Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

@Kespert nadal manipulujesz faktami. Wyrywasz moje wypowiedzi z kontekstu, byle dopasować do swoich wątpliwych argumentacyjnie i logicznie tez. Wspomniałem o narodowościach z których rekrutowano strażników Allgemeine-SS do niemieckich obozów koncentracyjnych, gdyż niemieckich "Aryjczyków" masowo wysyłano z biegiem czasu na front wschodni.

 

Skończ z "ekstremami" - używasz pojęcia którego nawet na forum nie wyjaśniłeś. Wyjaśnij je albo przestań nim się zasłaniać. To jest kwestia elementarnej uczciwość ludzka i intelektualna. 

 

Nie traktuj ludzi jak naiwnych idiotów. Skoro masz 40 lat, to na bank nie uczyłeś się logiki ani erystyki jako przedmiotu nauczania, bo ich się nie uczy w Polsce już od lat przedwojennych. Między nami nie ma aż tak dużej różnicy wieku, uczyliśmy się z tych samych książek i tej samej podstawy programowej, z wyłączeniem egzaminu maturalnego. 

 

Przestań obrażać każdego kto się z Tobą nie zgadza, tylko dlatego że ma odmienne zdanie. 

 

Twoja "Realpolitik" to nic innego jak zwykła polska naiwność połączona z przekonaniem że jeśli się o czymś zapomni i z czegoś ustąpi, to druga strona to doceni i będzie wdzięczna. 

 

To tak nie działa. W życiu i w polityce liczą się twarde realia i siła. Kto nie rozumie oczywistych faktów i nie posiada siły, ten jest słaby i pogardzany przez innych. 

 

Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: "Słabymi wszyscy tylko gardzą, jedynie silni są szanowani".

 

Polska za swą naiwność i głupotę już zaczyna płacić Ukrainie. To dopiero początek. 

 

Dlaczego Ukraina jest skłócona ze wszystkimi swymi sąsiadami? Bo po 2014 roku prowadziła wobec nich politykę pełną pogardy bez posiadania realnych instrumentów siły politycznej. 

 

Obecnie Węgry, Rumunia, Słowacja się na Kijów wypięły, widać to jak na dłoni.

 

 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, niemlodyjoda said:

No to jak? W 1945 Ameryka i sojusznik z UK nie mógł nic zrobić aby Polska nie znalazła się "za żelazną kurtyną", a w 2022 roku wydymają Ukraińców.

Trudno nie odnieść wrażenia, że dwie frakcje w tzw. "deep state" w "nowej Atlantydzie" weszły w fazę ostrego nakurwiania się gazrurkami pod dywanem. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tmr napisał:

Już nawet wyborcza pisze, że Rus w Donbasie przetrzepał rezunom tyłki. Aż im hajdawery z naszywkami ss galizien pospadały.

 

Natrafiłem też na info, że pidpolkownik czy inny sotnik z azova sam przyznał, że Rus ich trzyma w warunkach "zadowalających"...

Nie każa im siadać na butelkach, nie malują sprajem, nie strzelają w kolana....no to był dla niego szok. 

Rosjanie pierwszy raz od 24 II rozgrywają to znakomicie propagandowo. Zrobią z nimi porządek i tak, w późniejszym czasie, po cichu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, RealLife said:

A to Kissinger nie należy do światowego spisku?

Jakiego spisku? :D Oni robią po prostu swoje. Nawet zapowiadają swoje plany z wyprzedzeniem.

A że to wymaga zrobienia jedwabnikowi wody z mózgu, to mało kto się rozeznaje.

Sam się nawet nie kapnąłeś, co Ci tak chlupie ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Rnext said:

Jakiego spisku? :D Oni robią po prostu swoje. Nawet zapowiadają swoje plany z wyprzedzeniem.

A że to wymaga zrobienia jedwabnikowi wody z mózgu, to mało kto się rozeznaje.

Sam się nawet nie kapnąłeś, co Ci tak chlupie ;)

 

 

Liczyłem na twoją odpowiedź. Nie zawiodłem się. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zychu said:

Lepiej pomyślcie, koledzy, jak wy się chcecie odnaleźć w tym przełomowym momencie dziejowym

Jest osobny dział na ten temat - ziemianki, energia, apteczki... ;) 

 

52 minutes ago, Maniek92 said:

Wspomniałem o narodowościach z których rekrutowano strażników Allgemeine-SS do niemieckich obozów koncentracyjnych

Zapytam wprost:

Czy Twoim zdaniem, za NAZISTOWSKIE NIEMIECKIE obozy koncentracyjne, odpowiada jako państwo Ukraina?

a) Tak

b) Nie

Tertium non datur.

