Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Naprawdę myślisz, że Putin to wszystko wymyślił? 

Doktryny wojenne USA jak Brzezińskiego, Buscha, PNAC czyli plan na nowe stulecie mówią jasno zdestabilizować Rosje poprzez lokalny konflikt, kilkuletnia batalia z momentami wojny i pokoju, podpisanie pokoju i wspólny atak Rosji i USA na Chiny.

 

Ja jebie, większych bzdur dawno nie czytałem.  No, ale w internecie każdy "znawca" ma prawo czuć się mądry :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Baca1980 said:

 

Może być duże buuum!. Sam byłem zdziwiony :).

W betonie jest związana para wodna, znaczy zawsze jest w jakimś stopniu wilgotny. Jeżeli go podgrzejemy, to para wodna powiększa swoją objętość szukając ujścia i... buuum! Proces może być dość gwałtowny. 

 

No ale ciiii, to tajna wiedza masońska 6-tego stopnia. Jeszcze jakiś Ptyś się dowie i porządek świata mu to zaburzy i poda w wątpliwość wszystkie memy jego życia. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że było tak:

Putin i jego otoczenie miało ból dupy o rozpad ZSRR dlatego zaatakowali Ukrainę.

Okazało się, że Ruscy blefowali i mają słabo wyposażoną i kiepskiej jakości armię która nie da się sobie rady z jakimiś ukraińskimi chłopami i najemnikami którzy przyjechali z całego świata.

USA zaciera rączki bo nie mogli dostać lepszego prezentu; po pierwsze Putin odkrył swoje karty, po drugie teraz USA ma pretekst by osłabiać rusków.

Dlaczego to ważne? Bo ruscy byli nieformalnymi sojusznikami chin i osłabiając rusków osłabiasz chiny xD Chiny spanikowały i się odcięły od rosji.

 

Sam byłem zaskoczony atakiem, ale teraz rozumiem. Chiny, Niemcy, Rosjanie i Amerykanie to imperialiści z krwi i kości, tu nie chodzi o kasę a dumę, a chiny i rosja dostały po pysku. Najbardziej rosja bo niby wygrała II wojnę a tak naprawdę przegrali.

 

Putin myślał, że odtworzy ZSRR a wyszło jak wyszło xD

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TrevorOj ziomek. To są psychopaci. Im jest to już obojętne. Teraz właśnie będą walczyć do ostatniego bo wiedzą, że gdy się poddadzą to zostaną i tak zabici. Są chorzy na głowę + mają duże doświadczenie bojowe więc dlatego takie walki ciężkie się tam toczą. 

@Proffesor A niech sobie szczeka. W obecnej chwili tylko tyle im zostaje. Już co oni nie mówili kurła. Bomby na Warszawę, demilitaryzycja ble ble.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten też dobry:

https://nczas.com/2022/03/25/gen-skrzypczak-twierdzi-ze-polska-powinna-sie-upomniec-o-krolewiec/

 

 

– Przekaz, jaki idzie do Kremla, brzmi jednoznacznie: Panie Putin, ty nam grozisz bronią nuklearną, chemiczną czy biologiczną. My tę broń też mamy* i we właściwym czasie udzielimy adekwatnej odpowiedzi na to, czym nam grozisz – powiedział Skrzypczak.

 

Generał uważa, że „rosyjskie elity szukają teraz rozpaczliwie jakiegoś rozwiązania”. Według wojskowego jednak Chiny nie będą chciały wesprzeć Rosji.

 

Skrzypczak uważa, że w obecnej sytuacji „warto byłoby się upomnieć” o obwód kaliningradzki tak, jak wcześniej upominaliśmy się o tzw. „ziemie odzyskane”.

 

– Historycznie obwód kaliningradzki to teren, który jest pod okupacją rosyjską od 1945 roku. Trzeba to powiedzieć, to nigdy nie było terytorium Rosji – uważa generał.

Skrzypczak twierdzi, że ziemie obwodu kaliningradzkiego są historycznie polskie. Cóż, część historyków zapewne by się z generałem nie zgodziła.

 

Wojskowy bagatelizuje również militarne znaczenie obwodu. Według niego część wojskowego potencjału regionu jest obecnie zaangażowana w wojnę na Ukrainie.

