, że - po pierwsze - to zawiadowcy stacji są naszym, jeśli nie jedynym, to głównym wrogiem, po drugie - na nic nie mamy wpływu, nawet na kolejność wykonywania zleconych muppetom zadań do których jesteśmy tylko wytypowanym narzędziem. No i widocznej jak na dłoni rozbieżności interesów muppetów i suwerena. Przy tym ta propagandowa łatwość kierowania uwagi tłumu w ślepe uliczki... 

 

Spójrzcie na "Operację Covid" czy nawet na najświeższe wydarzenia w postaci protestów rolników. Rządowe muppety na każdym kroku w kierunku "postępu" i zadbania o nasze dobro, wysyłają milczący komunikat - możecie tupać nóżkami, zgrzytać zębami i płakać a my i tak przepchniemy to co mamy przepchnąć. To chyba lepiej, żeby "przepychaczy" w ogóle nie było? Bo jednorazowy, dostarczający jedwabnikowi iluzję wpływu na kraj w postaci wyborów ekspozytury któregoś z gangów politycznych i tak robiących dokładnie to samo co każdy inny, ustawia nas w charakterze zakładników tychże gangów, z jawnym syndromem sztokholmskim. I zakładnicy pewnie obudzą się w marionetkowym kraju z linią demarkacyjną między strefami wpływu (obiecywaną od dawna tu i ówdzie) na Wiśle. I to raczej już nie w obecnym stanie liczebnym, bo to wydaje się już postanowione. Zresztą już na początku "operacji Ukraina" wskazywałem, że rząd ewidentnie prze do wciągnięcia PL w wojnę. Coś się zmieniło w tym zakresie? No może jedynie przyspieszyło. 

  • Like 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Garrett napisał(a):

Widziałem na X właśnie te wypowiedzi idiotyczne Szymona.... LOL strach się bać.

Przecież wiadomo że nie jestesmy krajem suwerennym... Ktoś instrukcje musi wydawać. 😕

Rozbiór nastąpił po 89 roku. Jesteśmy kolonią USA. Jaruzel sprzedał Polskę przed 89. Może nie tyle sprzedał co wydzierżawił.

Edytowane przez vodkas85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubertius napisał(a):

Duduś jeżdżący z Tuskiem do Białego Domu. Ekhm... a czemu dwóch naraz? Śmierdzi to z daleka jakimś dziadowskim "rządem jedności narodowej"... .

Śmierdzi, ale czym innym.

Jeśli powiązać do tego, że żadne info oraz grupy popierające demonstracje rolników nie są blokowane przez fejsa/pejsa to coś znaczy.

Nadzorca PL tego chce.

Chce żeby w PL był konflikt gospodarczy z UKr. 

Po co?

Żeby na kogoś zrzucić winę za ewentualne zawieszenie broni.

Wywiad z Putinem sugerował, że jemu starczy to co zajął. Teraz tylko przekonać Ukr

Cel zachodu również zrealizowany bo większość terytorium przeszła na stronę "demokracji" co już widać we własności tamtejszej ziemi.

Zbrojeniówka już zarobiona.

Teraz pora aby zaczęły zarabiać firmy na odbudowie i rolnictwie...

 

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Brat Jan said:

Chce żeby w PL był konflikt gospodarczy z UKr. 

Po co?

Patrząc na fakty, trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z tajnym sojuszem wojennym Ukrainy i Rosji wymierzonym przeciwko Polsce i Zachodowi. Przy czym o dziwo, nasza lokalna propaganda stara się nas przekonać że jest odwrotnie. Mimo, że ze strony Ukrainy spotykają nas wyłącznie wrogie działania. 

 

ps. Przy okazji - arogancja władzy i jej wiara w siłę propagandy, za pomocą której są przekonani, że mogą społeczeństwom wcisnąć każdy kit i przekonać do wszystkiego, osiągnęła zenit. Tak się odkleili od rzeczywistości, że chyba nie dostrzegają przełomu i tego że społeczeństwa się budzą.

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dajcie spokój. Co te prowokatory nie wymyślą żeby poróżnic nas z przenajwdzięczniejszymi. Slyszeliście, że niegodziwiec Putin wysłał na przejście graniczne prowokatora, któren to huncwot wytarł sobie doope flaga PL? Uciekł. Ale pewnie nasi bracia przenajwdzięczniejsi go ujęli i srogo ukarzą. Motyla noga.