 

56 minutes ago, Maniek92 said:

Skończ z "ekstremami" - używasz pojęcia którego nawet na forum nie wyjaśniłeś. Wyjaśnij je albo przestań nim się zasłaniać. To jest kwestia elementarnej uczciwość ludzka i intelektualna. 

Proszę bardzo.  https://www.mimuw.edu.pl/~darekw/1 zajecia MATBIOL2018.pdf

Polecam szczególnie slajd 25... pozwolę sobie go skopiować.

 

Tautologia jest przydatnym narzędziem służącym do obalania zdań ogólnych w rodzaju
„Wszystkie kruki są czarne”. ("Wszystkim należy się szacunek")
Niech to będzie zdanie „p”.
Wynika stąd, ̇ze skoro wszystkie kruki mają tę cechę, to oczywiście każdy napotkany z osobna kruk też ją ma.
Tak powstaje zdanie „q” stwierdzające, że napotkany kruk jest czarny.
Jeśli tylko znajdziemy kruka o ubarwieniu innym niż czarne, czyli stwierdzimy, że zdanie „q” jest fałszywe, to zdanie „p” jest także fałszywe.

 

Prosto z mostu - znalazłem Ci przykład q, który jest fałszywy - pedofila z magisterium. I to obala Twoje twierdzenie p. A że przykład jest ekstremalny/jednostkowy - w tym przypadku, niczego nie zmienia. Jeden element zbioru dopuszczalnych rozwiązań, obala błędnie sformułowaną tezę.

 

1 hour ago, Maniek92 said:

Skoro masz 40 lat, to na bank nie uczyłeś się logiki ani erystyki jako przedmiotu nauczania, bo ich się nie uczy w Polsce już od lat przedwojennych.

Podany w poprzednim podpunkcie link jest z 2017r.

Czy kiedykolwiek mówiłem, że w podstawówce? Mówię od dawna, i to podtrzymuję, że dziś powinny być kursy logiki w podstawówkach. O ile trudniejsza byłaby wtedy praca polityków i mass-mediów, w "robieniu wody" pod czaszkami przeciętnego wyborcy...

 

1 hour ago, Maniek92 said:

Nie traktuj ludzi jak naiwnych idiotów.

...

Przestań obrażać każdego kto się z Tobą nie zgadza, tylko dlatego że ma odmienne zdanie. 

A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?

 

1 hour ago, Maniek92 said:

Twoja "Realpolitik" to nic innego jak zwykła polska naiwność

Masz prawo do Swojej oceny moich wypowiedzi. To jest Twoja opinia.

 

1 hour ago, Maniek92 said:

Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: "Słabymi wszyscy tylko gardzą, jedynie silni są szanowani".

W tym zdaniu, zbiorami nieokreślonymi są "słabość" i "siła".

 

1 hour ago, Maniek92 said:

Dlaczego Ukraina jest skłócona ze wszystkimi swymi sąsiadami? Bo po 2014 roku prowadziła wobec nich politykę pełną pogardy bez posiadania realnych instrumentów siły politycznej.

To bardzo ciekawe zdanie, i także prawdziwe - w zakresie/zbiorze od 2014r. do 24 lutego 2022r., przynajmniej.

Ukraina ... po 2014r. prowadziła wobec nich politykę pełną pogardy.

Dlaczego? Bo w 2014r. była pierwsza rosyjska inwazja. Co wtedy jako kraj zrobiliśmy? Co dziś robimy jako kraj inaczej?

 

1 hour ago, Rnext said:

weszły w fazę ostrego nakurwiania się gazrurkami pod dywanem

Obrazowo ujęte.

Wiele z tego co dziś nie widzimy, ma wpływ na to, co jutro zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, RealLife said:

Liczyłem na twoją odpowiedź. Nie zawiodłem się. 

Zawsze do usług w jak najlepszym interesie mieszkańców i ziemi, którą aktualnie zamieszkuję :)

11 minutes ago, Kespert said:

Obrazowo ujęte.

Dziś mam kossakowski rozmach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MG-42 napisał:

 

Dobrze ale co z tego wynika? Że Kwaśniewski który brał kasę od Pińczuka i Nazarbajewa  i przez to jest winny rzezi w Buczy? Otruciu Nawalnego? Bombardowania Mariupola? Nie jestem fanem Kwacha ale słuchałem tego w całosci co mówi tu Gadomski i nie ma to żadnego związku z obecnym konfliktem na wschodzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Wyrwał: Stan na dziś. Ukraina przegrywa tę wojnę

Za każdym razem, kiedy wracam z Ukrainy do Polski, rozjeżdżają mi się rzeczywistości. Jedna rzeczywistość to ta z mediów, która każe mi wierzyć, że zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją jest kwestią czasu. Druga to ta, którą widzę na własne oczy w Donbasie. Wyjaśnię wam, dlaczego ta druga ma więcej wspólnego z prawdą.

