Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, Strusprawa1 said:

Dzisiaj nawet dyskutowałem z Rosjaninem - ogólnie często z nimi piszę na forach, w dyskusjach i powiedzieć, że nas nienawidzą, że nami gardzą, że życzą nam jak najgorzej to nic nie powiedzieć. W sumie Putin w swoich kłamliwych artykułach o Polsce to wielki miłośnik Polski w porównaniu do typowego obywatela Federacji Rosyjskiej. 

Brawo Struś!

 

Na podstawie rzetelnego badania przeprowadzonego na ranomowej próbce 1 osoby dowiodłeś, że 142 milionów Rosjan o niczym innym nie marzy, tylko jak najechać na Polskę i zgwłacić wszystkie kobiety, mężczyzn ubit a mienie zabrać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek/wybuch miał miejsce o godzinie 16:00. Skoro do tej pory wszyscy opierają się na spekulacjach, to coś tu grubo nie gra. Gdyby to była ruska rakieta, toby to już dawno był by news dnia, a nie jest.

Wniosek: jest jakaś niezręczność i cholera wie co z tym robić.

 

Wróbelki ćwierkają że może być to 

 a) fragment rosyjskiej rakiety uszkodzonej przez Ukraińską OPL

 b) Ukraińska rakieta typu S-300 P lub jej fragment który po prostu zabłądził.

Fhn_ZdCXEAEKYw_?format=jpg&name=large

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eknm2005 napisał:

Brawo Struś!

 

Na podstawie rzetelnego badania przeprowadzonego na ranomowej próbce 1 osoby dowiodłeś, że 142 milionów Rosjan o niczym innym nie marzy, tylko jak najechać na Polskę i zgwłacić wszystkie kobiety, mężczyzn ubit a mienie zabrać.

Więcej. 
Ale marzy mi się, aby ukrofoby tak samo patrzyli na Ukraińców w sprawie "kultu Bandery". A tu - proszę! Rosjanie są różni! 
Tak, Rosjanie są różni, ale zdecydowanie większość TAKA jest. Większość nas nienawidzi i są na to badania i to widać oraz trzeba zaakceptować, że oni planują na zajęcie tego terytorium. Jest to ich egzystencjalny wymóg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już raz, że jakaś pojazdorakieta/dron starego typu doleciała z Ukrainy, bodajże do Chorwacji, i się tam rozbiła.

 

kEsperci donoszą, że to 2 S-300, które nie znalazły celu w trakcie nalotu, i pofrunęły przed siebie - czyli ukraińska wtopa.

 

Na szczęście tym razem mamy wrak 🙃

Więc - mam nadzieję - dojdzie do faktycznego zbadania, czy to ZBiR, czy Ukr.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rnext napisał:

Najlepiej to iść z zaciśniętymi pięściami na czołgi. Bo niby z czym? Nasz potencjał bojowy został w dwóch ostatnich raportach zjechany po całości.

 

A że nie widzisz parcia kaczystów od początku do bitki, to jakoś mnie nie dziwi. 

Fakt, mamy tylko Leopardy i Twarde. 
T-72 stanowiły naszą podstawę pancerną, nasze cudeńka. 
Nie mówiąc o BMP-1 lub karabinów (jakby ich w Ameryce brakowało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Tak, Rosjanie są różni, ale zdecydowanie większość TAKA jest. Większość nas nienawidzi i są na to badania i to widać oraz trzeba zaakceptować, że oni planują na zajęcie tego terytorium. Jest to ich egzystencjalny wymóg. 

Mylisz sie. Oni nas kochają. 
Pod warunkiem że jesteśmy pod butem i dziękujemy za możliwość wylizywania podeszw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, eknm2005 said:

Na podstawie rzetelnego badania przeprowadzonego na ranomowej próbce 1 osoby dowiodłeś, że 142 milionów Rosjan o niczym innym nie marzy, tylko jak najechać na Polskę i zgwłacić wszystkie kobiety, mężczyzn ubit a mienie zabrać

 

Dokladnie tak jest. Ruscy nas nienawidzą bo uważają za zdrajców co poszli na Zachód. Dokladnie jest tak jak piszesz. O tym własnie marzy każdy rusek. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rnext said:

Najlepiej to iść z zaciśniętymi pięściami na czołgi. Bo niby z czym? Nasz potencjał bojowy został w dwóch ostatnich raportach zjechany po całości.

 

A że nie widzisz parcia kaczystów od początku do bitki, to jakoś mnie nie dziwi. 

 

PIS odbudowuje armię którą zajechało PO. 

 

Brawo PIS! 