Ukrofile i tak będą klepać, że to odosobiony przypadek ( 5000 tysięczny odosobniony przypadek pokazujący, że albo ukrowi oddajesz wsz co masz albo jesteś wróg ). 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Reasumując. Jeśli Polska zaangażuje się w wojnę to przegra nie tylko wojnę, ale i przyszłość narodu, bo to co się stanie wskutek tej wojny będzie śmiercią narodu. Na nasze własne życzenie. No ale w naszym narodzie obrodziło ostatnio durniami i samobójcami.


To jest chyba jakaś cykliczna prawidłowość, prawie jak pory roku. Polska Chrystusem narodów 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nibynic napisał(a):

Polska Chrystusem narodów

JA to widzę inaczej. ;)

PIS - poszedł w pomaganie UKR na pełnej kurtyzanie, bo to banda kretynów która myślała, że ten sposób zrobią sobie PR, który wyrówna ataki EUrolewactwa. Tylko, że to tak nie działa, wiec dowolna ilość wojennych uchodźców z UKR, nie zrównoważy na liberlanych salonach "migrantów ekonomicznych z byłych kolonii".

PO - dostali polecenia do wykonu od EU/GER lewicowej międzynarodówki to robią. Licząc na pogłaskanie po głowie i intratne stanowisko.

 

 

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BumTrarara napisał(a):

JA to widzę inaczej. ;)

….. bo to banda kretynów …….

 

 

Tylko ci ktorzy na nich glosuja i wiekszosc postaci z knesejmu nimi sa . Ci ktorzy prowadza ich na sznurku i liderzy nie moga byc ponizej sredniej . Maja swoich oficerow prowadzacych i jak w wojsku wykonuja polecenia . Problemem jest spoleczenstwo ktore nic nie kuma i ma chooyowa pamiec . Z takimi zasobami to jak z przestrzelonymi zyciowo julkami nic dobrego osiagnac na dluzsza mete sie nie da .

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zychu napisał(a):

Nie przypuszczałem, że w tym małym ptysiu obudzi się skarlały wodzunio.

Ten maly ptyś to przyszły prezydent tego kraju. Mogę się zalozyc bo widać po tym jak go pompują w mediach (juz dawno, taki fajnomarszalek). Nawet już widziałem nieśmiały sondaż w mainstreamie gdzie już go pozycjonują, logują w podświadomości "jedwabnikow".

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zychu napisał(a):

Nie przypuszczałem, że w tym małym ptysiu obudzi się skarlały wodzunio. Daj człowiekowi trybunę i poczucie władzy, a zobaczysz, co z niego wyjdzie.

Od płaczliwej "pi***", po zdecydowanego "przywódcę" narodu. Teraz tylko czekać, aż zacznie paradować z kamizelką taktyczną przed prasą (oczywiście w Warszawce, bo gdzieżby na linii frontu). :D

Kompletna paranoja. To tak samo jak komik Zełeński, wyśmiewając się z wezwań poborowych w 2014-2015, a potem nagle buńczucznie wykreowany na "bohatera", bo nie uciekł z Kijowa w 2022 będąc obstawionym wojskiem.

Świat to cyrk, a my będąc świadomymi jesteśmy zmuszeni oglądać to będąc pełni zmysłów... .

3 godziny temu, Brat Jan napisał(a):

Śmierdzi, ale czym innym.

Jeśli powiązać do tego, że żadne info oraz grupy popierające demonstracje rolników nie są blokowane przez fejsa/pejsa to coś znaczy.

Nadzorca PL tego chce.

Chce żeby w PL był konflikt gospodarczy z UKr. 

Po co?

Żeby na kogoś zrzucić winę za ewentualne zawieszenie broni.

Wywiad z Putinem sugerował, że jemu starczy to co zajął. Teraz tylko przekonać Ukr

Cel zachodu również zrealizowany bo większość terytorium przeszła na stronę "demokracji" co już widać we własności tamtejszej ziemi.

Zbrojeniówka już zarobiona.

Teraz pora aby zaczęły zarabiać firmy na odbudowie i rolnictwie...