 

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wyrwal-stan-na-dzis-ukraina-przegrywa-te-wojne/gjr1306,79cfc278

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam kiedy tutaj zebrani przerzucą się zgodnie z agendą medialną tak samo jak miało to miejsce w przypadku pandemii na wojnę i znowu na pandemię 🤔, teraz to bynajmniej będzie na dziko z bananowymi testami i małpami. Mnie tam jakoś teatrzyk pseudo wojny nie wciągnął, za to cała reszta bardziej i tak jak to zwykle bywa, reszta ludzi to się obudzi już w klatce, bez popcornu bez coli i bez show, co wy wtedy poczniecie kiedy zabiorą wszytsko?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Piccardo said:

co wy wtedy poczniecie kiedy zabiorą wszytsko?

Rozwiązanie podał premier - należy zostać szewcem i z braku zleceń udzielać się dla lokalnej społeczności. Wówczas jest się "dobrym Polakiem". A nawet lepszym.

Chociaż od razu przypomniało mi to pewną scenkę z filmu, gdzie jest mniej więcej taki dialog między ruskimi gangusami, operującymi w Wawce:

- a kakiewo Paljaczka można zwać nastajaszczim?

- miortwowo Paljaczka

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Piccardo napisał:

Tak się zastanawiam kiedy tutaj zebrani przerzucą się zgodnie z agendą medialną tak samo jak miało to miejsce w przypadku pandemii na wojnę i znowu na pandemię 🤔, teraz to bynajmniej będzie na dziko z bananowymi testami i małpami. Mnie tam jakoś teatrzyk pseudo wojny nie wciągnął, za to cała reszta bardziej i tak jak to zwykle bywa, reszta ludzi to się obudzi już w klatce, bez popcornu bez coli i bez show, co wy wtedy poczniecie kiedy zabiorą wszytsko?

"teatrzyk pseudo - wojny" ,serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Personal Best said:

teatrzyk pseudo - wojny" ,serio?

 

Tak, to normalne u tego forumowicza. To skrajny szur-anarchista. Niebezpieczny w poglądach bo głosi hasła destruktywne i niebezpieczne dla zdrowia (twierdzi że szczepionki nie pomogły ludzkości, są niepotrzebne).  Zelenskiego nazywa komikiem czy tam klaunem a wojnie zaprzecza. Myślę że to postać aspołeczna. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perun82 napisał:

 

Jeden z nielicznych rzetelnych komentatorów tej wojny - w przeciwieństwie do tych wszystkich mędrków, co to siedzą na yt. Tylko za to "na Donbasie" ktoś powinien go strzelić w ucho - chyba że pan Wyrwał jest zwolennikiem takich ruskich wtrętów w polszczyźnie...

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext ten głęboki uraz do branży IT i zamiłowanie o "prostego człowieka" u premiera to ma dość oczywiste drugie dno.

 

Szewc, a przynajmniej większość przedstawicieli tego zawodu, nie ujawni wałów, nie wrzuci korupcyjnych wiadomości mailowych polityków do sieci, nie będzie potrafił wyśledzić gdzie pieniążki wyciekają.

 

Taki młody, zdolny, dobrze zarabiający z IT, może się zdarzyć, że coś z powyższych popełni :) 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Personal Best napisał:

"teatrzyk pseudo - wojny" ,serio?

 

Może pseudo-wojna to za mocne słowo, ale na pewno nie jest to wojna o jakiejś niesamowitej intensywności. Weź na przykład taką bitwę na łuku kurskim w czasie II wojny światowej, gdzie w ciągu kilku tygodni zginęło po obu stronach ponad 300 tysięcy ludzi, a prawie milion zostało rannych. Przedwczoraj Zełenski podał, że średnio dziennie ginie stu Ukraińców. No cóż, w czasie dwóch lat pandemii mieliśmy w Polsce 200 tysięcy nadmiarowych zgonów czyli prawie trzysta dziennie. Trzy razy więcej niż z powodu wojny ginie Ukraińców. Może stąd też ludzie przechodzą nad tym do porządku dziennego i nie ma się co dziwić. Wczoraj w Trójce puścili ten sam ckliwy reportaż o rannych ukraińskich dzieciach dwa razy, jak jechałem do roboty i jak po południu jechałem z synem na trening. Przy czym pan redaktor był bardzo zawiedziony, że Polacy za mało przejmują się wojną na Ukrainie. No to jak mamy się przejmować skoro sami Ukraińcy się nie przejmują? Jak ukraińscy youtuberzy i tiktokerzy kręcą filmiki i trzaskają sweetfocie na tle zniszczonych czołgów? Jak już powstają na Ukrainie biura podróży oferujące wycieczki do miejsc dotkniętych wojną? I my Polacy mamy się biczować, chodzić smutni bo gdzieś tam tysiąc kilometrów dalej jakieś Iwany do siebie strzelają? Jak w przynajmniej kilku innych miejscach na świecie w tym momencie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eskel, to jedna z najbardziej intensywnych i krwawych wojen, jakie miały miejsce w Europie po zakończeniu II wś - tyle że teraz może przejść ponownie w fazę zamrożenia albo walk pozycyjnych o niskiej intensywności. Batalie takie jak na froncie wschodnim w czasie II wś wydarzają się bardzo rzadko - a obecnie są raczej mało prawdopodobne, bo zmienił się sposób prowadzenia walki. I tak trzeba przyznać, że jeśli chodzi o skalę wykorzystania sprzętu pancernego po obu stronach, to wojny na Ukrainie nie można chyba porównać z żadnym innym konfliktem z ostatnich kilku dekad. 