 

 

*No chyba jednak nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, $Szarak$ said:

Oj ziomek. To są psychopaci. Im jest to już obojętne. Teraz właśnie będą walczyć do ostatniego bo wiedzą, że gdy się poddadzą to zostaną i tak zabici. Są chorzy na głowę + mają duże doświadczenie bojowe więc dlatego takie walki ciężkie się tam toczą. 

 

Powiedz mi coś czego nie wiem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, $Szarak$ napisał:

@Proffesor A niech sobie szczeka. W obecnej chwili tylko tyle im zostaje. Już co oni nie mówili kurła. Bomby na Warszawę, demilitaryzycja ble ble.

Rozumiem,ze dla Cibie to niemozliwe tak?

Ukraincy do 24 i piewszysch rakiet tez mowili, nie strasz ,nie strasz niemozliwe.

Niestety ja i bez takiego gadania bylem zdaniem,ze Polska jest nastepna, a teraz jak juz o tym plota na lewo i prawo tylko mnie to utwierdza w tym niestety.

Bede szczesliwy jak sie myle, ale wiesz ludzmi palono w piecach calkiem niedawno , a Swiat nie uswiadczyl pokoju przez te kilkadziesiat lat, jak juz kiedys pisalem gdyby od pieciuseta lat nie bylo zadnego konfliktu na Swiecie moglibysmy uznac,ze takowego nigdy juz nie bedzie.

BYc moze ten bedzie /jest ostatnim.

Wszyscy sie zdemilitaryzuja wzajemnie niszczac swoje uzbrojenie na wojnie , zostanie malo ludzi beda takie zniszczenia, ze trzoda zajmie sie odbudowa potulnie za miske ryzu i znowu bedzie mozna ich latwo trzymac w ryzach, nowa infranstrukura miejska bedzie juz bardziej rozwinieta,zeby bydlo bylo elektroncznie strzezone, wiec te przestarzale rudery i tak musza rozjebac, no ale ja jestem szurem.

 

Nie obiecuje ,ale jak uda mi sie to w weekend predzej jutro wrzuce tu ciekawe materialy, taka moja foliarska koncepcje troche inna niz wszystkie do tej pory, takze szury badzcie czujne:>

45 minut temu, cst9191 napisał:

*No chyba jednak nie mamy.

Mysle, ze mamy tylko wprzeciwienstwie do szopki z migami zostala juz dawno zaisntalowana bez wiedzy dla spoleczenstwa, ale ruscy wiedza,ze mamy ,wiec stad tez taka sytuacja a nie inna, moze dlatego andriu tak hojrakuje idiota nie strasz nie strasz.

Po prostu niebawem bedziemy polem bitwy i tyle w temacie.

Jak wyciekly dokumenty odnosnie wyposazenia wojska polskiego bylo tam juz nie pamietam dokladnie jaka ilosc ,ale ze chyba ,ze 3 glowice.

No,ale po to rozstrzasac , nie ma sie czego bac wirus jest juz w odwrocie.

49 minut temu, cst9191 napisał:

*No chyba jednak nie mamy.

Mysle, ze mamy tylko wprzeciwienstwie do szopki z migami zostala juz dawno zaisntalowana bez wiedzy dla spoleczenstwa, ale ruscy wiedza,ze mamy ,wiec stad tez taka sytuacja a nie inna, moze dlatego andriu tak hojrakuje idiota nie strasz nie strasz.

Po prostu niebawem bedziemy polem bitwy i tyle w temacie.

Jak wyciekly dokumenty odnosnie wyposazenia wojska polskiego bylo tam juz nie pamietam dokladnie jaka ilosc ,ale ze chyba ,ze 3 glowice.

 

Tzn. NIe tyle mamy co pozwolilismy jankesom na istalacje, tak uwazam.

 

No,ale po to rozstrzasac , nie ma sie czego bac wirus jest juz w odwrocie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cst9191 napisał:

*No chyba jednak nie mamy.