 

Przekombinowujesz. Władza nie rozgania protestujących, bo idą wybory za 3 miesiące. Widok pałowanych rolników i przewoźników, nawet jeżeli pokazywany tylko w necie (bo jak zwykle w TV będzie przekaz, że "wszystko jest w jak najlepszym porządku") źle zadziała na PR "koalicji dalszego rozkradania Polski" i pchnie ludzi na głosowanie na PIS-iorów. To, że Ci robili to samo co PO to i tak zwykły "Kowalski" nie ogarnie... .

P.S Dzisiaj babsko z PO ogłosiło, że od lipca ceny za prąd wzrosną niewiele... jakoś 200% w górę. Tam wszyscy, PIS i PO walczą do ostatka medialnie, aby ludzie nie ogarnęli, że kełba (mięsa nikt ma nie jeść), TV (rachunki za prąd 200% w górę) i autko (elektryk albo nie wjedziesz do miasta) zostanie im bezpowrotnie odebrane od połowy tego roku. 🤡

42 minuty temu, Perun82 napisał(a):

Wiem, że była ale jak to brzmi

Jesteśmy szykowani, ale na co? Dodatkowo zastanawia mnie pośpiech (w ciągu ostatnich dwóch tygodni takie wypowiedzi są non-stop). W TV robią z Nawalnego męczennika i świętego, którego "trzeba pomścić" (ch**, że Rusofil taki sam de facto jak Putin).

Dla mnie jako wyjaśnienie: Ukraińcom nie idzie mobilizacja. Ugrzęźli w przepisach prawnych, a i ludzie masowo spierdzielają lub chowają się gdzie mogą. Nie nadążają z "jasyrowymi" łapankami. Na froncie wprost żołnierze mówią, że to się może skończyć przełamaniem frontu przez Rosjan takim samym jak ofensywa ukraińska pod Charkowem z 2022 z sukcesem dla Rosjan, a nawet i gorzej. Ukry potrzebują "na wczoraj" choćby kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy. A przecież takowi są odciągnięci na granicy białoruskiej, przy rosyjskiej w obwodach sumskim i czernichowskim, a także wzdłuż Dniepru aż do Zaporoża. Pasowałoby, żeby jacyś "frajerzy" ich zrotowali, tak by "mięso armatnie" ukraińskie poszło bezpośrednio w bój 🤡

Edytowane przez Hubertius
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zychu napisał(a):

Daj człowiekowi trybunę i poczucie władzy, a zobaczysz, co z niego wyjdzie.

Dokładnie. Nie musi być trybuna. Jak w pewnych doświadczaniu przytaczanym wielokrotnie. Wystarczy zobaczyć jak się człowiek zachowuje względem słabszego. 

 

7 minut temu, Brat Przemysław napisał(a):

Ten maly ptyś to przyszły prezydent tego kraju.

W sumie prawie jak komik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Piccardo said:

Przypadkiem ma udziały, przypadkiem jest żydem 🤣 czego przypadkiem nie rozumiesz?

 

Uuuuu, to antysemityzm...

 

8 hours ago, Piccardo said:

Większość rządzących w USraelu jest żydami przypadkiem, w polsce to samo

 

Nazwisko ma bardzo nie niemieckie ani nie amerykanskie, raczej rosyjskie albo ukraińskie. Stawiam na to drugie.

Trzeba mieć nieźle"chody" żeby sprzedać 666

tys. ton zboża (561 milionów po 840 zł/t pszenicy).

Jestem pewien, że to jest jakiś wspólnik albo naprawdę zaufany słup jakiegoś agroholdingu, z powodu dostępu do takiej ilości zboża.

 

I wali mnie czy jest żydem czy nie. Ważne, że, raz nie jest Polakiem, dwa że ma wszystkie udziały w firmie wartej na papierze 20 milionów, w rzeczywistości dużo więcej, sam. Co świadczy o tym, że nie jest to żaden "Mirek", ani "Artjom", tylko wielki wspólnik, wielkiego przemysłu, który robi na nas interesy. Jego też na pewno stać żeby zapłacić urzędnikom na granicy, żeby wiedzieli "śrutę słonecznikową" zamiast pszenicy/rzepaku.

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zychu napisał(a):

Nie przypuszczałem, że w tym małym ptysiu obudzi się skarlały wodzunio

Cały czas się zastanawiam, co te piękne umysły predestynuje do aż tak agresywnych wypowiedzi na niwie międzynarodowej.