 

A co do trywializacji i spowszednienia wojny - nie ma się co dziwić. Na tę chwilę raczej ukraiński rząd nie zostanie obalony, Kijowa ruscy nie zajmą. Jedyne ryzyko (i to poważne) jest związane z tym, że mogą zająć albo konsekwentnie blokować port w Odessie, co będzie katastrofą dla Ukrainy (i nie tylko Ukrainy). A ludzie muszą jakoś żyć.

35 minut temu, Mosze Red napisał:

@Rnext ten głęboki uraz do branży IT i zamiłowanie o "prostego człowieka" u premiera to ma dość oczywiste drugie dno.

 

Szewc, a przynajmniej większość przedstawicieli tego zawodu, nie ujawni wałów, nie wrzuci korupcyjnych wiadomości mailowych polityków do sieci, nie będzie potrafił wyśledzić gdzie pieniążki wyciekają.

 

Taki młody, zdolny, dobrze zarabiający z IT, może się zdarzyć, że coś z powyższych popełni :) 

To tylko pisowskie kokietowanie prostego ludu, nic więcej. A w branży "aj-ti" też nie brak miłośników prezesa. Nie przesadzajmy, bo za chwilę okaże się, że każdy informatyk jest potencjalnym whistleblowerem...

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu nie jestem w stanie traktować tej wojny inaczej niż rozpierducha miedzy dwoma byłymi republikami ZSRR, na której przy okazji zachód probuje ugrać swoje. Dużo bardziej mną wstrząsnęło to jak nas traktowali nasi władcy w czasie pandemii i nawet do Putina nie czuję takiej pogardy jak wobec Morawieckiego i Niedzielskiego. Był czas, że gdybym ich miał w zasięgu ramion to udusiłbym gołymi rękami.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RealLife napisał:

 

Tak, to normalne u tego forumowicza. To skrajny szur-anarchista. Niebezpieczny w poglądach bo głosi hasła destruktywne i niebezpieczne dla zdrowia (twierdzi że szczepionki nie pomogły ludzkości, są niepotrzebne).  Zelenskiego nazywa komikiem czy tam klaunem a wojnie zaprzecza. Myślę że to postać aspołeczna. 

Dałbym wiarę w twoje brednie gdybyś kiedykolwiek był w stanie udowodnić że racji nie mam, a jak wiemy nigdy nie udało ci się udowodnić czegokolwiek... Jesteś typową owcą biorącą każde kłamstwo z głównego ścieku za pewnik. Wojna, powinna się zacząć od jej ogłoszenia, nie przypominam sobie aby którekolwiek z tych państw wypowiedziało ją sobie, wojna to niszczenie strategicznych punktów i witalnych dla państwa, tego też nie ma no i ofiary idące w setki tysięcy, czego również nie ma. Zapewne się nie orientujesz ale Irak, Syria itd tam już łącznie ofiary idą w miliony ale owca myśli że jak parę set wykituje nie koniecznie w skutek ataku to już jest wielka wojna 🤣, chłopczyku w Polsce dzięki pseudo pandemii zmarło więcej osób niż w tym teatrzyku i więcej osób od tych super szczepionek które są eksperymentem... Nie musisz strugać klauna na siłę po co? Ja tych informacji nie biorę z swojej fantazji, ty zawsze...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piccardo napisał:

Wojna, powinna się zacząć od jej ogłoszenia, nie przypominam sobie aby którekolwiek z tych państw wypowiedziało ją sobie

 

No popatrz popatrz. Czyli w 39' też nie było wojny? 

 

Od pewnego czasu widać tutaj solidne wygibasy i popisy retoryczne, by nagiąć rzeczywistości do swojej wizji.

Ten pobija resztę w cuglach. 

 

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.