My może i nie mamy. Ale c**** wie co np. mają podwieszone samoloty NATO latające nad granicą. Od początku marca są m.in francuskie Rafale. A 2 dni temu Francja pochwaliła się zmodernizowaną rakietą do przenoszenia głowi atomowych, która jest przeznaczona do użycia właśnie przez te samoloty:

france-claims-successful-testing-of-advanced-asmpa-nuke-missile

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesley Clark, emerytowany Generał. Naczelny dowódca NATO (1997 - 2000), który miał swój udział w takich konfliktach jak:

- Wojna wietnamska

- Wojna w Bośni

- Wojna w Kosowie

 

Powiedział, że istnieje prawdopodobieństwo scenariusza, w którym Rosja puszcza bombę nuklearną na Polskę, aby przestraszyć zachód i ,,zmusić" NATO do wycofania się.

 

https://wpolityce.pl/swiat/591490-polska-celem-ataku-nuklearnego-amerykanski-general-ostrzega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruskie onuce mogą tweetować kogo by chcieli zdenazyfikować ale to tylko puste słowa. Znaczy może i by chcieli tylko im zasobów brak. Nie są do tego zdolni. 

 

Ukraina to jest max na co ich stać. Pogrążą się w kryzysie na lata i tak jak powiedział prezydent  Zelensky cofną w rozwoju o 25 lat. 

 

Juz im klasa średnia ucieka z kraju...

 

Im bardziej się ruskie angażują w Ukrainie tym bardziej słabną w Gruzji, Osetii, ogolnie na Zakałkaziu. A tam same islamskie pojeby. Ten rejon to może być dla onuc takim jednym wielkim Afganistanem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Trevor said:

 

Aha. To te pojeby z pułku Azov. Źle skończą jesli robią takie rzeczy w okrążeniu. 

 

Może i pojeby, ale co mają robić? Na kawkę zapraszać? Ty rozumiem byś każdemu puchowy śpiwór wręczył, paczkę żywnosciową i do hotelu limuzyną zawiózł? 

 

Tam jest kurwa wojna, a ptysiom z netów ciągle się wydaje, że to takie CoD tylko trochę bardziej realistyczne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

*No chyba jednak nie mamy.

 

Może i własnej broni atomowej nie mamy. Ale już taką broń chemiczną czy biologiczną. Potrafi wyprodukować każdy. I jeśli nawet sekta "Najwyższa Prawda". Potrafiła w garażu wyprodukować sarin. To tym bardziej potrafi to zrobić państwo posiadające przemysł chemiczny.

Może generałowi wymsknęło się coś?

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Baca1980 said:

 

Może i własnej broni atomowej nie mamy. Ale już taką broń chemiczną czy biologiczną. Potrafi wyprodukować każdy. I jeśli nawet sekta "Najwyższa Prawda". Potrafiła w garażu wyprodukować sarin. To tym bardziej potrafi to zrobić państwo posiadające przemysł chemiczny.

Może generałowi wymsknęło się coś?

Generał powinien trzymać mordę w kubeł, a nie aspirować do bycia kolejną gfiazdką. I ktoś mu to powinien dobitnie uświadomić. 

 

Chyba, że... celowo został poproszony o taki komentarz. 

 

A propos ataku chemicznego, to nie wiecie o czym piszecie. Atak nuklearny jest bardziej przewidywalny, a skutki łatwiejsze do neutralizacji. Przy ataku chemicznym środkami Vx robi się trująca pustynia na dziesiątki, jak nie setki lat. Środki wnikają w glebę, osiadają na wszystkim i w przeciwieństwie do opadu radioaktywnego są trwałe. Wiatr i wody opadowe to roznoszą wszędzie. To nie gaz musztardowy spod Ypres. 

Edytowane przez maroon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Proffesor Oczywiście, że jest szansa, ale ja ruskich uważam za mentalność Mongołów. Próbują działać wywołując wieczny strach. Jeśli się ich nie boisz to tracą moc - popatrz Ukraina. Ukraina podważyła ich możliwości i ogromne siły. Ich żołnierze z powybijanymi zębami są wrzucani do neta. Rosja groziła od czasu wojny Finalndii, Szwecji, Polsce, Łotwie, Estonii, Litwie, Danii itd no to kurde. Każdy ma ustępować wielkiej matuszce bo ma broń atomową? Co ona może więcej oprócz tej bronii atomowej? Oprócz tego już nie są graczem światowym w żadnym stopniu według mnie. Nie wierzę w to, że Ukraińcy po zrzuceniu taktycznej bomby atomowej się poddadzą. Nie ma na to szans. Ona tak nie działa według mnie, że zrzuci się i każdy ma iść na ustępstwa - powoduje jeszcze większą nienawiść. 