Edytowane przez RealLife
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tmr napisał:

No, racja. I kochaja nas za dawanie im czołgów, miliardów zlotych i za to, że sami się nazywamy ich sługami. A nie, qrwa, to o ukrach ;)

W interesie Polski co jest?
Dokładanie cegiełki do ruskiego imperializmu?
Czy wręcz odwrotnie?
Miliony złotych to mało. 
To śmieszna kwota. 
To jest kwota o wiele mniejsza niż jeden litr polskiej krwi przelany bo jakiś wariat w Moskwie stwierdził ze przeprowadza operacje wojskowa by odzyskać Warszawę  (Miasto rosyjskie tak miedzy 1815 a I wojną)

Ile milionów chciałbyś za oderwanie Ci żywcem ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eknm2005 napisał:

W interesie Polski czyli kogo?

 

Kaczyńskiego?

Kasy politycznej?

1% najbogatszych Polaków?

Polskich przedsiębiorców?

Profesora na uczelni?

Zwykłej kasjerki w sklepie?

W długofalowym interesie ogółu narodu i społeczeństwa Polskiego.

Bo rozbijając to na jednostkowe przypadki mozna uznać ze w interesie Polski jest w zasadzie cokolwiek wliczając  podwojenie 500+, wprowadzenie bykowego czy zamrożenie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż za naszą granicą rozgrywa się wojna. Dzisiaj miały miejsce niedaleko zdarzenia w Przewodowe, po stronie ukraińskiej, naloty rakietowe. Rosja w ostatnich miesiącach wielokrotnie nawet nie ostrzegała, a groziła sojusznikom NATO co może się stać jeśli będą wspierać Ukrainę. Z materiałów dostępnych w necie, nawet kanapowy analityk rozpozna lej po wybuchu, na pewno nie silnika ciągnikowego, a minęło już kilka godzin i wciąż nie ma oficjalnego stanowiska naszego rządu i sojuszu?

 

To jest ta potęga NATO pokazywana Rosji, która, jak wiele na to wskazuje, przestaje żartowac i zaczyna poważne testowanie zdolności obronnych i reakcyjnych sojuszu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że już czas szukać wykrętów albo załatwiać lewe papiery żeby ominąć służbę?

 

Dawno temu ze śp. kumplem miałem rozkminę czy jak na takim poborze pierdolił bym jakieś farmazony od rzeczy to mógł bym dostać niezdolność do służby bo jestem niepoczytalny? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bassfreak napisał:

służby bo jestem niepoczytalny?

Musiałbyś przyjść z cała biblioteką papierów, zaświadczeń o chorobie, chorobach i to nie zawsze działało, raczej zbieraj na łapówkę, jeżeli chcesz się migać.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zuckerfrei napisał:

Musiałbyś przyjść z cała biblioteką papierów, zaświadczeń o chorobie, chorobach i to nie zawsze działało, raczej zbieraj na łapówkę, jeżeli chcesz się migać.   

A to nie jest tak że w armii zawodowej plus zawodowa rezerwa jest i tak sporo osób? i cała reszta młodych co była na komisjach tylko może być raczej spokojna?

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bassfreak napisał:

Myślicie że już czas szukać wykrętów albo załatwiać lewe papiery żeby ominąć służbę?

 

Dawno temu ze śp. kumplem miałem rozkminę czy jak na takim poborze pierdolił bym jakieś farmazony od rzeczy to mógł bym dostać niezdolność do służby bo jestem niepoczytalny? 😆

Zostań gejem :P 
Jak się okaże ze masz przeruchane dupsko to zostawią Cię w spokoju

Masz kategorie D?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Libertyn napisał:


Masz kategorie D?

A gdzie tam

 

Żeby dostać chociaż B to chyba trzeba było być na wózku .....

Z resztą co ja się kurwa przejmuję, znajdę i tak sposób na to bo kładę lachę na to po całości 

 

 

Ja i wojsko XDDDDDDDDDDDD zatrzymajmy tą karuzelę śmiechu.

 

Edit: mogę odmówić ze względu na religię i najwyżej służba zastępcza, z tego co wyczytałem to jakieś działania charytatywne?

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bassfreak napisał:

Myślicie że już czas szukać wykrętów albo załatwiać lewe papiery żeby ominąć służbę?

Myślę że przede wszystkim nie ulegać strachowi ani propagandzie. Pamiętasz ostanie dwa lata, czy już zapomniałeś jak Putin pokonał strasznego wirusa?

Rób swoje, dbaj o czystość umysłu, nie zatruwaj go propagandą.

Tak, jest coś czego powinniście się obawiać. Jesteście w mocy szaleńców, i oni mogą wprowadzić wam stan wyjątkowy do kontroli totalnej, inwigilacji i ucisku.

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.