 

Znalazł się, kurwa Rydz - Śmigły z Mam Talent.

 

No i widzisz, bracie @Strusprawa1. Możesz uważać że ten cytowany Żbik to onuca, ale lepszej lapidarnej syntezy dawno nie widziałem. O czym ci ludzie wiedzą, o czym ja nie wiem/my nie wiemy? ;)

 

O tych zidiociałych mediach już nie wspomnę, co z wielkorusa Nawalnego robią świeckiego świątka. Prigożynowi jeszcze świeczki palcie, bo się z Putinem też skonfliktował.

 

Jak widać, możesz i z celtykami na manifestacjach biegać, imigrantów karaluchami a Gruzinów szczurami nazywać, będą cię "uśmiechnięci" na spółę z Góralami z góry Synaj bronić xD

 

Ten świat jest kompletnie popierdolony.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Obliteraror napisał(a):

No i widzisz, bracie @Strusprawa1. Możesz uważać że ten cytowany Żbik to onuca, ale lepszej lapidarnej syntezy dawno nie widziałem. O czym ci ludzie wiedzą, o czym ja nie wiem/my nie wiemy? ;)

Spoko. Tylko nie zgadzam się kompletnie ze stwierdzeniem, że to polscy politycy chcą wojny. Że to oni prowokują czy też że marzy im się wysłanie młodzieży na wojnę. To Rosja prowokuje, to Rosja chce wojny, to oni także pierwsi zaatakują. Jeśli nas zaatakują i podbiją, to najzwyczajniej w świecie tak czy siak Polacy będą wstępować w wojsko, ale rosyjskie. 

 

To, że jesteśmy nieprzygotowani jest tylko całkowicie potwierdzeniem moich słów powyżej, że polscy politycy nie chcą wojny.

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja i tak już przegrała dawno. 

 

Nawet, jakby Ukr teraz nie dostała praktycznie wcale bronii (chodź to możliwe nie jest, żeby nie dostała) i tak już jest po Ru. 

 

Straty Ru podczas wojny szacuję się wiele setek miliardów dolarów. Same działania wojenne około 250 miliardów dolarów + 200 mld euro zabrał zachód + inne czynniki - np. wyjście firm z Rosji, brak siły roboczej, kredyty. 

 

W gruncie rzeczy, zagłębiałem się ostatnio w finanse Ru i wiele osób kłóciło się - może nie kłóciło, ale sprowadzało do przykładowo ,,nooo i Rosja nie upadła!" i inne takie bajdurzenia. 

Otóż @Kespert miał rację. Chiny i Indie zamiast pomóc tak naprawdę Rosji to ją jeszcze wykorzystali - wyr*chali bez mydła - jak to się mówi. 

 

Zachód tez postawił bardzo twarde granicę - przykład - Ameryka. Firmy które wspierają Ru mają dwa wybory - albo Rosja albo USA. 

Zgadnijcie, jaki % wybrało USA zamiast Ru...

 

Nawet w Chinach firmy mimo to, że partia tam bardzo dużą władze się stawiały - i to nie raz skutecznie. 

 

To wszystko to dla Rosji tak ogromne koszty, że jak to się mówi - kiedyś jeb*ć musi.

Chodzi o to, że kraje takie, jak USA tak to potrafiły rozegrać, że nawet w krajach nie tak bardzo anty ruskich firmy się władzom postawiły - przykład w Turcji. 

Doszło do tego, że Erdogan i Putin musieli interweniować jakoś wspólnie - i tak wyszło marnie. 

 

A koszty rosną z roku na rok. 

 

Głupi przykład. 

 

Kiedyś brali zakonserwaone czołgi i wyjmowali te co się najbardziej nadawały. 

Mało wychodziło poprawienie czegoś w środku. Koszt nie był wielki.

 

Teraz doszli do takiego punktu,  że jednego czołga sprawnego muszą składać z 3 innych. 

 

Ogromnie też społeczeństwo się demoralizuję. Jak patrzyłem, to sprzedaż wódki i rzeczy do jej wyrobów ogromne wzrosła. 

I to nawet już sięgnęło rosyjskich kobiet. 

 

USA upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu...

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.