Teraz co do zagrożenia Polski i państw  bałtyckich. Jeśli wywołają wojnę z NATO, to bez użycia atomu są w totalnej dupie. Militarnie większych szans nie mają, patrzeć na to ile już sprzętu jest w gotowości na wschodzie. To nie tylko Polska ucierpi czy Łotwa, Łotwa, Estonia. Rosyjskie miasta też będą atakowane. Podczas ataku na Ukrainie nie są - gdyby była wojna z NATO to rakiety na Petersburg lecą od razu. 

Czy by odpalono artykuł 5? Według mnie tak. USA ostatnio sprzęt pancerny (czołgi itd) sprowadza do Europy. Niszczyciele przylatują do Europy, z 4-5 lotniskowców jest w gotowości też. Niemiecki sprzęt widzę, francuski, amerykański, brytyjski itd 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maroon napisał:

Generał powinien trzymać mordę w kubeł, a nie aspirować do bycia kolejną gfiazdką. I ktoś mu to powinien dobitnie uświadomić. 

 

Osobiście dla mnie skandale jest to że jak byli przy korycie. To utwardzali beton i nic nie robili aby coś pchnąć w temacie np. modernizacji. Obecnie nadal podstawową bronią ppanc piechoty to RPG-7.

I nagle po odejściu do cywila klapki im z oczu spadają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gaźnik napisał:

Ja jebie, większych bzdur dawno nie czytałem.  No, ale w internecie każdy "znawca" ma prawo czuć się mądry

Dlaczego bzdur? Przecież główna batalia toczy się między USA a Chinami a Rosja balansuje, analogicznie było w czasie Zimnej Wojny - konflikt USA - ZSRR a Chinole balansowali, Nixon dogadał się z Chinolami i Chiny nieoficjalnie stanęły przeciwko ZSRR, które musiało zabezpieczać się dodatkowo od dupy strony, prawdopodobnie dlatego Chinole dostali możliwość rozwoju i dzisiaj to oni stanowią problem dla USA a Rosję teraz muszą przeciągnąć na swoją stronę, problem w tym żeby nie Naszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, $Szarak$ napisał:

Teraz co do zagrożenia Polski i państw  bałtyckich. Jeśli wywołają wojnę z NATO, to bez użycia atomu są w totalnej dupie. Militarnie większych szans nie mają, patrzeć na to ile już sprzętu jest w gotowości na wschodzie. To nie tylko Polska ucierpi czy Łotwa, Łotwa, Estonia. Rosyjskie miasta też będą atakowane. Podczas ataku na Ukrainie nie są - gdyby była wojna z NATO to rakiety na Petersburg lecą od razu. 

Czy by odpalono artykuł 5? Według mnie tak. USA ostatnio sprzęt pancerny (czołgi itd) sprowadza do Europy. Niszczyciele przylatują do Europy, z 4-5 lotniskowców jest w gotowości też. Niemiecki sprzęt widzę, francuski, amerykański, brytyjski itd 

NIe interesuja mnie ani zalnierze ruscy z powibujanyi zebami ,ani tez propaganda w ktorakolwiek stronie.

To jest tylko teatr, jakos kurwa trzeba wyludnic ta planete, wiec robi sie wojne tworzy sie mozliwe do zaakcepotowania scenariusze jej przebiegu i pseudo skutki i przyczyny, bo nikt kurwa w 2022 roku nie wrzuci od tak sobie polowy ludzi do pieca, zeby oczysic trzode.

Wiec mnie interesuje tylko to ,ze Polska jest koljnym celem w tym teatrze dla bydla i jasne to moga byc nuki, a czy nato odpowie to juz maja ustalone dawno ,moze czyms odpowiedza,zeby nie bylo,ze stali bezradnie dla potomnych dla historii no i troche ludzi przy okazji zginie, wiecej miejsca na planecie bydlo wystraszone bedzie jak nigdy ,wiec bedzie potulne.

A ,ze Polska to tania sila robocza o Ukrainie to chuj wiekszosc ludzi wiedziala, kto tam jest prezydentem do czasu ataku ruskich , a teraz caly swiat juz bohetra z aktora robi i sobie flagi wiesza.

teatr dla bydla, sporo ludzi to widzi i co i chuj to ruskie onuce i foliarze.

