Skocz do zawartości

Rosja atakuje Ukrainę. Czy to już pełnoskalowa wojna, czy jeszcze niewielkie działania militarne by coś ugrać?


Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, sargon said:

Po odcięciu SWIFT Putin i oligarchia są skazane na Chiny - ale Ruscy wiedzą, że jak raz wejdą do jaskini smoka, to po nich. Nie wyplączą się z tej zależności.

A Amerykanie pozwoliliby na coś takiego? :D

 

Przecież jakby ktoś na poważnie chciałby popchnąć Rosjanów w stronę Chin, to Amerykanie w parę minut znaleźli by obozy koncentracyjne oraz broń chemiczną, która należy niezwłocznie skonfiskować a jeńców oswobodzić i nieść światło demokracji.. nie ważne, czy to byłby Londyn, Barcelona czy Berlin.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Januszek852 napisał:

Ruscy przejdą na chiński CIPS. Zwiększy się ich zależność od Chin, ale koniec świata to dla nich nie będzie.

Ale wtedy są tylko na łasce i nie łasce Chin. Jeden guzik i Rosja imploduje finansowo. A co im ruscy zrobią? Na dwa fronty po dwóch stronach Rosji nie dadzą rady walczyć. Tym bardziej z taką potęga jaka są Chiny. Niestety Swift to może być tylko mrzonka. Wcale nie jest powiedziane zatrzyma putena. Puten stanie ma odrze i się Swift magicznie odblokuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Matanjah napisał:

Zablokowanie SWIFT aż tak mocno zmieniło by oblicze tej wojny?

Wojny nie ale zdemolowałoby wszystko na około w Rosji. Iran został odcięty od SWIFT w 2012:

https://www.swift.com/insights/press-releases/swift-instructed-to-disconnect-sanctioned-iranian-banks-following-eu-council-decision

Miało to spore skutki negatywne dla gospodarki. Skoro niemcy się wzbraniają przed tym to jednak potwierdzenie że ma to sens. Jasne że da się to obejść, ale to i tak spory problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Januszek852 napisał:

Ruscy przejdą na chiński CIPS. Zwiększy się ich zależność od Chin, ale koniec świata to dla nich nie będzie.

Ja nawet myślę, że to jest wkalkulowane. Wiązałbym to z układem RCEP i docelową zmianą waluty rozliczeniowej, albo przynajmniej z wprowadzeniem konkurencyjnej waluty rozliczeniowej. Operacja wygląda mi na bardzo wszechstronnie zaplanowaną.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja chce Ukrainę, Chiny chcą Tajwan.

Kto pilnuje dotychczasowego porządku granic- Stany.

Rosja ma surowce i linię kolejową do Europy, kto pożąda surowców i szybszego transportu towarów - Chiny.

 

7 minut temu, Gixer napisał:

Tym bardziej z taką potęga jaka są Chiny.

Jak na razie nie pokazały swojej skuteczności militarnej.

Są potęgą jedynie gospodarczą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedna rzecz zastanawia. Na forum w sprawach damsko męskich mówi się, że kieruje nami biologia, ewolucja itd. Czy Rosja nie robi tego samego? Silniejszy walczy ze słabszym by powiększyć zasoby itd. Nie panoszy się jak młody kogut by pokazać swoją siłę? Rosja ma swoje zasady, Ukraina ma swoje, Polska swoje, Unia Europejska swoje. Wolność o której się tu dużo mówi nagle schodzi na drugi plan? Jest takie przysłowie - wolność Tomku w swoim domku. Nie popieram agresji Rosji, ale też nie potępiam. Nie mój cyrk nie moje małpy. Staram się być obiektywny. Czy Niemcy żałują że napadli na Polskę? Historia świata to jedna wielka wojna, między silniejszymi i słabszymi. Albo się z tym godzimy, albo nie. Chiny prowadzą wojnę z USA gospodarczo, bo tam mogą ugrać wiele, Rosji zostaje siła militarna. Ukraina chciała do uni. Chciała do nato. Wszyscy ją zlali, a teraz płaczą. Hipokryzja jak się patrzy. Też jest przysłowie że lepiej zapobiegać niz leczyć. Czy Ci co dają sankcję na Rosję wiedzą o tym? Chcąc niechcąc to Rosja musiała wykonać taki ruch. Coraz więcej energii odnawialnej, coraz to nowsze technologie. Ostatni dzwonek, by pokazać wszystkim, że żyjemy, że nas potrzebujecie bo mamy gaz itd. Jak to się skończy pokaże czas. Czy Rosja stanie się większą, a może mniejszą.. Ukraina będzie albo jej nie będzie. Putin pokazał jedno - niczego nie można być pewnym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biden mówił że zablokował 1bln$ zgromadzonych w USA przez rosyjskiego banki. 

4 minutes ago, BlackDrake said:

Poczytaj o bochinian grove jak elity z zachodu jeżdżą do Kalifornii i modlą się nago do pomnika sowy. 

 

Ja słyszalem, że do wielkiego fallusa a później na nim siadają. 

 

@Piccardo -masz kolejnego kolegę na forum.

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.magnapolonia.org/rzeczniczka-msz-rosji-grozi-finlandii-i-szwecji-beda-militarne-i-polityczne-konsekwencje

 

Rzeczniczka MSZ Rosji podczas konferencji prasowej powiedziała, że jeśli Szwecja i Finlandia spróbują przystąpić do NATO, nastąpią „szkodliwe konsekwencje”. „Przystąpienie tych państw do NATO może być szkodliwe i przynieść pewne konsekwencje prawne i militarne”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RealLife napisał:

Biden mówił że zablokował 1bln$ zgromadzonych w USA przez rosyjskiego banki. 

 

Ja słyszalem, że do wielkiego fallusa a później na nim siadają. 

 

@Piccardo -masz kolejnego kolegę na forum.

Każdy ma prawo wierzyć w to co chce, różnica polega na tym że moje wierzenia biorą się z dowodów a Twoje jedynie z Twojej głowy...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Brat Jan napisał:

Rzeczniczka MSZ Rosji podczas konferencji prasowej powiedziała, że jeśli Szwecja i Finlandia spróbują przystąpić do NATO, nastąpią „szkodliwe konsekwencje”. „Przystąpienie tych państw do NATO może być szkodliwe i przynieść pewne konsekwencje prawne i militarne”

Finowie zaprawieni w wojnach zimowych na linii Mannerheima. Może Pan Simo Häyhä (Biała Śmierć) wstanie z grobu rozprostować kciuki? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Another video from Grozny, Chechnya sent to me by local source today. Thousands of additional Chechen government forces being deployed to Ukraine as part of Russia's occupation force.

 

znaczy się nie ma w Rosji Centralnej już chętnych do walki z faszystami z Kijowa? Muszą brodatych prosić o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Zdradzę Ci małą tajemnicę, ale nie mów tego nikomu 

.

.

.

Każdy naród jest sztucznie stworzony. Naród ukraiński powstał identycznie jak inne.

 

Nie każdy. Takie narody, jak Polacy, Irlandczycy, Niemcy, Francuzi, powstały samoistnie, jako konglomeraty różnych plemion i narodów...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.