Jak juz pisalem ja sie nei ekscytuje ile zalnierzy znginelo po ktorejkowliek stronie, bo to tak jakby sie podniecal w trakcie usstawionego meczu.

A Polin na bank zgodzil sie na istalacje glowic w polsce i jesli odpala ruscy na nas (zly policjant w tym teatrze) tu jusreale piedolnie z Polski (dobry policjant), ale oni to juz maja wszystko ustalone, nie ludzilabym sie,ze jest inaczej, a zoldacy to w wiekszosci proste chlopaki co alfabetu nie znaju i z jednej i drugiej strony,wiec jak ludzie nisko upadli,zeby sie tym podniecac to ja nie wiem.

Smutne ale prawdziwe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fury King napisał:

Powinni od razu wejść i odciąć Ukrainę od zachodniej pomocy, że rusza od Brześcia mówi się od dwóch tygodni, a co tak naprawdę się dzieje można się domyślać. 

Nam nawet trudno się domyślać. Gdyby to było takie proste, to przecież dawno by to zrobiono. Ukraińcy przecież o tym wiedzą i czekają z niespodziankami typu wycięte i leżące na drogach drzewa, zerwane mosty, zasieki, miny i javeliny.

Jeśli jeszcze ruskich stać na stratę setek sztuk sprzętu i tysięcy sołdatów, to już Białorusi nie bardzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Proffesor, święte słowa, chłopie, ale miej na uwadze, że piszesz tu z ludźmi, którzy podniecają się zestawieniami liczbowymi, amerykańską armią, śledzą loty natowskich maszyn nad Rumunią etc. Słowem - cyrk.

Ale ludzie tym żyją. Z błyskiem w oku bawią się w geostrategów - jak zareguje NATO? Ile rezerw mają ruscy? Boże drogi, ileż w tym wszystkim pustego rozgorączkowania! Jak nie nadęcie, to kpina (hihihi, ale te kacapy - czołg im ukradli, hihihi...). A jeden kolega już miesiąc temu deklarował, że będzie z berylem wyłapywał dezerterów*.

No cyrk, kurwa - tyle że nie śmieszny, a żałosny.

 

* widziałem coś podobnego w marcu 2020 - początek pandemii, polski żołnierzyk z karabinem stał na zachodniej granicy, aby bronić nas przed wirusem. Jaki on był dumny, podniecony, spięty i czujny zarazem - te wilgotne oczęta dziewiętnastolatka, któremu dano broń i poczucie, że jest kimś ważnym. Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć.

Na to jest tylko jedna rada - wojna, która gasi entuzjazm i przyspiesza proces dojrzewania.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w hipotezy i dyskusję o światowych rządach, depopulacjach, wirusach, zabójczym 5G i chemtrailsach się nie bawię, ale rzucę Wam coś ciekawego i - niestety - cholernie groźnego w zamian:

 

Cytat

- My nie chcemy łamać konstytucji. W związku z tym chcemy do niej wprowadzić pewien wyjątek. Konfiskata to też jeden z elementów nacisku na Rosję, by zaprzestała agresji. Każdy, kto nie będzie chciał podnieść ręki za tą zmianą, będzie się do tej zbrodni dokładał.

 

To nie Putin - to Kaczyński. W sumie jeden chuj, bo co powiedział imć Kaczafi? że nie łamiemy konstytucji, poza przypadkami, gdy łamiemy, a także kto nie z nami, ten przeciw nam.

 

Dziś mały wyjątek przeciwko Rosji, jutro - przeciwko opozycji, a pojutrze - przeciwko obywatelom.

 

Ciężkie czasy idą.

 

Konstytucja z założenia ma nie dopuszczać do tego typu precedensów i wybiórczego uznawania prawa. Wszelkie próby jej zmiany, by umożliwiać takie działania, to skandal zasługujący na trybunał stanu.

Edytowane przez Januszek852
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trevor napisał:

 

 

Akurat po azowcach nie będę płakał. Tak jak i po tych zagranicznych "bojownikach".

 

@Januszek852, państwo stanu wyjatkowego każde "działanie nadzwyczajne" prędzej czy później przekształci w normę. Pisałem o tym tuż przed wojną, gdy ludki już się nabierały na wojenną retorykę.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.